4 دلیلی که آماده اید و باید ازدواج کنید! + زندگی موفق

دسته: خواندنی های روز تاریخ نگارش: ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۸
5
تعداد رای‌دهندگان: 2043

چه موقعی باید ازدواج کنیم؟ چه دلایلی باعث میشن که بخوایم با شخصی که دوستش داریم ازدواج کنیم؟ چجوری ازدواج موفق و ماندگاری داشته باشیم؟

4 دلیلی که آماده اید و باید ازدواج کنید! + زندگی موفق

وقتی صمیمانه عاشق یک نفر هستین، تنها آرزوتون این میشه که یه روزی باهاش ازدواج کنین، همش رویای با او زندگی کردن رو میبینین و دلتون میخواد که در کنارهم و باهم پیر بشین. اما از کجا میدونین که باید ازدواج کردن رو اولویت قرار بدین؟ در ادامه 4 دلیل اصلی و کلیدی رو براتون بازگو میکنیم که جواب خیلی از سوالاتتون هستن، با زیبامون دات کام همراه باشین!

کاملا و شدیدا به طرف اعتماد دارین

یکی از مهمترین زوایای یک زندگی مشترک قوی، شاد و موفق اعتماد داشتن هستش. این خیلی مهم و حیاتیه که شما و شریکتون بهم کاملا اعتماد داشتین، همدیگه رو حمایت کنین و پشت هم باشین. اگر در اعماق قلبتون حس میکنین و نگرانین که یکدفعه شرکتون خیانت کنه و ازدواج کردن مانع این امر میشه، کاملا در اشتباه هستین، چون ازدواج کردن هر مشکل مربوط به اعتماد رو چند برابر میکنه، اگر در مورد وفاداری و درستی نامزدتون شک دارین و مطمئن نیستین که کاملا با شما هستش، پس میفهمین که زمان مناسب برای ازدواج هنوز رخ نداده. در طرف دیگه، اگر با تمام قلبتون معتقد هستین که این شخص قابل اعتماد هستش و میتونین روش در تمام مراحل زندگی حساب کنین، بهترین کار اینه که باهم ازدواج کنین.

اختلافات و دعواهای منصفانه

اختلاف و بحث و جدل در هر رابطه ی سالم و بشاشی نقش مهمی رو بازی میکنه. و اگر میخواین ازدواج خوب و موفقی داشته باشین باید بیاموزین که چجوری دعواهای منصفانه داشته باشین، چجوری مشکلات رو حل کنین و هر دفعه زوج محکم تر و قوی تری بشین. اگر واقعا هیچوقت دعوا یا بحثی با شریکتون ندارین چون بحث هاتون همیشه در یک درجه ی سطحی هستش و یا همیشه باهم جدل دارین و سر هیچی نمیتونین به توافق برسین، آماده برای ازدواج کردن نیستین، چون هنوز نمیتونین مسایل و مشکلات (دعوا) رو در مسیری حل کنین که درست و مثمر باشه. یکی از بزرگترین دلایل برای ازدواج اینه که شما و شرکتون در گذشته دعوا یا مسئله ای داشتین، در اون تفحص کردین و اشتراکاتتون رو پیدا کردین و سعی کردین که با دید عمیقتر و درک بهتر حلش کنین و در نهایت هم دید و درک بهتری نسبت به هم پیدا کردین. اینکه بتونین در طوفان باهم باشین و با کمک هم مضکلات رو حل کنین نشون دهنده ی داشتن ازدواج دائمی و موفقه.

 

عروس و داماد

 

زمان باهم بودنتون خوب و به اندازه هستش

یکی از دلایلی که بهتون میگه باید با شریکتون ازدواج کنین، مدت زمان زیادیه که باهم دیگه دارین و واقعا ازش لذت میبرین و میخواین که کنار هم در زیر یک سقف باشین. ولی باید بدونین که زندگی کردن در زیر یک سقف با یک فرد تفاوت خیلی خیلی زیادی با فقط ملاقات کردن و بیرون رفتن داره. اگر به اندازه کافی باهم بودین که در کنارهم به طور کامل راحت هستین، وقتشه که برین زیر یک سقف و ازدواج کنین.

هر دو چیزهای مشابهی رو میخواین

وقتی با شریکتون در مورد آینده و چیزهایی که میخواین صحبت میکنین و بهم شبیهین، میتونیم به قطع بگیم که یکی از بهترین دلایل ازدواج رو دارین. مثلا اگر هردوتون میخواین که بچه دار بشین و خونواده تشکیل بدین، خانه داشته باشین و پدر و مادر بشین، یعنی آینده ای شبیه به هم رو دارین و دیدگاهتون از فردا شبیه به همدیگه هستش. اگر دوست دارین که در حومه شهر یا شهرستان زندگی کنین ولی شریکتون فقط میخواد در شهر باشه، این یه مشکل بزرگ رو بوجود میاره که نشون میده اهداف بلند مدتتون باهم متفاوته. قبل از ازدواج باید بتونین در مورد اهداف و آینده به صورت باز و کاملا شفاف صحبت کنین که در طول مسیر هیچکدوم شگفت زده نشین!

 

مطالب مرتبط رو از دست ندین:

آقایان از همسر خود چه می‌خواهند؟

نشانه های داشتن یک رابطه عاطفی سالم و عاشقانه

چگونه متوجه عشق دیگران شویم، نکات مهم + عکس

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید