برجسته کردن گونه با آرایش - آموزش

دسته: نکات زیبایی و آرایشی تاریخ نگارش: ۵ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۸
5
تعداد رای‌دهندگان: 13234

برای اینکه بعد از آرایش کردن گونه های برجسته و زیبایی داشته باشید لازم است چند نکته و ترفند لازم در زمینه کانتور کردن گونه را بدانید!

برجسته کردن گونه با آرایش - آموزش

اگر درباره کانتور کردن یا کانتورینگ اطلاعات مختصری داشته باشید حتما می دانید که با این روش می توان حالت کلی صورت را بهتر از همیشه نشان داد و از این طریق آرایش زیباتر و جذاب تری برای خود داشته باشید.

با یک آموزش ساده و مرحله به مرحله می توانید گونه های خود را برجسته تر نشان دهید. با زیبامون دات کام همراه باشید و این آموزش مرحله به مرحله را ببینید!

 

آموزش مرحله به مرحله برجسته کردن گونه

 

با این آموزش در 5 مرحله یاد می گیرید که چگونه گونه های خود را کانتور کنید تا برجسته تر از حالت طبیعی دیده شوند.

 

وسایل مورد نیاز برای کانتور کردن گونه

 

فونداسیون - کرم پودر پایه

براش آرایشی

پودر برنزر یا پودر کانتورینگ

رژگونه

هایلایتر

 

مراحل برجسته کردن گونه با آرایش

 

مرحله اول:

در مرحله اول باید بدانید که کانتورینگ گونه را دقیقا از چه قسمتی از گونه شروع کنید. بهترین روش برای این کار این است که گونه های خود را از داخل دهان بمکید تا گونه برجسته شود. در این صورت قسمتی از گونه که روی صورت فرو رفته است نشان دهنده خط گونه خواهد بود. علاوه بر این می توانید استخوان گونه را با لمس کردن روی صورت پیدا کنید.

روش دیگر این است که مانند تصویر قلموی آرایشی را با زاویه 45 درجه روی صورت قرار دهید. با این روش محل گونه به درستی معلوم خواهد شد. دقیقا باید برای خط گونه از پودر یا کرم کانتورینگ را استفاده کنید.

 

مشخص کردن خط گونه

 

مرحله دوم:

برای اینکه بدانید کانتور کردن گونه را تا کجا ادامه دهید و دقیقا در کجا به پایان برسانید با توجه به این تصویر عمل کنید. براش آرایشی را به صورتی عمودی روی صورت و دقیقا در ناحیه ای که ابرو به پایان می رسد، قرار دهید. با این کار به سادگی می توانید اندازه طبیعی و خوبی را برای برجسته کردن گونه تشخیص دهید.

 

مشخص کردن گونه با قلموی آرایشی

 

مرحله سوم:

اکنون یک قلمو یا براش آرایشی زاویه دار را به پودر برنزر یا پودر کانتور آغشته کنید. بهتر است این پودر 2 تا 3 درجه از رنگ پوست خود تیره تر باشد. قلمو را روی خط رویش مو در کنار گوش و خط گونه که در مرحله اول توضیح داده شد قرار دهید. اکنون براش آرایشی را با ضربه های تند و محکم تا جایی که در مرحله دوم مشخص شد بزنید. ( تقریبا نیمی از گونه ). بهتر است فشار زیادی روی گونه وارد نکنید تا رنگی که روی آن  باقی می ماند طبیعی تر باشد. 

 

استفاده از پودر کانتورینگ روی گونه

 

مرحله چهارم:

اکنون باید از یک رژگونه با رنگ مناسب استفاده کنید. معمولا رژگونه هایی که دارای رنگ صورتی، قهوه ای و برنزی هستند انتخاب مناسبی خواهند بود. برای رژگونه زدن بهتر است از یک براش نرم و حجیم مانند آنچه در این تصویر می بینید استفاده کنید.

بعد از اینکه براش رژگونه را به رژگونه آغشته کردید بهتر است با چند ضربه کوچک مقدار رژگونه بر روی براش را متعادل کنید تا رنگی طبیعی و زیبا را روی گونه ایجاد نماید. براش رژگونه را از روی سیب گونه و به سمت گوش بکشید.

 

رژگونه زدن روی گونه

 

مرحله پنجم: 

کانتورینگ و هایلایت کردن مکمل یکدیگر هستند. اکنون مقداری از هایلایتر براق خود را با براش آرایشی بردارید و بالای استخوان گونه بزنید. برای این قسمت می توانید به جای هایلایتر از رژگونه درخشان هلویی یا قهوه ای نیز استفاده کنید. 

اگر احساس می کنید استخوان گونه برجستگی خوبی ندارد می توانید علاوه بر بالای استخوان گونه، مقداری از هایلایتر یا رژگونه براق را روی سیب گونه نیز بزنید. ( با حرکت رفت و برگشت براش ).

 

هایلایتر زدن بالای گونه

 

چهره نهایی بعد از برجسته کردن گونه

اگر این روش را بدرستی انجام دهید گونه هایتان به طور طبیعی برجسته تر خواهند شد. اما اگر دوست دارید خط گونه تان به طور کامل و واضح مشخص باشد بهتر از براش مخصوص کانتورینگ و کرم پودر تیره را با فشار بیشتری زیر گونه بکشید و سپس کمی آن را با اسفنج ترکیب کنید.

اگر احساس کردید گونه هایتان بعد از کانتور کردن بسیار تیره شده است می توانید بر روی گونه مقداری پودر روشن تر بزنید تا رنگ متعادل تری داشه باشد.

 

برجسته شدن گونه

 

چطور با آرایش صورتمان را لاغرتر نشان دهیم؟

چطور حرفه ای برق لب و رژ مایع بزنیم؟

معروف ترین ترفندهای آرایشی و زیبایی

نکاتی برای زیبایی خانم ها بدون آرایش

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید