اصول لباس پوشیدن و نحوه ست کردن لباس مردانه

دسته: کیف و کفش و لباس تاریخ نگارش: ۱۵ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۹
5
تعداد رای‌دهندگان: 7572

ست لباس مردانه، نحوه ست کردن رنگ لباس مردانه و نکات لباس پوشیدن مردان به همراه اصول استفاده از الگوها و لباس های مردانه طرح دار را بخوانید.

اصول لباس پوشیدن و نحوه ست کردن لباس مردانه

اصول لباس پوشیدن مردانه – چگونه طرح های مختلف را باهم ست کنید.

دو مدل استایل مردانه طرح دار وجود دارد:

لباسی که همه ی سرها را به سمت خود بر می گرداند...چون بی عیب و نقص است...

لباسی که همان کار را انجام می دهد...چون به شدت جذاب است!

اگر بتوانید با لباس های طرح دار و الگودار به خوبی کنار بیایید، قسمت بزرگی از مشکلاتتان را حل کرده اید، چون شانس دیده شدن در برابر چشم خانم ها را افزایش می دهید! اما این مساله نیازمند اندکی شوق و ذوق و میزان زیادی دانستن و عمل کردن است.

خوشبختانه قوانین ریشه دار قدیمی و ساده ای در مورد جفت کردن الگوهای مختلف وجود دارد که باعث به وجود آمدن استایل خارق العاده ای می شود و امروز همه ی آن ها را در زیبامون دات کام می خوانید و آموزش می بینید!

 

کت شلوارهای مردانه

 

الگوهای لباس برای استایل مردانه

رنگ خالص ( Solids )

رنگ های خالص یا یکپارچه الگو ( Pattern ) نیستند، آن ها از یک رنگ ساده تشکیل شده اند.

 

رنگ های یکپارچه

 

راه راه ( Stripes )

راه راه عمودی و راه راه عمودی لوله ای، رایج ترین مدل های الگو در لباس های مردانه هستند. که البته این راه راه های عمودی به دسته های راه راه بنگال، راه راه شکلاتی و راه راه مدادی تقسیم می شوند. (از راست به چپ عرض خطوط کم می شوند)

 

راه راه

 

شطرنجی ( Checks )

طرح های شطرنجی جزو الگوهای پرطرفدار و رایج هستند که از میان آن ها تارتان اسکاتلندی ( Tartan )، گلن ( Glen )، گینگهام ( Gingham ) و تاترسال ( Tattersal ) پرطرفدارترین طرح ها هستند. این طرح ها در کت و شلوار، دستمال گردن و دستمال جیبی نیز کاربرد فراوانی دارند.

از طرح های شطرنجی هوندزتوث ( Houndstooth ) و شفردز ( Shepherd ) در کت های اسپرت استفاده می شود.

 

چهارخانه

 

پارچه جناغی ( Twills )

پارچه ی جناغی مدلی موج دار است که تار و پود آن به صورت یکی در میان روی هم قرار گرفته اند. رایج ترین مدل آن تیغه ماهی ( Herringbone Wave ) است که واقعا بافتی شبیه به استخوان های شاه ماهی دارد. این الگو معمولا در پیراهن، شلوار و کت دیده می شود. این مدل پارچه قابلیت ست شدن فراوانی دارد.

 

طرح جناغی

اکسسوری مردانه برای آقایان شیک و جذاب

چشم پرنده ( Birdseye)، سرمیخی ( Nailshead ) و پوست کوسه ای ( Sharkskin )

این مدل ها، الگوهای کوچک تکرار شونده ای هستند که از دور به صورت تک رنگ دیده می شوند. اکثرا از دیدن این پارچه ها از فاصله ی نزدیک شگفت زده می شوند. معمولا این الگوها در لباس های کژوال (غیر رسمی) دیده می شوند.

 

انواع بافت پارچه

 

گلدار ( Florals )

الگوهای گلدار می توانند بولد (با گل های درشت و رنگ های جیغ) و یا ملایم ( با گل های ریز تکرار شونده و کم رنگ) باشند. طرح های گلدار هزاران سال است که جزو لباس های مردانه شده اند. این الگوها روی کراوات، دستمال جیبی و پیراهن بهترین محل استفاده هستند.

 

طرح گلدار ملایم

 

کشمیری ( Paisley )

طرح کشمیری از هندوستان به وجود آمده است و بسیار منحصر به فرد و ممتاز است. طرح های هندسی جقه ای درهم پیچیده شده توجه هر چشمی را به خود جلب خواهید کرد. بهترین راه استفاده از این طرح، در دستمال جیبی یا کراوات است.

 

طرح کشمیری

 

نقطه ای ( Dots )

الگوهای نقطه دار رنج وسیعی از استایل ها را شامل می شوند که این مساله به سایز خال ها، تعدادشان و تضاد رنگی با رنگ زمینه ی پارچه بستگی دارد. خال های بزرگ با تضاد بالا خیلی کژوال هستند و نقطه های کوچک با اختلاف رنگ خیلی کم رسمی تر به شمار می روند.

 

طرح خال دار

کراوات و پاپیون - جدیدترین استایل مردانه

قوانین ست کردن الگوها با رنگ ها و پارچه ها به همراه نکات لباس پوشیدن مردان

از رنگ های ساده استفاده کنید.

از رنگ هایی استفاده کنید که دوست دارید و در کمد لباس هایتان نیز پیدا می شوند. پرده هایی از رنگ آبی مانند نفتی ( Navy )، نیلی ( Indigo )، کبالت ( Cobalt ) و آبی نفتی درباری ( Admiral Blue ).

 

چارت رنگ آبی

 

پرده هایی از رنگ سبز مانند کاجی ( Pine ) و سرو ( Juniper ).

 

چارت رنگ سبز

 

پرده هایی از رنگ قهوه ای مانند شکلاتی ( Chocolate )، دارچینی ( Cinnamon ) و نان زنجبیلی ( Gingerbread ).

 

چارت رنگ قهوه ای

 

برای جلوه دادن به این رنگ های می توانید از انواع سفید، قرمز و کمی پرتقالی استفاده کنید.

یادتان باشد که از در نحوه ست کردن لباس مردانه از رنگ هایی استفاده کنید که می دانید به شما می آیند تا بتوانید به الگو توجه و دقت کنید. اگر می خواهید از الگویی بولد استفاده کنید که تا به حال نکرده اید، از رنگی استفاده نکنید که به آن اطمینان ندارید.

کت و شلوار دامادی - نکات مهم در انتخاب مدل و رنگ

الگوها را در نواحی کوچک استفاده کنید.

بهتر است در ابتدا از نواحی کوچک مانند دستمال گردن یا دستمال جیبی برای الگودار کردن استفاده کنید، لباس های اصلی مانند کت، شلوار و پیراهن توجه خیلی بیشتری را به خود جلب می کنند، پس بهتر است اکسسوری الگودار داشته باشید. از طرفی به دلیل ارزان تر بودن می توانید تعداد بیشتری داشته باشید و در صورت برزو خطا کمتر هزینه کرده باشید.

مرحله ی بعدی برای الگودار کردن استایلتان، استفاده از طرح ها روی بلوزها می باشد. یک پیراهن الگودار که احساس می کنید به شما نمی آید خیلی ارزان تر از یک دست کت و شلوار است که شاید ماهی یک بار هم نپوشید. لباس های طرح دار مانند شلوار، بلوز و کت باید در کمد لباستان دائم در حال گردش باشند. به همین دلیل است که پاسه اصلی باس هایتان باید رنگ های یکپارچه باشند.

 

کت با کراوات و دستمال جیبی

 

از پوشیدن لباس ها با الگوی یکسان در کنار هم خودداری کنید.

این جمله یعنی که هیچ الگویی با سایز و مدل یکسان نباید در کنار هم قرار بگیرد. حتما نمی خواهید که یک کت و شلوار با طرح کشمیری بپوشید یا یک کت و شلوار راه راه پهن را با پیراهن راه راه مدادی و کراوات راه راه عمودی ست کنید! این استایل خیلی یکنواخت و خسته کننده می شود. به جای آن کت و شلوار راه راه عمودی لوله ای را با پارچه جناغی و کراوات خال دار ست کنید.

البته استفاده از الگوهای همانند با سایز متفاوت در بعی موارد خوب است. مثلا پوشیدن یک کت و شلوار با راه راه عمودی ( Pinstriped ) و یک پیراهن راه راه عمودی ضخیم تر ( Bengal Strips ) باهم مناسب است. چون تفاوت میان عرض خطوط را پوشش می دهند. در این جا از کراوات با الگوهای بزرگ نیز می توانید استفاده کنید، اما سعی کنید خلاقانه تر عمل نمایید.

 

مکمل ها را باهم ست کنید.

وقتی دو قطعه کاملا از همه نظر – الگو و رنگ – یکی باشند، خسته کننده و آماتور به نظر می آیند. به جای آن سعی کنید که لباس هایتان باهم مکمل باشند.

اگر می خواهید باکلاس و لاکچری باشید، به دنبال رنگ هایی باشید که باهمدیگر هماهنگی داشته باشند. به همین دلیل است که استفاده از اکسسوری های رنگی بهترین انتخاب هستند، آن ها به شما کمک می کنند رنگ های زیادی را در کنار هم قرار دهید.

اگر از الگوهای متفاوتی استفاده می کنید، الگوی کراواتتان باید حداقل اندکی بزرگ تر و  متفاوت با پیراهنتان باشد تا از گم شدن آن در روی لباس جلوگیری کند. البته تصویر زیر یک استثنا است که سایز و رنگ کراوات به آن این اجازه را می دهد که با این مدل پیراهن ست شود.

 

پیراهن و کراوات

4 پیشنهاد برای خوش تیپ شدن آقایان در عید 97 با نکات حرفه ای و عکس

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
آزادی
۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۱
پارچه راه رو پلکانی سفید وسیاه
پاسخ
نظر خود را ثبت کنید