رنگ سال ۲۰۲۲ پنتون چیست ؟

بزرگنمایی
دسته: هنر و سبک زندگی تاریخ نگارش: ۶ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۵
5
تعداد رای‌دهندگان: 1132

به نظر شما موسسه پنتون چه رنگی را برای سال 2022 انتخاب کرده و کدام رنگها به عنوان رنگ های ترند برای لباس و فشن در سال 2022 انتخاب شده اند ؟

رنگ سال ۲۰۲۲ پنتون چیست ؟

موسسه رنگ پنتون (Pantone) یک زبان جهانی رنگ را ارائه می دهد که تصمیمات مهم رنگ را در هر مرحله از گردش کار برای برندها و تولید کنندگان امکان پذیر می کند و بیش از 10 میلیون طراح و تولید کننده در سرتاسر جهان برای کمک به تعریف ، ارتباط و کنترل رنگ از الهام تا تحقق ، به محصولات و خدمات Pantone تکیه می کنند .

امروزه پنتون به یک نام نمادین در صنایع مد ، محصولات ، طراحی گرافیک و سبک زندگی تبدیل شده است . این موسسه هر سال با نزدیک شدن به سال نو میلادی ، یک رنگ جدید را به عنوان رنگ سال معرفی می کند و زندگی روزمره را با رنگ و الگوهای عمدی القا کند . فرآیند انتخاب رنگ سال پنتون نیاز به بررسی متفکرانه و تجزیه و تحلیل دارد . برای رسیدن به انتخاب هر سال ، کارشناسان رنگ پنتون در موسسه پنتون ، دنیا را به دنبال تأثیرات رنگ های جدید می گردند . اینها می‌ تواند شامل صنعت سرگرمی و فیلم‌ های در حال تولید ، مجموعه‌ های هنری مسافرتی و هنرمندان جدید ، مد ، تمام زمینه‌ های طراحی ، مقاصد محبوب سفر و همچنین سبک‌ های زندگی جدید ، سبک‌ های بازی و شرایط اجتماعی - اقتصادی باشد . 

همچنین ممکن است از فناوری‌ ها،  مواد ، بافت‌ ها و جلوه‌ های جدیدی که بر رنگ ، پلت‌ فرم‌ های رسانه‌ های اجتماعی مرتبط و حتی رویدادهای ورزشی آتی که توجه جهانی را به خود جلب می‌ کنند ، تأثیر بگذارد . 

رنگ سال پنتون به مدت 23 سال بر توسعه محصول و تصمیمات خرید در صنایع مختلف از جمله مد ، مبلمان منزل و طراحی صنعتی و همچنین بسته بندی محصول و طراحی گرافیک تأثیر گذاشته است .

این انتخاب رنگ برای سال جدید ، در بخش سبک زندگی پنتون ( PANTONE LIFESTYLE) انجام می گیرد ، که از طریق همکاری با برندهای همفکر و مشارکت در صدور مجوز در دسته‌ هایی از جمله مبلمان منزل ، پوشاک ، زیبایی ، سفر و لوازم جانبی رومیزی ، به زندگی روزمره و جدید اضافه می شوند .

این موسسه ، در واقع یک سرویس مشاوره  است که روند رنگ های جهانی را پیش بینی می کند و به شرکت ها در مورد رنگ در هویت برند و توسعه محصول ، برای کاربرد و ادغام رنگ به عنوان یک دارایی استراتژیک توصیه می کند . موسسه رنگ پنتون که در سراسر جهان به عنوان منبع اصلی اطلاعات رنگ از طریق پیش‌بینی‌ های روند فصلی ، توسعه رنگ سفارشی و توصیه‌ های پالت برای محصول و هویت سازمانی شناخته می‌ شود ، با برندهای جهانی همکاری می‌ کند تا از قدرت ، روانشناسی و احساسات رنگ در استراتژی طراحی خود استفاده کند .

در ادامه این بخش از زیبامون دات کام ، رنگ سال 2022 پنتون را معرفی کرده ایم و همچنین با رنگ سال 2022 برای لباس و فشن نیز آشنا خواهید شد .

 

رنگ سال ۲۰۲۲ پنتون | رنگ سال ۲۰۲۲ چیست ؟

طبق گفته موسسه پنتون رنگ Very Peri یا آبی بنفش ، به عنوان رنگ سال 2022 انتخاب شده است . این موسسه دلیل انتخاب این رنگ برای سال 2022 را اینطور بیان کرده است :

ما در دوران دگرگونی زندگی می کنیم . رنگ PANTONE 17-3938 Very Peri نمادی از زرق و برق جهانی لحظه و گذار است که ما از آن عبور می کنیم . همانطور که ما از یک دوره شدید انزوا بیرون می آییم ، مفاهیم و استانداردهای ما در حال تغییر هستند و زندگی فیزیکی و دیجیتالی ما به روش های جدیدی ادغام شده است . طراحی دیجیتال به ما کمک می‌ کند تا محدودیت‌ های واقعیت را گسترش دهیم و دری را به روی دنیای مجازی پویا باز کنیم که در آن می‌ توانیم امکانات رنگی جدید را کشف و ایجاد کنیم . 

 

رنگ سال 2022

 

با افزایش روزافزون محبوبیت متاورس و جامعه هنری رو به رشد در فضای دیجیتال ، رنگ آبی بنفش یا PANTONE 17-3938 Very Peri ، ادغام زندگی مدرن و چگونگی تجلی روندهای رنگی دنیای دیجیتال در دنیای فیزیکی و بالعکس را نشان می دهد . 

به طور کلی ، "رنگ سال 2022 ، منعکس کننده آن چیزی است که در فرهنگ جهانی ما در حال وقوع بوده و بیان می کند که مردم به دنبال چه چیزی هستند که این رنگ می تواند به آن امیدوار باشد . رنگ آبی بنفش ، وفاداری و ثبات رنگ آبی و شور و هیجان رنگ قرمز را ترکیب کرده و از آنجایی که این رنگ برای اولین بار در این موسسه ایجاد شده است ، نشان دهنده نوآوری و تحول جهانی است که در حال وقوع است . 

 

رنگ بنفش ابی

 

همانطور که جامعه همچنان رنگ را به عنوان یک شکل مهم ارتباط و راهی برای بیان و تأثیرگذاری بر ایده‌ ها و احساسات و تعامل و ارتباط می‌ شناسد ، پیچیدگی این رنگ آبی قرمز بنفش جدید ، امکانات گسترده‌ ای را که پیش روی ما قرار دارد را نیز برجسته می‌ کند . 

به طور کلی ، رنگ سال 2020 که توسط موسسه پنتون اعلام شده است ، هم ویژگی های رنگ آبی را دارد و در عین حال به دلیل دارا بودن تناژ قرمز و بنفش ، نگرش شادی آور و حضوری پویا را نشان می‌ دهد که خلاقیت شجاعانه و بیان تخیلی را تشویق می‌ کند . 

 

رنگ ابی بنفش

 

رنگ سال ۲۰۲۲ از سایر کمپانی های معروف در دنیا

مانند سال های گذشته ، بسیاری از رنگ های سال 2022 دوباره ریشه در طبیعت دارند . به عنوان مثال ، نرگس پنتون ، رنگ زرد روشن ، گفته می شود که منعکس کننده «خودانگیختگی یک باغ بهاری» است . رنگ بژ ، همچنین به یک ساحل گرم اشاره دارد . رنگ سبز زمردی سال 2022 ، طبیعت را با نمایش هماهنگی ، رشد و ظرافت منعکس می کند . 

 

رنگ سال 2022 پنتون : آبی بنفش (Very Peri)

رنگ آبی - بنفش به عنوان "آمیختن وفاداری و ثبات آبی با انرژی و هیجان قرمز" توصیف می شود . 

 

رنگ سال 2022 کمپانی WGSN : رنگ گل ارکیده (Orchid Flower)

رنگ سرخابی اشباع شده قرار است حس مثبت گرایی و فرار را از طریق طبیعت روشن خود منعکس کند . 

 

رنگ سال 2022 کمپانی Etsy : سبز زمردی (Emerald Green)

گفته می شود که سبز زمرد منعکس کننده هماهنگی ، رشد ، سلطنت و ظرافت است .

 

رنگ سال 2022 برای لباس

به گفته طراحان برتر مد ، رنگ سال 2022 برای لباس شامل طیف رنگ های روشن و خیره کننده است . در بین رنگ هایی که در سال 2022 برای لباس انتخاب شده است ، رنگ لیمویی بسیار به چشم می خورد . کافی است به پالت رنگی نگاه کنید ! سبز لیمویی ، زرد اشباع شده ، سبز کلاسیک و نارنجی غروب آفتاب ، همگی رنگ‌ های پرطرفداری هستند که در برای بهار و تابستان ۲۰۲۲ گنجانده شده‌ اند و هر کدام رنگ و بوی خاص خود را دارند .

اگر می خواهید رنگ لباس سال 2022 مطابق با رنگ های ترند و پرطرفدار انتخاب می کنید ، می توانید از رنگ هایی که در زیر معرفی کردیم ، استفاده کنید .

 

رنگ سال 2022 برای لباس : سبز لیمویی (Tangy Lime)

سبز مریم گلی ، یکی از پرتقاضاترین رنگ‌ های سال 2021 بود ، بنابراین این سبز لیمویی پر جنب و جوش ، لذتی جدی را برای بهار و تابستان 2022 به وجود می‌ آورد . اگر تصمیم دارید از این رنگ سبز لیمویی جذاب برای لباس و استایل خود استفاده کنید ، این رنگ را به تنهایی در استایل خود استفاده کنید و با کفش‌ هایی به رنگ مشکی یا سفید که با آن رقیب نیستند ، استایل خود را کامل کنید .

 

سبز لیمویی

 

رنگ سال 2022 برای لباس : پرتقالی گرم (Hot Orange)

رنگ‌ های کرم مانند را فراموش کنید و بهار و تابستان 2022 ، درخشان‌ ترین رنگ پرتقالی یا نارنجی که می‌ توانید را پیدا کنید و آن را از سر تا پا بپوشید . همچنین می توانید لباس های نارنجی و جذاب خود را با کیف آبی و صندل مشکی کلاسیک ست کنید تا کمی کنتراست به استایلتان اضافه شود .

 

پرتقالی

 

رنگ سال 2022 برای لباس : زرد درخشان (Radiant Yellow)

این رنگ جذاب برای بهار و تابستان 2022 ، یک حالت آفتابی و درخشان را کاملا مجسم می کند . در سال 2021 ، رنگ زرد کم‌ رنگ کره‌ ای گزینه‌ ای شیک برای انتخاب بیشتر از کرم بود ، اما در سال 2022 همه چیز مربوط به رنگ آفتابی کلاسیک و تقریباً نئونی است . این رنگ زرد درخشان را به هر شکلی که بپوشید ، مطمئن باشید که روحیه شما را شاداب می کند . 

 

زرد درخشان

 

رنگ سال 2022 برای لباس : سبز مات (Kelly Green)

این رنگ سبز از جمله رنگ های غنی ، بازیگوش ، جسورانه و زیباست که تمام افراد تمایل دارند آن را در لباس و استایل خود استفاده کنند و می توان از آن به عنوان بهترین رنگ سبزی که هم برای خانم ها و هم برای آقایان مناسب است یاد کرد . 

 

رنگ سبز

 

مطالب مرتبط و پیشنهادی :

با پافر چی بپوشیم؟ | 40 ایده جذاب

40 مدل کلاه زمستانی زنانه و مردانه 1400 جدید و شیک + لینک خرید

30 مدل مدل پالتو فانتزی دخترانه 2021 + لینک خرید

خرید شلوار جاگر زنانه و دخترانه

33 مدل سویشرت دخترانه + لینک خرید

خرید و قیمت مدل کت و شلوار مردانه 2021

قیمت و خرید کت جین دخترانه و زنانه + لینک خرید

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
تازه‌های اینستاگرام
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید