همه چیز درباره میکروپیگمنتیشن یا آرایش دائمی

دسته: عمل های زیبایی و مراقبت ها تاریخ نگارش: ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۳
5
تعداد رای‌دهندگان: 3021

میکروپیگمنتیشن روشی جدید برای ایجاد آرایش دائمی یا نیمه دائمی بر روی پوست است. با این روش بیشتر آشنا شوید.

همه چیز درباره میکروپیگمنتیشن یا آرایش دائمی

میکروپیگمنتیشن یک روش جدید برای ایجاد آرایش دائمی یا نیمه دائمی بر روی پوست است. منظور از آرایش دائمی شکل و ظاهری شبیه به آنچه به مهمانی یا مراسم های خاص می روید نیست! معمولا آرایشی که با میکروپیگمنتیشن ایجاد می شود حالتی بسیار طبیعی دارد و معمولا برای بهتر شدن شکل ابرو، فرم لب، خط چشم و ... از آن استفاده می شود. با استفاده از این روش می توانید ظاهری زیباتر، جوان تر و بهتر داشته باشید و زمان کمتری را برای آرایش های عادی و روزانه صرف کنید.

با ما در این قسمت از زیبامون دات کام همراه باشید و با روش میکروپیگمنتیشن بیشتر آشنا شوید.

 

میکروپیگمنتیشن چیست؟

میکروپیگمنتیشن فرآیندی است که با استفاده از آن رنگدانه های معدنی و کاملا طبیعی با استفاده از دستگاه میکروپیگمنتشین در زیر پوست وارد می شود. معمولا این رنگدانه ها تا دو لایه به زیر پوست نفوذ می کنند.

این روش یک تکنیک پزشکی پشرفته است و برای ایجاد ظاهری بهتر و یک آرایش نیمه دائمی امن ایجاد شده است. نکته قابل توجه این است که برای انجام میکروپیگمنتیشن حتما باید به یک پزشک، پرستار، تکنسین متخصص در این زمینه مراجعه کنید تا نتایج حاصل از آن طبیعی و قابل قبل باشد.

 

دستگاه میکروپیگمنتیشن

 

میکروپیگمنتیشن چه تفاوتی با تتو دارد؟

بسیاری از افراد بر این باورند که میکروپیگمنتیشن همان تتو یا خالکوبی است اما باید گفت که این تصور کاملا اشتباه است! در این روش نیز مانند خالکوبی رنگدانه های مخصوصی به داخل پوست وارد می شود اما دستگاهی که برای میکروپیگمنتیشن استفاده می شود ظرافت بیشتری نسبت به دستگاه خالکوبی دارد و به همین دلیل است که نتیجه نهایی این روش بسیار طبیعی تر است.

در روش خالکوبی رنگدانه ها به لایه های عمیق تر پوست وارد می شوند و به همین دلیل است که معمولا رنگ خالکوبی یا تتو آبی، خاکستری و بنفش دیده می شود اما در میکروپیگمنتیشن رنگدانه ها نهایتا به لایه دوم پوستت وارد شده و رنگی طبیعی را بر روی پوست ایجاد خواهند کرد.

معمولا با تکنیک های تاتو نمی توان ظرافت مو را بر روی پوست ایجاد کرد اما دستگاه های میکروپیگمنتیشن این امکان را ایجاد می کنند تا طراحی ظریف و طبیعی برای ابرو، خط لب، خط چشم و ... ایجاد شود.

 

روش انجام میکروپیگمنتیشن چگونه است؟

در این روش ابتدا یک ظاهر آرایش شده برای چهره با رنگ های مورد نظر را روی پوست انجام می دهند تا شکل و رنگ توسط مشتری مورد تایید قرار گیرد. در این روش روی قسمت هایی از پوست که قرار است از میکروپیگمنتیشن استفاده شود، کرم بیحس کننده زده و سپس با دستگاه میگروپیگمنتیشن کار آرایش دائمی را بر روی پوست انجام می دهند.

معمولا بعد از انجام اولین جلسه از میکروپیگمنتیشن 30 روز صبر می کنند تا رنگ و مدل آرایش دائمی روی پوست تثبیت شود و در صورت نیاز برای بهبود رنگ، تغییر مدل و ... جلسات بعدی را نیز برای افراد در نظر می گیرند. معمولا میکروپیگمنتیشن در 2 تا 3 جلسه انجام می گیرد.

 

میکروپیگمنتیشن برای چه قسمت هایی از پوست انجام می شود؟

 

معمولا از این روش برای متعادل سازی چهره، ابرو، لب، پلک، آرایش چشم، از بین بردن لکه های پوستی، پر کردن جای زخم روی سر و ... استفاده می شود که در ادامه به توضیح برخی از این موارد می پردازیم.

 

میکروپیگمنتیشن ابرو

 

میکروپیگمنتیشن ابرو

 

ابروهایی که بیش از حد روشن، ضعیف، کم پشت، نامتقارن و ... هستند را می توان با این روش بهبود داد و ظاهری زیباتر و طبیعی تری را برای ابروها ایجاد کرد. شکل و ظاهر ابروها نقش بسیار مهمی در زیبایی چهره دارند و زمانی که ابروها پررنگ، متقارن و شکل خوبی داشته باشند زیبایی چهره نیز بهتر دیده خواهد شد.

در این روش ابتدا شکل ابرو طراحی شده و سپس با استفاده از دستگاه میکروپیگمنتیشن خطوط ظریف و باریک به شکل تارهای مو طراحی می شود و در نهایت یک ابرو با رنگ و آرایش دائمی برای افراد ایجاد خواهد شد. از این روش برای اصلاح مدل ابرو هم برای خانم ها و هم آقایان مورد استفاده قرار می گیرد.

 

میکروپیگمنتیشن خط چشم

 

میکروپیگمنتیشن خط چشم

 

بسیاری از افراد تمایل دارند تا خط چشمی دائمی داشته باشند و از این طریق زیبایی چشم های خود را افزایش دهند. با روش میکروپیگمنتیشن رنگدانه ها با ظرافت و دقت ویژه ای روی خط مژه قرار می گیرند و خط چشمی دائمی را ایجاد می کنند. این رنگدانه ها معمولا دارای ماندگاری بالایی هستند و به همین دلیل است که به این روش  آرایش دائمی نیز گفته می شود.

 

میکروپیگمنتیشن لب

 

میکروپیگمنتیشن لب

 

با استفاده از این روش می توان رنگی طبیعی و دائمی را برای لب ها ایجاد کرد و یا اینکه شکل و ظاهر لب را بهبود داد و از این طریق آرایشی دائمی و طبیعی برای لب ها ایجاد کرد.

 

میکروپیگمنتیشن پوست سر

 

میکروپیگمنتیشن پوست سر

 

این روش را می توان به عنوان یک روش نوآورانه برای افرادی که نمی خواهند عمل پیوند مو را انجام دهند معرفی کرد. این روش را می توان برای انواع پوست سر انجام داد و قسمت هایی از پوست سر را که از مو خالی شده و یا اینکه آثار باقی مانده از جراحی و زخم بر روی پوست سر را پوشش داد.

 

روش های مراقبت از میکروپیگمنتیشن

برای اینکه نتایج حاصل از این عمل زیبایی به بهترین شکل ممکن دیده شود لازم است تا به خوبی از آن مراقبت شود. هنگامی که از آرایش دائمی یا میکروپیگمنتیشن به درستی مراقبت نشود خطر ابتلا به عفونت، کمرنگ شدن رنگدانه ها، پوسته پوسته شدن و ... وجود خواهد داشت.

 

تمیز و مرطوب نگه داشتن محل میکروپیگمنتیشن

اگر از آرایش دائمی به خوبی مراقبت نکنید نه تنها ظاهر زیبایی برایتان ایجاد نخواهد کرد بلکه ممکن است باعث ایجاد عفونت نیز شود. برای جلوگیری از ایجاد این مشکل تنها کافیست روزانه پوست خود را با یک صابون آنتی باکتری ملایم و ترجیحاٌ بدون بو بشویید. 

 

مراقبت از میکروپیگمنتیشن در برابر نور خورشید

 

کرم ضدآفتاب

 

اشعه ماور بنفش خورشید می تواند به سادگی رنگدانه های پوست را ازبین ببرد و به همین دلیل یک تهدید جدی برای میکروپیگمنتیشن نیز محسوب می شود. اگر از این روش برای پوست صورت خود استفاده کرده اید حتما قبل از خروج از خانه از کرم ضدآفتاب بزنید و در صورت لزوم از کلاه لبه دار و عینک آفتابی بزرگ که چشم و ابرو را پوش دهد نیز استفاده کنید.

اگر به استخر یا دریا می روید نیز مراقب باشید تا آب کلردار یا نمک دریا با پوستتان تماس نداشته باشد زیرا نمک دریا و کلر آب می توانند به سادگی رنگدانه ها را از روی پوست محو کنند.

 

استفاده از لوازم آرایشی تمیز و باکیفیت

بعد از انجام آرایش دائمی برای ابرو، خط چشم یا لب می توانید از سایر لوازم آرایشی نیز برای چهره خود استفاده کنید اما نکته مهم این است که حتما از لوازم ارایش باکیفیت و تمیز استفاده کنید. زیرا بعد از انجام این عمل های زیبایی پوست حساس تر شده و بیشتر در معرض عفونت قرار خواهد گرفت.

 

مطالب مرتبط:

همه چیز درباره میکروبلیدینگ

میکروبلیدینگ - مدل ابرو تاتو هاشوری

هاشور ابرو کرکی و مویی

هاشور ابرو به روش میکروبلیدینگ - میکرو فیبروز

 

سپاس از همراهی شما با زیبامون.

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید