روش صحیح مسواک زدن و کشیدن نخ دندان به همراه ویدیو

دسته: لب و دندان تاریخ نگارش: ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۴
5
تعداد رای‌دهندگان: 6473

روش صحیح مسواک زدن و کشیدن نخ دندان به همراه فیلمی در مورد بهترین روش مسواک زدن و مدت زمان مسواک زدن را بخوانید و ببینید!

 

مسواک خمیر دندان و نخ دندان

 

مسواک زدن یکی از مهم ترین مواردی است که باید در کارهای روزانه به آن توجه خاصی شود. چون هم جنبه ی بهداشتی و سلامتی دارد و هم جنبه ی زیبایی! در ادامه در مورد نکاتی از قبیل چطور صحیح مسواک بزنیم، نخ دندان بکشیم و از دهانشویه استفاده کنیم و همچینین در مورد انتخاب بهترین مدل مسواک برای بیشترین بازده و این که چگونه خمیر دندان مناسب تهیه کنیم و خمیر دندان ها چه فرق هایی باهم دارند صحب خواهیم کرد. در این میان به نکاتی ظریف ولی بسیار مهم برای مسواک زدن و سلامت و زیبایی دندان ها خواهیم پرداخت و در نهایت هم ویدیویی در مورد آموزش مسواک زدن صحیح برای شما قرار داده ایم. با زیبامون دات کام همراه باشید.

 

نکات مسواک زدن صحیح روزانه

روزانه دو بار دندان ها را مسواک بزنید. (هربار 2 دقیقه)

مسواک باید موهای نرم داشته باشد.

سایز مسواک باید اندازه ی دهانتان باشد تا به خوبی همه جا را پاک کند.

مسواک را هر 3 تا 4 ماه یک بار عوض کنید (البته اگر موهای براش کهنه شدند، زودتر این کار را انجام دهید)، یک مسواک کهنه نمی تواند به خوبی دندان ها را تمیز کند.

حتما از خمیر دندانی استفاده کنید که فلوراید داشته باشد.

حتما قبل از مسواک زدن از نخ دندان استفاده کنید تا جرم هایی که توسط مسواک خارج نمی شوند را پاک کنید.

رژیم غذایی سالمی داشته باشید.

به صورت منظم به دندان پزشک خود مراجعه کنید.

 

مسواک زدن

از بین بردن بوی بد دهان با روشهای ساده

تکنیک صحیح مسواک زدن

مسواک را با زاویه 45 درجه به لثه بچسبانید.

به ملایمت و به صورت حرکات دورانی مسواک را روی دندان ها حرکت دهید.

رویه ی خارجی، داخلی و سطح دندان ها به همراه روی زبان و سقف دهان را مسواک بزنید.

برای تمیز کردن داخل دندان های جلویی، مسواک را به صورت عمودی بگیرید و با حرکات بالا و پایین تمیز کنید.

 

بهترین روش مسواک زدن

 

چگونه یک مسواک مناسب انتخاب کنیم؟

نکته ی مهم این است که با چه مسواکی راحت تر هستید و آیا صحیح و به اندازه ی کافی مسواک می زنید یا نه. اما هدف از مسواک زدن چیست؟ اگر می خواهید دهانتان کاملا تمیز شود، باید تمام سطح زبان، سقف دهان و لثه ها را نیز مسواک بزنید. حالا سوال این است که چگونه مسواک مناسب و راحتی را پیدا کنیم؟

  1. هر مسواکی که انتخاب می کنید باید موهای نرم داشته باشد، موهای سفت موجب صدمه دیدن لثه ها و بازگشت آن ها به بیرون و در نهایت حساس شدن بیش از حد مینای دندان به سرما و گرما می شوند.
  2. مسواکی را انتخاب کنید که سر آن به راحتی اندازه ی دهانتان شود و بتواند دو تا 3 دندان را همزمان براش بکشد.
  3. مسواک های برقی در مقایسه با مسواک های معمولی در تمیز کردن دندان تفاوت خاصی ایجاد نمی کنند، اگرچه مسواک برقی می تواند انگیزه ای برای تمیز کردن دندان ها به دفعات بیشترری باشد.
  4. مسواک های برقی برای افرادی که تمیز کردن دندان ها برایشان سخت است، مانند مبتلایان به آرتریت (یا هر بیماری که در حرکت کردن مشکل ایجاد می کند)، کسانی که ارتودنسی دارند و یا اشخاصی که سطح دندان نامنظمی دارند بهترین انتخاب است.
  5. از آنجایی که باکتری ها علاقه ی زیادی به رشد در محیط های مرطوب و تاریک دارند، بهتر است که مسواک را در محلی خشک و روشن نگاه دارید.
  6. برای پاک کردن مسواک حتما مسواک را بعد از مصرف بشویید و اگر می خواهید کاملا تمیز شود به مدت 15 دقیقه در دهانشویه قرار دهید.

خطرات بی توجهی به تمیز کردن زبان

مسواک ها

 

چگونه یک خمیر دندان مناسب انتخاب کنیم؟

حتما موقعی که به دنبال خرید یک خمیردندان هستید با جعبه های رنگی و جذابی که دارند سردرگم می شوید، در ادامه راهنمای خرید خمیر دندان مناسب را مطالعه کنید!

همیشه به یاد داشته باشید که خمیر دندان و مسواک باید تاییدیه از ADA داشته باشند. ( American Dental Association – سازمان دندانپزشکی آمریکا)

 

آیا خمیر دندان های سفید کننده واقعا کار می کنند؟

خمیردندان های سفید کننده کار می کنند ولی در کوتاه مدت نمی توانید تغییرات محسوسی را مشاهده کنید چون مواد سفیدکننده آن ها بسیار کم است و البته در طولانی مدت هم مشکلات حساسیت دندانی به وجود می آورند.

 

آیا خمیر دندان های OTC (برای دندان های حساس) به خوبی خمیر دندان های دست ساز پزشکی کار می کنند؟

اگر دندان – لثه – های شما حساس است، چند انتخاب در برابر شما وجود دارد. می توانید یک خمیر دندان برای دندان های حساس بخرید که اقتصادی تر است و همچنین می توانید از دندان پزشکتان بخواهید که برایتان ترکیب خمیری متفاوتی را درست کند که البته خیلی گران تر است. خمیردندان های OTC به خوبی عمل می کنند، بهتر است در ابتدا با آن ها شروع کنید و در صورت پاسخ نگرفتن به دندان پزشکتان مراجعه نمایید.

استفاده از مسواک برقی بهتر است یا مسواک معمولی

خمیر دندان و مسواک

 

آیا بعد از مسواک زدن باید دندان ها را با آب بشوییم؟

شستن دندان ها بعد از خمیر دندان زدن، منفعت و سود خمیر دندان برای لثه ها و دندان ها را به حداقل می رساند، بیشتر افراد عادت دارند که بعد از مسواک زدن – به خصوص خمیر دندان های OTC که طعم متفاوت بدتری دارند – دهان را بشویند و درنتیجه اثر بخشی آن را کاهش دهند. بهترین راه این است که تا نیم ساعت بعد از مسواک زدن هیچ خوردن، نوشیدن و یا آب کشیدن دندان وجود نداشته باشید.

 

آیا خمیر دندان واقعا می تواند مینای دندان را بازسازی کند؟

خیلی از برندهای تولید کننده ی خمیر دندان مدعی بازسازی مینای دندان هستند، این ادعا صحیح است اما رابطه ی مستقیمی با موقعیت دندان شما دارد. خمیردندان فلوراید دار به بازسازی مینای دندانی که فاسد نشده است می پردازد، اما وقتی که فساد دندان آغاز شود، فقط دندان پزشک یم تواند کمک کند!

 

آیا می توان از خمیر دندان حاوی آلوئه ورا استفاده کرد؟

حتما دیده اید که خیلی از خمیردندان ها حاوی آلوئه ورا هستند و می خواهید بدانید که آیا بر سلامت و زیبایی دندان ها تاثیر می گذارند یا خیر. شواهد کمی مبتنی بر کمک آلوئه ورا به کاهش پلاک های دندانی و کاهش التهابات لثه ای نسبت به خمیردندان های معمولی، وجود دارد. از طرفی برخی از آن برندها فلوراید که ماده ی ضروری در خمیردندان ها می باشد را ندارند.

 

انواع مختلف خمیرهای دندان  و کاربردهایشان

خمیردندان سفید کننده – این خمیردندان ها حاوی اسکراب یا موادی هستند که لکه های روی دندان ها را می سابند.

 

خمیردندان ضد جرم – خمیردندان های کنترل کننده ی رسوب، رسوب های دندانی را پاک نمی کنند اما از رسوب و جرم گرفتگی بیشتر دندان ها جلوگیری می کنند.

جرم گیری دندان با مواد طبیعی

خمیردندان بی حس کننده – حساسیت دندانی معمولا به دلیل ضعیف بودن مینای دندان است. این خمیردندان های بی حس کننده سدی را در برابر مواد آسیب دهنده می سازند که از رسیدن پیام به سلول های عصبی دندان جلوگیری می کند.

 

خمیر دندان برای سلامت لثه ها – پلاک های دندانی که زیر لثه ها پیدا می شوند می توانند به بیماری های لثه بی انجامند. اگرچه خمیر دندان های محافظ لثه، به صورت حرفه ای کاری نمی کنند اما می توانند پلاک ها را کنترل کرده و احتمال بیماری لثه را در آینده کاهش دهند.

 

خمیر دندان افراد سیگاری – این خمیردندان ها حاوی مواد ساینده ای هستند که لکه ها را پاک می کند. اما دندانپزشکان معمولا این خمیر دندان ها را توصیه نمی کنند زیرا به مرور مینای دندان و بافت لثه را صدمه رسانده و از بین می برد.

 

ژل ها – بعضی از ژل ها حاوی مواد شوینده دهان هستند و به دلیل حس و تر و تازگی که ایجاد می کنند توسط افراد بیشتری استفاده می شوند. البته هیچ دلیل علمی وجود ندارد که نشان دهد ژل ها اثر پاک کنندگی بهتری از خمیرها دارند.

 

پودرهای دندان – که نسبت به خمیرها اثر سایندگی بیشتری دارند.

 

چند مدل خمیر دندان

 

فیلم روش صحیح مسواک زدن

 

 

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید