بدترین اشتباهات هنگام رژلب زدن

دسته: لب و دندان تاریخ نگارش: ۱۱ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۸
5
تعداد رای‌دهندگان: 2896

رژلب از محبوب ترین لوازم آرایشی است که معمولا بیش از هر وسیله دیگری مورد استفاده قرار می گیرد. به همین خاطر، باید باید با اشتباهات آرایشی در این زمینه آشنا شوید تا از آن دوری کنید.

بدترین اشتباهات هنگام رژلب زدن

خانم ها به استفاده از رژلب، بیش از سایر لوازم آرایشی معمول، علاقه دارند و شاید دلیل این علاقه آنها به این وسیله آرایشی، اضافه شدن رنگ های زیبا به صورتشان باشد و یا شاید هم، راحتی رژلب زدن در هر شرایطی و پاک کردن ساده و بدون دردسر آن!

اما به هر حال، باید بیاموزید که در هر شرایطی، بهترین آرایش لب را داشته باشید و از اشتباهات رایج در آن دوری کنید.

 

آشنایی با بدترین اشتباهات رژلب زدن

 

رژلب های چسبنده

گاهی اوقات یک رژلب با قیمت نسبتا بالا می خرید اما در هنگام استفاده متوجه می شوید که بیش از اندازه حالت چسبنده دارد و لب ها، با هر بار باز و بسته شدن، حالت کش دار مایع رژلب را نشان می دهند.

 این حالت را باید با یک ترفند ساده برطرف کنید و آن این است که قبل از رژ زدن، کمی پرایمر لب یا فونداسیون بزنید تا تمام رژلب را در خود جذب کند و حتما بعد از رژ زدن، با یک دستمال، اضافی آن را پاک کنید.

 

رژلب قرمز

 

فقط یک لایه نزنید

خیلی از خانم ها فقط یک لایه رژلب می زنند که این می تواند یک شیوه معمول برای رژلب زدن روزانه باشد، اما برای یک مهمانی و مراسم چطور؟

سعی کنید برای آرایش لبتان، یک نگاه دراماتیک و جذاب ایجاد کنید. یک لایه رژلب بزنید و بعد از 2 تا 3 دقیقه، یک لایه دیگر و حتی می توانید تا 3 لایه هم آن را افزایش دهید. این باعث می شود که اولا رژلب به سادگی از روی لب پاک نشود و دوما هم اینکه، حالت تکه ای و گله گله پیدا نکند.

 

رژلب های با ماندگاری طولانی

درباره استفاده از این نوع رژلب ها، باید کاملا حرفه ای عمل کنید. این نوع از رژلب ها، دارای حالت خشک و چسبنده ای هستند که اگر درست و با دقت زده نشود و بخواهید آن را پاک کنید، حتما مجبور به شستن صورت خواهید شد، زیرا در اطراف لب ها لک و سایه رنگی غلیظ ایجاد می کنند.

 

پاک کردن رژلب

 

رژلب زدن، بدون مرطوب کننده!

هر چقدر هم که لب هایتان نرم و مرطوب باشد هم نیاز دارید که زیرسازی لازم را انجام دهید. ساده ترین زیرسازی، یک مرطوب کننده ساده است که لب ها را کاملا آماده دریافت آرایش می کند.

 

رژلب رنگدانه ای قوی بدون خط لب

رژلب هایی که رنگدانه های قوی دارند، مانند رنگ های ارغوانی، بادنجانی، قرمز، بورگاندی و... می توانند روی پوست اطراف لب ها حرکت کنند و حالت مویرگی از رنگ را در اطراف لب ایجاد کننده اصلا زیبا نیست.

راه حل برطرف کردن این مشکل، استفاده از خط لب همرنگ با رژلب است تا از عبور رژلب جلوگیری کند.

 

خط لب کشیدن

 

پوسته های لب

یکی از بدترین اشتباهات آرایش که هر خانمی می تواند مرتکب آن شود، رژلب زدن روی لب هایی است که پوسته پوسته شده اند. این پوسته وقتی رنگی شوند، بیشتر از حالت عادی وضعیت نامناسب لب ها را نشان می دهند و اصلا نمای زیبایی ندارد.

قبل از اینک رژلب بزنید، با یک مسواک تمیز یا حتی با یک تکه پارچه، کمی از مخلوط شکر و آب یا شکر و عسل را روی لب ها ماساژ دهید تا پوسته ها را برطرف کند.

 

لایه برداری از لب

 

بهترین روش های سفید کردن دندان‌

آموزش آرایش گرادینت لب ها فقط در 3 مرحله

بالم لب چیست - آموزش ساخت بالم لب خانگی

آموزش آرایش لب سایه روشن و انواع آن

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید