بهترین نحوه کاشت هسته مرکبات در گلدان برای عید نوروز 1401

دسته: هنر و سبک زندگی تاریخ نگارش: ۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۳
5
تعداد رای‌دهندگان: 26611

در این مطلب قصد داریم به شما کاشت هسته مرکبات را آموزش دهیم، تا در منزل بتوانید از هسته میوه ها خودتان در گلدان گیاه بکارید. هسته پرتقال، گریپ فروت و لیمو در جاهای روبازی که زمستانش کمی سرد است خوب رشد می کنند.

بهترین نحوه کاشت هسته مرکبات در گلدان برای عید نوروز 1401

کم کم داریم به سال نو نزدیک می شویم. یکی از کارهای همیشگی که تمام مردم برای عید نوروز انجام می دهند، فراهم کردن لوازم سفره هفت سین است. یکی از اجزای اساسی سفره هفت سین سبزه است. امسال می خواهیم به شما آموزش دهیم که چگونه با هسته مرکبات سبزه بکارید و عطری خوش به فضای خانه ببخشید.

 

کاشت هسته مرکبات

 

 

نکات مهم کاشت هسته مرکبات

 

کاشتن هسته مرکبات در گلدان

 

شما می توانید هسته تمام مرکبات را خشک کنید و درون خاکی که حاوی کود گیاهی است بکارید. شما می توانید از هسته میوه هایی نظیر لیموترش، لیمو شیرین، پرتقال، نارنگی و نارنج برای کاشت استفاده کنید. این گیاهان در مناطق گرمسیری به خوبی رشد می کنند. اگر در منطقه ای که آب و هوایش سرد باشد کاشته شوند عمل نمی آیند. در مناطقی که آب و هوای سرد دارد باید این گیاهان را در فضای سرپوشیده پرورش داد. هنگامی که این گیاهان رشد می کنند و شکوفه می دهند عطر بی نظیری را در محیط پراکنده می کنند.

 

آموزش کاشت هسته مرکبات

 

درختچه مرکبات

 

هسته های میوه مورد نظر را که می خواهید بکارید از میوه جدا کنید و بشویید و اجازه دهید تا خشک شوند. چند گلدان یا ظرف مورد نظر برای کاشت را بردارید و پر از خاک حاوی کود گیاهی کنید. اگر میخواهید چند نوع میوه مختلف بکارید هسته ها را جدا کنید و جدا از هم بکارید. یادتان باشد گلدان یا طرفی که انتخاب می کنید حتما زیرش سوراخ داشته باشد تا فضا برای خالی کردن آب اضافی داشته باشد. هسته ها را در گودالهای 1 سانتی متری بکارید. هر کدام را در یک گلدان کوچک قرادهید. یا اینکه در یک سینی وسیع آنها را با فاصله های 7.5 تا 10 سانتی متری از هم بکارید.

یادتان نرود که مرتب باید خاک را نم دار کنید. گلدان را در فضایی که نور غیر مستقیم به آن برسد قرار دهید. روی گلدان را با نایلون خوب بپوشانید. سعی کنید دمای اتاق روی 21 درجه سانتی گراد باشد. پس از گذشت 3 تا 6 هفته جوانه ها کم کم نمایان می شوند. سپس پوشش نایلونی را از ظرف بردارید. سپس گیاه را درمکانی آفتاب گیر که نور غیرمستقیم دریافت می کند قراردهید.

هنگام آب دادن به گیاه سعی کنید زیاد آب ندهید تا گیاه غرق در آب نشود و همیشه به اندازه مناسب آب بدهید تا خاک نم دار بماند. بعد از ظهور 3 دسته یا بیشتر برگ، گیاه را به داخل یک گلدان 15 سانتی متری منتقل کنید. کم کم میزان نوردهی را افزایش دهید تا جایی که گیاهتان روزانه 4 ساعت نور مستقیم دریافت کند.از بهار تا پاییز، 2بار در ماه، کود رقیق شده به گیاه بدهید.در طی زمستان کمتر به گیاه آب دهید. درصورتی که گیاهتان را در داخل منزل پرورش می دهید، بایستی با هر بهار جایش را عوض کرده و در ظرف بزرگ تری قراردهید یا اینکه آن را درفضای بازی که از سرمای زمستان در امان است، بکارید.

 

با بهترین گیاهان گلدار خانگی آشنا شوید

گیاهان دارویی را خودسرانه مصرف نکنید

جرم گیری پوست با گیاهان دارویی

قوی ترین گیاهان ضد پیری

ممنون از اینکه با زیبامون همراه بودین.

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید