پیرسینگ لب چیست ؟ + 30 عکس پیرسینگ لب

بزرگنمایی
دسته: لب و دندان تاریخ نگارش: ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۰
5
تعداد رای‌دهندگان: 3696

در این بخش از زیبامون با مدل های مختلف پیرسینگ لب آشنا بشید و عکسهای جذاب از پیرسینگ لب رو ببینید و ایده بگیرید.

پیرسینگ لب چیست ؟ + 30 عکس پیرسینگ لب

لبها معمولا مرکز زیبایی و جذابیت در چهره هستند و زمانی که از پیرسینگ لب (lip piercing) استفاده بشه ، مطمئنا این جذابیت و زیبایی چند برابر خواهد شد. در واقع پیرسینگ لب یکی از پرطرفدارترین انواع پیرسینگ یا سوراخ کردن پوست بدن هست که این روزها هم در بین خانم ها و هم در بین آقایان محبوب شده است .

اگه شما هم قصد دارید پیرسینگ لب انجام بدید بهتون پیشنهاد می کنیم در ادامه با زیبامون دات کام همراه باشید و اطلاعات خوبی در رابطه با مدل های مختلف پیرسینگ لب کسب کنید و عکس مدل های جذاب پیرسینگ لب دخترانه و پسرانه رو ببینید و ایده بگیرید.

 

پیرسینگ لب نشانه چیست؟

پیرسینگ لب یا سوراخ کردن لب یکی از اقدامات جسورانه ای هست که برخی از دختران یا پسران تمایل به انجام این کار دارند. اگرچه استفاده از پیرسینگ در قسمت های مختلف صورت و بدن در گذشته دارای نشانه خاصی بوده اما این روزها پیرسینگ معمولا با هدف افزایش جذابیت زیبایی چهره و بدن مورد استفاده قرار میگیره و هیچ معنا و مفهوم خاصی نداره. به همین ترتیب پیرسینگ لب هم فقط به دلیل افزایش زیبایی لب ها و چهره مورد استفاده قرار میگیره و نشانه و مفهوم خاصی نداره.

 

مدل های مختلف پیرسینگ لب

پیرسینگ لب یا سوراخ کردن لب معمولا در مدل های مختلف انجام میگیره که به طور کلی در 2 دسته مختلف قرار می گیرند. در ادامه مدل های مختلف پیرسینگ لب رو با عکس به شما معرفی خواهیم کرد:

 

1. پیرسینگ لب تک

 

پیرسینگ لب تک

 

 • پیرسینگ در گوشه لب (Side labret piercing): در این مدل از پیرسینگ لب معمولا یک پیرسینگ تک در قسمت پایین گوشه لب قرار میگیره و یکی از متداول ترین مدلهای پیرسینگ لب محسوب میشه. برای این مدل پیرسینگ لب معمولا از گل میخ یا حلقه مورد استفاده قرار میگیره.

 

پیرسینگ در گوشه لب 

 

 • پیرسینگ لب مونرو (Monroe piercing) : این نوع پیرسینگ معمولا در قسمت بالای لب و سمت راست استفاده میشه و از نشان زیبایی که مرلین مونرو ، بالای لب خود داشت ، ایده گرفته شده است. 

 

پیرسینگ لب مونرو

 

 • پیرسینگ لب مدونا (Madonna piercing) : این نوع پیرسینگ لب معمولا در قسمت بالای لب و سمت چپ ایجاد میشه و نشان دهنده زیبایی در لب مدونا هست.

 

پیرسینگ لب مدونا

 

 • پیرسینگ لب مدوسا یا مدوزا (Medusa piercing) : پیرسینگ لب مدوزا مستقیما در بالای مرکز لب بالایی انجام میگیره و جز مدل هایی پرطرفدار پیرسینگ لب برای خانم هاست.

 

پیرسینگ لب مدوسا یا مدوزا

 

 • پیرسینگ لب لابرات (Labret piercing) : پیرسینگ لب لابرات درست در زیر مركز لب پایین و بالای چانه انجام میشه. 

 

پیرسینگ لب لابرات

 

 • پیرسینگ لب ورتیکال یا عمودی (Vertical labret piercing) : این مدل پیرسینگ لب شامل یک سوراخ عمودی در مرکز لب پایین هست که بالا و پایین این سوراخ با یک نگین به هم متصل میشه.

 

پیرسینگ لب ورتیکال یا عمودی

 

 • پیرسینگ لب اشلی (Ashley piercing) : پیرسینگ لب اشلی ،حالت برعکس پیرسینگ ورتیکال هست ؛ به این صورت که یک سوراخ از مرکز لب به سمت داخل دهان ایجاد میشه و فقط نقطه ورودی از طریق لب قابل مشاهده است.

 

پیرسینگ لب اشلی

 

 • پیرسینگ لب ژستروم (Jestrum piercing) : این نوع پیرسینگ لب هم شامل یک سوراخ عمودی در لب بالا هست که قسمت بالا و پایین این سوراخ در قسمت بیرونی و مرکزی لب بالا قرار میگیره و با استفاده از نگین مشخص میشه. 

 

پیرسینگ لب ژستروم

 

2. پیرسینگ لب دوتایی 

در این نوع از پیرسینگ لب معمولا از دو سوراخ استفاده میشه و زیبایی منحصربه فردی رو هم به همراه دارد. مدلهای مختلف پیرسینگ لب دوتایی رو در زیر معرفی کردیم :

 

پیرسینگ لب دوتایی

 

 • پیرسینگ لب گل کوکب یا دالیا (Dahlia piercing) : این نوع پیرسینگ در گوشه های لب قرار میگیره و معمولا به صورت دوتایی هست. 

 

پیرسینگ لب گل کوکب یا دالیا

 

 • پیرسینگ لب نیش مار (Snake bite piercing) : این نوع پیرسینگ که شبیه به محل قرار گرفتن نیش های مار هست هم نوعی پیرسینگ دوتایی بوده که به طور متقارن در دو طرف لب پایین ایجاد میشه.

 

پیرسینگ لب نیش مار

 

 • پیرسینگ لب نیش فرشته (Angel bites piercing) : این نوع از پیرسینگ لب هم تقریبا شبیه به پیرسینگ لب نیش مار هست با این تفاوت که سوراخ ها در دو طرف لب بالایی ایجاد میشن.

 

پیرسینگ لب نیش فرشته

 

 • پیرسینگ لب نیش دلفین (Dolphin bites piercing) : پیرسینگ لب نیش دلفین به صورت دوتایی در مرکز لب پایین ایجاد میشه و تا حدودی شبیه به پیرسینگ نیش مار هست با این تفاوت که سوراخ ها در این مدل نزدیک تر هستند.

 

پیرسینگ لب نیش دلفین

 

 • پیرسینگ لب نیش عنکبوت (Spider bites piercing) : این مدل از پیرسینگ لب به شکل دوتایی در قسمت راست یا چپ لب پایین ایجاد میشه و با نام viper bites piercing هم شناخته شده است. 

 

پیرسینگ لب نیش عنکبوت

 

 • پیرسینگ لب سایبر (Cyber bites piercing) : این نوع از پیرسینگ لب ترکیبی از پیرسینگ Medusa و Labret بوده که شامل ایجاد دو سوراخ در مرکز و بالای لب بالا و مرکز و پایین لب پایین است.

 

پیرسینگ لب سایبر

 

 • پیرسینگ گونه (Cheek piercings) : پیرسینگ گونه هم معمولا به صورت جفت انجام میشه و شامل سوراخ کردن صورت به منظور تقلید از ظاهر چال گونه ها یا برجسته نمودن چال گونه انجام میگیره.

 

پیرسینگ گونه

 

پیرسینگ لب مغناطیسی چیست؟ | پیرسینگ لب فیک

گاهی اوقات بسیاری از افراد ترجیح میدن به جای سوراخ کردن لب و استفاده از پیرسینگ لب دائمی ، از پیرسینگ لب مغنناطیسی یا پیرسینگ لب فیک استفاده کنند. این نوع از پیرسینگ لب دارای دو قسمت مجزا بوده که این اجزا دارای خاصیت مغناطیسی یا آهنربایی هستند که روی لب قرار میگیره و نیازی به سوراخ کردن لب نداره و میتونید این پیرسینگ رو در هر قسمت از لب مورد استفاده قرار بدید.

نوع دیگری از پیرسینگ لب فیک هم وجود داره که به شکل یک نیم حلقه باریک بوده که دو طرف باز این حلقه در دو طرف لب قرار میگیره و قسمت گرد حلقه از لب بیرون زده و زیبایی ویژه ای رو برای لبها به وجود میاره.

 

آیا پیرسینگ لب درد دارد؟ 

پیرسینگ لب شامل سوراخ شدن لب یا پوست اطراف لب هست و مطمئنا با مقداری درد و ناراحتی همراه هست. اما از انجایی که این کار خیلی سریع انجام میگیره و ممکنه از بی حس کننده برای سوراخ کردن یا پیرسینگ لب استفاده بشه ، درد و ناراحتی کمتری رو احساس خواهید کرد.

 

عوارض پیرسینگ لب

در طی دو هفته اول بعد از پیرسینگ لب ممکنه عوارض جانبی زیر رو تجربه کنید :

 

 • قرمزی
 • تورم جزئی
 • ضربان داشتن گاه به گاه پوست اطراف پیرسنگ
 • گرما یا گرمای ملایم
 • ترشحات شفاف یا سفید

 

اگه قرمزی یا تورم پیشتر از محل سوراخ شدن باشه ممکنه نشانه ای از عفونت پیرسنگ لب باشه. این عفونت معمولا دارای نشانه های زیر است:

 

 • گرمای مداوم
 • بدتر شدن درد
 • خون ریزی بیش از حد
 • چرک
 • ایجاد برآمدگی در جلو یا پشت پیرسینگ لب
 • تب

 

درمان عفونت پیرسینگ لب

 

1. عفونت پیرسینگ لب

از آنجایی که پیرسینگ لب در دهان ایجاد میشه و با دهان در ارتباط هست ؛ احتمال عفونت بعد از این نوع پیرسینگ زیاد خواهد بود. زیرا محیط دهان دارای باکتری های مختلفی بوده و اگه به خوبی از پیرسینگ لب مراقبت نکنید ممکنه با عفونت مواجه بشید.

برای جلوگیری از عفونت پیرسینگ لب باید همیشه پیرسینگی که در قسمت خارجی پوست و داخل دهان قرار داره رو تمیز نگه دارید و دندان هاتون رو بعد از هر وعده غذایی ، مسواک بزنید و از دهان شویه بدون الکل استفاده کنید.

 

2. تورم و التهاب

تورم و التهاب بعد از پیرسینگ لب تا حدودی طبیعی هست اما اگه بعد از پیرسینگ لب به خوبی از این قسمت مراقبت نکنید ممکنه با تورم و التهاب زیادی مواجه بشید.

برای جلوگیری از التهاب و تورم صورت و لب بعد از پیرسینگ لب باید سیگار کشیدن رو تا چند روز متوقف کنید ، الکل ننوشید  و از دست کاری کردن پیرسینگ لب خودداری کنید.

 

حتما بخوانید : خطرات استفاده از پیرسینگ برای سلامت پوست

 

پیرسینگ لب پسرانه

 

پیرسینگ لب حلقه ای پسرانه

پیرسینگ لب حلقه ای پسرانه

 

پیرسینگ لب دو تایی پسرانه

پیرسینگ لب دو تایی پسرانه

 

عکس پیرسینگ لب

 

پیرسینگ لب حلقه ای در مرکز لب پایین

پیرسینگ لب حلقه ای در مرکز لب پایین

 

پیرسینگ لب حلقه ای دوتایی در گوشه لب پایین

پیرسینگ لب حلقه ای دوتایی در گوشه لب پایین

 

پیرسینگ لب دخترانه  روی لب پایین

پیرسینگ لب دخترانه روی لب پایین

 

پیرسینگ لب شیک دخترانه سه تایی

پیرسینگ لب شیک دخترانه سه تایی

 

پیرسینگ لب دخترانه حلقه ای

پیرسینگ لب دخترانه حلقه ای

 

عکس پیرسینگ لب دخترانه زیبا و ساده

عکس پیرسینگ لب دخترانه زیبا و ساده

 

مدل پیرسینگ لب دخترانه شیک در مرکز لب پایین

مدل پیرسینگ لب دخترانه شیک

 

سخن آخر

پیرسینگ لب یکی از انواع پیرسینگ بوده که این روزها طرفداران خیلی زیادی در بین خانم ها و آقایان پیدا کرده است. مدل های مختلقی برای ایجاد پیرسینگ لب وجود داره که میتونید متناسب با سلیقه و علاقه مندی خود یکی از مدلهای پیرسینگ لب که در بالا معرفی کردیم رو امتحان کنید و یا ترکیبی از مدل های مختلف پیرسینگ لب رو بر روی پوست اطراف لب ایجاد کرده و ظاهری متفاوت و خاص داشته باشید.

 

مطالب مرتبط و پیشنهادی: 

چیزهایی که لازم است درباره پیرسینگ بدانید

مدل های مختلف پیرسینگ گوش پرطرفدار در سال 2019 + عکس

خطرات و دلایل خودداری از پیرسینگ بدن

گوشواره پیرسینگ طلا، جدیدترین مدل های شیک 2018

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
تازه‌های اینستاگرام
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید