اضافه وزن در تعطیلات عید

دسته: تناسب اندام تاریخ نگارش: ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۲
5
تعداد رای‌دهندگان: 2350

خیلی از افراد از الان نگران تناسب اندامشون در تعطیلات عید هستند، در این باره یکسری باورهای غلط و درستی وجود دارد که در ادامه با هم می بینیم.

اضافه وزن در تعطیلات عید

از الان همه افراد به این فکر هستند که در تعطیلات عید پرخوری نکنند تا دچار افزایش وزن و سایز نشوند. در تعطیلات به خاطر افزایش دیدوبازدید ها افراد دچار نگران هستند که هم از نظر سلامتی دچار افزایش قند و چربی نشوند و هم اینکه چاق نشوند. در این مطلب میخواهیم به بررسی تاثیر تعطیلات بر اضافه وزن بپردازیم.

 

اکثر افراد بیش از یک سایز اضافه می کنند

 

افزایش سایز

 

این یک باور کاملا غلط است چون طبق تحقیقاتی که برروی تعدادی از زنان و مردان در مدت تعطلات عید انجام شده این بود که آنها کمتر از یک سایز وزن اضافه کردند در حالی که خودشون تصور میکنند چندین سایز چاق شده اند.

 

نفخ کردن به معنای چاقی نیست

 

نفخ

 

این باور کاملا درست است چون نفخ کردن باعث اضافه وزن نمیشه. خوردن بعضی غذاها باعث نفخ و احتباس آب در بدن میشه. اما هیچکدام از این تغییرات در بدن، انباشت چربی و چاقی نیستند، ولی نفخ تولید کرده و شکمو بزرگ و سنگین می‌کنند.

 

افزایش وزن تعطیلات با ورزش از بین می رود

 

ورزش و لاغری

 

این باور کاملا غلط است و شما نمی توانید این باور را برای پرخوری هاتون جایگزین کنین. در واقع طبق تحقیقاتی که انجام شده افرادی که در تعطیلات پرخوری کرده بودند آنهایی که ورزش می کردند با آنهایی که ورزش نمی کردند زیاد فرقی نداشتند. البته این به معنی بی فایده بود ورزش نیست چون ورزش باعث کاهش استرس، سلامت بدن و سلامت روحی فرد میشود.

 

وزن اضافی بعد از تعطیلات از بین می رود

این باور اشتباه است. اکثر افراد در تعطیلات معمولا یکی دو کیلو وزن اضافه می کنند شاید این میزان اضافه وزن زیاد به چشم نیاد اما در واقع انگار 4 بسته کره 100 گرمی وارد بدنتون کردین. طبق تحقیقات معمولا افراد اضافه وزن تعطیلات رو از دست نمیدن.

 

برای کاهش وزن اضافی هرگز دیر نیست

این یک باور درست است. کمتر کربوهیدرات بخورید، بیشتر آب بنوشید! تعطیلات عید وقتی است که احتمال اینکه زیاد سراغ شیرینی ها (کربوهیدرات‌ها) بروید زیاد است، البته نباید آن‌ها را به طور کلی حذف کنید، اما مقدار و کیفیت کربوهیدرات مصرفی‌تون رو کنترل کنید. نوشیدن آب نه تنها بدن را هیدراته نگه می‌دارد بلکه روش خوبی برای کنترل وزن نیز هست.

مطالب مرتبط:

7 غذایی که نباید در دوران کاهش وزن و رژیم بخورید

چرا در زمستان چاق می شویم؟

ممنون از اینکه با زیبامون همراه بودین.

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید