تمرینات ورزشی خانگی ساده برای افزایش کالری سوزی در بدن

دسته: تناسب اندام تاریخ نگارش: ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۱:۳۰
5
تعداد رای‌دهندگان: 4322

برای کاهش وزن و رسیدن به تناسی اندام میتونید کارهای منزل رو به گونه ای انجام بدید که باعث افزایش کالری سوزی در بدن بشه و شما رو به تناسب اندام نزدیکتر کنه!

تمرینات ورزشی خانگی ساده برای افزایش کالری سوزی در بدن

برای کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام روش های زیادی وجود داره که میشه به سادگی و بدون صرف هزینه و وقت خیلی زیاد، به این هدف رسید! شما میتونید کارهای خونه رو با روشی که در ادامه توضیح داده میشه انجام بدید و از این طریق کالری سوزی بهتر و مناسب تری داشته باشید!

اگر در طول روز که کارهای منزل رو انجام میدید، این تمرینات رو هم انجام بدید به تدریج کالری سوزی در بدن افزایش پیدا میکنه و شما میتونید با صرف هزینه و زمان کمتر، به تناسب اندام برسید! در ادامه با زیبامون دات کام همراه باشید و این تمرینات رو یاد بگیرید!

 

بلند کردن سبد رخت های شسته شده

این بار بعد از شستن لباس ها، فقط کافیه سبد رخت های شسته شده رو 5 تا 10 بار تا امتداد شانه، بلند کنید و دوباره در سر جای خود قرار بدید. این کار فقط 2 تا 3 دقیقه زمان میبره اما تاثیر خیلی خوبی در تحرک بدن، افزایش ضربان قلب و گردش خون، تقویت عظلات بازو و افزایش کالری سوزی داره.

 

بلند کردن سبد لباس

 

تکیه دادن به دیوار و قرار گرفتن به حالت نشسته

برای انجام این تمرین باید قسمت پشت، گردن و سر خودتون رو به دیوار تکیه بدید و بعد پاهاتون رو به اندازه 1 تا 2 قدم جلوتر قرار داده و حالت نشسته به خود بگیرید. در این وضعیت باید ران پا موازی با زمین قرار بگیره. 15 ثانیه در این حالت بمانید و دوباره به حالت اولیه برگردید. این تمرین رو 2 تا سه دقیقه تکرار کنید تا چای یا قهوه دم بکشد! در این حرکت عضلات پا و ران تحت تاثیر قرار می گیرند.

 

تکیه دادن به دیوار

 

خالی کردن ماشین ظرفشویی و انجام حرکت اسکات

هر بار که قرار هست که ماشین ظرفشویی رو خالی کنید به جای خم شدن، بهتره با حرکت اسکات این کار رو انجام بدید. این حرکت شبیه به نشستن بر روی یک صندلی هست! به این صورت که پاها رو باید به اندازه عرض شانه باز کنید و بعد به سمت پایین حرکت کرده و حالت نشستن روی صندلی به خود بگیرید!

اگر این حرکت رو برای برداشتن هر ظرف از داخل ماشین ظرفشویی انجام بدید، تا تموم شدن کار، تمرین ورزشی خوبی هم برای تقویت پاها و کالری سوزی در بدن انجام داده اید!

 

خالی کردن ماشین ظرفشویی

 

انجام حرکت ورزشی در هنگام شستن ظرف در سینک ظرفشویی

در هنگام شستن ظرف در سینک ظرفشویی چند قدم دور تر از سینک بایستید و کف دست هاتون رو بر روی لبه سینک قرار بدید و سعی کنید با فشار آوردن به ماهیچه های دست، بدنتون رو صاف و کشیده نگه دارید و در حالتی شبیه به تصویر زیر بایستید! این حرکت تاثیر خیلی خوبی بر روی ماهیچه های قفسه سینه و بازوها داره.

 

تمرین ورزشی در خانه

 

حرکت مخصوص نشستن روی صندلی و پشت میز

این بار زمانی که قرار هست پشت یک میز بنشینید، صندلی رو کمی دورتر از میز قرار بدید، روی صندلی بنشینید، کف دستهاتون رو در زیر میز قرار بدید و به دستها فشار بیاورید، این فشار باید به گونه ای باشد که مثلا میخواهید میز رو به سمت خودتون بکشید (اما در واقع این کار رو انجام نمیدید).

30 ثانیه در این حالت بمانید و فشار رو از روی دستها بردارید، 10 ثانیه استراحت کنید و دوباره این کار رو تکرار کنید. این حرکت تاثیر خیلی خوبی بر روی قسمت های بالایی بدن دارد.

 

نشستن روی صندلی

 

در زمان بازی بچه ها، حرکت پلانک رو انجام بدید

بر روی زمین و روی شکم بخوابید و سپس سعی کنید بدنتون رو به سمت بالا بکشید و وزن بدن رو بر روی ساعد دست قرار بدید. بهتره زانوها رو هم از روی زمین جدا کنید و بر روی انگشتان پا تکیه کنید. اگر فرزندان کوچکی دارید، اجازه بدید بر روی پشت شما بنشینند! این حالت رو به مدت 15 ثانیه حفظ کنید و بعد از یک استراحت 10 ثانیه ای دوباره تکرار کنید. این حرکت رو در زمان بازی با بچه ها انجام بدید تا هم بچه ها سرگرم شوند و هم کالری سوزی و عضله سازی بیشتری داشته باشید.

 

تمرین ورزشی با بچه ها

 

مطالب مرتبط:

دستور رژیم لاغری یکروزه برای افزایش فوق العاده متابولیسم و سوخت و ساز بدن

تمرینات ورزشی 10 دقیقه ای برای آب کردن چربی شکم تا عید

آب کردن چربی بازوها، کاهش سایز بازو با رژیم غذایی درست

شکم تخت و باسن خوش فرم، تمرینات ورزشی روزانه + عکس

3 روش موثر در کاهش چربی های پشت و کمر

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید