مزایای نوشیدن آب در محل کار

دسته: سلامت تاریخ نگارش: ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۲
5
تعداد رای‌دهندگان: 3383

معمولا در محل کار که سرگرم کار و مشکلات آن هستیم، آب خوردن را فراموش می کنیم و بیشتر چای یا قهوه می خوریم که به دلیل ادرارآور بودنشان آب بیشتری از بدن خارج می کنند و منجر به دهیدراته شدن بدن می شوند.

مزایای نوشیدن آب در محل کار

نوشیدن آب یکی از کارهای ضروری برای سلامت بدن است. نوشیدن آب در طول روز را فراموش نکنید مخصوصا زمانی که به محیط کار می روید و سرگرم کار می شوید فراموش نکنید که باید حتما آب بنوشید. نباید زمانی که مشغول کار کردن هستیم از سلامتی خود غافل شویم. نوشیدن آب در محل کار از تغذیه مهم تر است پس فراموش نکنید که در محیط کار آب و مایعات طبیعی و سالم زیاد بنوشید. معمولا در محل کار آب خوردن را فراموش می کنیم و برای سرحال شدن بیشتر چای یا قهوه می خوریم که به دلیل ادرارآور بودنشان آب بیشتری از بدن خارج می کنند و منجر به دهیدراته شدن بدن می شوند.

 

کم آبی قاتل خاموش بدن

 

نوشیدن آب در محل کار

 

کم آبی بدن یکی از مهمترین مشکلات در سلامت بدن است که فرد خودش نمی تواند این مشکل را حس کند، اما خطرات زیادی برای سلامت فرد در پی دارد. این نکته را همیشه به یاد داشته باشید که 60 درصد بدن انسان از آب تشکیل شده است. بنابراین برای سالم ماندن بدن خود باید این میزان آب را به موقع برای بدن تامین کنیم. آب رسانی به بدن می تواند خودش درمان کننده بسیاری از دردها باشد. به عنوان مثال کسانی که کمردرد دارند و یا احساس خشکی و سوزش چشم می کنند بهتر است تا می توانند آب بنوشند. کسانی که آب مورد نیاز بدنشان را به خوبی تامین می کنند پوست شاداب و سلامتی هم دارند. در واقع مصرف آب کارکرد تمامی دستگاه ها و اعضای داخلی بدن انسان را بهبود می بخشد. پس اگر در محل کار احساس سردرد یا ضعف کردید دنبال خوراکی یا میان وعده نروید فقط کافی است یک لیوان آب بنوشید.

 

علائم کم آبی بدن چیست؟

 

آب خوردن

 

بدن ما در طول شبانه روز به روش های مختلف آب از دست می دهد. بنابراین باید در جبران این آب از دست رفته بکوشیم و تا جایی که می توانیم آب مصرف کنیم. علائم کم آبی شامل: خشکی دهان، خستگی، سردرد، کم ادراری و عدم تمرکز می باشد. علائم کم آبی شدید شامل: کج خلقی، گیجی، تشنگی شدید، تپش قلب بالا، سرعت تنفس بالا  و ادرار نکردن یا ادرار تیره می باشد.

 

چه کار کنیم تا در محیط کار دچار کم آبی بدن نشویم؟

برای آبرسانی به بدن باید همکاران و کارمندان را به این کار تشویق کرد که این کار را می توان با برنامه ریزی های ساده و کارآمد به انجام رساند. از جمله موارد زیر:

دسترسی به آب را آسان کنید

 به عنوان مثل بطری آب به کارمندان بدهید یا چند ایستگاه آب تعبیه کنید. با این کار آن ها را تشویق به آب خوردن می کنید.

فواید آب را آموزش دهید

پوسترهای آموزشی که اهمیت آبرسانی و عوارض کم آبی بدن را نشان می دهد استفاده کنید.

به آب ساده طعم بدهید

 یکی از دلایلی که باعث می شود زیاد تمایلی به آب خوردن نشان ندهیم طعم نداشتن و کسل کننده بودن آن است. پس بیایید به آب تنوع بدهیم مثلا با آبمیوه یخ درست کنیم و آن را به آب اضافه کنیم. داخل بطری آب میوه هایی مثل خیار، پرتقال، لیمو بریزیم.

نوشیدنی های گازدار نخورید

نوشیدنی های انرژی زا و گازدار را از محیط کار حذف کنید تا کارمندها مجبور باشند از مایعات سالم تری برای رفع تشنگی استفاده کنند.

 

فواید و طرز تهیه انواع آب طعم دار با خیار

کاهش وزن - آب طعم دار برای لاغری

فواید نوشیدن آب گرم

نوشیدن آب و کاهش وزن

ممنون از اینکه با زیبامون همراه بودین. 

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید