چیزهایی که نباید در ماشین لباسشویی بیندازید

دسته: هنر و سبک زندگی تاریخ نگارش: ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۴
5
تعداد رای‌دهندگان: 5937

برای شستن لباس ها درون ماشین لباس شویی اصولی وجود دارد که باید آن ها را یاد بگیرید. پس در ادامه با ماه همراه باشید.

چیزهایی که نباید در ماشین لباسشویی بیندازید

همه ما دوست داریم تمام لباس ها و پارچه هایمان که چرک و کثیف شده اند را در ماشین لباس شویی بیندازیم و تمیز تحویل بگیریم. اما این کار شدنی نیست یعنی نمی توانیم تمام پارچه های چرک را درون ماشین لباس شویی بیندازیم. چون با انجام این کار یا ماشین آسیب می بیند و یا پارچه. بنابراین باید اصول شستشوی لباس درون ماشین لباس شویی را بدانیم. به عنوان مثال بعضی چیزها باید فقط با دست شسته شوند مثل جوراب، لباس زیر و یا مایو. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا در این باره بیشتر بدانید.

 

شستن این وسایل درون ماشین لباس شویی ممنوع

 

انداختن لباس در ماشین لباس شویی

 

بالش فومی

هیچ وقت بالش فومی را درون ماشین لباس شویی نیندازید چون زمانی که ماشین در حال چرخش و حرکت است این فوم ها تکه تکه می شوند و از بین می روند. فقط در صورتی می توانید بالش فومی را درون ماشین بیندازید که روی بالش برچسب خورده باشد که اگر درون ماشین انداخته شود مشکلی پیش نمی آید. بهترین راه تمیز کردن بالش فومی لکه برداری و تمیز کردن سطح پارچه ای که کثیف شده است. اگر روی برچسب این بالش ذکر شده بود که مجاز به شستن بالش با دست هستید، می توانید آن را درون تشت آبی خیس کنید و به آرامی بشویید.

هر چیزی که کُرک و موی حیوان روی آن است

جدا کردن مو حیوانات از روی پارچه و لباس واقعا کار سختی است اما انداختن لباسی که موی حیوان خانگی‌تان به آن چسبیده است، فقط شرایط را بدتر می‌کند. موی حیوان اگر خیس شود هم بیشتر به لباس می‌چسبد و هم به مخزن لباسشویی، و حتی ممکن است مسیرهای تخلیه را ببندد و به مرور زمان از کارآیی و عملکرد ماشین لباسشویی‌تان کم کند.

لباس زیر

هیچ گاه لباس زیر را درون ماشین لباس شویی نیندازید. با این کار لباس زیر از فرم و استایل اولیه اش می افتد و شل و ول می شود و دیگر آن زیبایی اولیه را ندارد. توصیه می‌کنیم لباس زیرها را با دست بشویید؛ این شیوه‌ی طلایی استاندارد شستن لباس زیر است. از آب سرد و مقداری مایع شوینده‌ی ملایم که برای الیاف حساس مناسب هستند استفاده کنید.

هر چیزی که لک یا اثری از ماده‌ی قابل اشتعال دارد

 

لباس شستن

 

هیچ گاه لباس هایی که حاوی مواد قابل اشتعال هستند را درون ماشین لباس شویی نیندازید. چون زمانی که ماشین می خواهد لباس را خشک کند گرمای خشک کن باعث اشتعال و سوختگی لباس مس شود. بهتر است این لباس ها را با دست بشویید. اما اگر خواستید درون ماشین بیندازید ابتدا با محلول لکه بر آن را پاکسازی کنید سپس درون ماشین بیندازید. روش های اصولی مرتب کردن خانه

یراق دوزی شده‌ها

لباس هایی که کار شده هستند را به هیچ وجه درون لباس شویی نیندازید. این مدل لباس ها درون ماشین لباس شویی آسیب می بینند و خراب می شوند. بهتر است این لباس ها را با دست بشویید. یا اینکه می توانید این لباس ها را به خشکشویی های معتبر بسپارید.

وسایل بسیار بزرگ

وسایل بسیار بزرگ مثل پتو که درون ماشین جا برای چرخش و شستشو ندارند را هرگز درون ماشین نیندازید چون به ماشین آسیب می زند. یا درون تشک خیس کنید و بشویید و یا اینکه به خشکشویی بدهید. نقاطی از خانه که باید آن ها را تمیز کنید

هر چیزی که از پشم و مخمل درست شده

این الیاف طبیعی و حساس مناسبتی با حرکات تند ماشین لباسشویی ندارند و ممکن است بدفُرم و گوریده و کشیده شوند، حتی تنها با یک بار شستشو! حتی ممکن است آب هم بروند. توصیه می‌کنیم اگر لباس پشمی شما رنگ ثابتی دارد آن را با دست بشویید.

روش شستشو و مراقبت از جواهرات طلا و نقره

استفاده مفید از شامپوهای تاریخ گذشته

ممنون از اینکه با زیبامون همراه بودین.

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید