راهنمای جامع رزرو و انتخاب تالار و باغ تالار برای عقد و عروسی

بزرگنمایی
دسته: خواندنی های روز تاریخ نگارش: ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۱
5
تعداد رای‌دهندگان: 621

شب عروسی از مهم‌ترین شب‌های زندگی شماست پس لازمه داشتن یک مراسم عروسی زیبا و هیجان انگیز گذاشتن وقت و انرژی لازم برای جستجو و یافتن مجموعه‌ای دلخواه مطابق با ایده آل‌های خود است.

راهنمای جامع رزرو و انتخاب تالار و باغ تالار برای عقد و عروسی

تجربه رزرو تالار پذیرایی یا باغ تالار مسئله‌ای نیست که هر زوج یا خانواده‌ای تجربه آن را داشته باشند و ممکن است در فرایند رزرو مکان ایده آل برای عقد و عروسی خود دچار مشکلاتی شوند. از این جهت نیاز است اول از همه با یک برنامه ریزی مناسب و روشن و بعد از آن با کمک از مشاوران و متخصصان امر برگزاری عروسی اقدام به رزرو نمایند.

در صورتی که شما با یک برنامه ریزی خاص و مدون اقدام به رزرو تالار عروسی یا باغ تالار نمایید در آینده هرگز ناراحت آن نخواهید بود که موردی را که همواره آروزی آن را داشته‌اید از قلم انداخته و فراموش کرده‌اید.

این شب تکرار نشدنی از مهم‌ترین شب‌های زندگی شماست پس لازمه داشتن یک مراسم عروسی زیبا و هیجان انگیز گذاشتن وقت و انرژی لازم برای جستجو و یافتن مجموعه‌ای دلخواه مطابق با ایده آل‌های خود است. 

شایت انتخاب یک تالار پذیرایی که دقیقا مطابق با ایده آل ها و سلیقه های شما باشد امری زمان بر و خسته کننده باشد و در نهایت مجبور شوید مجموعه را که متناسب نیاز وسلیقه شما نباشد را انتخاب نمایید که این امر ممکن است در نهایت موجب نارضایتی شما شود.

یکی از راه‌های یافتن مجموعه مناسب جستجو در سایت‌های تخصصی امر بزگزاری مراسم عروسی است که یکی از مطرح‌ترین آنها سایت تالارکده به نشانی https://www.talarkadeh.com/ است. این سایت به عنوان مرجع خدمات عروسی خدمات دهندگان بسیاری را معرفی نموده است. تالارهای پذیرایی، باغ تالارها، سالن‌های عقد، آرایشگاه‌های عروسی و ... برخی از این خدمات دهندگان عروسی است که می‌توانید بر اساس موقعیت، نیاز و سلیقه خود مجموعه دلخواه و مناسب خود را انتخاب نمایید.

تالارکده گروهی است که با توجه به داشتن تجربه‌های بسیار در زمینه عروسی و داشتن انبوهی از داده‌ای که از تالارهای پذیرایی یا باغ تالارها به‌دست آورده موفق شده است که یکی از بهترین موتورهای جست و جو در زمینه تالار پذیرایی یا باغ تالارها را به‌دست بیاورد.

در قسمت جستجوی پیشرفته این سایت امکان فیلتر کردن خدمات بر اساس خدمات است مثلاً اگر می‌خواهید فقط جستجوی باغ تالار داشت باشید می‌توانید باغ تالار را انتخاب نمایید و از سوی دیگر با فیلتر پیشرفته‌ای که در این سایت پیش بینی شده به خواسته و نیاز خود در سریع‌تری زمان ممکن برسید. برخی از مواردی که در این این فرم لحاظ شده می‌توان به: جستجو بر اساس قیمت، موقعیت مجموعه، ظرفیت و امکانات اشاره نمود.

برای فهمیدن نکات و ضعف و نقاط قوت یک تالار پذیرایی یا باغ تالار آن را باید در یک موتور جست و جوی قوی سرچ کنید تا بتوانید اطلاعات مربوط به تالارها را کشف کرده و بهترین انتخاب را میان گزینه‌ها داشته باشید.

تالارکده با توجه به نیازهای جوانان امروزی و نیازهای تالارها و جامعه برگزاری مراسم عروسی بستری را فراهم کرده است تا تمامی تالارهای تهران بتوانند یک سایت موفق را برای تبلیغ و انتشار آنچه در تالارهای خود برای اولین بار انجام می‌دهند به نمایش گذاشته تا عروس و دامادها را به سمت خود بکشانند و مراسم عروسی خود را داخل آن تالار پذیرایی‌ها یا باغ تالارها برگزار کنند.

 

تالار پذیرایی 1

 

شما زوج‌هایی که صرفاً فقط می‌خواهید از اطلاعات تالار پذیرایی یا باغ تالارهای تهران و حومه اطلاعاتی کسب کنید و از کسب این اطلاعات در آینده انشاالله نه‌چندان دور استفاده ببرید می‌توانید با سرچ کلمه کلیدی تالارکده در مرورگر خود یا با نشانی اینترنتی تالارکده به دنیای پر از انرژی مثبت تالارکده سفر کنید تا اطلاعات زیادی را راجع به تالارهای پذیرایی یا باغ تالارها کسب کنید.

در ادامه به مقدماتی درخصوص مراسم عروسی اشاره می‌کنیم که امیدواریم مورد توجه شما قرار گیرد.

عروسی شبی است که دو معشوق یا به قول گفتنی دو کفتر عاشق به یک دیگر می‌پیوندند و از این رو شبی را که عروس و داماد پشت سر می‌گذرانند باید به بهترین نحوه پشت سر گذاشته شود از این رو مراسمی میان تمامی دنیا مرسوم می‌باشد به نام "مراسم عروسی".

 

آشنایی اولیه با مراسم عروسی

مراسم عروسی مراسمی برای نمایش به هم پیوستن یک زوج عاشق به یک دیگر است درواقع مراسم عروسی برای رسمی شدن زندگی دو نفر که عاشقانه یک دیگر را دوست دارند و نمایش آن در مقابل دوستان و آشنایانشان است.

این مراسم در هر کشور و دینی به شکل خاص خودش برگزار می‌شود به عنوان مثال مسیحیان در کلیسا در پیشگاه یک فرد روحانی سوگند یاد می‌کنند که تا ابد همدیگر را خوشبخت کنند و بعد از آن با نوشیدن نوشیدنی‌های مخصوص خودشان به همراه خانواده‌شان این اتفاق را جشن می‌گیرند.

اما در ایران با توجه به قاطی شدن آیین‌های باستانی و دینی همه چیز فرق می‌کند. در کشور ما ایران مراسم‌های قبل و بعد عروسی می‌تواند حتی گران‌تر از آنچه فکر می‌کنید برایم زوجین تمام شود. از این حرف‌ها بگذریم ایرانی‌ها مراسم عقد و عروسی خود را در مکانی به نام تالار پذیرایی برگزار می‌کنند.

تالار پذیرایی فضایی اختصاصی برای برگزاری مراسم عروسی

تالار پذیرایی همانطور که پارت قبل راجب بهش توضیح دادم مکانیست که عروس و داماد در آن مراسم عروسی خود را برگزار می‌کنند.

امروزه با توجه به نیازهای عروس و داماد و توقعی که از بهترین شب زندگی خود دارند شغل تالار داری را یکی از سخت‌ترین شغل‌های توی مارکت ایران تبدیل کرده‌اند به طوری که برگزاری یک مراسم عروسی که در ایام قدیم به راحتی و توسط یک بزرگ‌تر در خانه‌ای حیات دار برگزار می‌شد نیست و پیچیدگی‌هایی دارد که یک فرد بدون تجربه نمی‌تواند این مراسم را به خوبی برگزار نماید.

 

تالار پذیرایی 2

 

برگزاری مراسم عروسی به شکل های مختلف

تالارهای پذیرایی امروزه دارای انواع مختلفی می‌باشد. به عنوان مثال تالار پذیرایی وجود دارد که مراسم عروسی را داخل سالن برگزار می‌کند و تالار پذیرایی داریم که مراسم عروسی را در فضای باز برگزار می‌کند که به اصطلاح به آن باغ تالار می‌گویند.

تالارهای پذیرایی و باغ تالار دارای چه بخش‌هایی می‌باشد؟

تالار پذیرایی‌ها دارای بخش‌های مختلفی می‌باشند که با توجه به نیازهای یک مراسم عروسی به وجود آماده‌اند.

از این بخش‌ها می‌توان به چند نمونه مانند بخش سلف سرویس برای سرو غذا، استیج رقص، سالن عقد و فضای نشستن مهمانان که با میز و صندلی پر شده است اشاره کرد.

 

چگونه یک تالار پذیرایی یا باغ تالار را برای مراسم عروسی خود رزرو کنیم؟

رزرو تالار پذیرایی یا باغ تالار یکی از دغدغه‌های اصلی جوانان قبل از ازدواج می‌باشد. آنان با طراحی سؤال هایی از قبیل چه تالار پذیرایی مناسب تعداد مهمانان من است؟ یا هزینه تالار پذیرایی با بودجه‌ام سازگار هست؟ در ذهن خود رزرو تالار پذیرایی یا باغ تالار را چالشی بزرگ می‌بینند.

اما چگونه یک تالار پذیرایی یا باغ تالار را رزرو کنیم با توجه به بودجه‌ای خود انتخاب کنیم؟ این سؤال جواب‌های متعددی برای برای خودش دارد که در ادامه این مقاله به آن می‌پردازیم.

 

استفاده از تجربه دیگران یک راه مناسب قبل از رزرو تالار عروسی یا باغ تالار

یکی از راه‌های رزرو یک تالار خوب برای برگزاری مراسم عروسی مشورت با افرادی است که تجربه زیادی را در زمینه برگزاری عروسی دارند.

 

تالار پذیرایی 3

 

در رابطه با موضوع مشورت با افراد با تجربه نیز می‌توانید از کسانی مثل افراد متأهل که قبلاً مراسم عروسی برگزار کرده‌اند سؤال کنید یا می‌توانید از طریق برخی از سایت‌های تشریفات عروسی بخش تالار استفاده کنید و با آنان نیز مشورت کنید. برای اینکه متوجه شویم که چگونه این کار را انجام دهیم در ادامه راجب تشریفات عروسی صحبت خواهیم کرد.

 

سپردن مراسم به یک شرکت تشریفات مجالس عروسی

در ادامه بحث برنامه ریزی یک مراسم عروسی فوق‌العاده باید به تشریفاتی که برای برگزاری مراسم عروسی نیاز است نیز اشاره کرد. تشریفات عروسی می‌تواند از چند طریق تهیه شود اما قبل از آن باید به چند مورد از مهم‌ترین تشریفات عروسی اشاره کنیم.

شرکت‌های برگزار کننده مراسم عروسی به‌صورت تخصصی تشریفات مراسم شما را بر عهده می‌گیرند و با تجربه و توانایی خود در امر برگزاری مراسم عروسی یک انتخاب مناسب است. در صورتی که شما با یکی از این شرکت‌ها قرارداد همکاری داشته باشید دیگر نگران بسیاری از جزئیات مراسم خود نخواهید بود. چرا که آنها که به‌صورت اختصاصی با تجهیزات و اکسسوری های خاص خود می‌توانند مراسم عروسی شما را به بهترین شرایط مدیریت نمایند.

همان طور که در بخش‌ها قبلی نیز اشاره شد شد یکی از مهم‌ترین بخش و وظایف یک شرکت تشریفات عروسی رزرو تالار عروسی برای عروس و داماد هاییست که دنبال تالار پذیرایی یا باغ تالاری مناسب برای خود می‌گردند و یا در پیدا کردن در پیدا کردن تالار یا باغ تالاری مناسب با توجه به بودجه خود ناموفق بوده‌اند.

 

خرید لوازم یا اکسسوری مناسب برای عروس و داماد

یکی دیگر از مشکلات عروس داماد برای برگزاری یک مراسم عالی به قول گفتی به هم زدن و ظاهری زیبا برای خود است. شرکت‌های تشریفات عروسی با رواج ازدواج‌های لوکس شکل گرفتند و یکی از اولین وظیفه آن‌ها حل کردن مشکل عروس و داماد برای اینکه چه چیزی بپوشند.

 

دیزاین و دکوراسیون تالار یا باغ عروسی انتخابی

تزیینات تالار عروسی یک از سخت‌ترین و یکی از تخصصی‌ترین کارهایی است که یک شرکت تشریفات عروسی انجام می‌دهد. حدوداً 5 الی 6 سال پیش تزیینات تالارهای عروسی به انتخاب مدیریت یا دیزاینرهای خود تالار محدود می‌شد اما امروزه با بازتر شدن فضای فعالیتی در مراسم عروسی مدیران تالار اجازه می‌دهند تا عروس و داماد با گرفتن کمک از شرکت‌های تشریفات عروسی دکور یا دیزاین تالار را دست‌کاری کنند.

 

رزرو ماشین عروس

ماشین عروس یکی از بهترین و شاید به قول گفتنی خفن‌ترین و باحال‌ترین بخش یک عروسی باشد زیرا از وقتی که مراسم شاید یکم عجیب و غریب تعقیب عروس و داماد تا منزل که بعد از مراسم عروسی برگزار می‌شود رزرو ماشین عروسی برای عروس و داماد به خاطر وجود این مراسم به یک دغدغه بزرگ تبدیل شده

اما شرکت‌های تشریفات عروسی با در نظر گرفتن وضعیت عروس و داماد از نظر مالی بهترین ماشین عروس ممکن را برای عروس و داماد رزرو خواهند کرد.

با این تفاسیر مرحله انتخاب شرکت‌های تشریفات عروسی می‌تواند یکی از مهم‌ترین یا شاید بهتر به گم مهم‌ترین بخش برگزاری مراسم عروسی به شمار می‌رود.

مرحله بعدی که باید برای برگزاری مراسم به آن توجه شود در نظر گرفتن تعداد نفراتی است که قرار است در مراسم عروسی شما شرکت نمایند.

به عنوان مثال می‌توان گفت مراسم‌هایی که قرار است کمتر از 400 نفر مهمان داشته باشند که به اصطلاح به آنان مراسم عروسی کوچک میگویند بهتر است در سالن‌های پذیرایی کوچک برگزار شود و رزرو صرفاً باغ تالار می‌تواند یک هزینه اضافی برایشان به همراه داشته باشد در ادامه چگونگی دقت به این موارد را خدمتتان ارائه خواهم داد.

 

تالار پذیرایی 4

 

بررسی تعداد مهمانان قبل از رزرو مجموعه

همان گونه که قبل‌تر گفتم تعداد مهمان‌ها برای برگزاری یک مراسم تا حد قابل توجهی مهم است به عنوان مثال ما اگر فقط 300 مهمان داشته باشیم برگزاری یک مراسم بزرگ در یک عمارت باغ تالار بدترین اشتباهی است که ما می‌توانیم انجام دهیم و جز هدر دادن پول هیچ کار دیگه ای عملاً نکردیم.

یا یه نمونه دیگه مثلاً تعداد مهمانان ما 1000 نفر باشد و یک تالار پذیرایی با ظرفیت 400 یا 500 نفر اجاره کنیم این هیچ ضرر مالی اصلاً ندارد ولی با این کار شما باعث می‌شوید که یک بی احترامی به افرادی که دعوت شده‌اند صورت بگیرد که به قول گفتنی باعث از بین رفتن آبرو می‌شود.

  • نکات کلی برای رزرو تالار یا باغ عروسی
  • بررسی کیفیت غذا و نحوه میزبانی مهمان داران
  • وجود فضای لازم جهت پارک اتومبیل ها یا پارکینگ اختصاصی
  • سیستم های سرمایشی و گرمایشی مناسب برای تالار پذیرایی
  • دسترسی مناسب برای مهمانان

 

فضای باز یک انتخاب خاص و ویژه

فضای باز برای رزرو یک باغ تالار شیک بسیار مهم است و هر چقدر که این فضای باز بیشتر باشد مهمانان احساس آرامش بیشتری دارند. این مورد نه تنها برای عروس و داماد برای برگزار کردن مراسم بسیار است بلکه به شرکت تشریفات عروسی که عروس و داماد رزرو کرده‌اند آزادی عمل بیشتری می‌دهد.

پس هواستان به این نکات باشد تا به قول گفتنی پول خود را در سطل آشغال نریخته باشید.

 

نکاتی در خصوص مراسم عروسی کوچک

عروسی‌های کوچک به عروسی‌هایی گفته می‌شود که همه چیز بسیار محدود و تالار دارای فضای بسیار کمی می‌باشد.

عروسی کوچک تنها به برگزاری به اصطلاح عروسی‌های اقتصادی گفته نمی‌شود بلکه برخی از رجال سیاسی برای برگزاری مراسم‌هایی که زیاد تو چشم مردم نباشد از عروسی‌های کوچک استفاده می‌کنند و فامیل‌های درجه یک خود را به مهمانی یا عروسی کوچک خود دعوت می‌کنند.

اگر مراسم عروسی شما با تعداد مهمانان کمی برگزار می شود بهتر است در یک سالن کوچک میزبان مهمانان خود باشید. در صورتی که فضای انتخابی شما بزرگ باشد مهمانان شما پراکنده شده و دیگر توجه آنها به مراسم کم می شود.

 

سالن عقد مکانی مناسب برای مجالس عقد و نامزدی

امروزه در اکثر تالارهای پذیرایی یا باغ تالارها سالنی وجود دارد که درون آن آنقدر انرژی مثبتی جریان دارد که حتی تصور آن را هم نمی‌توانید بکنید بله درست حدس زدید این سالن یکی از سالن‌های متفاوت و دوست داشتنی تالارهای پذیرایی یا باغ تالارهای می‌باشد. سالنی که شما درست حدس زدید سالن عقد نام دارد.

سالن عقد تشکیل شده از یک سفره بسیار شیک با دیزاینی خاص است که توسط طراحان شرکت تشریفاتی که پیرامون صحبت کردیم انجام می‌شود و تختی که عروس و داماد بر روی آن نشسته و با توجه به دینشان کتاب آسمانی همان دین را می‌خوانند و فضایی که اقوام درجه یک و دو عروس و داماد باید در آنجا ایستاده باشند.

سالن‌های عقد در برخی از تالارهای عروسی درون خود مجموعه قرار دارد اما در برخی مجموعه‌ها که دارای فضای بسیار زیادی می‌باشند این سالن به یک شکل دیگه وجود دارد و یا حتی یک مجموعه دیگری را شکل می‌دهند.

این سالن یکی از مهم‌ترین سالن‌های مجموعه تالارها می‌باشند و تالارداران به طور اختصاصی و به طور گسترده‌ای روی سالن‌های عقد مجموعه خود مانور می‌دهند تا بتوانند عروس و داماد را موجب سازند تا تالارهای آنان را رزرو نمایند.

 

اما کلام آخر تمامی این مقاله نوشته شده است تا جوانان در شرف ازدواج به یک نکته خیلی اهمیت دهند و آن نکته قطعاً این خواهد بود که یک دیگر را دوست داشته باشند و از تک تک لحظاتی را که با یکدیگر می‌گذرانند برای عشق ورزیدن به یکدیگر استفاده کنند و این لحظات را با مادیات دنیا که هیچ ارزشی در زندگی عاشقانه یک زوج ندارند عوض نکنند و این نکته بسیار با اهمیت را فراموش نکنند که دیگر نیازی نیست که من از طرف تیم تالارکده یا هر فرد دیگری بگوید که گاهی زود دیر می‌شود. ممنون که این مقاله را تا انتها خواندید و امیدوارم از این مقاله استفاده لازم را ببرید.

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
تازه‌های اینستاگرام
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید