حل مشکلات آرایشگاه بردن کودک با چند ترفند

دسته: مو تاریخ نگارش: ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۱
5
تعداد رای‌دهندگان: 3198

معمولا آرایشگاه بردن کودکان برای والدین کار سختی است. چون کودک می ترسد و بی قراری می کند. برای رفع این مشکل در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

حل مشکلات آرایشگاه بردن کودک با چند ترفند

یکی از دغدغه های والدین در سنین کودکی فرزندشان، کوتاه کردن موها و به آرایشگاه بردن آن هاست. معمولا کودکان در سنین کودکی از آرایشگاه رفتن می ترسند و به علت اینکه بی قراری می کنند و ثابت سر جایشان نمی نشینند، باعث می شوند تا آرایشگر هم نتواند به درستی کارش را انجام دهد. در این مطلب به والدین نکاتی را می گوییم تا دردسر آرایشگاه بردن کودکشان کم شود.

 

توصیه های لازم قبل از آرایشگاه بردن کودک

 

مدل موی کودک

 

قبل از رفتن به آرایشگاه کودک را با محیط آرایشگاه آشنا کنید

مدل موی کودک پسرانه

 

کودکان دو دسته هستند بعضی ها خیلی آرام و ساکت زیر دست آرایشگر می نشینند و اجازه می دهند تا آرایشگر به درستی کارش را انجام دهد. اما خیلی از کودکان هم بی قراری می کنند و از شلوغی محیط آرایشگاه و از قیچی و صدای قرچ قرچ آن می ترسند. بنابراین بهتر است همیشه از قبل آرایشگاه و آرایشگر را در ذهن کودکتان خوب ترسیم کنید تا دیگر ترسی نداشته باشد. برای انجام این کار باید دستورات زیر را اجرا کنید.

برای کودک وسایل اسباب بازی آرایشگری بخرید

برای کودک شانه و قیچی و سشوار و پیش بند اسباب بازی بخرید و در حین بازی مراحل کوتاه کردن مو را به او بگویید.

زمان مناسبی را برای به آرایشگاه بردن کودک انتخاب کنید

به هیچ وجه زمانی که کودک خسته و بی حال است و یا اگر کم خوابی دارد و بی حوصله است او را به آرایشگاه نبرید.

برای کودک اول وقت نوبت آرایشگاه بگیرید

بهتر است کودک را زمانی که آرایشگاه خلوت است ببرید. قبل از به آرایشگاه بردن ذهن کودک را آماده کنید و به او بگویید با کوتاهی موهایش چقدر زیبا می شود. همچنین می توانید عکس کودکان زیبا درون مجلات را که در حال کوتاهی موهایشان هستند به کودک نشان دهید. بهترین کار این است که برای کودک جایزه ای بخرید و بعد از کوتاه کردن موهایش به او بدهید.

مراقب موهای دختر بچه ها باشید

 

کوتاهی موی دختربچه

 

برای اینکه کودک هنگام شانه زدن و کوتاهی مو در آرایشگاه زیاد درد نکشد، او را به حمام ببرید و موهایش را نرم کننده بزنید و سپس شانه کنید تا در آرایشگاه کمتر درد بکشد.

مدل مویی مناسب انتخاب کنید

در این مواقع بهتر است به پیشنهاد آرایشگر گوش دهید و مدل مویی که به صورت فرزندتان می آید را انتخاب کنید.

با کودک همراهی کنید و ترس او را برطرف کنید

اگر هنگام کوتاهی مو کودک دچار ترس شد او را به زور روی صندلی ننشانید و به زور موهایش را کوتاه نکنید چون با این کار خاطره بدی در ذهن کودک ثبت می کنید. اجازه دهید کمی کودک آرام شود و به محیط عادت کند سپس کار اصلاح را ادامه دهید.

دیگران را برایش مثال بزنید

اگر دیدید که کودک احساس ترس و خطر می کند افراد دیگری که در آرایشگاه هستند را برایش مثال بزنید و به او بگویید که کوتاه کردن مو هیچ خطری برایش ندارد و فقط به زیبایی بیشتر او کمک می کند.

کودک را تحت فشار قرار ندهید

کوتاه کردن موی کودکان

 

اگر کودک بی قراری کرد با او لجبازی نکنید و به زور موهایش را کوتاه نکنید چون این کار بسیار خطرناک است. بهتر است فرزندتان را به خانه ببرید تا آرام شود و از او دلیل ترسش را بپرسید تا برای دفعه بعد عبرت شود.

 

نوزادان را چگونه به آرایشگاه ببریم

موهای کودکان چون بسیار نرم و نازک است مدام گره می خورد و باعث آزار کودک می شود. پس موهای کودک را زیاد بلند نکنید تا اذیت نشود. موهای نوزادان نیاز به آرایشگاه ندارد بهتر است خودتان در خانه این کار را انجام دهید.

 

بیماری پوستی اگزما در کودکان

این کارها زیبایی کودکان را به خطر می اندازد

نکاتی درباره خرید عینک کودکان

درمان سرماخوردگی نوزاد

ممنون از اینکه با زیبامون همراه بودین.

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید