8 توصیه عالی برای موفقیت در رژیم غذایی

دسته: تناسب اندام تاریخ نگارش: ۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۷
5
تعداد رای‌دهندگان: 3920

با انواع رژیم غذایی معروف، موثر و کارآمد آشنا شوید و روش های عالی برای موفقیت در اجرای آنها را نیز در زیبامون بیاموزید.

8 توصیه عالی برای موفقیت در رژیم غذایی

پیروی از یک رژیم غذایی برای کاهش وزن می تواند در روند لاغر شدن و کم کردن سایز بسیار موثر باشد و برای همین منظور هم روش ها و رژیم های غذایی زیادی وجود دارند که بسیار معروف شده اند و شاید همین قضیه، دلیلی برای کارآمد بودن آنهاست. اما فقط نباید به پیدا کردن رژیم غذایی اکتفا کرد، زیرا بسیاری از افراد چاق و دارای اضافه وزن، اعلام می کنند که با وجود پیروی از رژیم غذایی، احساس می کنند که خیلی در آن موفق نیستند.

در اینجا 12 نکته طلایی برای موفقیت در رژیم غذایی را به شما گوشزد می کنیم که حتما به شما در رسیدن به مقصودتان کمک خواهد کرد.

 

نکات عالی برای موفقیت در رژیم غذایی کاهش وزن

1. صبحانه را حذف نکنید!

بسیاری از افراد برای کاهش کالری دریافتی روز و یا ذخیره میزان کالری قابل دریافت برای نهار و شام، صبحانه را حذف می کنند، اما این کار نتیجه عکس خواهد داشت. تحقیقات نشان داده است که افراد با حذف صبحانه در ابتدای روز، کالری بیشتری در ادامه دریافت خواهند کرد و به ریزه خواری و خوردن مواد چرب و شیرین روی می آورند. صبحانه از اشتهای کاذب، هوس و میل خوردن هله هوله در تمام روز جلوگیری خواهد کرد.

 

2. منظم و سر وقت غذا بخورید

این کار باعث می شود شما سر ساعت خاصی گرسنه شوید و غیر از آن، میل به خوردن نداشته باشید. برای وعده ها و میان وعده ها، زمان خاصی را تعیین کنید و هر چیزی که قرار است میل کنید را فقط در این زمان ها بخورید.

این کار باعث می شود کالری دریافتی تان را نیز سریع تر بسوزانید.

 

3. مقدار زیادی میوه و سبزیجات بخورید

میوه و سبزیجات دارای کالری بسیار کم، قدرت چربی سوزی بالا و فیبر زیاد هستند که باعث می شود بیشتر لاغر شوید و کمتر گرسنگی بکشید.

 

4. بیشتر حرکت کنید

این واقعیت که باید تحرک بیشتری داشته باشید تا وزن کم کنید را هرگز نمی توانید از کاهش وزن و تناسب اندام مجزا بدانید. تنبلی را کنار بگذارید و به یک فرد پر جنب و جوش و اکتیو تبدیل شوید تا متابولیسمتان بالا برود و زودتر به وزن ایده آل خود برسید.

 

برنامه غذایی و مواد غذایی کم کالری

 

5. باز هم؛ آب بنوشید!

برای هزارمین بار می گوییم که بیشتر آب بنوشید. در نوشیدن آب برای کاهش وزن و تناسب اندام بیشتر، موارد زیر را رعایت کنید:

1. آب باید هم دمای محیط باشد.

2. در حالت نشسته آب بنوشید.

3. نیم ساعت قبل از غذا آب بنوشید تا ظرفیت معده و اشتها را کاهش دهد.

4. اگر احساس گرسنگی کردید، کمی آب بنشوید شاید این احساس در واقع حاصل از تشنگی باشد که در بیشتر مواقع، مغز پیام آن را با گرسنگی اشتباه می گیرد.

 

6. هیچ غذایی را ممنوع نکنید

مخصوصا آنهایی را که بیشتر دوست دارید، زیرا ممنوع کردن آنها، باعث می شود که ولعتان زیاد شود و در موقعیتی که به دست می آورید، دست به پرخوری بسیار زیاد بزنید و در نتیجه، با پشیمانی و ناامیدی فراوان از ادامه رژیم غذایی، مواجه شوید. در عوض این کار را انجام دهید:

غذاهایی را که دوست دارید در مقدار کم در رژیم تان بگنجانید و یا اینکه برای آنها در یک یا دو روز در هفته، کالری اضافی ذخیره کنید تا خوردن آنها مشکلی برایتان ایجاد نکند.

 

7. خوراکی های پرکالری؛ ممنوع

هرگز خوراکی های پرکالری مانند انواع کیک، نوشیدنی، تنقلات، شکلات، شیرینی و... را در خانه نگهداری نکنید تا نسبت به خوردنشان وسوسه نشوید. 

 

8. حداقل یک هفته دوام بیاورید!

هرگز کارتان را در روزهای ابتدایی رها نکنید. تجربه نشان داده است که افراد به هر نوع سبک زندگی و رژیم غذایی عادت خواهند کرد، پس یک بار برای همیشه تکلیفتان را با چربی های بدنتان روشن کنید و حداقل تا یک هفته دوام بیاورید و روی برنامه تان پایبند بمانید. 

خواهید دید که ادامه مسیر بعد از آن یک هفته، خیلی راحت تر خواهد شد.

 

آشنایی با چند رژیم غذایی معروف و موثر برای کاهش وزن

رژیم دوکان

این رژیم بسیار معروف، با تلاش یک پزشک فرانسوی که در زمینه کاهش و مدیریت وزن فعالیت داشته است، ارائه شده است که در تمام دنیا شناحته شده است. بر اساس این رژیم، لاغری باید در چهار فاز صورت بگیرد:

فاز اول: مصرف نامحدود پروتئین بدون چربی

فاز دوم: مصرف پروتئین بدون چربی همراه با سبزیجات غیر نشاسته ای

فاز سوم: مصرف نامحدود پروتئین و سبزیجات به همراه میزان کمی از کربوهیدرات و چربی سالم

فاز چهارم: این فاز، فاز تثبیت است و باید روی عادت غذایی کم کربوهیدرات و پرپروتئین ثابت بماند.

 

رژیم غذایی اتکینز

این رژیم هم بر اساس تحقیقات دکتر رابرت اتکینز آمریکایی ارائه شده است و شاید معروف ترین رژیم غذایی برای کاهش وزن است که مانند رژیم دوکان، دارای 4 فاز است که در آن به محدود کردن کربوهیدرات و استفاده از کربوهیدرات های مفید، تاکید می شود.

 

هرم غذایی

 

 

رژیم کتوژنیک

این رژیم روی کالری شماری تمرکز ندارد زیرا تمرکز اصلی و هدف آن، کاهش اشتها و میل به غذا خوردن است. این رژیم، یک رژیم لاغری کم کربوهیدرات، با پروتئین متوسط و استفاده از چربی های ضروری و سالم است.

 

رژیم پروتئین

همان طور که از نام این رژیم مشخص است، رژیم پروتئین دارای بیشترین مقدار پروتئین است و تقریبا از هر نوع پروتئینی در آن استفاده می شود. در این رژیم یا کربوهیدرات حذف می شود یا به مقدار بسیار کم مورد استفاده قرار می گیرد. 

معمولا این نوع رژیم در مدت زمان کوتاه مورد استفاده قرار می گیرد و پروتئین دارای تاثیرات زیادی در کاهش اشتها، افزایش کالری سوزی و... دارد.

 

چربی سوزی سریع - معرفی چربی سوزهای طبیعی و موثر در کاهش وزن

بایدها و نبایدهای خوردنی در رژیم لاغری و کاهش وزن

تناسب اندام - چند اقدام خانگی سالم برای کاهش وزن

چربی سوز - لاغری و کاهش وزن بیشتر با قهوه سبز

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید