چگونه آرایش کنیم که روی صورت ثابت بماند؟

دسته: نکات زیبایی و آرایشی تاریخ نگارش: ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۵
5
تعداد رای‌دهندگان: 2714

اگر بعد از گذشت چند ساعت از آرایش صورت، احساس کردید که آرایشتون حالت کیکی و ماسیدگی داره میتونید با استفاده از چند نکته، از کیکی شدن آرایش صورت جلوگیری کرده و آرایش صورت رو تمدید و ترمیم کنید. این نکات رو در زیبامون بخوانید.

چگونه آرایش کنیم که روی صورت ثابت بماند؟

هیچ کسی دوست نداره بعد از چند ساعت آرایش کردن، با چهره ای چرب، که مواد آرایشی روی آن ماسیده شده است رو به رو بشه. به طور کلی کیکی شدن و ماسیدگی آرایش روی صورت برای هیچ کس خوشایند نیست!

البته نکته های زیادی برای جلوگیری از کیکی شدن و ماسیدگی آرایش روی صورت وجود داره اما اگه باز هم آرایشتون کیکی شد میتونید با استفاده از نکاتی که در این قسمت از زیبامون به اونها اشاره میکنیم، این حالت رو برطرف کنید و دوباره آرایشی زیبا و تازه داشته باشید.

حرفه ای کرم پودر بزنیم، دلایل کیکی شدن و ترک خوردن فونداسیون روی صورت

 

قبل از آرایش کردن، مقدار کمی مرطوب کننده روی پوست بزنید

قبل از شروع ارایش مرطوب کننده بزنید و بعد از اینکه مرطوب کننده کمی خشک شد، آرایش صورت رو شروع کنید. یعنی قبل از اینکه کرم پودر روی پوست بزنید اطمینان حاصل کنید که هنوز هم کمی از رطوبت کرم مرطوب کننده روی پوست باقی مانده باشد. این کار کمک میکنه تا کرم پودر خیلی خوب روی پوست ترکیب بشه و بعد از گذشت چند ساعت، حالت کیکی پیدا نمیکنه.

 

مرطوب کننده

 

برای تثبیت کانسیلر از پودرهای شُل به جای پودر فشرده شده استفاده کنید

اگر بعد از کانسیلر زدن زیر چشم، متوجه شدید که کانسیلر حالت کیکی پیدا کرده و پوشش خوبی برای پوست اطراف چشم ایجاد نکرده، ابتدا باید مقدار کمی مرطوب کننده زیر چشم بزنید و بعد کانسیلر اضافی رو از زیر چشم پاک کنید. دوباره یک لایه نازک مرطوب کننده بزنید و سپس کانسیلر رو زیر چشم بزنید. نکته بعدی این هست که حتما از پودرهای شل برای تثبیت کانسیلر استفاده کنید. استفاده از پودر بیش از حد هم میتونه خیلی راحت چین و چروک های اطراف چشم رو برجسته تر نشون بده. پس در حد خیلی کم زیر چشم پودر بزنید.

 

پودر آرایشی شل

 

چگونه حالت کیکی کرم پودر رو برطرف کنیم

ممکنه بعد از گذشت چند ساعت از اینکه کرم پودر زدید، احساس کنید که کرم پودر روی پوست حالت کیکی پیدا کرده و ظاهر یکدست و صافی نداره. این حالت بیشتر در اطراف بینی و  لب ایجاد میشه. در این مواقع تنها کاری که اید انجام بدید این هست که از مقداری کانسیلر و اسفنج آرایشی مرطوب شده کمک بگیرید.

ابتدا با استفاده از دستمال کاغذی، چربی اضافی پوست رو جذب کنید سپس با استفاده از کانسیلر چند نقطه در قسمت های مختلف پوست و قسمتهایی که کرم پودر از بین رفته یا حالت کیکی پیدا کرده بزنید و بعد با استفاده از بیوتی بلندر مرطوب، به آرامی کانسیلر رو بر روی پوست ترکیب کنید. با این روش، قسمت هایی از کرم پودر که پاک شده، دوباره پوشش داده میشه و همچنین ظاهر یکدستی برای پوست ایجاد خواهد شد.

چگونه کرم پودر بزنیم که ظاهر طبیعی و بدون ماسیدگی داشته باشد؟

 

کانسیلر زدن

 

قبل از شروع آرایش، پوست رو با پرایمر آماده کنید

اگر قبل از آرایش کردن پوست به درستی آماده نشه، نه تنها آرایش، موندگاری زیادی نخواهد داشت بلکه خیلی زود هم حالت کیکی پیدا میکنه. این حالت در روزهای گرم و آفتابی بیشتر ایجاد میشه پس آماده کردن پوست و استفاده از پرایمر رو هرگز فراموش نکنید.

به طور کلی استفاده از محصولات مراقبت از پوست، اهمیت بیشتری نسبت به استفاده از لوازم آرایش داره. زیرا هرچه پوست سالم تر و بهتر باشه، ارایش بهتر و جذاب تری هم خواهید داشت. استفاده از یک پرایمر خوب و باکیفیت هم کمک میکنه تا آرایشتون خیلی بهتر روی پوست بمونه.

 

پرایمر

 

ابتدا آرایش چشم رو انجام بدید و بعد آرایش صورت

یکی دیگه از ترفندهایی که کمک میکنه تا آرایشتون بهتر روی پوست بمونه این هست که اول آرایش چشم ها رو انجام بدید و بعد به سراغ آرایش صورت برید. با این روش میتونید میزان استفاده از کرم پودر رو به خوبی با آرایش چشم هاتون تطابق بدید و از مقدار مناسبی کرم پودر برای پوشش دهی صورت استفاده کنید. علاوه براین در هنگام آرایش چشم ممکنه اشتباهاتی هم داشته باشید که اگر کرم پودر زده باشید، مجبور خواهید شد، بخشی از کرم پودر رو هم پاک کنید که در این صورت پوست یکدستی نخواهید داشت.

 

آرایش چشم

 

ممنون از همراهی شما با زیبامون دات کام.

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید