منتخب جواهرات سلطنتی روسیه - تصاویر

دسته: جواهرات و ساعت تاریخ نگارش: ۲۹ آذر ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۱
5
تعداد رای‌دهندگان: 6125

کلکسیونی از جذاب ترین و خاص ترین جواهرات سلطنتی روسیه را به همراه تاریخچه ی مختصری در مورد هرکدام را در زیبامون دات کام بخوانید!

منتخب جواهرات سلطنتی روسیه - تصاویر

تاریخ روسیه، تاریخ بسیار پرفراز نشیبی داشته است، با فاکتور گرفتن مواردی که از بحث ما خارج است، به موضوعات اصلی می پردازیم. اولین تزار روسیه ایوان مخوف (ایوان چهارم) نام داشت که اولین حکمران مسکو بود و هود را تزار نامید (قرن چهاردم میلادی). در قرن هفدهم حکومت روسیه به دست خاندان رومانف افتاد که حدود سیصد سال بر این سرزمین پادشاهی کردند. از جمله معروف ترین پادشاهان این سلسله، کاترین کبیر و پتر کبیر هستند. در ادامه به توضیحی در مورد تعدادی از معروف ترین جواهرات سلطنتی این کشور پهناور خواهیم پرداخت. با زیبامون دات کام همراه باشید.

 

تخم مرغ جواهر نشان

 

منتخب جواهرات سلطنتی روسیه

در سال 1719 میلادی، امپراطور پتر اول (پتر کبیر) اولین نسخه از چیزی که امروزه به عنوان سرمایه پولی کشور نامیده می شود را در فدراسیون روسیه بنیان گذاری کرد. پتر اول بعد از دیدن کشورهای اروپایی، هم اختراعات زیادی را با خود به روسیه آورد و هم مرکزی برای نگه داری جواهرات سلطنتی به عنوان سرمایه ملی را ایجاد کرد. جواهراتی که برای خاندان رومانف ( Romanov ) نبودند، بلکه متعلق به کل کشور روسیه بودند. پتر بزرگ اعلام کرد که این جواهرات به هیچ عنوان نمی توانند با جواهرات دیگری تعویض شوند، فروخته شوند و یا به عنوان کلکسیون شخصی جمع آوری شوند و هر امپراطور و امپراطریسی که به صحنه ی قدرت می آید وظیفه دارد که به این کلکسیون اضافه کند. برای اینکه این سرمایه ملی دارای شکوه جاودان شود، پتر تمامی جواهراتی که در زمان تاج گذاری استفاده کرده بود را در این گنجینه قرار داد. جواهرات بسیار گران قیمت و مهمی که از قرون 15، 16 و 17 به جا مانده بودند. این جواهرات در اتاق ویژه ای در قصر زمستانی در سنت پترزبورگ نگه داری می شدند. نام محل نگه داری حفره ی الماس ( Diamond Chamber ) بود.  در ادامه به تعدادی از این جواهرات بسیار ارزشمند اشاره خواهیم کرد:

دو مدال مزین به تصاویر پتر بزرگ و کاترین کبیر:

 

گل سینه جواهر

 

تاج بزرگ امپراطوری روسیه ( The Great Imperial Crown):

 

تاج جواهر روسیه

 

تاج بزرگ امپراطوری روسیه که در سال 1762 برای تاج گذاری کاترین کبیر ساخته شد. این تاج حاوی قطعه الماس Orlov معروف می باشد که بزرگ ترین الماس یافت شده است. (وزن 189 قیراط)

 

تاج کاترین

 

انفیه دان متشکل از طلای زرد و الماس با طراحی سلطنتی (عقاب روسیه) و مهر تزار نیکلای دوم در مرکز آن. تصویر سمت چپ، تخم مرغ جواهر نشان به نام زنبق های دره است که تصویر تزار نیکلای دوم و دو دختر بزرگش الگا و تاتیانا روی آن نقش بسته است. مجله ی فوربس قیمت اصلی آن را در سال 1979، حدود 2.16 میلیون دلار برآورد کرده بود.

 

انفیه دان و تخم مرغ جواهر

 

در سمت راست دو مدال جنگاوری مزین به تصاویر پتر کبیر و گوشواره ها متعلق به دختر وی الیزابیت اول است. این گوشواره نماد گلستان و زنبورهای درون آن است. در وسط هم گل سینه ای از یاقوت کبود دیده می شود که در جریان انقلاب 1917 روسیه ناپدید شد.

 

جواهرات سلطنتی و مدال

 

جعبه جواهرنشانی که توسط Faberge در قرن نوزدهم برای خاندان سلطنتی طراحی شد.

 

جعبه جواهر نشان

جواهرات - منتخب گران‌ قیمت ترین تاج های جهان  را بخوانید.

گران‌ قیمت‌ترین جواهرات در حراجی‌های بزرگ (اینفوگرافی) را بخوانید.

گران ترین ساعت های دنیا (به همراه عکس) را بخوانید.

گران‌قیمت‌ترین جواهرات جهان در بزرگ‌ترین حراجی‌های دنیا را بخوانید.

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید