کانتور صورت یا آرایش ترمیمی چیست؟!

دسته: آرایش کلی صورت تاریخ نگارش: ۱۴ فروردین ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۴
5
تعداد رای‌دهندگان: 5390

کانتور صورت بیشتر از اینکه یک سبک آرایش باشد، یک تکنیک بسیار جالب برای زیباسازی چهره و برطرف کردن نقایص آن است، این تکنیک ساده و موثر را بیاموزید تا صورتی زیباتر و متناسب تر داشته باشید.

کانتور صورت یا آرایش ترمیمی چیست؟!

می توان گفت که معیارهایی که باعث می شوند یک صورت، زیبا و متناسب دانسته شود، به طور کلی یکسان هستند اما این معیارها در تمام صورت ها، وجود ندارند و یا بخشی از آنها کامل نیستند ولی می توان با تکنیک های مختلف آرایشی، آنها را تا حدودی ایجاد کرد. یکی از این تکنیک ها، کانتورینگ صورت است که با استفاده از کرم پودر تیره و روشن، به زوایای مختلف صورت برجستگی می دهد.

با این تکتنیک که به نوعی آرایشی ترمیمی نیز شناخته می شود، بیشتر آشنا شوید.

8 روش ساده برای داشتن یک زیبایی تمام عیار

 

کانتورینگ صورت یا آرایش ترمیمی چیست؟

معیارهای زیبایی که درباره آن صحبت کردیم، عبارتند از: داشتن بینی ظریف و تیغه ای، چانه و خط چانه باریک و عروسکی، گونه های برجسته، پیشانی خوش فرم و متناسب و چشم های درشت و جذاب.

آرایش حرفه ای - نکاتی برای جذاب تر کردن آرایش چشم

بسیاری از خانم ها می توانند با این تکنیک، به سادگی این ویژگی ها را در صورتشان ایجاد کنند، درست مانند سلبریتی ها که ممکن است چهره بدون آرایش آنها، هرگز با چیزی که در فرش قرمزها می بینیم، مطابقت نداشته باشد!

با "زیبامون دات کام" همراه باشید تا به شما بیاموزیم که چگونه می توانید در 6 مرحله ساده، چنین آرایش ترمیمی را برای زیباسازی صورتتان به کار ببرید.

 

چه لوازم آرایشی برای کانتورینگ نیاز دارید؟

1. پالت کانتورینگ که دارای چند رنگ تیره و روشن است.

2. اسفنج های مختلف آرایشی برای blend (محو) کردن.

3. مداد هایلایت.

4. کرم پودری که با رنگ پوست شما مطابقت دارد.

 

لوازم مورد نیاز برای کانتورینگ

 

کانتور صورت در 6 مرحله

1. پوستتان را با استفاده از یک مرطوب کننده، کاملا آماده کنید.

2. کرم پودری که همرنگ با پوست صورتتان است را بزنید. این کار را مطابق معمول با یک اسفنج آرایشی انجام دهید و سعی کنید که کاملا پوستتان را صاف و یکدست نمایید.

3. با استفاده از رنگی که یک یا 2 درجه از رنگ پوستتان روشن تر است، صورت را هایلایت (برجسته یا روشن کردن) کنید. جاهایی که باید این هایلایت را اعمال کنید، بخش های زیر می باشند:

زیر چشم ها

تیغه بینی

چانه و پیشانی ( به شکل افقی )

 

هایلایت کردن

 

4. حالا با استفاده از رنگی که یک یا 2 درجه از پوستتان تیره است، بخش های زیر را کانتور (سایه انداختن یا تیره کرده) کنید:

پایین خط رویش مو در بالای پیشانی

گودی زیر گونه ها

خط فک و بناگوش

گردن(برای یکدست کردن رنگ صورت و گردن) 

 

کانتور کردن

 

5. حالا نوبت شماست که از مهارتتان استفاده کنید، زیرا بخش مهم این تکنیک، به نحوه محو کردن این رنگ های تیره و روشن روی پوست بستگی دارد. با یک اسفنج مناسب و با حرکات ضربه ای کوتاه و سریع، تمام رنگ ها را در یکدیگر محو کنید تا اثری از خطوط جداگانه و مرز بین آنها باقی نماند.

 

6. حالا روی پوست را کمی پودر آرایشی بزنید تا آرایش را مات کند (فقط کمی روی بخش T صورت بزنید). سپس کمی با کمی رزگونه، آرایش پوستتان را تکمیل کنید. صورت شما حالا تمام معیارهای زیبایی را دارد و در عین حال، کاملا طبیعی و جذاب به نظر می رسد.

 

کانتورینگ - گریم صورت بر اساس مدل چهره

تغییر چهره و زیبایی باور نکردنی با نکات ساده آرایشی

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید