معرفی و بررسی کهن ‌الگوهای زنانه + نماد های ارکتایپ های زنانه

بزرگنمایی
دسته: خواندنی های روز تاریخ نگارش: ۱۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۱
5
تعداد رای‌دهندگان: 2056

اگر خودشناسی تبدیل به یکی از دغدغه های شما شده است، آشنایی با کهن الگوهای زنانه میتواند به شما در رسیدن به این هدف کمک کند. مطلب زیر را بخوانید تا بیشتر با این کهن الگوها آشنا شوید.

معرفی و بررسی کهن ‌الگوهای زنانه + نماد های ارکتایپ های زنانه

مقاله امروز از سایت جهت آشنایی کامل شما کاربران عزیز با موضوع کهن‌ الگوهای زنانه تولید شده است. اگر در ادامه مطلب همراه ما باشید، اطلاعات کارآمد و مفیدی در زمینه‌های مختلفی نظیر انواع اختلالات روانی، آزمون کهن ‌الگوهای زنانه و .... کسب خواهید نمود.

در نهایت شما می‌توانید به راحتی با امتیازدهی و سنجش خود در موقعیت‌های گوناگون، نوع آرکتایپ فعال وجودی خود را کشف کنید؛ همچنین مطالعه این مقاله و اقدام به کارهای ذکر شده، شما را به حد بالایی از خودشناسی می‌رساند تا با شناخت بیشتری از خود به زندگی خود ادامه دهید و بهتر تشخیص دهید کدام انتخاب برایتان منطقی‌تر است. کمک از یک مشاور باتجربه همچون آقای فراز قوچیان، شما را یاری می‌کنند تا هرچه زودتر به نتیجه مطلوب و دلخواه دست یابید؛ برای دسترسی به مشاور، کافیست به موسسه آموزشی من حقیقی که در هر زمانی آماده ارائه خدمات به شما کاربران عزیز هستند، مراجعه نمایید.

هر یک از افراد نوعی و میزانی از آرکتایپ در درون خود دارند؛ اگر موفق به تبدیل این کهن ‌الگوها به نوع بالغی از خود شوید، در آخر قادر خواهید بود از این بخش وجودی خود، به بهترین شکل ممکن بهره‌مند شوید و به خوبی از پس شرایط و وضعیت‌های دشوار بر آیید.

به خاطر کاربرد و اهمیت این موضوع، می‌خواهیم با جزئیات بیشتری به بررسی کهن ‌الگوهای زنانه یا همان آرکی‌ تایپ ‌های زنانه بپردازیم؛ در اواخر مقاله نیز انواع اختلالات شرح داده‌ایم تا بتوانید این بیماری را در بهترین زمان ممکن شناسایی نمایید.

 

کهن ‌الگو

پیش از این که به موضوعات جزئی‌تری رسیدگی نماییم، اول باید با مفهوم لغوی و تعریف معتبری از کهن ‌الگو آشنا شویم. جالب است بدانید که خود‌شناسی مبتدی‌ترین و در عین‌حال تأثیر‌گذارترین اقدامی است، که هر انسانی باید در زندگی خود انجام دهد. انتخاب‌های درست‌تر، پیشرفت و موفقیت‌های روز افزون، اعتماد به نفس بیشتر و روابط سالم و بهتر تنها گوشه‌ای از تاثیرات مثبتی هستند که آدمی با شناخت بیشتری نسبت به خود، به هر یک دست می‌یابد.

شخصیت‌شناسی به این صورت است که با مطالعه و بررسی شباهت‌های بشر، مدل‌های مشخص و کلی برای شخصیت افراد ارائه می‌دهد و به آن‌ها کمک می‌کند، به طور کامل با شخصیت واقعی خود آشنا شوند. علاوه بر این، با معرفی دیگر شخصیت‌ها و آشنایی هرچه بیشتر با خلقیات اطرافیانمان، نحوه یک تعامل درست و مفید را به ما آموزش می‌دهد.

ابتدای کار بهتر است بدانید که کهن ‌الگو، همان ترجمه فارسی آرکتایپ یا آرکی‌تایپ می‌باشد که در برخی مواقع به جای همدیگر به کار برده می‌شوند؛ آرکتایپ واژه‌ای مشتق شده از زبان یونانی و کلمه آرکه تیپوس است؛ در زبان یونانی، این کلمه معنای مدل یا الگویی را می‌دهد که چیزی از روی آن ساخته می‌شود.

نظریه آرکی‌تایپ یا همان کهن ‌الگوهای شخصیتی مطابق با تئوری‌های روانشناس و متفکر یونانی به نام کارل گوستاو یونگ، شکل گزفته اند؛ این شخص به دلیل موفقیت و فعالیت‌های متنوع، در زمینه روانشناسی و ارائه نظرات خود با عنوان روانشناسی تحلیلی شناخته شده است. یونگ بعد از بررسی و رسیدگی به موضوع مهم ناخودآگاه جمعی، برای آشکار کردن اجزای شخصیتی افراد، نظریه کهن ‌الگوهای زنان و مردان را ارائه داد.

آرکتایپ‌ های زنانه

حال که به آشنایی نسبی از کهن ‌الگوهای زنان رسیده‌اید، چند مورد از آنها را برای شناخت بیشر شما معرفی می‌کنیم:

  1. آتنا

ویژگی‌های شخصیتی آتنا عبارت‌اند از خدابانوی مهارت، پیشرفت، عقل، تمدن، دختری تحصیل کرده و عاقل پدر، علاقه مند به مدرک، تحضصیل و اکار، کمالگرا، مدیر، محافظه کار، عقل و منطقی گرا

  1. پرسفون

ویژگی‌های شخصیت پرسفون شامل دختر ساده لوح، سر به هوا و بی مسئولیت، بی خیال، منعطف و نقش پذیر، امیدوار، اهل این شاخه به آن شاخه پریدن، دنباله رو و تقلید کننده، نمادی از مضطرب جدایی از زندگی قبلی به زندگی جدید، نماد دوشیزگی و دخترانگی، ملکه جهان زرین و خدابانوی دوشیزه

  1. آفرودیت

خدابانوی هنر، زیبایی و عشق، مرکز توجه، عاشق پیشه و خلاق، دوستدار طبیعت، دختری که با کمترین امکانات بیشترین زیبایی را خلقی کند، در لحظه زندگی می‌کند

 

انواع اختلالات روانی

در مسیر آشنایی با عنوان اصلی مقاله یعنی همان کهن ‌الگوهای زنانه و موضوع خودشناسی، مسئله انواع اختلالات روانی توجه ما را به خود جلب می‌کند. این دسته از بیماری ها و اختلالات روانی، از ابعاد و انواع گوناگونی برخوردارند، که برخی از آن‌ها شیوع بیشتری در جامعه دارند. افسردگی و اضطراب نمونه‌ای از همین اختلالات روانی اند که در هر دو جنس مرد و زن قابل مشاهده‌ هستند و بخش عمده از ارجاع به کلینیک‌ها و روانشناسان را خود اختصاص دادند.

به همین دلیل علم روانشناسی به منظور تشخیص و درمان آن‌ها گام‌های بزرگی برداشت و این اقدامات  به دنبال درمان‌های بالینی و راهکار صورت گرفت. اگر شما هم به یک فرد متخصص و مرکزی معتبر نیازمندید، موسسه آموزشی من حقیقی، بهترین گزینه پیش روی شماست. همین حالا بدون هیچ درنگ و تعللی، به این موسسه مراجعه نماید و از تخفیفات خارق‌العاده آن‌ها بهره‌مند شوید.

 

تست کهن ‌الگوهای زنانه

آزمون کهن‌ الگوی زنانه یا همان Archetypes Women، الگوی ناخودآگاه انرژی روان زنان می‌سنجد. کهن ‌الگوهای زنانه رفتار و شخصیت زنان را پیش بینی می‌کند؛ به این ترتیب که با شناسایی و کشف کهن ‌الگوی موجود در ضمیر ناخودآگاه اشخاص، علت بسیاری از رفتارها و انتخاب هایی که حتی خود فرد از آن‌ها مطلع نیست را  تعیین می‌کند.

تست کهن ‌الگوی اسطوره ‌ای زنان نیز، رفتارهای زنانه را مورد بررسی قرار می‌دهد و به افراد یاری می‌کند تا به سطح والایی از خودشناسی دسترسی پیدا کنند. تست کهن ‌الگوهای زنانه قابلیت این را دارد که مسیر حرکتی ضمیر ناخودآگاه انسان را از زمان خردسالی تا بزرگسالی  علت‌یابی و بررسی می‌کند.

 

آرکیتایپ های زنانه نماد چه هستند؟

در این آزمون و تست‌ها در واقع آرکتایپ زنان،  نماد اسطوره زنانی هستند که از الهه‌های یونانی برگرفته شدند. یکی از راه‌های شخصیت شناسی زنان پرداختن به انرژی آرکیتایپ ‌های زنان است. روانشناسان بر این عقیده‌اند که اسطوره شناسی کهن ‌الگوهای زنانه، قادر به رمز گشایی شخصیت روانی زن، در زندگی روزمره او می‌باشد. به عبارتی دیگر، الگوهایی از روانشناسی‌اند که  دلیل رفتار و انتخاب‌های فرد را توجیه می‌کنند.

از آن جایی که بسیاری از انتخاب‌ها، بدون آگاهی و اطلاع و به شکل ناخودگاه گرفته می‌شوند، توصیه می شود با شناخت و خودشناسی بیشتری به زندگی ادامه داد. عدم توجه به این موضوع، آسیب‌هایی به فرد وارد کرده و  محدودیت‌های ارتباطی  برای او به ارمغان می‌آورد؛ در کل با آگاهی کامل از ضمیر ناخودآگاه، به راحتی می‌توان کنترل و افسار زندگی خود را به دست گرفت.

علاوه بر موارد فوق، تست کهن ‌الگوهای زنانه و مردانه در زمینه‌های مختلفی همچون مارکتینگ و برندیگ از کاربرد منحصر به فردی برخوردار است؛ در دنیای امروز، کسب و کارها به منظور تأثیر گذاری هر چه بیشتر روی کاربران و مشتریان، از تست و شخصیت‌های کهن‌الگوها در مسئله پرسونالیتی برند خود استفاده می‌نمایند.

به این صورت که هر یک از کهن‌الگوها  گزینه خاصی در ضمیر و ذهن افراد هدف قرار داده تا با تأثیر‌گذاری بیشتر، توجه آنان را به برند و کالای خود جلب کند. حتی با کمک تست کهن ‌الگوهای زنان، می‌توان موقعیت‌هایی از خود در حالتی که هنوز هیچ کدام را تجربه نکرده‌اید، مانند مسئله ازدواج، فرزندان و شغل به طرز عجیبی پیش‌بینی کرد.

 

سخن پایانی

ما تمام تلاش خود را بکار بردیم تا هرآنچه باید در مورد کهن‌ الگوهای زنانه بدانید، در قالب محتوایی مختصر و مفید در اختیار شما کاربران عزیز قرار دهیم؛ برای آشنایی و کسب اطلاعات در رابطه با کهن ‌الگوهای مردانه هم از مقاله دیگری که توی سایت ما قرار داده شده، مطالعه کنید؛ اگر شما هم همانند بسیاری از افراد، شناخت زیادی نسبت به شخصیت واقعی خود ندارید و یا از علت بسیاری از رفتار و انتخاب‌های خود مطلع نیستید، بی‌شک مطالعه مقاله فوق بهترین اقدام برای شما خواهد بود؛ در آخر اگر احساس کردید به کمک و راهنمایی بیشتری در این زمینه نیازمند دارید، کافیست با مراجعه به موسسه آموزشی من حقیقی، از آقای فراز قورچیان مدرس مجرب و حرفه‌ای آن‌ها کمک بگیرید.

از همراهی شما تا این لحظه، سپاس گزارم و امیدوارم مطالعه محتوا برای شما نیز کارآمد و مفید واقع شده باشد. کدام یک از شما تا به حال تست کهن ‌الگوهای زنانه را انجام داده‌اید؟ دیدگاه شما نسبت به این روش شخصیت‌شناسی چیست؟

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
تازه‌های اینستاگرام
اینستاگرام بساز و بچین
هدیه مهربان
۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۷
خیلی عالی بود مرسی از سایت خوبتون و اینکه از موسسه من حقیقی بهره بردید خیلی خوبه واقعا مجموعه بینظیری هست
پاسخ
نظر خود را ثبت کنید