آموزش رنگ کردن بطری شیشه ای و استفاده دوباره از آن، برای نوروز 1401

دسته: هنر و سبک زندگی تاریخ نگارش: ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۰
5
تعداد رای‌دهندگان: 91173

شما می تونید با چند تا تکنیک و روش ساده بطری ها و شیشه های دور ریختنی رو دوباره رنگ کنید و برای تزیین سفره هفت سین و یا دکوراسیون خونه استفاده کنید. این روش ها رو در زیبامون یاد بگیرید.

آموزش رنگ کردن بطری شیشه ای و استفاده دوباره از آن، برای نوروز 1401

معمولا در سبد خرید هر خانواده ای تعدادی محصول وجود داره که دارای بسته بندی شیشه ای یا بطری شکل هستند که بعد از تموم شدن محتویاتش به اجبار دور ریخته میشن. پیشنهاد ما این هست که این بار برای خرید محصولاتی مثل مربا، سس مایونز، شیر، ترشی و ... به دنبال بسته بندی هایی باشید که احساس می کنید بطری و شیشه این محصولات بعد از تمام شدن هم قابل استفاده هستند.

اگر در طول ماه چندین بطری آب میوه، شیر و ... خریداری می کنید بهتره تمام این محصولات رو با بسته بندی یک شکل خریداری کنید تا بتونید استفاده بهتر و کاربردی تری از این بطری ها داشته باشید. با ما در این قسمت از زیبامون دات کام همراه باشید و آموزش رنگ کردن و تزیین بطری های دور ریختنی رو یاد بگیرید و از مدل هایی که برای استفاده از این بطری ها وجود داره ایده بگیرید و در نوروز 1401 دکوراسیون زیباتری رو برای خونتون ایجاد کنید.

 

ساده ترین روش برای رنگ کردن بطری شیشه ای

 

رنگ کردن بطری با اسپری رنگ

 

یکی از ساده ترین روشها برای رنگ کردن انواع بطری و شیشه، استفاده از اسپری های رنگ هست. این اسپری ها در رنگ های متنوع وجود دارند و شما میتونید به سادگی و با اسپری کردن رنگ، تمام سطح بطری رو رنگ کنید و ظاهر زیباتری رو برای این بطری ها ایجاد کنید.

نتیجه این کار بسیار یکنواخت خواهد بود و بافت نرم تر و تمیزتری رو هم ایجاد میکنه. بهتره در هنگام استفاده از اسپری رنگ، حتما بینی و دهان رو با ماسک بپوشونید و محلی که در ان رنگ آمیزی میکنید رو با روزنامه پوشش بدید. بعد از تموم شدن کار، اجازه بدید تا رنگ در هوای آزاد به طور کامل خشک بشه. 

 

آموزش رنگ کردن بطری از داخل

 

رنگ کردن بطری از داخل

 

در این روش رنگ مایع رو با استفاده از سرنگ به داخل بطری میریزید و بعد با تکون دادن بطری، رنگ رو به تمام قسمت های اون پخش میکنید. شما میتونید با این روش کلی خلاقیت در رنگ آمیزی داشته باشید. مثلا قسمت داخلی بطری رو با یک رنگ بپوشونید و قسمت بیرونی بطری رو با رنگ و تکنینک های دیگه رنگ آمیزی کنید و یک بطری زیبا و خاص داشته باشید.

 

ایده رنگ کردن بطری شیشه ای

 

ایجاد طرح برجسته روی شیشه با چسب حرارتی، استفاده از تکنیک ترنسفر، رنگ کردن با اسفنج و ... همگی پیشنهادهایی هستند که کمک میکنند تا رنگ بطری مورد نظر خیلی زیباتر و خاص تر بشه.

 

رنگ کردن بطری با قلمو

 

بطری های شیشه ایرنگ شده و براق

 

روش دیگه ای که برای رنگ کرن بطری های شیشه ای وجود داره استفاده از رنگ و قلمو هست. یک رنگ مناسب تهیه کنید و با استفاده قلمو به طور یکنواخت روی بطری بکشید تا تمام سطح بطری پوشش داده بشه. در نهایت هم برای اینکه رنگ بطری خیلی زیبا و براق دیده بشه میتونید از اسپری براق کننده یا وارنیش (varnish) استفاده کنید تا بطری جلوه زیباتری پیدا کنه.

 

رنگ کردن بطری با روش جالب

 

استفاده از نوراچسب برای رنگ کردن بطری

 

یک روش ساده و جالب یگه ای که وجود داره این هست که از چسب نواری برای تزیین بطری استفاده کنید و فقط بخشی از بطری رو رنگ آمیزی کنید. برای استفاده از این روش باید چسب نواری رو به شکلی که دوست دارید روی بطری بچسبونید و سعی کنید یک فضای خالی بین چسب ها وجود داشته باشه. حالا این فضای خالی رو با رنگ و قلمو یا اسپری رنگ کنید. بعد از باز کردن چسب ها، قسمت هایی که دارای چسب بود، شیشه ای خواهند بود و سایر قسمت ها دارای رنگ هستند. این روش هم میتونه زیبایی فوق العاده ای رو برای بطری ها ایجاد کنه.

 

ایده رنگ کردن بطری آب میوه

 

تزیین بطری با گیپور، نخ های کنفی یا نوار چسب های طرح دار

یک ایده ساده و کاربردی دیگه ای که برای تزیین بطری های شیشه ای وجود داره این هست که با استفاده از پارچه های گیپوری و نخ ها نمدی بطری ها رو تزیین کنید و زیبایی اون ها رو چندین برابرر بیشتر نشون بدید.

 

تزیین بطری رنگ شده با گیپور و نخ کنفی

 

تزیین شیشه مربا با پارچه کنفی و گیپور

 

روش دیگه این هست که با استفاده از چسب های طرح دار که در فروشگاه های لوازم تحریر به فروش میرسه، بطری های شیشه ایرو تزیین کنید و به عنوان گلدان، نظم دهنده میز آرایش، جاشمعی، ظرف سفره هفت سین و ... استفاده کنید.

 

تزیین شیشه با نوارچسب های رنگی

 

ایده استفاده از بطری های دور ریختنی برای سفره هفت سین 1401

زیبامون برای تزیین سفره هفت سین 1401 یک ایده جالب برای شما داره. شما میتونید بطری های شیشه ای رو با نخ کنفی و گیپور تزیین کنید و در قسمت انتهای هر ظرف شیشه ای یکی از اقلام هفت سین رو قرار بدید و قسمت بالایی ظرف رو با گل های مصنوعی یا  برگ های سبز تزیین کنید. برای زیبایی و جلوه بیشتر میتونید از ریسه های لامپی ریز هم در داخل ظرف ها استفاده کنید. چیزی شبیه به تصویر زیر!

 

تزیین بطری شیشه ای برای هفت سین 98

 

تزیین بطری های شیشه ای با برگ و گل قرمز

 

ایده های جالب برای استفاده از بطری های دور ریختنی

بعد از رنگ کردن بطری ها میتونید از اون ها به عنوان ظرف نگه داری ادویه، حبوبات، گلدان، شمعدان، ظرف مخصوص سفره هفت سین 1401 و ... استفاده کنید و زیبایی فضای منزل رو چندین برابر بیشتر کنید. گاهی فقط لازمه که درب این ظرف های شیشه ای رو رنگ کنید که میتونید این کار رو هم با اسپری، هم با رنگ و قلم و هم با لاک ناخن انجام بدید و خیلی راحت چند ظرف یک شکل و یک رنگ برای حبوبات، ادویه و ... داشته باشید. برای زیبایی بیشتر میتونید از اسباب بازی های کوچک، لگو یا هر چیز تزیینی دیگری هم روی در این ظرفها بچسبانید و بعد تمام قسمتهای در ظرف رو رنگ کنید.

در ادامه نمونه هایی از کاربردهای این بطری های دور ریختنی که با کمی ایده و خلاقبت زیبا شده اند رو ببینید.

 

استفاده ازظرف های یک شکل برای نگهداری پنبه و گوش پاکن

استفاده ازظرف های یک شکل برای نگهداری پنبه و گوش پاکن

 

استفاده از ظرف های شیشه ای برای نگهداری حبوبات

استفاده از ظرف های شیشه ای برای نگهداری حبوبات

 

استفاده از ظرف شیشه ای رنگ شده در آشپزخانه

استفاده از ظرف شیشه ای رنگ شده در آشپزخانه

 

استفاده از ظرف شیشه ای دور ریختنی به عنوان جا شمعی

استفاده از ظرف شیش های دور ریختنی به عنوان جا شمعی

 

استفاده از بطری نوشابه شیشه ای به جای گلدان

استفاده از بطری نوشابه شیشه ای به جای گلدان

 

استفاده از شیشه مربا رنگ شده برای نگهداری لوازم آرایش

استفاده از شیشه مربا رنگ شده برای نگهداری لوازم آرایش

 

استفاده از شیشه شیر به عنوان گلدان

استفاده از شیشه شیر به عنوان گلدان

 

استفاده از یطری های شیشه ای برای نگهداری ادویه

استفاده از یطری های شیشه ای برای نگهداری ادویه

 

استفاده از بطری رنگ شده به عنوان گلدان

استفاده از بطری رنگ شده به عنوان گلدان

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
شیوا حمیدی
۱۹ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۶
عالی بود و ممنون 🌷🌷
پاسخ
Monire
۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۱
عالی بود من بعدمدتها ب وجد اومدم ک دوباره کارهنری انجام بدم
پاسخ
میثم
۲۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۵
سلام بطری شیشه ای رنگ دودی یا قهوه ای(مثلا بطری دلستر) رو هم میشه از داخل رنگ زد؟؟؟ مثلا رنگ زرد؟؟؟
پاسخ
محمدخان باشتین
۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۳
عالی بود ممنون
پاسخ
4551
۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۰
جالب بود
پاسخ
پری نرگسی
۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۰
خوب بود مرسی
پاسخ
Alexa Entania
۲۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۴
ممنون بابت اطلاعات خوبتون
پاسخ
نظر خود را ثبت کنید