لیفت مژه، لمینت مژه یا مژه مصنوعی؛ کدام را انتخاب کنیم

بزرگنمایی
دسته: خواندنی های روز تاریخ نگارش: ۲۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۷
5
تعداد رای‌دهندگان: 461

اگر می‌ خواهید مژه‌ هایی فر، جذاب و ضخیم داشته باشید، این مطلب را تا انتها بخوانید و با راه‌های متنوعی که برای آراییدن مژه‌ها وجود دارد، آشنا شوید.

لیفت مژه، لمینت مژه یا مژه مصنوعی؛ کدام را انتخاب کنیم

مژه‌ها در زیبایی چشم تاثیر انکارناپذیری دارند. معمولا در نظر همه‌ی ما، کسانی که مژه‌های بلند، فر و ضخیمی دارند، چشم‌های زیباتری نیز دارند. مژه‌ها از جذاب‌ترین و برجسته‌ترین بخش‌‌های صورت هستند که می‌توان آن‌ها را از راه‌های مختلفی زیباتر کرد. از معمول‌ترین و زمان‌برترین راه‌های زیبا‌کردن مژه‌ها، آرایش‌کردن آن‌هاست. اگر تمایل به آرایش کردن ندارید و حوصله و زمان کافی برای آراییدن هر روزه‌ی مژه‌‌های خود ندارید، می‌توانید از لیفت مژه یا لمینت مژه استفاده کنید. البته که روش دیگری برای آراییدن مژه‌ها به غیر از آرایش وجود دارد که استفاده از مژه‌ی مصنوعی است.

این که کدام روش برای شما مناسب است و می‌توان از آن بهره‌برد، بستگی به تمایلات فردی، هزینه و شرایط شما دارد. اگر می‌خواهید مژه‌هایی فر، جذاب و ضخیم داشته باشید، این مطلب را تا انتها بخوانید و با راه‌های متنوعی که برای آراییدن مژه‌ها وجود دارد، آشنا شوید.

 

لیفت مژه و لمینت مژه چیست؟

دوام و ماندگاری فر و ضخیم‌شدن مژه‌ها یکی از مواردی است که در انتخاب روش زیباسازی مژه‌ها موثر است. در صورتی که تمایل داشته‌باشید از روش‌هایی با دوام بیشتر استفاده کنید، می‌توانید از لیفت مژه و لمینت مژه بهره ببرید. در ادامه با این دو روش بیشتر آشنا خواهید‌شد.

 

لیفت مژه چیست؟

 

لیفت مژه

 

لیفت مژه https://doctoreto.com/blog/lash-lift/ از پرمخاطب‌ترین روش‌های فر و بلند‌کردن مژ‌ه‌ها در سال‌های اخیر بوده‌است. اگر می‌خواهید استفاده از ریمل و مژه فرکن را برای مدتی کنار بگذارید، لیفت مژه برای شما گزینه‌ی مناسبی خواهد‌بود. لیفت مژه به معنای حالت و جهت دادن به مژه‌ها می‌باشد که به وسیله‌ی آن، مژه‌ها فر و بلند به نظر می‌رسند. لیفت را می‌توان در منزل نیز انجام داد و این یکی از کاربردی‌ترین مسائل درباره‌ی لیفت مژه است.

در لیفت مژه، از موادی استفاده می‌شود که مژه‌ها را برای مدتی به سمت بالا نگه‌می‌دارد. این ماده حاوی چسب خاصی است که به مژه‌های آسیب نزند، اما آن‌ها را فیکس کند. موادی که برای لیفت مژه استفاده می‌شوند در بلندتر نشان‌داده‌شدن مژه‌ها نیز نقش دارند. لیفت مژه معمولا برای 1 تا 3 ماه ماندگاری دارد و در صورت تمایل باید آن را بعد از این مدت، مجددا تمدید کرد.

اگر مژه‌های کوتاه و صافی دارید، لیفت مژه برای شما انتخاب فوق‌العاده‌ای است. در صورتی که مژه‌های کم‌رنگی داشته‌باشید، می‌توانید بعد از لیفت، از ریمل برای پررنگ‌کردن مژ‌ه‌های خود استفاده کنید.

لیفت مژه تکنیکی جدید است که باعث می‌شود مژه‌ها به شکل کاملا طبیعی حجم پیدا کرده و حالت بگیرند. پزشک متخصص زیبایی از یک لایه سیلیکونی اطراف چشم استفاده می‌کند. این محافظ از تماس مواد لیفت با سطح پوست جلوگیری می‌کند. شاید با دیدن تصاویر این فرآیند تصور کنید لیفت دردناک است. اما از این بابت نگران نباشید؛ زیرا هیچ‌گونه آسیبی به شما نمی‌رسد. تنها کاری که در زمان لیفتینگ باید انجام دهید، این است که چشمان خود را بسته نگه دارید. انجام لیفت مژه بین ۴۵ تا ۶۰ دقیقه طول می‌کشد. بسیاری از خانم‌ها پس از لیفت از نتیجه کار راضی بوده و تا پایان ماندگاری لیفت از ریمل استفاده نمی‌کنند. اما برخی افراد تمایل دارند، مژه‌های بلندتری داشته باشند. در این صورت مانعی برای استفاده از ریمل وجود ندارد.

 

لمینت مژه چیست؟

لمینت مژه یک روش نوین برای بلندتر کردن و حالت دادن به مژه است. درواقع لمینت مژه روشی شبیه ریمل زدن است با این تفاوت که این روش برای چند ماه دوام دارد و شما احتیاج به ریمل زدن نخواهید داشت. این روش باعث ضخیم‌تر شدن مژه شما می‌شود و چشم‌هایتان را برجسته تر و پررنگ تر جلوه می‌دهد. در این روش از محصولات و مواد خاصی برای تقویت و ضخیم کردن مژه‌ها استفاده می‌شود.

روش دیگری که امروزه بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد، لمینت مژه است که به اندازه‌ی لیفت از محبوبیت برخوردار است. لیفت و لمینت تفاوت‌هایی دارند که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم. لمینت مژه شامل تقویت و ضخیم‌کردن مژه‌هاست که در به وسیله‌ی آن، مژه‌ها فرتر، ضخیم‌تر و بلندتر نشان ‌داده‌می‌شوند. کسانی که مژه‌های کم‌رنگ، نازک و کم‌پشتی دارند، با استفاده از لمینت می‌توانند به زیبایی مژه‌های خود بیفزایند.

 

کاربرد لیفت و لمینت مژه

آیا از مژه‌های خود خسته شده‌اید؟ آیا مژه‌های شما کوتاه و صاف است و دلتان می‌خواهد مژه‌های فر و بلند و تاب‌دار داشته باشید؟ از مژه‌های کم‌رنگ خود خسته شده‌اید؟ دوست دارید مژه‌های پرپشت و ضخیم داشته باشید؟ تمام کسانی که خواسته‌های ذکرشده در بالا را داشته باشند، می‌توانند از لیفت مژه و لمینت مژه استفاده بکنند.

لیفت مژه باعث تابدار شدن و حالت دادن به مژه‌ها می‌شود. لمینت مژه نیز مژه‌های کم‌رنگ و نازک را به مژه‌هایی ضخیم و کلفت تبدیل می‌کند. بسیاری از بانوان با استفاده از لوازم آرایش و یا مژه‌های مصنوعی، مژه‌های بی‌حالت و نازک خود را به مژه‌هایی فر و کلفت تبدیل می‌کنند.

برخی دیگر نیز با جراحی کاشت مژه به این خواسته دست پیدا می‌کنند. اما کسانی که نمی‌خواهند همه‌روزه درگیر آرایش و مژه‌ی مصنوعی باشند و یا کسانی که تمایل به پذیرفتن ریسک‌ها و خطرات جراحی نیستند، می‌توانند از روش‌هایی نیمه موقت و نیمه دائمی همچون لیفت مژه و لمینت مژه استفاده کنند.

این روش‌ها به اندازه‌ی جراحی پرخطر نیستند و به سادگی و بدون تهاجم می‌توان مژه‌ها را برای مدت قابل قبولی حالت داد. همچنین نیازمند تمدید در مدت زمان کوتاهی همچون آرایش و مژه‌ی مصنوعی نیستند.

از طرفی استفاده از مژه مصنوعی غیرطبیعی‌تر از لمینت و لیفت به نظر می‌رسد. این در حالی است که لیفت مژه و لمینت به طبیعی بودن جراحی کاشت مژه نیست، زیرا در این روش فولیکول مو در داخل بافت کاشته می‌شود.

 

قیمت لیفت و لمینت مژه

هزینه‌‌ی لیفت مژه معمولا بین 100 تا 500 هزار تومان و هزینه‌ی لمینت اندکی از آن بالاتر است. اما محلی که برای انجام این فرایندها انتخاب می‌کنید در تعیین قیمت نقش اساسی دارد.

 

کاشت مژه چیست؟

در کاشت مژه، موها از یک قسمت بدن (معمولا از پشت سر) به پلک بالا یا پایین منتقل می‌شوند. این کار این اطمینان را ایجاد می‌کند که مژه‌ها از نظر ضخامت و طول بلندتر هستند. پس از عمل، باید طبق یک برنامه‌ی منظم از مژه‌ها مراقبت شود. اگرچه بسیاری از افراد کاشت مژه را به دلایل زیبایی انجام می‌دهند، اما افرادی که دچار آسیب‌دیدگی در ناحیه‌ی چشم هستند (همچون بریدگی و سوختگی غیرعمد یا مشکلات ناشی از بیماری‌های مرتبط با خال‌کوبی) هم ممکن است خواهان انجام این عمل باشند. افرادی که از نظر بیولوژیکی مژه‌های کوچک یا کم‌تراکم دارند هم ممکن است واجد شرایط انجام این عمل زیبایی باشند. ازآنجایی‌که کاشت طبیعی مژه در اصل نوعی پیوند مو محسوب می‌شود، نتایج ماندگارتری نسبت به اکستنشن ارائه می‌دهد. افرادی که از نظر سلامتی در وضعیت خوبی هستند و هیچ گونه عارضه‌ی جدی پزشکی ندارند، عموما برای کاشت مژه مناسب هستند.

 

اکستنشن مژه چیست؟

اکستنشن مژه الیاف نرمی از مینک مصنوعی است که به بالای مژه‌های طبیعی متصل می‌شوند تا حالت فر و پرپشت بودن مژه‌ها را افزایش دهند. روش اکستنشن یک روش زیبایی نیمه‌دائمی است که توسط متخصص زیبایی که دارای مدرک اکستنشن مژه است، در محیطی تمیز، ایمن و بهداشتی انجام می‌شود. تکنیک، شکل و ظاهر انتخابی اکستنشن مژه به نحوی طراحی می‌شود که با مژه طبیعی هماهنگ باشد. اکستنشن برای افرادی که از استفاده‌ی روزانه از ریمل خسته شده‌اند، انتخابی عالی است. اکستنشن مژه حدود دو تا سه هفته دوام دارد که به شما کمک می‌کند روزانه زمان کمتری را صرف آرایش کنید. با این کار، هیچ نگرانی در مورداستفاده‌ی روزانه از ریمل نخواهید داشت و می‌توانید مژه‌های زیبایی داشته باشید.

 

تفاوت لیفت، کاشت و اکستنشن مژه

لیفت مژه یک روش نیمه‌موقتی است که در آن ماده‌ای بر روی مژه‌ها می‌نشیند و آن‌ها را ضخیم تر نشان می‌دهد. همچنین این ماده به مژه‌ها حالت هم می‌دهد. طول عمر لیفت مژه نسبتا کوتاه است. کاشت و اکستنشن مژه روش‌های ماندگارتری هستند. بیشتر افراد کاشت و اکستنشن مژه را با یکدیگر اشتباه می‌گیرند و فکر می‌کنند این دو یک روش واحد هستند.

کاشت مژه درواقع نوعی جراحی است و باید توسط یک متخصص زیبایی انجام گیرد. در این روش دائمی، فلیکول‌های مو توسط جراحی، در بافت پلک قرار می گیرند. این روش یک روش نسبتا پرخطر است و معمولا کمتر کسی زیر بار جراحی مرتبط با چشم می‌رود. کاشت مژه بسیار طبیعی به نظر می‌رسد و از سایر روش‌ها طول عمر بیشتری دارد.

اکستنشن مژه با کاشت کمی فرق دارد. در این روش، موهای طبیعی و یا مصنوعی در بین مژه‌ها قرار می‌گیرند و به مژه‌های طبیعی فرد متصل می‌شوند. اکستنشن معمولا 6 ماهه است و هر دو هفته تا یک ماه نیازمند ترمیم است. اکستنشن مژه طبیعی به نظر می‌رسد اما روشی نیمه‌دائمی محسوب می‌شود. خطر این روش نسبت به جراحی کاشت مژه کمتر و نسبت به روش بی‌خطر و ساده‌ی لیفت بیشتر است.

 

قیمت کاشت و اکستنشن مژه

هزینه‌ی اکستنشن مژه به طور میانگین 350 هزار تومان است. اما این قیمت در برخی سالن‌های زیبایی می‌تواند از مرز 500 هزار تومان نیز بالاتر رود.

کاشت مژه جراحی پیوند مژه محسوب می‌شود. هزینه‌ی کاشت مژه در کلینیک‌های پوست و مو حدود می‌باشد. از طرفی سالانه مراقبت‌های دیگری را همچون کوتاه کردن مژه‌های کاشته شده و رسیدگی به آن‌ها نیز هزینه‌هایی را در بردارد. تعداد فولیکول‌ها و مژه‌های کاشته شده نیز در تعیین قیمت آن موثر است. به هرحال هزینه‌ی کاشت مژه نسبت به دو روش دیگر بسیار بالاتر است.

 

در لیفت، کاشت و اکستنشن مژه به چه نکاتی باید توجه کرد؟

 

اکستنشن مژه

 

نکات مهم لیفت مژه

 • لیفت مژه برای کسانی که مژه‌های کوتاهی دارند بسیار موثر است.
 • توجه داشته باشید که مواد لیفت نباید طولانی مدت بر روی مژه‌ها باقی بمانند.
 • لیفت مژه را می‌توان در خانه و با استفاده از کیت‌های لیفت یا صابون انجام داد.

 

نکات اکستنشن مژه

 • دو تا سه هفته قبل از مراجعه برای اکستنشن مژه، از ریمل‌ها و مواد آرایشی ضد آب استفاده نکنید.
 • اکستنشن مژه انواع مختلفی دارد و می‌توانید در شکل‌ها و فرم‌های مختلف مژه‌های خود را بیارایید.
 • نحوه‌ی انجام اکستنشن و تعداد تارهای موی مورد استفاده به نازکی مژه‌های شما و پرحجمی و کم‌حجمی آن بستگی دارد.
 • در اکستنشن مژه می‌توان از مژه‌های طبیعی و یا مصنوعی استفاده کرد. توجه کنید که موهای اضافه شده به مژه‌های طبیعی خود شما چسبانیده می‌شوند.
 • تا 12 ساعت بعد از اکستنشن مژه از شستن صورت خودداری کنید.

 

نکات کاشت مژه

 • کاشت مژه باید توسط یک متخصص ماهر انجام گیرد. این روش جراحی محسوب می‌شود.
 • کاشت مژه روشی با ریسک بالاست. زیرا این جراحی در منطقه‌ای بسیار حساس انجام می‌گیرد.
 • کاشت مژه از تمامی روش‌های دیگر طبیعی‌تر به نظر می‌رسد.
 • هر کسی نمی‌تواند از این روش استفاده کند.

 

مژه مصنوعی چیست؟

همیشه لازم نیست که از راه‌های نیمه دائمی و دائمی برای زیباکردن مژه‌ها استفاده کرد. می‌توان از روش‌های موقتی نیز بهره برد. از طرفی، تنها روش موقتی برای فر و پررنگ‌ کردن مژه‌ها آرایش کردن که شامل مژه فرکن و ریمل است، نمی‌باشد. راه دیگری که برای زیبا کردن مژه‌ها وجود دارد، استفاده از مژه مصنوعی است. مژه‌ی مصنوعی شامل موهای نازک مصنوعی است که یا به شکل یکپارچه و یا به صورت دانه به دانه به مژه‌های طبیعی متصل می‌شوند و مژه‌ها را بلند، فر و ضخیم نشان می‌دهند.

مژه‌های مصنوعی مدل‌ها و اندازه‌های مختلفی دارند که هر کدام از آن‌ها مناسب فرم خاصی از چشم‌ها می‌باشند. در صورتی که مدل مورد علاقه‌ی خود را انتخاب کردید، با استفاده از چسب خاصی که برای چشم ایجاد حساسیت نمی‌کند، آن‌ها را به پشت پلک‌های خود و یا بین مژه‌ها متصل می‌کنید و بر زیبایی چهره‌ی خود می‌افزایید.

مژه‌ی مصنوعی یک روش موقتی است و نمی‌توان آن را برای مدت طولانی بر روی صورت رها کرد.

 

انواع مژه مصنوعی

مژه‌های مصنوعی انواع مختلفی دارند که عبارت‌اند از؛

 • مژه‌های نواری یا استریپ
 • مژه‌های تکی دسته‌ای (فلر)
 • مژه‌های تکی دانه‌ای (سینگل)

 

مژه مصنوعی طبیعی

مژه‌های مصنوعی معمولا مشخص هستند و طبیعی به نظر نمی‌رسند. از بین انواع مژه‌های مصنوعی، مژه‌های تکی دانه‌ای (individual single)، طبیعی‌تر به نظر می‌رسند. زیرا این مژه‌ها بین مژه‌های طبیعی جای‌می‌گیرند.

 

قیمت مژه مصنوعی

معمولا هزینه‌ای که بابت مژه‌های مصنوعی و چسب مخصوص آن می‌پردازید، کم‌تر از 200 هزار تومان است.

 

تفاوت لیفت مژه، لمینت مژه و مژه مصنوعی

تفاوت لیفت و لمینت با مژه مصنوعی

لیفت و لمینت از روش‌های نیمه دائمی زیباسازی مژه‌ها هستند، در حالیکه مژه‌ی مصنوعی را می‌توان برای مدت کوتاه و به شکل موقتی استفاده کرد. اگر تمایل دارید مژه‌های شما برای مدت طولانی‌تری فر و حالت‌دار باقی‌بمانند، از لیفت مژه‌ و لمینت مژه استفاده کنید.

تفاوت لیفت مژه و لمینت

با این که لیفت مژه بسیار به لمینت مژه شبیه است، اما با آن تفاوت‌هایی نیز دارد. در لیمنت مژه، یک مرحله‌ی اضافه‌تر وجود دارد که در آن، ماده‌ای حاوی کراتین و پیگمانت‌های رنگی نیز به مژه کشیده‌می‌شود که آن را پررنگ‌تر و کلفت‌تر نشان می‌دهد. همچنین مواد گیاهی موجود در لمینت باعث تقویت مژه‌ها می‌شود. اما در لیفت مژه چنین ماده‌ای وجود ندارد و تنها حالت دادن و فر کردن مژه‌ها صورت می‌گیرد. بخشی از ماده‌ی لیفت که بر روی انتهای مژه‌ها قرار می‌گیرد، می‌تواند مژه را بلندتر نشان دهد.

 

لیفت و لمینت مژه در خانه

یکی از بهترین ویژگی‌های لیفت و لمینت مژه این است که می‌توان این دو روش را در خانه نیز انجام داد. برای انجام دادن لیفت و لمینت مژه در خانه باید وسایلی را آماده کرد. برخی از این وسایل شامل پد سیلیکونی محافظ، مواد لیفت، براش و پد پاک‌کننده است. نکته‌ی مهم انجام لیفت و لمینت در خانه، این است که با دقت کامل انجام شود و پیش از انجام آن، مژه‌ها به خوبی پاک شوند. مراحل لیفت و لمینت مژه شامل موارد زیر است؛

 1. ابتدا با پد پاک‌کننده، مژه‌ها و پلک‌ها را شستشو دهید تا از چربی و آلودگی پاک شوند.
 2. سپس پد سیلیکونی را بر روی پلک بالا و پد محافظ را بر روی پلک پایین قرار دهید.
 3. مژه ها را به ترتیب موارد ذکر‌شده در دفترچه‌ی توضیحات کیت لیفت مژه و یا لمینت مژه، با براش به مواد مخصوص آغشته کنید و به اندازه‌ای که گفته‌شده‌است، صبر کنید.
 4. سپس پد‌ها را از پلک‌ها جدا کرده و زیبایی را برای مدتی به مژه‌های خود هدیه کنید.

آموزش لیفت و لمینت مژه

برای انجام لیفت و لمینت در منزل باید چند نکته را رعایت کنید؛

 • ابتدا چشم‌ها را بشویید.
 • یک پد سیلیکونی برجسته را برای کار بر روی مژه‌های بالایی روی پلک بالا قرار دهید.
 • یک پد محافظتی را برای جلوگیری از آغشته‌شدن مژه‌های پلک پایین به مواد لیفت روی مژه‌های پلک پایین قرار دهید.
 • از یک براش نرم و مناسب برای شانه زدن مژه‌ها و آغشته‌کردن مواد لیفت به آن‌ها استفاده کنید. 5. طبق دستورالعمل خود کیت، مواد را به مژه‌ها بمالید.

 

مزایا و عوارض لیفت، لمینت و مژه مصنوعی

لیفت مژه، لمینت و مژه مصنوعی دارای معایب و مزایای مناسب خود هستند. تمامی این روش‌ها مژه‌ها را زیباتر و جذاب‌تر می‌کنند، اما دائمی نبودن آن‌ها ممکن است باعث ناراحتی مراجعه کننده شود. همچنین مژه‌ی مصنوعی اگر با چسب خوبی به مژه‌ها چسبانیده نشود، ممکن است باعث ریزش مژ‌ه‌ها و ایجاد حساسیت شود. در لیفت و لمینت نیز مرغوبیت مواد مورد استفاده در فرایند، تعیین‌کننده هستند.

 

برای لیفت، لمینت و مژه مصنوعی به کجا باید مراجعه کنیم؟

آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی این خدمات را به شما ارائه می‌دهند. همان طور که قبل‌تر به آن اشاره‌شد، لیفت، لمینت و اتصال مژه مصنوعی را می‌توان در خانه نیز انجام داد.

 

کلام آخر :

کارایی لیفت مژه برای شما در فر کردن، ضخیم کردن و پر رنگ کردن مژه است و یک فرایند بسیار آسان است که در آرایشگاه ها و همچنین در خانه میتوانید استفاده کنید. و در این صورت موادی را روی مژه های شما میزنند که باعث زیبایی در مژه های شما میشود و همچنین لیفت مژه با لمنیت و کاشت و اکستنشن مژه متفاوت است و در این مقاله سعی شد تا به صورت کلی در مورد تمام موضوعات با محوریت لیفت مژه صحبت شود.

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
تازه‌های اینستاگرام
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید