کانسیلر آرایشی چیست و چگونه استفاده می شود؟

دسته: لوازم آرایشی تاریخ نگارش: ۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۷
5
تعداد رای‌دهندگان: 10688

اگر با کانسیلر آشنا باشید و نحوه استفاده از آن را بدانید مطمئنا بعد از آرایش کردن چهره خود، معجزه آرایش را خواهید دید!

کانسیلر آرایشی چیست و چگونه استفاده می شود؟

کانسیلر را می توان به عنوان بهترین پنهان کننده تیرگی زیر چشم، لکه های پوستی، جای جوش و ... نامید. استفاده از یک کانسیلر مناسب و باکیفیت می تواند کلید یک آرایش بی نظیر و بدون عیب و نقص باشد و به همین دلیل است که قصد داریم در این قسمت مدل های مختلف کانسیلر را به شما معرفی کنیم و نحوه استفاده از آن را آموزش دهیم. با زیبامون دات کام همراه باشید.

 

چگونه یک کانسیلر خوب انتخاب کنیم؟

 

انواع مختلف کانسیلر

 

انتخاب کانسیلر نیز مانند هر محصول آرایشی دیگر به نوع پوست شما بستگی دارد.

اگر پوست خشک دارید هرگز به دنبال یک کانسیلر مایع که در نهایت حالت مات روی پوست ایجاد می کند نباشید! زیرا این مات شدن می تواند خشکی پوستتان را تشدید کند و جلوه زیبایی بر روی پوستتان نخواهد داشن.

اگر پوستتان چرب است و منافذ بزرگی بر روی پوست خود دارید نباید از کاسیلرهای کرمی یا استیکی استفاده کنید. زیرا این کانسیلرها معمولا منافذ باز پوست را مسدود کرده و باعث می شوند تا این منافذ بزرگتر و مشخص تر روی پوست دیده شوند. علاوه بر این درخشش و براق بودن این نوع از کانسیلرها باعث می شود تا پوستتان چرب تر و براق تر دیده شود.

برای کانسیلر زدن زیر چشم حتما باید دقت داشته باشید که از کانسیلری استفاده نمایید که یک تا دو درجه از رنگ پوستتان روشن تر باشد در غیر این صورت و استفاده از یک کانسیلر با رنگ بسیار روشن می تواند سبب ایجاد قسمت های بسیار سفید و روشن در زیر چشم شود که ظاهر زیبایی نخواهد داشت!

 

معرفی انواع کانسیلر آرایشی

 

کانسیلر مایع

 

کانسیلر مایع

 

این نوع از کانسیلرها به نظر مناسب می رسند اما باید گفت استفاده از آن ها کار بسیار سختی است!

کانسیلر مایع معمولا برای پوست های نرمال، خشک، ترکیبی و چرب مناسب است و می تواند یک پوشش خوب و قابل قبول را بر روی پوست ایجاد کند. معمولا این نوع از کانسیلرها انواع مختلفی داشته و می توانند در نهایت حالت مات، ساتنی، براق و ابریشمی را بر روی پوست ایجاد کنند.

کانسیلر مایع معمولا برای پوشش دادن جوش ها بسیار مناسب هستند زیرا احتمال ایجاد کردن حالت کیکی بر روی پوست توسط این نوع از کانسیلر آرایشی بسیار کم است و بر خلاف کانسیلرهای خامه ای یا کرمی به هیچ عنوان منافذ پوست را مسدود نمی کنند. علاوه بر این برای پوشش دادن چین و چروک پوست نیز بسیار مناسب هستند زیرا بافت بسیار نازکی را بر روی پوست ایجاد خواهند کرد. کانسیلر مایع که در نهایت حالت مات روی پوست ایجاد می کند معمولا ماندگاری بیشتری روی پوست دارد.

 

کانسیلر استیکی

 

کانسیلر استیکی

 

این نوع از کانسیلر معمولا برای پوست نرمال، خشک و حساس انتخاب مناسب است و پوشش خوبی را بر روی پوست ایجاد خواهد کرد. این نوع از کانسیلر در نهایت حالت مات، ساتنی و پودری را بر روی پوست ایجاد می کنند. 

کانسیلر استیکی به دلیل اینکه حالت نیمه جامد دارد به این اسم نامیده می شود و معمولا غنی از رنگدانه بوده و بافت کرمی و ضخیمی دارد. این کاسیلر به دلیل شکل خاصی که دارد می تواند به سادگی منافذ پوست را مسدود کند و به همین دلیل گزینه خوبی برای پوست های چرب یا ترکیبی نیست.

 

کانسیلر کرمی

 

کانسیلر کرمی

 

این نوع کانسیلر برای پوست های نرمال، خشک، ترکیبی و حساس مناسب است و مانند سایر کانسیلرها پوشش دهی خوبی را برای پوست ایجاد خواهد کرد و در نهایت حالت ساتنی و کرمی را برای پوست ایجاد می کند. 

این نوع کانسیلر معمولا درون یک پالت کوچک قرارد دارد و می توان گفت یکی از بهترین انتخاب ها برای پوشش سیاهی زیر چشم و سایر تیرگی ها بر روی پوست است. این نوع کانسیلر را می توان با انگشت، اسفنج و یا براش آرایشی بر روی پوست استفاده کرد. 

 

کانسیلر رنگی

 

کانسیلر رنگی

 

معمولا کانسیلرها در رنگ های مختلف مانند زرد، سبز، صورتی و .. نیز وجود دارند.

کانسیلر زرد را می توان یکی از بهترین رنگ ها برای بهتر کردن رنگ پوست در تمام قسمت های صورت معرفی کرد. این کانسیلر معمولا پوشش دهی خوبی را برای انواع لکه ها و تیرگی ها را بر روی پوست ایجاد خواهد کرد.

کانسیلر سبز برای پنهان کردن نقاط قرمز از روی پوست کاربرد دارد و معمولا برای پوشش دادن جوش های قرمز و یا هر نوع لکه پوستی که قرمز رنگ است استفاده می شود.

کانسیلر صورتی معمولا برای پوشش دادن لکه های تیره و بنفش رنگ کاربرد دارد. اگر تیرگی زیر چشم بسیار زیاد باشد می توانید با استفاده از کانسیلر صورتی پوشش خوبی را برای آن ایجاد نمایید.

این کانسیلرها را معمولا قبل از کرپ پودر پایه استفاده می کنند تا پوشش دهی بهتری برای لکه های پوستی داشته باشد.

 

نحوه استفاده از کانسیلر

 

روش درست استفاده از کانسیلر

 

صرف نظر از نوع کانسیلری که استفاده می شود معمولا تکنیک و روش استفاده از کانسیلر یکسان است. برای هر نوع از پوست ابتدا لازم است از یک لایه مرطوب کننده برای تمام قسمت های پوست خود استفاده کنید. فقط باید دقت باشید که مقدار مرطوب کننده روی پوست زیاد نباشد تا حالت چسبنده یا براقی را روی پوست ایجاد نکند.

بسیاری از آرایشگران معتقدند که ابتدا از کانسیلر بر روی قسمت های تیره پوست استفاده کنید و سپس فونداسیون یا کرم پودر را روی پوست بزنید. بعضی دیگر نیز معتقدند که ابتدا باید کرم پودر پایه را روی پوست بزنید و سپس برای پوشش لکه های و تیرگیهای پوست از کانسیلر استفاده نمایید.

کانسیلر را روی سیاهی زیر چشم، تیرگی های پوست، جوش، جای جوش، نقایص پوستی و ... بزنید و سپس با استفاده از یک اسفنج نرم آن را روی پوست ترکیب می کنند تا پوشش خوب و مناسبی را ایجاد نماید.

کانسیلرهای مایع، کرمی و استیکی را نباید بیشتر از کرم پودر یا فونداسیون استفاده کنید زیرا حالت چسبنده و تکه تکه ای را بر روی پوست ایجادخواهد کرد. برای استفاده از کانسیلر در زیر چشم بهترین حالت این است که کانسیلر را به شکل مثلثی زیر چشم بزنید وسپس با استفاده از اسفنج آن را روی پوست ترکیب کنید تا حالت طبیعی تری را بر روی پوست ایجاد نماید.

 

معرفی بهترین کانسیلرهای آرایشی

 

کانسیلر نارس - NARS Radiant Creamy 

این کانسیلر مایع برای پوشش دهی قرمزی پوست و همچنین تیرگی های زیر چشم و سایر لکه های پوستی انتخاب مناسبی است.

قیمت : 30 دلار - حدود 123 هزار تومان

 

کانسیلر نارس

 

کانسیلر مک - MAC Studio Finish SPF 35 

کانسیلری بدون بو، ضدجوش و ضدآب که پوشش دهی خوبی را بر روی پوست ایجاد می کند. علاوه بر این حاوی مقادیر خوبی SPF نیز هست که می تواند از پوست در برابر نور خورشید محافظت کند.

قیمت: 21 دلار - در حدود 87 هزار تومان

 

کانسیلر مک

 

کانسیلر لانکوم - Lancome Effacernes Waterproof Protective Undereye 

این کانسیلر با فرمول سبکی که دارد به خوبی در گرمای روز روی پوست باقی می ماند و به هیچ عنوان حالت ذوب شدگی نخواهد داشت. 

قیمت: 31 دلار - حدود 128 هزار تومان

 

کانسیلر لانکوم

 

کانسیلر میبلین - Maybelline Instant Age Rewind Eraser Dark Circles 

این کانسیلر استیکی ددارای قیمت مناسبی بوده و می تواند به سادگی حلقه های نیره زیر چشم را پوشش دهد و آرایشی بدون عیب و نقص را برایتان ایجاد نماید.

قیمت: 9 دلار - حدود 37 هزار تومان

 

کانسیلر میبلین

 

کانسیلر shape tape contour - tarte

کانسیلری با پوشش دهی فوق العاده که بعد از استفاده از آن ظاهری شفاف و صافی روی پوست ایجاد می شود و هیچ گونه حالت چین و چروک و پوسته پوسته شدن را در زیر چشم ایجاد نخواهد کرد.

قیمت: 27 دلار - در حدود 111 هزار تومان

 

کانسیلر tarte

 

معرفی و بررسی برترین کانسیلرهای پوشش خالکوبی و لکه های مادرزادی

معروف ترین ترفندهای آرایشی و زیبایی

چگونه جوش های بزرگ و برجسته صورت را بپوشانیم؟

پنهان کردن سیاهی زیر چشم با کانسیلر

 

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید