خدمات نظافت منزل حرفه ای با پرسنل مجرب شرکت نظافتی ریزه کار

بزرگنمایی
دسته: خواندنی های روز تاریخ نگارش: ۱۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۶
5
تعداد رای‌دهندگان: 374

یکی از این شرکت های با تجربه در این زمینه شرکت نظافتی ریزه کار است که آماده است بهترین خدمات نظافتی را در منازل و اماکن اداری، برای شما ارائه دهد.

خدمات نظافت منزل حرفه ای با پرسنل مجرب شرکت نظافتی ریزه کار

نظافت منزل دغدغه اصلی خانه داران

همه ما چه در آپارتمان کوچک با متراژی کم سکونت داشته باشیم و چه در خانه های ویلایی بزرگ، دغدغه تمیزی و نظافت منزل را داریم. این مسئله در رابطه با افرادی که شاغل هستند و زمان کافی برای این کار ندارند، پر رنگ تر هم خواهد شد. بسیاری از افراد هم هستند که به دلیل ناتوانی های جسمی ممکن است نتوانند به راحتی و سادگی منزل خودشان را تمیز و نظافت کنند و برای مشکل این دسته از افراد هم باید فکری کرد.

به همین دلیل است که اولین جرقه ای که به ذهن زده می شود کمک گرفتن از موسسات و شرکت های خدماتی است که می توانند انواع نظافت را در هر نقطه ای که ما تمایل داشته باشیم، عملی کنند. یکی از این شرکت های با تجربه در این زمینه شرکت نظافتی ریزه کار است که آماده است بهترین خدمات نظافتی را در منازل و اماکن اداری، برای شما ارائه دهد.

 

نظافت منزل 1

 

یک شرکت خدماتی با تجربه در زمینه نظافت چه ویژگی هایی دارد؟

شاید برای انتخاب یک شرکت خدماتی- نظافتی شما هم به مشکل برخورده باشید. اینکه این شرکت ها چه امتیازاتی باید داشته باشند و چطور می توانیم به این شرکت ها و تبلیغاتشان اعتماد کنیم؟

- اولین و مهمترین اصلی که باید کارگران خدمات نظافتی به آن پایبند باشند حفظ اصول اخلاقی و تعهد و مسئولیت پذیری است. کسی که وارد محیط خانه و منزل مردم می شود باید از هر لحاظ نکات اخلاقی را رعایت کرده و مکانی را که قرار است مورد نظافت قرار دهد، مانند منزل خودش بداند. اسرار و اتفاقاتی که حین نظافت منزل می بیند و از آن مطلع می شود را ثبت و ضبط نکند. و به امور داخلی جایی که به آن اعزام شده است کاری نداشته باشد. انگار نه می بیند و نه می شنود! تمام تمرکز خود را فقط بر روی تمیزی و نظافت قرار دهد. علاوه بر اینها دست و چشم پاکی داشته باشد تا مشتری به او اعتماد کامل پیدا کند.

البته شرکت های خدماتی که نیرو به محل اعزام می کنند، خود تضمین هایی را در این ارتباط از نیروها قبل از استخدام دریافت می کنند اما باید نیروی خدماتی، در برابر این ضمانت همیشه و در همه حال خود را متعهد ببیند.

- نیروها برای نظافت هر منطقه و یا مکانی که در نظر گرفته می شوند باید تخصص کافی را داشته باشند. ماهر باشند و سعی نکنند از زیر کار به نوعی شانه خالی کنند. حتی در زمانهایی که صاحب خانه حضور ندارد و یا متوجه نمی شود. شرکت های خدماتی هم باید سعی کنند افرادی که از نظر جسمی توانایی خوب و بالایی دارند و در نظافت منزل یا نظافت راه پله سخت کوش هستند و به اصطلاح حرفه ای کار میکنند را به کار بگیرد. نیروهایی که از نظر بنیه ضعیف هستند و یا مثلا ترس از ارتفاع و مسائل اینچنینی دارند، بهتر است وارد کار خدمات نظافتی نشوند.

- یک شرکت نظافتی خوب و با تجربه معمولا هم نیروی کار آقا و هم نیروی کار خانم را به کار می گیرد و قدرت انتخاب را به مشتری می دهد. بسیاری از خانمها هستند که به دلیل تنها بودن و یا مسائل دیگر مانند ظریف کاری و دقت بیشتر خانمهای نظافتچی در امر نظافت منزل، ترجیح می دهند نیرویی که به منزلشان اعزام می شود، خانم باشد. از طرف دیگر هم برای تمیزی نظافت راه پله و حیاط و پارکینگ ها به دلیل وسعت بیشتر معمولا نیروهای آقا مورد نظرخواهند بود. به همین دلیل است که یک شرکت موفق خدماتی از هر دو جنسیت برای اعزام، نیرو استخدام می کند.

 

نطافت منزل 2

 

یک نیروی خوب برای نظافت و کارهای خدماتی، باید رفتار و برخورد مناسبی داشته و صبور باشد. سعی کند که رضایت مشتری را جلب نماید تا مشتری بارها و بارها برای کمک در نظافت از آنها یاری بخواهد. جروبحث کردن و داشتن بگومگو با مشتری زمانی که او از چیزی رضایت ندارد، یکی از بدترین و منفی ترین ویژگی های یک نیروی خدماتی به شمار می رود که به راحتی می تواند به اصطلاح مشتری را بپراند.

- گاهی اوقات دادن پیشنهادهای جالب به منظور نظافت بهتر و عملکرد بالاتر از طرف نیروی خدماتی ، می تواند رضایت مشتری را چند برابر کند. بهتر است یک نیرو همه استعداد و توانایی خود را به کار بگیرد.

- استفاده درست و صحیح نیروی نظافتچی، از منابع و موادی که صاحبخانه در اختیار او گذاشته است، هم از موارد مهم دیگر می تواند باشد.  به طور مثال اسراف بی اندازه در مصرف آب و یا مواد شوینده می تواند مشتری را شاکی کند. بخصوص در رابطه با مصرف آب که امروزه بسیاری از افراد جامعه ما در برخورد با این مسئله حساسیت های درست و به جایی پیدا کرده اند. یک کار خوب و مورد رضایت مشتری صرفا با استفاده بی حد و حصر از آب پدیدار نخواهد شد.

- تهیه ابزار مورد استفاده برای نظافت منزل و یا راه پله معمولا بر عهده مشتری است اما یک شرکت نظافتی کاربلد برای جلب نظر بیشتر مشتریان خود، می تواند تا حدودی بعضی از این ابزار و ادوات را با نیروهای خود به محل مورد نظر اعزام کند.

- کارگران بهتر است بدانند که برای تمیزی بیشتر وسایل و لوازم داخل منازل از پارچه هایی همچون میکروفایبرها استفاده کنند. چون هم تمیزی بیشتری را در پی خواهند داشت و هم سرعت کار را بالاتر می برند. مرتبا پارچه ها و وسایل گردگیری را بشویند و یک پارچه را برای همه نقاط استفاده نکنند.

- یکی از مهمترین اصولی که باید یک شرکت خدماتی- نظافتی رعایت نماید پاسخگو بودن در برابر مشتری و همچنین خوش قولی و تعهد در برابر آنهاست. بسیاری از شرکت های غیرحرفه ای هستند که به اعزام نیروهای خود در اسرع وقت و یا زمانی که تعهد داده اند، نمی پردازند و موجبات ناراحتی و پشیمانی مشتری را فراهم می آورند.

 

نظافت منزل 3

 

نظافت منزل با کمک خدمات شرکتی

اگر قرار است برای منزل خود از خدمات نظافتی شرکت ها استفاده نمایید، بد نیست بدانید که نوع خدمات‌رسانی و نظافت منزل توسط یک نیروی باتجربه به نوع منزل شما هم بستگی دارد! اینکه منزل شما چقدر مساحت دارد، آپارتمانی یا ویلایی است، استخر و روف گاردن و غیره هم دارد و یا خیر.

هر کدام از قسمت های یک خانه سبک خاص خود را برای نظافت می طلبد. تمیز کردن آشپزخانه با تمیز کردن اتاق های خواب و پذیرایی و یا حیاط و پارکینگ متفاوت خواهد بود. مسلما زمانی که براساس متراژ و مساحت منزل شما برای نظافت باید در نظر گرفته شود هم متفاوت خواهد بود. یک آپارتمان 100 متری با یک خانه ویلایی چند صدمتری، در یک زمان خاص نمی توانند تمیز شوند.

مواردی که باید نیروی خدماتی به تمیزی آن بپردازد؛ هم گوناگون می تواند باشد. مثلا اینکه پنجره ها و یا پرده ها هم در هر بار مراجعه شسته شوند یا نه؟ درب و پنجره ها آلومینیومی و آهنی هستند یا دوجداره؟(تمیز کردن هر کدام از اینها متفاوت است) یا باید ظروف داخل کابینت ها و بوفه ها هم شسته و خشک شوند و یا گردگیری تنها کافی است؟

از طرف دیگر نظافت منزل به شکل ویلایی، زمانبرتر خواهد بود و پیچیدگی های خاص خودش را خواهد داشت. تمیزی حیاط و باغچه ها، استخر و سونا، راه پله ها و غیره هر کدام مقوله خاص خود را دارند.

 

نظافت راه پله با کمک نیروهای شرکت نظافتی

نظافت راه پله ها برای آپارتمانها یکی از مهمترین و ضروری ترین مسائل است. شاید شما هم دیده باشید آپارتمانهایی را که ساکنین آن زیاد به این مسئله توجه نداشته و شما در بدو ورود به آنجا، شوکه می شوید و همه چیز برایتان عجیب به نظر می رسد!

نظافت پارکینگ و حیاط هم معمولا جزو خدمات نظافت راه پله محسوب می شود. یک نیروی متخصص باید با شوینده های قویتر راه پله و نرده ها و پاگردها را تمیز کرده و حتی اگر دیوارها هم قابلیت شستشو دارند تا حدودی  آنها را هم تمیز نماید. تمیز کردن کلید و پریزها به دلیل استفاده زیاد و عمومی، نظافت کامل آسانسور و حتی ضدعفونی کردن کف و کابین آن هم باید حتما در دستور کار نیرو قرار بگیرد.

 

نظافت منزل 4

 

زمانی که فرد مورد نظر در حال نظافت و گردگیری راه پله ساختمان است درصورت هرگونه جابه‌جایی و تغییر وضعیت جاکفشی ها و تابلوها و ... آنها را در پایان کار باید به حالت اولیه خود بازگرداند.

در رابطه با نظافت حیاط و پارکینگ اصل مهمی که متاسفانه بسیاری از نیروهای خدماتی- نظافتی آن را رعایت نمی کنند، عدم استفاده از فشار آب به جای جارو کردن است!

حتما شما هم دیده اید مواردی را که نظافتچی ساختمان، با فشار زیاد آب سعی دارد آشغال ها و گردوخاک کف حیاط و پارکینگ را به بیرون هل دهد و همه جا را تمیز کند! این مسئله یعنی زحمت ندادن او به خود برای جمع کردن زباله و گرد وخاک و ... با کمک جارو و استفاده بی رویه از آب و هدر دادن این نعمت الهی آن هم در زمانی که کشورمان با کمبود آب دست و پنجه نرم می کند!

زمانی که یک نیروی خدماتی برای تمیزی ماهانه ساختمان و محیط بیرونی منزل شما، به منزلتان مراجعه می کند، نباید سعی کند که در کمترین زمان ممکن کار را به انتها برساند تا زمان برای اعزام به ساختمانی دیگر را داشته باشد! این یعنی کم کاری آن نیروی نظافتی.

نکته ای که در پایان این بخش بد نیست به آن اشاره داشته باشیم اینکه متاسفانه شرکت هایی که با هزینه و نرخ های پایین و عجیب معمولا اقدام به جذب مشتری برای نظافت منزل و محل کار می کنند؛ در پایان کار نتیجه خوبی را هم از خود به جای نمی گذارند. پس همیشه ارزانی به معنای کیفیت خوب نخواهد بود و بهتر است این نکته را هم در نظر داشته باشید.

 

نکاتی که می توانید توسط آنها یک شرکت خدماتی خوب را شناسایی کنید

در رابطه با نحوه عملکرد شرکت های خدماتی- نظافتی متاسفانه راهکارهای جدی که بتوان قبل از اعزام نیرو، آنها را شناسایی کرد وجود ندارد و معمولا تا یک بار با این شرکت ها برخورد نکرده باشیم و نوع کار آنها را ندیده باشیم، نمی توانیم مثبت یا منفی بودن عملکرد آنها را قضاوت کنیم. اما خوشبختانه با گسترش صفحات مجازی و وب سایت ها در فضای اینترنت، می توانید بازخوردها و نظرات مشتریان یک شرکت را ارزیابی کنید.

شرکت هایی مانند شرکت خدمات نظافتی ریزه کار، توانسته است با استفاده از این موقعیت و به روزرسانی خود در این امر، کار را برای کسانی که می خواهند برای بار اول از این شرکت برای نظافت منزل یا محل کار خود کمک بگیرند، راحت‌تر کند. شما عزیزان می توانید با مراجعه به وب سایت این شرکت و مطالعه عملکرد و نوع خدمات آن، به جمع بندی خوبی در این زمینه دست پیدا کنید.

جالب است بدانید که این شرکت علاوه بر نظافت منزل و راه پله و امثال اینها، انواع خدمات دیگر را هم در زمینه های گوناگون برای شهروندان تهرانی ارائه می نماید.

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
تازه‌های اینستاگرام
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید