معرفی چند کتاب مفید

بزرگنمایی
دسته: خواندنی های روز تاریخ نگارش: ۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۹
5
تعداد رای‌دهندگان: 210

در ادامه چند کتاب از برترین کتاب های جهان را به شما معرفی می کنیم پس با ما همراه باشید.

معرفی چند کتاب مفید

مقاله را با حدیثی از امام علی (ع) شروع می کنیم که فرمودند کسی که با کتاب ها آرام گیرد هیچ آرامشی را از دست نداده است.

 

کتاب خوانی

 

کتاب خوب بهترین و صادق ترین دوست انسان است. امروزه به دلیل شیوع بیماری کرونا در خانه قرنطینه شده ایم پس بهترین فرصت است تا کتاب بخوانیم. کتاب های زیادی وجود دارند اما ما باید به سراغ بهترین کتاب ها برویم.

سعی کنید کتاب هایی را بخوانید که به موضوعات آن ها علاقه دارید. اگر تازه شروع به کتاب خوانی کرده اید می توانید از روزی یک صفحه شروع کنید.

می توانید برای خرید کتاب از افرادی که اهل کتاب و کتاب خوانی هستند کمک بگیرید و با آن ها در مورد کتاب ها صحبت کنید.

برای خرید کتاب می توانید به سایت آسیابوک مراجعه نمایید و کتاب های مورد نیاز خود را خریداری نمایید.

در ادامه چند کتاب از برترین کتاب های جهان را به شما معرفی می کنیم پس با ما همراه باشید.

 

کتاب

 

و سپس هیچ کس نبود :

این کتاب نوشته ی آگاتا کریستی نویسنده ی اهل انگلستان است. این کتاب با عنوان پنجمین کتاب پرفروش جهان و پرفروش ترین کتاب راز آلود تاریخ است که تاکنون بیش از صد میلیون به فروش رفته است.

این کتاب در سال 1939 با عنوان ده زنگی کوچک در بریتانیا منتشر شد و سپس در آمریکا در سال 1940 با نام و سپس هیچ کس نبود انتشار یافت.

داستان کتاب از این قرار است که هفت مرد و سه زن توسط افراد مختلفی به جزیره ای دور افتاده به نام زنگی دعوت می شوند تا تعطیلات خود را در آن جا سپری کنند.

برخی از این افراد قبل از رفتن به جزیره همدیگر را دیده بودند و می شناختند اما برخی یک دیگر را نمی شنا ختند. این ده نفر در گذشته موجب مرگ یک نفر شده اند.

بعد از گذشت مدتی آن ها متوجه می شوند که همه ی آن ها از طرف یک نفر به آن جزیره دعوت شده اند فردی است که از راز همه ی آن ها باخبر است.

این فرد شروع به قتل آن افراد می کند و هر کدام از آن ها را به روش عجیبی به قتل می رساند.

این فرد قربانیان را از شعر کودکانه ای که در ادامه می آوریم به قتل رسانده است.

ده کاکاسیاه کوچک رفتند شام بخورند, یکی خود را خفه کرد و سپس نه تا باقی ماندند, نه کاکاسیاه کوچک تا دیر وقت نشستند, یکی به خواب رفت سپس هشت تا باقی ماندند, هشت کاکاسیاه کوچک به دِوُن رفتند, یکی گفت همین جا می مانم و سپس هفت تا باقی ماندند, هفت کاکاسیاه کوچک هیزم می شکستند یکی خود را تکه تکه کرد و سپس شش تا باقی ماندند, شش کاکاسیاه کوچک با کندو بازی می کردند, یکی را زنبور نیش زد و سپس پنج تا باقی ماندند, پنج کاکاسیاه کوچک به دادگاه رفتند یکی قاضی شد و سپس چهار تا باقی ماندند, چهار کاکاسیاه به دریا رفتند یکی را ماهی قرمز بلعید و سپس سه تا باقی ماندند, سه کاکاسیاه کوچک به باغ وحش رفتند یکی را خرس بزرگی بغل کرد و دو تا باقی ماندند, دو کاکاسیاه کوچک در آفتاب نشستند یکی سوخاری شد و سپس یکی باقی ماند, یک کاکاسیاه کوچک تنها ماند او رفت و خود را دار زد و سپس هیچ کدام باقی نماندند.

 

هابیت :

 

کتاب هابیت

 

این کتاب نوشته ی جی آر آر تالکین نویسنده ی انگلیسی است که یک رمان خیال پردازانه ی کودکانه است. این کتاب در سال 1937 منتشر شد و مورد استقبال زیادی قرار گرفت. هم چنین این کتاب نامزد دریافت مدال کارنگی شد و از نیویورک هرالد تریبیون جایزه ی بهترین خیال پردازی نوجوانانه را دریافت کرد.

این کتاب تا کنون به بیش از 25 زبان دیگر ترجمه شده و بیش تر از 140 میلیون نسخه به فروش رفته است.

داستان این کتاب در مورد یک هابیت به نام بیلبو بگینز است که در شایر زندگی می کند و او به همراه یک جادوگر به نام گاندولف و چند نفر دیگر از دورف ها به سمت سرزمین شیطانی همراه می شود.

آن ها به سمت کوه اربور که تنها کوه آنجاست و یک اژدهای ترسناک و خیالی به نام اسماگ در آن زندگی می کند می روند. بیلبو بگینز در طی این سفر سخت و دشوار یک حلقه ی با ارزش به دست می آورد که داستان کتاب ارباب حلقه ها در ادامه ی آن نوشته شده است.

کارگردان نیوزیلندی به نام پیتر رابرت جکسون فیلمی از کتاب هابیت در سه قسمت ساخته است که قسمت اول در سال 2012 با عنوان سفر غیر منتظره اکران شد و مورد استقبال زیادی قرار گرفت و نامزد جایزه ی اسکار در شش شاخه ی مختلف شد.

در سال 2013 نیز قسمت دوم به نام هابیت, برهوت اسماگ اکران شد.

قسمت سوم با نام هابیت, نبرد پنج سپاه که در سال 2014 اکران شد و با عنوان یکی از پرهزینه ترین فیلم های تاریخ سینما معرفی شد.

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
تازه‌های اینستاگرام
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید