وقتی با خونریزی نامنظم رحم باید نگران شویم

دسته: سلامت تاریخ نگارش: ۲ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۸
5
تعداد رای‌دهندگان: 3093

بی نظمی در قاعدگی و خونریزی های مشکوک بایستی هر خانمی را نگران کند، خونریزی نامنظم رحم می تواند هشدار و نشانه ای از یک بیماری جدی باشد که پزشک می تواند آن را تشخیص دهد.

وقتی با خونریزی نامنظم رحم باید نگران شویم

بی نظمی قاعدگی در خانم ها را باید جدی گرفت چون ممکن است همین مشکل ناشی از مشکلات دیگری باشند که باید هرچه سریعتر درمان شوند.

 

علل و دلایل خونریزی نامنظم رحم

 

درد در ناحیه شکم خانم ها

 

دلایل خونریزی نامنظم در قاعدگی خانم ها نشان دهنده چه چیزی است؟ خونریزی نامنظم از رحم چه وقت می تواند نگران کننده باشد؟ اگر شما بین دو دوره عادت ماهیانه خود خونریزی دارید برای دانستن علت این مشکل حتما به پزشک مراجعه کنید. در واقع خونریزی که بین دو دوره اتفاق می افتد طبیعی نیست. در واقع به این سبک از خونریزی رحم خونریزی نامنظم قاعدگی می گویند.

 

مشکل خون ریزی مابین عادت ماهانه به سه دسته کلی تقسیم می شود

واژینال

رحمی

تخمدان

روش های جلوگیری از بارداری یکی از دلایل خونریزی نامنظم

 

بیماریهای زنان

 

یکی از دلایل شایع خونریزی های نامنظم رحمی مصرف قرص های ضد بارداری و همچنین مصرف دستگاه هایی برای جلوگیری از بارداری نظیر آی یو دی می باشد. البته این طبیعی است که مصرف داروهای ضدبارداری باعث خونریزی نامنظم رحمی می شود چون حاوی یکسری هورمون هایی است که روی رحم تاثیر می گذارند. برای رفع این مشکل بهتر است به پزشک مراجعه کنید.

 

یکی از علل خونریزی نامنظم مشکلات هورمونی است

خونریزی نامنظم خانم ها به علت بهم خوردن سطح تعادل دو هورمون مهم در بدن خانم هاست. این دو هورمون که استروژن و پروژسترون نام دارند نقش مهمی را در بدن خانم ها ایفا می کنند. برخی از عدم تعادل هورمون ها به دلیل مشکلات تیروئید، تخمدان پلی کیستیک، چاقی، قطع ناگهانی قرص ضدبارداری و بیماری های مقاربتی ایجاد می شود؛ بیماری های مقاربتی مثل سوزاک و کامیدیا باعث خون ریزی واژینال بعداز آمیزش محافظت نشده می شود.

 

بعضی ازنشانه های بیماری های مقاربتی

تب

سوزش ودرد هنگام ادرار

دردهنگام آمیزش

ترشح نامعمول واژینال

 

یکی از دلایل خونریزی نامنظم رحم عفونت رحم است

از دلایل عفونت رحم در خانم ها می توان به رعایت نکردن بهداشت، بیماری های مقاربتی و یائسگی اشاره کرد. خونریزی نامنظم را خانم ها به صورت لکه بینی تجربه می کنند.

 

خونریزی نامنظم رحم به دلیل پلیپ و فیبروم

بسیاری از این خونریزی های نامنظم رحمی به علت پلیپ است که در رحم خانم ها رشد می کند.

یکی دیگر از علل خونریزی های نامنظم رحمی فیبروم است. در واقع نباید بترسید چون فیبروم ها خوش خیم هستند و تومورهای سرطانی نیستند. این فیبروم ها توسط پزشک تشخیص داده می شوند و درمان می شوند.

 

برخی ازنشانه های فیبروم رحمی

درد هنگام آمیزش

تکرر ادرار

خون ریزی مابین عادت ماهیانه

 

خونریزی نامنظم و کیست تخمدان

کیست تخمدان باعث بروز نامنظمی های پریودی می شود. این کیست ها با سونوگرافی از رحم و تخمدان ها قابل تشخیص هستند. اگر تحت نظر پزشک باشید و درمان ها را به موقع انجام دهید این کیست ها از بین می روند. باید هرچه سریعتر این مشکل را با پزشک درمیان بگذارید تا از بروز خونریزی های نامنظم جلوگیری شود.

 

واقعیت هایی درباره واژن که هر زنی نمی داند

زایمان طبیعی در ایران مراحل و توضیحات کامل

دانستنی های مهم پریود خانم ها

روش های کاهش درد قاعدگی بانوان

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید