مگنت تراپی؛ دردتان را با آهنربا تسکین دهید

دسته: سلامت تاریخ نگارش: ۲۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۵
5
تعداد رای‌دهندگان: 2292

مگنت تراپی به معنای استفاده از آهنربا برای کاهش درد هست که در ادامه این مطلب به توضیحات بیشتر در این باره می پردازیم.

 مگنت تراپی؛ دردتان را با آهنربا تسکین دهید

مگنت تراپی به معنی استفاده از آهنربا برای کاهش و یا درمان درد است. مگنت تراپی در اشکال محتلفی انجام میشه به طوری که آهنربا توسط وسایل دیگری به مناطق درد اعمال میشه. مگنت ها با استفاده از وسایلی مثل مفتول، افزونه کفش، نوار چسب، کمربند، یا جواهرات مغناطیسی مثل دستبند، گردنبند و گوشواره روی مناطق آسیب دیده قرار می گیرن. سایر محصولات مغناطیسی عبارتند از پد و پتو مغناطیسی و همچنین دستگاه های تولید کننده مغناطیس. تا به حال از این روش حمایت علمی زیادی نشده است و به همین دلیل نمی توان به درستی تعیین کرد که این نوع درمان تا چه حد موثر است.

 

مگنت تراپی چیست؟

 

مگنت تراپی بدن

 

بدن انسان به طور طبیعی دارای میدان مغناطیسی و الکتریکی است و تمام مولکول های بدن انسان هم حاوی انرژی مغناطیسی هستن. به خاطر همین ممکنه خیلی از مشکلاتی که برای بدن اتفاق میوفته در اثر بهم ریختن تعادل میدان مغناطیسی بدن باشه به همین دلیل اگه یه میدان مغناطیسی به بدن نزدیک کنیم همه چیز به حالت عادی برگرده.

 

مگنت تراپی برای زانو

مطالعه ای در سال 2001 در مورد 64 بیمار مبتلا به آرتریت روماتوئید زانو نشان داد که 68٪ از کسانی که از مغناطیس درمانی استفاده کردن، بعد از یک هفته احساس بهتر یا خیلی بهتری داشتن. علت و درمان های خانگی برای انواع زانو درد

 

مگنت تراپی مغز

تحریک مغناطیسی میان جمجمه ای (TSM) یک روش غیر تهاجمی هست که از میدان مغناطیسی برای تحریک سلول های عصبی در مغز برای بهبود علائم افسردگی استفاده می کنه. TMS به طور معمول زمانی مورد استفاده قرار می گیره که سایر درمان های افسردگی موثر نبوده باشه. در طول جلسه درمانی TMS، یک سیم پیچ الکترومغناطیسی بر روی سر شما در نزدیکی پیشانی قرار می گیره. مدار الکترومغناطیسی بدون این که دردی متوجه شوید، پالسی مغناطیسی به سلول های عصبی نواحی افسرده مغز می فرسته تا اونارو تحریک کنه. این کار ممکنه نواحی مغز رو که در زمان افسردگی کم کار شده بودن، دوباره فعال کنه. درمان های خانگی و سریع درد و گرفتگی عضلات

 

درمان پوکی استخوان با مگنت تراپی

 

 

درمان درد با مگنت

استخوان به فشارهای مکانیکی وارد شده بر آن واکنش نشان می‌ده. در زمان کاهش تحمیل بار، برای مثال هنگام خوابیدن یا استراحت در تخت خواب، عدم تحرک و بی‌وزنی، توده استخوانی از بین می‌ره. از سوی دیگر افزایش تحمیل بار به شیوه مناسب و صحیح توده‌ی استخوانی رو افزایش می‌ده.

یافته‌های تحقیق‌های زیست مکانیکی و بافت شناسی بیانگر این است که میدان‌های الکترومغناطیسی نه تنها مانع از بین رفتن توده استخوان می‌شه، بلکه توده استخوانی رو پس از نابود شدن مجدداً بازسازی می‌کنه. میدان‌های الکترومغناطیسی کنش بازجذب استخوان رو کاهش می‌ده، به علاوه میدان‌های گزینشی تشکیل استخوان رو افزایش می‌ده.

زمانی که انرژی میدان‌های اعمال شده در مولفه‌های با فرکانس پایین‌تر متمرکز بشه، بازجذب استخوان در پایین‌ترین حالت و تشکیل استخوان جدید در بالاترین حالت قرار می‌گیره. در پژوهش دیگری به نام "پیشگیری از پوکی استخوان با استفاده از میدان‌های الکترومغناطیسی ضربه‌ای" افزایش توده استخوان به میزان 12.3 و 9.7 درصد گزارش شد.

تردیدی نیست که میدان‌های الکترومغناطیسی رفتار زیستی را از طریق القاء تغییر الکتریکی در اطراف و درون سلول بهبود می‌دن. نکته اصلی در استفاده عقلانی از میدان‌های الکترومغناطیسی به توانایی در تعریف پارامترهای درمانی مشخص (دامنه، فرکانس، شکل موج، جهت‌گیری و زمان‌بندی) مربوط می‌شه. پژوهش‌های گوناگون آشکارا بیانگر این مطلب است که تراکم استخوان بیماران مستعد ابتلا به پوکی استخوان با استفاده از میدان‌های الکترومغناطیسی ضربه‌ای مشخص افزایش می‌یابد. بهره‌گیری مناسب از میدان‌های الکترومغناطیسی ضربه‌ای، اگر برای تمام بدن تنظیم بشه، مزایای بالینی چشمگیری را برای درمان پوکی استخوان به ارمغان میاره.

ممنون از اینکه با زیبامون همراه بودین.

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید