انداختن انگشتر در انگشت‌ های مختلف نشانه چیست؟

بزرگنمایی
دسته: خواندنی های روز تاریخ نگارش: ۲۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۲
5
تعداد رای‌دهندگان: 641

آیا می دانید چه فرقی بین انگشتر در انگشت میانی با انگشتر در انگشت اول وجود دارد؟ معنی انداختن انگشتر در انگشت شست چیست؟ یا مثلاً شاید به درستی ندانیم که چرا حلقه‌ی ازدواج را در دست چپ می‌اندازند.

انداختن انگشتر در انگشت‌ های مختلف نشانه چیست؟

اغلب ما از انواع اکسسوری طلا مثل انگشتر زنانه یا مردانه استفاده می‌کنیم. اما شاید خیلی از ما ندانیم که معنی انگشتر در انگشتان مختلف دست چیست. اینکه مثلاً چه فرقی بین انگشتر در انگشت میانی با انگشتر در انگشت اول وجود دارد؟ معنی انداختن انگشتر در انگشت شست چیست؟ یا مثلاً شاید به درستی ندانیم که چرا حلقه‌ی ازدواج را در دست چپ می‌اندازند.

به همین خاطر ما در این مطلب می‌خواهیم مفهوم انداختن انگشتر در هر کدام از انگشتان دست را برایتان توضیح دهیم. اما پیش از آن خوب است بدانید که استفاده از انگشتر در دست چپ یا دست راست هم می‌تواند در معنی انگشتر در انگشتان مختلف تأثیر داشته باشد؛ که این تفاوت را هم ما در این مطلب برایتان توضیح داده‌ایم. پس تا انتها همراه ما باشید.

 

معنی انداختن انگشتر در انگشت شست

در افسانه‌های باستان، همه انگشت‌های دست به نام یکی از خدایان رومی نامگذاری شده‌اند. اما شست تنها انگشتی است که هیچ نامی ندارد. البته این مسأله بدین معنا نیست که شست اهمیت خاصی ندارد، بلکه درست برعکس، این انگشت نماد اراده‌ی بالای فرد است. انگشت اول دست هر فرد را می‌توان نشانه‌ی اراده و آینده‌نگری او نسبت به مسائل زندگی شخصی یا جهان پیرامونش دانست.

گفته می‌شود اگر مردها انگشتر را به شست دست راست بیندازند یعنی می‌خواهند قدرت نمایی کنند. البته در فلسفه چینی، این موضوع از انعطاف‌پذیری و داشتن قابلیت تطابق با خواسته‌های دیگران، حکایت دارد. این در حالیست که اگر انگشتر در شست دست چپ انداخته شود به معنای مدعی بودن است.

معنی انداختن انگشتر در انگشت شست دست راست در زنان به معنای کله‌شق بودن و زود از کوره در رفتن، از پس مشکلات خود برآمدن و داشتن اخلاق پسرانه است.

 

معنی انداختن انگشتر در انگشت اشاره

انگشت اشاره، ژوپیتر نام دارد. ژوپیتر بزرگ‌ترین خدای رم باستان است. به همین خاطر، معنی انداختن انگشتر در انگشت اشاره این است که فرد دارای صفاتی همچون رهبری و جاه‌طلبی است و اعتماد به نفس بالایی دارد. این افراد اغلب روابط اجتماعی بسیار خوبی دارند و در زمینه تعامل با اطرافیان موفق ظاهر می‌شوند.

معنی انگشتر در انگشت اشاره دست چپ در باور چینی‌ها این است که فرد تشنه‌ی قدرت است و می‌خواهد رئیس باشد. درست برعکس آن کسی که در انگشت اشاره دست راست حلقه بیندازد یعنی کاملا مطیع است و توصیه‌های اطرافیان را می‌پذیرد. لازم است اشاره کنیم که معنی انداختن انگشتر در انگشت اشاره در برخی از فرهنگ‌ها، نماد ازدواج است.

 

معنی انداختن انگشتر در انگشت وسط

معنی انگشتر در انگشتان مختلف را با انگشت میانی پی می‌گیریم. تعادل دست انسان روی انگشت وسط او سوار شده است. از این رو، انگشت وسط که نماد سیاره زحل است در واقع تعادل کلی شخصیت فرد را نشان می‌دهد. افرادی که انگشتر را به انگشت سوم دست خود می‌اندازند یعنی کاملاً پیرو قانون هستند و در جدال بین نیک و بد، طرف حق را می‌گیرند. از نظر عدالت روی این افراد می‌توان حساب ویژه‌ای باز کرد.

چینی‌ها معتقدند معنی انداختن انگشتر در انگشت وسط دست راست، یعنی فرد دارای قابلیت تصمیم‌گیری درست در شرایط مختلف و همچنین استقلال فکری است. این فرد باعث ایجاد صلح می‌شود.

انگشتر میانی دست چپ خیلی مفهوم خاصی ندارد و بیشتر برای زیبایی است. اما اگر دوست دارید در کانون توجهات باشید و عموماً هم فردی با افکاری پیچیده هستید، توصیه می‌کنیم انگشتر را در این انگشت بیندازید.

برای خواندن ادامه مطلب کلیک کنید

 

انگشتر

 

در ادامه‌ی این مطلب، مفاهیم انداختن انگشتر در انگشت حلقه و انگشت کوچک را توضیح داده‌ایم و گفته‌ایم که چرا نشان عشق و ازدواج را در انگشت حلقه می‌اندازند. همچنین نکات جالبی نیز در رابطه با انگشت مناسب برای نشان ازدواج نوشته‌ایم که احتمالاً با خواندن آنها متعجب خواهید شد. چون داستان‌ها و عقاید متفاوتی در مورد انگشت حلقه در گوشه و کنار جهان وجود دارد که بعضاً متضاد یکدیگر هستند.

استفاده از انگشتر در کوچک‌ترین و آخرین انگشت دست که به نام سیاره عطارد نامگذاری شده نیز مفاهیم مختلفی دارد که با کلیک روی لینک بالا می‌توانید مطالعه کنید.

همیشه داستان و افسانه‌هایی که در مورد استفاده از انواع زیورآلات در زمان‌های باستان وجود دارد بسیار جذاب و خواندنی هستند. حتی با اینکه برخی از آنها پایه و اساس علمی ندارند، اما تصور اینکه آدم‌ها در گذشته بر چه اساس و معیارهایی از انواع انگشتر، گردنبند یا دیگر زیورآلات استفاده می‌کردند جالب و خواندنی است. دقیقاً مانند عقایدی که در مورد استفاده از انگشتر در انگشتان مختلف در طول تاریخ وجود داشته و هنوز هم میان برخی مردم مرسوم است.

برای اطلاعات بیشتر در خصوص معانی انگشتر در انگشت های مختلف به آدرس زیر مراجعه کنید:

https://parasteh.com/

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
تازه‌های اینستاگرام
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید