11 راهکار برای سفید شدن فوری دست

بزرگنمایی
دسته: مراقبت از پوست تاریخ نگارش: ۹ تیر ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۸
5
تعداد رای‌دهندگان: 41250

در این بخش از زیبامون با تعدادی از بهترین راهکار های خانگی برای سفید شدن فوری پوست دست آشنا خواهید شد.

11 راهکار برای سفید شدن فوری دست

عوامل مختلفی مانند آلودگی ، داروها ، عوامل محیطی و شیمیایی ، عفونت ، التهاب و قرار گرفتن در معرض اشعه های مخرب خورشید می توانند باعث تیرگی پوست دست و پا شوند . اگرچه محصولات آرایشی و بهداشتی مختلفی در سراسر دنیا برای رفع تیرگی دست و سفید شدن فوری دست و پا طراحی شده است اما ممکن است این محصولات دارای قیمت بالایی بوده و یا اثرات منفی دیگری را برای پوست به همراه داشته باشند .

اگر به فکر راهکار عالی و فوری برای سفید شدن پوست دست و پا هستید نیازی نیست هزینه زیادی انجام دهید . همه چیز در آشپزخانه شما وجود دارد و میتوانید با استفاده از ترکیبات طبیعی و موثر ، بهترین راهکار برای سفید شدن فوری دست را پیدا کنید . البته باید به یاد داشته باشید که بهترین راه برای حفظ سلامت و درخشندگی پوست ، داشتن رژیم غذایی سالم و متعادل ، ورزش منظم ، داشتن سبک زندگی سالم و مراقبت از پوست است .

در ادامه با زیبامون دات کام همراه باشید و با تعدادی از بهترین راهکار ها برای سفید شدن فوری پوست دست و پا آشنا شوید .

 

معرفی بهترین کرم های سفید کننده پوست دست و بدن + لینک خرید مستقیم

 

کرم روشن کننده بدن درمالیفت مدل Melalift حجم 75 میلی لیتر

خرید کنید : کرم روشن کننده بدن درمالیفت مدل Melalift حجم 75 میلی لیتر


سرم روشن کننده پریم مدل C_Prime حجم ۳۰ میلی لیتر

خرید کنید : سرم روشن کننده پریم مدل C_Prime حجم ۳۰ میلی لیتر

 

کرم روشن کننده پریم مدل Intensive حجم 30 میلی لیتر

خرید کنید : کرم روشن کننده پریم مدل Intensive حجم 30 میلی لیتر

 

کرم روشن کننده ویتامین C سینره حجم 40 میلی لیتر

خرید کنید : کرم روشن کننده ویتامین C سینره حجم 40 میلی لیتر

 

کرم روشن کننده نئودرم مدل Vitamin C Plus حجم 50 میلی لیتر

خرید کنید : کرم روشن کننده نئودرم مدل Vitamin C Plus حجم 50 میلی لیتر

 

کرم صورت آبرسان و شفاف کننده کلیون مدل Pomegranate Juice Face Cream حجم 300میلی لیتر

خرید کنید : کرم صورت آبرسان و شفاف کننده کلیون مدل Pomegranate Juice Face Cream

 

کرم روشن کننده لایسل مدل Pigmasel حجم 30 میلی لیتر

خرید کنید : کرم روشن کننده لایسل مدل Pigmasel حجم 30 میلی لیتر

 

کرم روشن کننده و ضد لک دست پرودرما مدل Spotvest حجم 40 میلی لیتر

خرید کنید : کرم روشن کننده و ضد لک دست پرودرما مدل Spotvest حجم 40 میلی لیتر

 

سرم روشن کننده پوست آردن اکسپرت ایج مدل Depigmenting حجم 30 میلی لیتر

خرید کنید : سرم روشن کننده پوست آردن اکسپرت ایج مدل Depigmenting 

 

کرم روشن کننده سینره SPF30 حجم 65 میلی لیتر

خرید کنید : کرم روشن کننده سینره SPF30 حجم 65 میلی لیتر

 

کرم روشن کننده فنیکس مدل Fade Dark Spots حجم 50 میلی لیتر

خرید کنید : کرم روشن کننده فنیکس مدل Fade Dark Spots حجم 50 میلی لیتر

 

کرم روشن کننده دکتر کلوگل اسکین کِر مدل 001 حجم 30 میلی لیتر

خرید کنید : کرم روشن کننده دکتر کلوگل اسکین کِر مدل 001 حجم 30 میلی لیتر

 

کرم روشن کننده لورآل مدل Perfect Night حجم 50 میلی لیتر

خرید کنید : کرم روشن کننده لورآل مدل Perfect Night حجم 50 میلی لیتر

 

کرم روشن کننده گارنیه مدل light complete حجم 50 میلی لیتر

خرید کنید : کرم روشن کننده گارنیه مدل light complete حجم 50 میلی لیتر

 

کرم روشن کننده آردن مدل Expert Age حجم 30 میلی لیتر

خرید کنید : کرم روشن کننده آردن مدل Expert Age حجم 30 میلی لیتر

 

 

حتما ببینید : بهترین کرم های سفید کننده دست + قیمت و خرید

 

ماسک برای سفید شدن فوری دست

 

1. استفاده از مواد غذایی و طبیعی حاوی اسید لاکتیک 

اسید لاکتیک یک اسید آلفا هیدروکسی است که به طور طبیعی در برخی غذاها وجود دارد. این اسید لایه بالایی پوست که دارای پوست مرده است را از بین می برند و معمولا در ترکیبات محصولات بهداشتی که برای مراقبت از پوست ، برای تسکین پوست خشک ، پوسته پوسته یا از بین بردن تیرگی پوست موثر هستند ، استفاده می شود . البته باید دقت داشته باشید که مواد حاوی اسید لاکتیک را حتما در شب استفاده کنید ؛ زیرا بعد از استفاده از این اسید بر روی پوست و قرار گرفتن در معرض تابش نور خورشید ، پوست شما بیشتر در معرض آسیب UV قرار گیرد .

بهترین پیشنهاد برای سفید شدن فوری دست این است که قبل از خواب ، یک لایه نازک ماست روی پوست دست و پا بمالید . اجازه دهید ماست به مدت 10 تا 15 دقیقه روی پوست دست بماند و بعد با آب گرم بشویید . این روش را هفته ای 2 تا 4 بار تکرار کنید و شاهد اثربخشی آن در سفید شدن پوست دست و پا باشید . 

 

ماست

 

2. از مواد غذایی و طبیعی حاوی ویتامین C استفاده کنید 

اسید سیتریک موجود در مرکبات به عنوان لایه بردار عمل می کند و تاثیر خوبی در روشن شدن پوست تیره دست خواهد داشت . بهترین پیشنهاد این است که قبل از خواب ، یک توپ پنبه ای آغشته به آب لیمو یا پرتقال تازه را روی پوست دست خود بمالید . اجازه دهید حدود 30 دقیقه روی پوست بماند ، سپس با آب گرم بشویید .

راهکار بعدی برای سفید شدن فوری دست این است که مقداری پوست پرتقال را در زیر نور خورشید یا در فر خشک کرده و پودر کنید . مقدار مساوی از پودر پوست پرتقال را با ماست ترکیب کرده و قبل از خواب آن را روی پوست دست بمالید و بعد از گذشت 15 تا 20 دقیقه بشویید .

 

ویتامین C

 

3. از ماسک ادویه با آراد یا خاک رس استفاده کنید

استفاده از زردچوبه ، آرد گندم یا نخود و خاک رس ، یکی از قدیمی ترین راهکارها برای سفید شدن پوست دست است . همه این مواد را می توان با آب یا مایعات دیگر مخلوط کرد تا حالت خمیری پیدا کنند و بعد به عنوان ماسک سفید کننده پوست دست مورد استفاده قرار داد .

یک قاشق غذاخوری آرد نخود با مقدار کمی گلاب مخلوط کنید تا خمیر غلیظی ایجاد شود و سپس آن را بر روی پوست دست و پا بمالید و بعد از خشک شدن با آب گرم بشویید . برای اثربخشی بهتر و بیشتر می توانید هفته ای 2 تا 3 بار از این ماسک برای سفید شدن پوست دست استفاده کنید.

روش دیگر این است که یک قاشق چایخوری زردچوبه را با آب خیار یا ماست ساده مخلوط کنید تا خمیر روان و نرمی ایجاد شود . این ماسک را باید به مدت 20 تا 30 دقیقه روی پوست دست و پا قرار دهید و بعد با آب گرم بشویید .

 

ماسک دست با ارد

 

حتما ببینید : بهترین کرم های سفید کننده دست + قیمت و خرید

 

4. استفاده از ماسک نشاسته ای برای سفید شدن پوست دست

ترکیبات نشاسته ای هم تاثیر خیلی خوبی در روشن شدن پوست دست دارند . برای این منظور میتوانید 1 قاشق غذاخوری آرد برنج را با آب کافی مخلوط کنید تا خمیر شود و آن را به پوست دست بمالید . اجازه دهید این ماسک 10 تا 20 دقیقه روی پوست دست بماند و بعد بشویید.

علاوه بر این میتوانید برنج را به مدت چند ساعت درون آب خیس کنید و بعد آب برنج را جدا کرده و دستها را به مدت 10 دقیقه درون آب برنج خیس کنید تا پوست دست سفید و روشن شود .

 

اب برنج

 

حتما بخوانید : دست های زیبا و جوان داشته باشید - درمان پیری دست

 

برای سفید شدن فوری دست چه کنیم ؟

 

1. هر روز پوست دست را بشویید و تمیز کنید

مسدود شدن منافذ پوست دست با آلودگی های مختلف باعث می شود پوست دست شما تیره به نظر برسد . بنابراین اگر هر روز پوست دست را با آب و صابون بشویید و بعد مرطوب کننده بزنید ، مطمئن باشید که پوست دست سفید و روشنی خواهید داشت . 

 

شستن دست

 

2. پوست دست را هر روز مرطوب کنید

بهترین و سریع ترین روش برای سفید شدن پوست دست این دست که از یک مرطوب کننده باکیفیت عالی برای مرطوب نگه داشتن پوست دست استفاده کنید . علاوه بر این می توانید از ترکیبات طبیعی و خانگی نیز برای مرطوب کردن پوست دست استفاده نمایید . روغن نارگیل ، روغن بادام ، کره کاکائو ، شیا باتر و آلوئه ورا از جمله بهترین مواد طبیعی برای مرطوب کردن پوست دست هستند که در روشن و سفید شدن فوری دست هم موثر خواهند بود .

 

مرطوب کردن پوست دست

 

حتما ببینید : بهترین کرم های سفید کننده دست + قیمت و خرید

 

3. از پوست دست لایه برداری کنید

لایه برداری ، یکی از بهترین راه ها برای حفظ سلامت پوست دست و کمک به کاهش تیرگی و سفید شدن فوری دست است . این فرآیند به از بین بردن سلول های مرده از سطح پوست کمک کرده و تاثیر خیلی خوبی در روشن سفید شدن پوست دست خواهد داشت. 

شما می توانید با استفاده از ترکیبات طبیعی مثل ترکیب روغن زیتون یا روغن نارگیل با پودر قهوه ، جو دوسر پودر شده یا شکر یک اسکراب و لایه بردار طبیعی درست کنید . البته باید به یاد داشته باشید که بیشتر از 2 بار در هفته ازپوست دست لایه برداری نکنید .

 

اسکراب قهوه و روغن زیتون

 

4. پوست دست را به طور مرتب ماساژ دهید

ماساژ دادن پوست دست با لوسیون باکیفیت ، آلوئه ورا یا عسل طبیعی یکی از بهترین راهکار برای سفید شدن فوری دست خواهد بود . این کار باعث مرطوب شدن پوست و بهبود گردش خون می شود که هر دو باعث سلامت و درخشندگی و روشن شدن پوست دست ها می شوند . اگر از عسل استفاده می کنید باید بعد از ماساژ ، دستها را آبکشی کنید تا چسبندگی پوست دست از بین رود .

 

ماساژ دست

 

حتما بخوانید : درمان خشکی پوست دست

 

چگونه از تیره شدن پوست دست جلوگیری کنیم ؟

 

1. رژیم غذایی سالم و متعادل داشته باشید

بهترین دفاع در برابر تیره شدن پوست دست در درجه اول جلوگیری از آن است و رژیم غذایی مناسب یکی از بهترین روش ها برای این کار است . زیرا خوردن غذاهای مناسب باعث سلامت بدن شما می شود و بدن سالم به معنای داشتن پوست سالم است .

  • برای دریافت بیشتر ویتامین ها و مواد معدنی از رژیم غذایی خود ، از میوه ها و سبزیجات تازه که دارای رنگهای مختلف هستند ، استفاده کنید .
  • غذاهایی را مصرف کنید که سرشار از ویتامین C باشند ، این امر به شما کمک می کند تا پوست دست شما روشن تر شده و حالت ارتجاعی بیشتری داشته باشد .
  • آب کافی بنوشید . آب برای بدن و پوست سالم مهم است ، اما مقدار زیاد آن نیز می تواند خطرناک باشد. بهترین قانون در مصرف آب گوش دادن به بدن است: اگر تشنه هستید ، آب بنوشید .
  • از چربی های سالم مانند آووکادو استفاده کنید . نه تنها بدن ما برای زنده ماندن به چربی نیاز دارد ، بلکه پوست ما نیز برای داشتن سلامتی و سر زندگی به چربیهای سالم احتیاج دارد .
  • از غذاهای خانگی تازه و طبیعی به جای غذاهای فرآوری شده یا فست فود استفاده کنید .

 

میوه های رنگارنگ

 

2. از پوست خود در برابر آفتاب محافظت کنید

یکی از بزرگترین عوامل موثر در تیرگی پوست دست ، قرار گرفتن در معرض تابش نور خورشید و اشعه UVA و UVB است ، زیرا پوست دست برای محافظت از خود ملانین بیشتری تولید می کند و ملانین بیشتر به معنی تیره شدن پوست دست است . 

بنابراین بهترین راه برای محافظت از پوست در برابر نور آفتاب این است که همیشه از کرم ضد آفتاب هم بر روی پوست صورت و هم بر روی پوست دست و هر قسمتی که در معرض تابش نور خورشید قرار دارد ، استفاده کنید . علاوه بر این لازم است در هنگام رانندگی در روزهای آفتابی حتما از دستکش استفاده کنید.​​​​​​ تا محافظت خوبی از پوست دست داشته باشید .

 

کرم ضد آفتاب برای دست

 

حتما ببینید : بهترین کرم های سفید کننده دست + قیمت و خرید

 

3. مراقبت پوست دست باشید

پوست تیره می تواند در اثر مواردی مانند آلودگی ، قرار گرفتن در معرض عناصر و عفونت ها ایجاد شود . بنابراین تمیز و محافظت از پوست دست و پایتان برای سلامت پوست ضروری است و از تیره شدن و آسیب دیدن پوست جلوگیری می کند . 

در صورت امکان از تماس با مواد شیمیایی سخت خودداری کنید ، زیرا این مواد می توانند به پوست شما آسیب برسانند. مثلا در هنگام ظرف شستن یا استفاده از شوینده های قوی حتما از دستکش استفاده کنید .

در هنگام مانیکور و پدیکور ناخن ها حتما وسایل مورد نیاز برای اینکار را ضد عفونی کنید تا به عفونت قارچی مبتلا نشوید .

 

وسایل پدیکور و مانیکور

 

حتما بخوانید : نکات مهم مراقبت از دست ها و حفظ زیبایی پوست

 

سخن آخر

سفید بودن پوست دست تاثیر خیلی زیادی در افزایش زیبایی دست ها دارد . اگرچه محصولات شیمیایی مختلفی برای این منظور طراحی و تولید شدند اما شما می توانید با استفاده ازمواد طبیعی و ماسک های خانگی ، از بهترین راهکار برای سفید شدن فوری دست استفاده کنید و از تمام خواص و فواید این ترکیبات طبیعی در حفظ سلامت و زیبایی پوست نیز بهره مند شوید . شما از چه راهکاری برای سفید شدن پوست دست استفاده می کنید ؟ نظرات خود را در قسمت کامنت برای ما بنویسید !

 

مطالب مرتبط و پیشنهادی :

چگونه پوست دست و پا را سفید کنیم؟

نرم کردن پوست دست با بهترین روشها خانگی

کرم سفید کننده دست و پا + آموزش ساخت کرم خانگی

مراقبت از پوست دست با روش های طبیعی و خانگی

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
تازه‌های اینستاگرام
اینستاگرام بساز و بچین
...
۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۳
هرروز دست صورت یاپاهاماست بزنید
پاسخ
نظر خود را ثبت کنید