اشتباهات رایج در کاهش وزن خانم ها

دسته: تناسب اندام تاریخ نگارش: ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۵
5
تعداد رای‌دهندگان: 3176

گاهی ممکن است تصور کنید تمام کارهای لازم برای کاهش وزن را انجام داده ای اما به نتیجه دلخواه خود نمی رسید! معمولا خانم ها در این مسیر دچار اشتباهاتی می شوند که از اشتباه بودن آن آگاه نیستند. با این اشتباهات بیشتر آشنا شوید!

اشتباهات رایج در کاهش وزن خانم ها

با نزدیک شدن به عید نوروز معمولا خانم ها تصمیمات بسیاری برای کاهش وزن خود و ایجاد تناسب اندام می گیرند اما ممکن است در مسیر رسیدن به تناسب اندام دچار اشتباهاتی شوند که ان ها از این مسیر دور کرده و با وجود فعالیت و تلاش بسیار آن ها را به نتیجه مطلوب نرساند.

اگر شما نیز قصد کاهش وزن دارید ابتدا لازم است با اشتباهات رایجی که معمولا خانم ها برای رسیدن به کاهش وزن و تناسب اندام انجام می دهند آشنا شوید و سپس با در نظر گرفتن و انجام ندادن این اشتباهات، بهترین نتیجه را از فعالیت های خود برای کاهش وزن بدست آورید.

 

اشتباهات رایج خانم ها در هنگام کاهش وزن

 

استفاده بیش از حد از پروتئین

 

مواد غذایی پروتئینی

 

کارشناسان تغذیه توصیه می کنند که اگر قصد کاهش وزن دارید حتما مصرف پروتئین را در برنامه غذایی خود بگنجانید. این ماده غذایی ارزشمند نقش موثری در عضله سازی، تعمیر سلول های بدن و همچنین افزایش متابولیسم بدن دارد و کمک می کند تا مدت زمان بیشتری احساس سیری داشته باشید. همه این ها درست است اما مصرف بیش از حد پروتئین در رژیم غذایی یکی از اشتباهات رایج در برنامه کاهش وزن است.

میزان متوسط مصرف پروتئین روزانه برای خانم ها 46 گرم است. هرچه میزان پروتئین دریافتی در طول بیشتر از این مقدار باشد در بدن به صورت چربی ذخیره می شود و تلاش های شما برای کاهش وزن بی نتیجه خواهند ماند!

 

استفاده از برنامه غذایی و ورزشی مشابه با دوست خود

 

برنامه کاهش وزن

 

بسیاری از افراد تصور می کنند که اگر دوست یا همکارشان با یک برنامه ورزشی یا رژیم غذایی توانسته است کاهش وزن داشته باشد پس ان ها نیز می تواند با همان برنامه وزن خود را کاهش دهند! آیا این تفکر درست است؟

باید گفت جواب این سوال " نه " است! این تفکر یکی دیگر از اشتباهات رایجی است که معمولا بسیاری از خانم ها در دوره کاهش وزن با آن رو به رو می شوند. نکته مهم در این رابطه این است که افراد مختلف از نظر فعالیت بدنی، شاخص BMI، متابولیسم بدن، وضعیت سلامت بدن و ... با یکدیگر متفاوت بوده و به همین دلیل باید برنامه غذایی و فعالیت ورزشی مخصوص به خود را داشته باشند و به هیچ عنوان نمی توان از یک برنامه مشخص برای دو فرد مختلف استفاده کرد.

 

اجتناب از مصرف چربی ها

 

روغنهای طبیعی

 

چربی ها نیز مانند هر ماده غذایی دیگری خوب و بد دارند. همانطور که چربی های مضر برای سلامت بدن مفید نیستند، چربی های خوب دارای مواد مغذی لازم و ضروری برای بدن هستند و حذف کردن تمام چربی ها از برنامه غذایی می تواند یکی دیگر از اشتباهات رایج در کاهش وزن باشد. 

 

عدم استفاده کافی از میوه و سبزی

 

میوه های تازه

 

اگر می خواهید کاهش وزن خوبی را تجربه کنید لازم است استفاده از میوه و سبزیجات را به یکی از کارهای اصلی و روزانه خود تبدیل کنید و این بخش را هرگز از برنامه غذایی روزانه خود حذف نکنید. هرچه میزان استفاده از میوه و سبزیجات تازه در طول رژیم غذایی بیشتر باشد احتمال استفاده از تنقلات و خوراکی های مضر کمتر شده و شما نیز زودتر به هدف خود یعنی تناسب اندام و کاهش وزن خواهید رسید.

 

حذف کردن وعده های غذایی

 

حذف وعده غذایی

 

بسیاری از افراد تصور می کنند که برای اینکه کاهش وزن داشته باشند بهتر است یک یا دو وعده غذایی خود در طول روز را حذف کنند! این کار یکی از اشتباهات بزرگی است که برای بسیاری از افراد اتفاق می افتد. حذف کردن یک وعده غذایی تنها باعث ایجاد احساس گرسنگی بسیار زیاد در شما شده و باعث می شود تا در وعده های دیگر پرخوری داشته باشید و کاهش وزنی را تجربه نکنید!

با این ترفندهای ساده از اضافه وزن و چاق شدن در عید نوروز جلوگیری کنید

چطور در یک هفته تا 8 کیلو وزن کم کنیم؟!

چگونه در 10 روز وزن خود را کم کنیم و لاغر شویم؟

رژیم غذایی جادویی برای عروس خانم ها

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید