خطر دستمال کاغذی برای خانم ها

دسته: سلامت تاریخ نگارش: ۲۳ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۸
5
تعداد رای‌دهندگان: 4550

خیلی از پزشکان به خانم ها توصیه می کنند که برای جلوگیری از قارچ پس از دستشویی رفتن به خوبی خود را با دستمال کاغذی خشک کنید. اما از عواقب استفاده از آن نا آگاه هستید.

 خطر دستمال کاغذی برای خانم ها

خیلی از پزشکان معتقدند که خانم ها برای جلوگیری از عفونت ناحیه تناسی باید پس از هربار دستشویی رفتن به خوبی خودشان را خشک کنند تا محیط مرزوبی برای رشد قارچ ها در ناحیه تناسلی فراهم نشود. اما دکتر بهروز باریک بین متخصص پوست و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، از آن روی این سکه می گوید و توصیه ها و هشدارهایی در این زمینه دارد که در ادامه می خوانیم.

 

دلیل شما برای عدم استفاده از دستمال به منظور خشک کردن ناحیه تناسلی چیست؟

 

دستمال کاغذی

 

خانم ها نسبت به آقایان بدن حساس تری دارند و زودتر هم دچار بیماری می شوند. ناحیه تناسلی بانوان هم یکی از نقاط حساس بدن آن هاست که به راحتی دچار عفونت و بیماری می شود. خشک کردن ناحیه تناسلی باعث ایجاد حساسیت پوستی در این ناحیه می شود. به همین دلیل بهتر است از آن استفاده نکنند.

 

استفاده از دستمال کاغذی برای خشک کردن ناحیه تناسلی چه مشکلاتی ایجاد می کند؟

یکی از مشکلاتی که این دستمال ها ایجاد می کنند مواد آلرژی زای درون آن هاست. اگر دستمال کاغذی عطری هم باشد این حساسیت و آلرژی بیشتر هم می شود. بنابراین شما با استفاده از این دستمال ها در ناحیه تناسلی خود ایجاد حساسیت می کنید.

در واقع چنین افرادی به اگزمای تماسی آلرژیک به دلیل تماس با دستمال کاغذی و حساسیت به مواد داخل آن مبتلا هستند. معمولا پس از مبتلا شدن به این حساسیت پوست افراد در ناحیه تناسلی دچار التهاب و خارش و سوزش می شود. در این مواقع بهترین درمان برای حل این مشکل همان حذف دستمال کاغذی است.

 

آیا مصرف دستمال فقط باعث ایجاد حساسیت می شود یا مشکلات دیگری هم ایجاد می کند؟

اگر خانم ها در ناحیه تناسلی خود زیاد از دستمال استفاده کنند به مرور دچار ضایعاتی در ناحیه تناسلی می شوند که به آن ها زگیل تناسلی هم می گویند.

 

کمی بیشتر درباره این ضایعه های پوستی توضیح می دهید؟

 

دستمال

 

بسیاری از خانم ها با شکایت از وجود دانه هایی ریز و همرنگ پوست که در قسمت داخلی لبه های ناحیه تناسلی  ایجاد شده اند، به پزشک مراجعه می کنند. این ضایعات که بدون درد، سوزش یا خارش هستند و امکان انتقال آنها هم به هیچ عنوان وجود ندارد، «پاپیلوماتوز» نام دارند. استفاده از دستمال های کاغذی باعث تحریک برای ایجاد یا تشدید آنها می شود.

 

آیا راهی برای درمان این ضایعه های پوستی تناسلی وجود دارد؟

این ضایعه ها خطرناک و قابل انتقال نیستند و با قطع مصرف دستمال کاغذی برای خشک کردن ناحیه تناسلی از بین می روند.

 

نظرتان درباره خشک کردن ناحیه تناسلی بچه ها با دستمال چیست؟

کودکان نیازی به خشک کردن ناحیه تناسلی با دستما ندارند. پوست بچه ها بسیار حساس است و با خشک کردن دچار آلرژی می شوند. بنابراین اگر هرروز لباس زیر آن ها را عوض کنید همین کفایت می کند.

 

جایگزین های دستمال کاغذی

 

حوله

 

به جای دستمال کاغذی بهتر است از حوله یا پارچه های نخی برای خشک کردن ناحیه تناسلی استفاده کنید و هر شب آن را بشویید تا برای روز بعد خشک شوند. راه بعدی استفاده از حوله های یکبار مصرف، تنظیف یا گازهای استریلی است که به صورت بسته های بزرگ هم عرضه می شوند.

 

لوازمی که داخل کیف آرایش مردانه قرار دارد

تشخیص نوع پوست صورت و مراقبت از پوست

دستمال مرطوب پاک کننده آرایش استفاده کنید

جذابیت هرچه بیشتر با این رازهای آرایشی

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
apple
۱۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۰
ممنون از اطلاعتون
پاسخ
نظر خود را ثبت کنید