ترفندهایی برای نگهداری میوه و سبزیجات

دسته: خواندنی های روز تاریخ نگارش: ۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۱
5
تعداد رای‌دهندگان: 1635

اگر می خواهید که میوه ها و سبزیجات تان طول عمر بیشتری داشته باشند، به نکاتی که در ادامه مطلب آورده ایم، دقت کنید.

 ترفندهایی برای نگهداری میوه و سبزیجات

میوه و سبزیجات را باید در یخچال نگهداری کرد اما خیلی وقت ها میبینیم که با وجود نگهداری آنها در یخچال باز هم زود خراب می شوند، تا حالا با خودتون فکر کردین که شاید مشکل از طرز نگهداری شما باشد؟ اگر میخواهید میوه و سبزیجات شما سالم و تازه بمانند با ما همراه باشید تا در ادامه نکاتی را در این زمینه به شما بگوییم.

 

خیار را از میوه های دیگر جدا کنید

 

خیار

 

برخی از میوه ها گاز اتیلن تولید می کنند که باعث رسیدن میوه ها می شود. خیار هم میوه ای است که نسبت به این گاز بسیار حساس است و واکنش نشان میدهد. بنابراین خیار را باید جدا از دیگر میوه ها نگه داشت.

 

سبزیجات را مانند گلها نگه دارید

بهترین روش نگهداری از سبزیجات مانند نگهداری از گل است. برای این کار ابتدا سبزی را بشویید سپس خشک کنید و ساقه های انتهایی و اضافی آن را بگیرید و در یک گلدان آب قرار دهید و در یخچال بگذارید. با استفاده از این روش شما به مدت زیادی سبزی تازه خواهید داشت. حتی میتوانید بعد از چند روز اب گلدان را هم عوض کنید. شما با این روش تا 2 هفته سبزی تازه خواهید داشت.

 

کدو را در کنار سیب و گلابی نگذارید

 

کدو

 

کدو سبز و کدو حلوایی عمر نگهداری بالایی دارند و معمولا در مدت زمان نگهداری سالم می مانند. اما به هیچ وجه نباید کدو را در کنار سیب یا گلابی نگه داشت چون باعث پوسیده شدن کدو می شود.

 

سبزیجات ریشه ای را در کیسه قرار دهید

سبزیجات ریشه ای مثل سیب زمینی، چغندر، پیاز، هویج و کرفس باید در محیطی سرد و تاریک نگهداری شوند. برای افزایش طول عمر این سبزیجات می توانید آنها را درون کاغذ نیز بپیچید. اما اگر این سبزیجات را در یخچال بگذارید زود پیر و پوسیده می شوند.

 

توت را نشویید

 

توت

 

توت ها را نباید تا قبل از مصرف شست چون به سرعت آب را جذب می کنند و تغییر رنگ می دهند و خراب می شوند. ظرفی که توت ها را در آن قرار می دهید نیز اهمیت زادی دارد. اگر سوراخی برای رد و بدل کردن هوا روی ظرف وجود ندارد، کمی در آن را باز بگذارید.

 

سیب و پرتقال را از هم جدا کنید

بهتره پرتقال را در کیسه های توری نگه دارید تا هوا رد و بدل شود. به هیچ وجه پرتقال را درون کیسه پلاستیکی نگهداری نکنید چون باعث پوسیده شدن آن می شود. سیب و پرتقال را هم هیچوقت کنار هم نگهداری نکنید چون به علت گاز اتیلن که از خود خارج می کنند باعث پوسیده شدن آنها می شود.

 

پیاز و سیب زمینی را یک جا نگذارید

 

سیب زمینی پیاز

 

نگهداری سیب زمینی و پیاز کنار هم باعث پوسیدگی آنها می شود. آنها را به طور جداگانه در سبدی رو باز و در محیطی سرد و تاریک قرار دهید. اگر آنها در معرض رطوبت قرار گیرند، نرم شده و زودتر خراب می شوند.

مطالب مرتبط:

آب پرتقال بهتر است یا میوه آن، مضرات و فواید آن

ماسک خرمالو، زیبایی صورت با میوه پاییزی

ممنون از اینکه با زیبامون همراه بودین.

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید