چگونه کاشت ابروی خود را ماندگار کنید!

بزرگنمایی
دسته: خواندنی های روز تاریخ نگارش: ۱ تیر ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۴
5
تعداد رای‌دهندگان: 569

قبل از بررسی عوامل مؤثر در ماندگاری کاشت مو بهتر است اطلاعات بیشتری در این باره بدست آورید تا عملی موفق‌‎تر و رضایت بخش‎‌تر داشته باشید.

چگونه کاشت ابروی خود را ماندگار کنید!

کاشت ابرو از جمله اعمال زیبایی پرطرفدار در بین بانوان است که تغییرات زیادی را در چهره ایجاد می‌کند. در صورتی که این امر توسط پزشکی با تجربه و با مهارت صورت پذیرد شکل و رشد ابرو شباهت بیشتری به ابروی طبیعی خواهد داشت. در کاشت ابرو مدل و طرح دلخواه مشتریان در نظر گرفته شده و مطابق با سلیقه‎‌ی آنان کاشت فولیکول‎‌های مو صورت می‌‎پذیرد.

با توجه به تأثیر چشمگیر ابرو در چهره انسان و افزایش اعتماد به نفس وی پرپشت نمودن ابرو و استفاده از متدهای مختلف جهت دستیابی به این امر در طی سال‎‌های اخیر رواج داشته اما مهم‌‎ترین نکته‎‌ای که در سایر روش‌‎های پرپشت نمودن ابرو وجود دارد این است که هیچکدام از روش‎‌های نمی‌توانستند شکلی کاملاً مشابه یک ابروی طبیعی را برای افراد به وجود آورند.

عمل‌‎های کاشت ابرو حرفه ای با ایجاد امکان استفاده از موهای طبیعی خود افراد و پر نمودن مراکز ریزش کرده و یا نازک‎‌تر ابرو کمک می‌کند تا از یک ابروی طبیعی و پر پشت برخوردار باشید. قبل از بررسی عوامل مؤثر در ماندگاری کاشت مو بهتر است اطلاعات بیشتری در این باره بدست آورید تا عملی موفق‌‎تر و رضایت بخش‎‌تر داشته باشید.

 

کدام روش کاشت

کاشت ابرو امروزه به صنعتی پیشرفته و گسترده تبدیل شده که روش‌‎های مختلفی برای ارتقای بیشتر در صد موفقیت این عمل انجام می‌شود. در میان این‎‌ها روش‌‎هایی تحت عنوان کاشت مصنوعی و طبیعی وجود دارند که تفاوت عمده‌‎ی این دو روش در انتقال مو به قسمت مورد نیاز می‌‎باشد.

در واقع در روش‎‌های مصنوعی تنها با انتقال تار مو  و در روش‌‎های طبیعی با انتقال فولیکول مو رو به رو خواهیم بود که طبیعتاً کاشت مصنوعی به علت عدم برخورداری از فولیکول مو برخلاف کاشت ابرو طبیعی توانایی رشد را نخواهد داشت. خود کاشت طبیعی ابرو از طریق روش‎‌های مختلفی انجام می‌شود که در ادامه  به بررسی این روش‎‌ها برای آگاهی بیشتر شما عزیزان پرداخته‌‎ایم.

 

  • FUT: کاشت ابرو FUT با ایجاد برشی در قسمت بانک موی مورد نظر و برداشت نواری به شکل مستطیل از پوست سر در ابعاد 1*10 سانتی‌‎متر انجام می‌شود که به علت ایجاد زخم و یا خونریزی در این روش به بخیه احتیاج است. این جای زخم ممکن است برای همیشه در در سر فرد به شکل یک علامت باقی بماند که البته تا زمان تراشیدن کامل موی سر معلوم نخواهد شد.

 

  • FIT , SUT ,MFIT : اما از دیگر روش‎‌های کاشت ابرو می‌توانیم به روش FIT ,SUT ,MFIT اشاره نماییم که در این روش‎‌ها به جای به کاربردن تارهای مصنوعی از فولیکول‎‌های مو استفاده می‌شود که همچون ابرو‎‌های طبیعی خود فرد قابلیت رشد، اصلاح، رنگ را خواهد داشت. از آنجایی که در این روش‎‌ها از ابزارهای ظریف‌‎تر همچون پانچ جهت برداشت و جداسازی  فولیکول مو از بافت‌‎های اطرافش استفاده می‌شود، شاهد خونریزی و یا زخم نخواهیم بود و تنها نقاطی به رنگ روشن پس از اصلاح کامل موی سر مشاهده خواهد شد. به سبب کم خطرتر بودن این روش‌‎ها، از آن به عنوان روش‌‎های غیر جراحی یاد می‌شود. هریک از روش‎‌های FIT ,SUT ,MFIT در ابزار مورد استفاده و دستگاه‌‎های مورد نیاز تفاوت داشته و بعد از مطالعه و بررسی هر یک می‌توانید یکی را انتخاب کرده و به کاشت ابرو از طریق روش مورد نظر خود بپردازید.

 

کاشت ابرو 1

 

عوامل تأثیرگذار در ماندگاری و موفقیت کاشت ابرو

در دست‌‎یابی به نتیجه‎‌ای رضایت بخش و عوامل متعددی تأثیرگذار هستند ک توجه به هر یک می‌تواند تعیین کننده ماندگاری و موفقیت در کاشت ابروی شما باشد. البته نکته‌‎ی بسیار مهمی که در این امر وجود دارد این است که نتیجه‎‌ی کاشت در افراد مختلف متفاوت بوده و ممکن است حتی بعد از دست یابی به نتیجه‌‎ی دلخواه خود بر اثر عواملی چون تغییرات هورمونی و یا بیماری‎‌های خاص دچار ریزش ابرو شوید.

 

  • انتخاب بانک موی مناسب: از جمله عوامل مهم و تأثیرگذار در افزایش ماندگاری مو‌‎های کاشته شده انتخاب بانک یا مرکز اهدای مویی است که دارای فولیکول‌‎های مقاوم به ریزش باشد. که این منطقه‎‌ی اهدای مو در افراد مختلف متفاوت بوده و بر اساس نظر و تشخیص پزشک تعیین خواهد شد.

 

  • انتخاب کلینیک مناسب: تجربه، مهارت و تخصص یک پزشک و نیز تکنیک‌‎هایی که در انجام کاشت ابرو به کار می‎‌برد می‌تواند تا حد زیادی در موفقیت کاشت حرفه‎‌ای ابرو تأثیرگذار باشد. توجه کنید که با توجه به دائمی بودن کاشت ابرو‎‌ها می‎‌بایست هزینه‎‌ی بیشتری را در مقایسه با سایر روش‌‎ها متقبل شوید که این هزینه در مراکز مختلف متفاوت می‎‌باشد. بنابراین علاوه بر تحقیق در خصوص روش‌‎های کاشت حتماً زمانی را برای یافتن یک کلینیک مناسب اختصاص دهید و کلینیکی را انتخاب کنید که در ازای خدمات بهتر و قیمت مقرون به صرفه‎‌تری را از شما دریافت می‌کند.

 

  • توصیه ‎‌های بعد از کاشت ابرو: توجه به دستورات و توصیه‌‎های پزشک و مراجعه به او بعد از کاشت از اعمال تأثیرگذاری است که کمک می‌کند نتایج بهتری را از کاشت ابروی خود به دست آورید. در طی مراجعاتی که به پزشک خواهید داشت از نحوه شست و شوی ابرو و نیز زمان مناسب آن اطلاع پیدا می‌کنید که رعایت این دستور عمل‎‌ها می‌تواند به رشد بهتر فولیکول‎‌های مو کمک کند.

 

  • فعالیت‌‎ بعد از کاشت: موهای کاشته شده در روزهای اول پس از کاشت حساس است به همین خاطر بهتر است انجام ورزش‎‌های سنگین و یا فعالیت‌‎های پر تحرک خود را به تعویق بیاندازید. برای انجام کارهای روزانه و فعالیت‌‎های سبک و نیز رفع قرمزی ناحیه کاشت 2 روز زمان کافی می‌‎باشد.

 

  • توجه به تغذیه: همانطور که می‌دانید مو‎‌ها از جمله ارگان‌‎های تحت تأثیر رژیم‎‌های غذایی هستند که با تغییر ناگهانی آن معمولاً دچار ریزش می‌شوند. این موضوع با توجه به حساسیت موهای کاشته شده اهمیت دوچندانی پیدا می‌کند. بنابراین بهتر است در خصوص رژیم غذایی خود با دکتر کاشت ابرو مشورت کرده واو را درجریان رژیم خود قرار دهید.

 

کاشت ابرو 2

 

توجه کنید که با رعایت تمامی این موارد ممکن است در هفته‌‎های سوم تا هشتم پس از کاشت با ریزش موهای کاشته شده روبه رو شوید. که این موضوع نگران‌کننده نمی‎‌باشد چرا که بعد از مدت کوتاهی با رشد موهای جدید جای خالی موهای ریخته شده پر خواهد شد.

در صورت تمایل به کاشت ابرو می‌توانید به سایت کلینیک النا مراجعه کرده و اطلاعات بیشتری را با مطالعه مقالات این سایت کسب نمایید. در کلینیک زیبایی النا انواع خدمات کاشت ابرو مو و نیز جوانسازی پوست لیفت و پروتز سینه و... انجام می‌شود. برای مراجعه به سایت این کلینیک از آدرس elenaclinic.com استفاده نمایید.

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
تازه‌های اینستاگرام
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید