مژه های زیبا و پرپشت - آموزش فر کردن و ریمل زدن اصولی و بدون آسیب

دسته: چشم و ابرو تاریخ نگارش: ۱۴ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۰
5
تعداد رای‌دهندگان: 2427

همه ما می دانیم که داشتن مژه های بلند، فر و پرپشت، یکی از معیارهای زیبایی چشم و جذابیت آنهاست، اما آیا به آرایش صحیح مژه ها، اهمیت می دهیم و این کار را بدون نقص انجام می دهیم؟

مژه های زیبا و پرپشت - آموزش فر کردن و ریمل زدن اصولی و بدون آسیب

هر خانمی می داند که با مژه هایش می تواند هر مدل آرایش چشمی را کامل کند و زیبایی آنها را چندین برابر نماید. اما باید بگوییم که در واقع، آرایش درست و اصولی مژه هاست که می تواند چنین ویژگی دوست داشتنی ای را به چشم ها اضافه کند، زیرا آرایش اشتباه، نه تنها زیبایی خاصی ندارد بلکه باعث می شود به مرور، مژه ها دچار ریزش و کم پشتی شوند و زیبایی طبیعی شان را از دست بدهند.

در ادامه با روش درست فرکردن مژه ها و ریمل زدن به آنها برای داشتن چشم هایی جذاب و دلربا آشنا خواهید شد.

آرایش حرفه ای - نکاتی برای جذاب تر کردن آرایش چشم

 

چطور باید مژه ها را فر کنیم؟

برای فر کردن درست و بدون آسیب مژه ها، مراحل زیر را به خاطر بسپارید و هر بار به همین شکل مژه هایتان را فر کنید:

1. ابتدا فرمژه را کاملا تمیز کنید. پدهای لاستیکی که در بالا و پایین انبر فرمژه کار گذاشته شده اند، می توانند منبع آلودگی و گرد و خاک باشند و حتی عفونت را به چشم ها و پوست آن متقل سازند، پس حتما فرمژه را کاملا تمیز کنید.

2. انبر فرمژه را باز کنید و با دقت مژه ها را از بیخ، درون آن جای دهید، بهتر است با دست دیگرتان، کمی پلک را بالا بکشید تا چین آن باز شود. مراقب باشید که مژه ها کاملا صاف قرار بگیرند و روی یکدیگر نیفتند. همچنین باید مراقبت باشید که پلکتان در فرمژه گیر نکند، بنابراین کاملا نزدیک آینه شوید و به کاری که می کنید، دقت نمایید.

3. حالا مژه ها را به آرامی پرس کنید، فشار دستتان نباید طوری باشد که باعث کنده شدن تارهای مژه شود. تا 10 ثانیه نگه دارید و بعد به آرامی، فرمژه را باز کنید.

4. حالا با دست، کمی مژه ها را مرتب کنید تا حالت طبیعی به خود بگیرند.

 

فر کردن مژه

 

کار فر کردن مژه ها تمام شد، اما گاهی ترفندهایی برای استفاده از فرمژه گفته می شود که ممکن است به مژه ها آسیب بزند، مثلا اینکه فرمژه را حرارت دهید تا گرم شود و مژه ها را زودتر و بیشتر فر کند، این حرارت ممکن است مژه ها را ضعیف کند و باعث ریزش آنها شود، پس این کار را اصلا انجام ندهید. 

ریمل - بهترین ریمل بلند کننده مژه

 

چطور باید ریمل بزنیم تا مژه ها کاملا پرپشت و فر شود؟

خب حالا به بخش پرطرفدار ریمل رسیدیم، باید بگوییم که اگر بتوانید حرفه ای ریمل بزنید، دیگر نیازی به فرمژه هم نخواهید داشت، چون می توانید با ریمل، مژه ها را فر هم بکنید. برای ریمل زدن درست و اصولی هم به ترتیب زیر عمل کنید:

1. یک ریمل حجم دهنده و فرکننده تهیه کنید تا کارتان را راحت کند. این نوع ریمل ها، می توانند به سادگی مزه ها را پرپشت تر از چیزی که هستند، نشان دهند.

2. حالا براش ریمل را بردارید و اضافی مایع آن را با لبه ریمل بگیرید.

 

ریمل مژه

 

3. براش را به صورتی که با بیخ مژه ها تماس پیدا کند، بگیرید و از همان پایین، به صورت زیگزاگی به سمت بالا و انتهای مژه بکشید. تمام مژه ها را ریمل بزنید ولی لازم نیست که تارهای نزدیک به گوشه داخلی چشم را خیلی بولد کنید، هرچه مژه ها به سمت بیرون چشم، پرپشت تر و پررنگ تر باشند، حالت زیباتری پیدا می کند.

4. مژه های پلک پایین را هم به همین شکل ریمل بزنید، اما طوری که فقط کمی رنگ بگیرد، اگر ریمل زیاد به چشم های شما می آید، می تواند مژه های پایین را هم کاملا بولد کنید (مانند کیم کارداشیان). اگر چشم هایتان ریز و کوچک است، توصیه می کنیم که به پلک پایینی ریمل نزنید.

5. حالا دوباره به پلک بالا، یکدست دیگر ریمل بزنید تا کاملا مژه هایتان پرپشت و فر شود، اما این بار نباید به روش قبل عمل کنید، چون مژه ها ریمل دارند و خشک شده اند، فقط باید ریمل را به مژه ها تماس دهید و چشم ها را ببندید تا رنگ بگیرند و دوباره تکرار کنید.

 

ریمل زدن به مژه

 

جلوگیری از ریزش ابرو - چه کنیم ابروهای پرپشت و پهن داشته باشیم؟

آموزش یک مدل آرایش چشم شیک برای مبتدی ها

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید