آیا ماساژ درمانی برای دیسک کمر مفید است؟

بزرگنمایی
دسته: خواندنی های روز تاریخ نگارش: ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۲
5
تعداد رای‌دهندگان: 339

ماساژ درمانی به عنوان یک درمان میتواند به دیسک کمر و کمردرد مفید باشد. با ما باشید تا پاسخ سوالتان را به شکل علمی توضیح دهیم.

آیا ماساژ درمانی برای دیسک کمر مفید است؟

امروزه اکثر ما به دلیل اضافه وزن و پوزیشن های کاری نامناسب کمر درد را تجربه کرده ایم. آیا اینکه هر کمردردی دیسک کمر محسوب می شود و یا اینکه آیا نیاز به مراجعه به پزشک و عمل جراحی دارد سوالی است که به آن باید پاسخ داده شود. ماساژ درمانی به عنوان یک درمان میتواند به دیسک کمر و کمردرد مفید باشد. با ما باشید تا پاسخ سوالتان را به شکل علمی توضیح دهیم.

ماساژ درمانی به عنوان یک طب مکمل به صورت گسترده در تمام دنیا مورد استفاده قرار می گیرد. همواره شنیده اید که جراحی آخرین راه حل برای درمان مشکلات و بیماری ها می باشد. اگر کمردرد دارید و دنبال راه درمان غیر از جراحی هستید این مقاله را تا انتها مطالعه بفرمایید.

 

دیسک کمر چیست و چگونه باعث کمردرد می شود؟

ستون فقرات از استخوان هایی تشکیل شده است که به آن مهره می گویند. داخل این مهره ها دیسک هایی وجود دارند که وظیفه کاهش فشار و کمک به حرکت و چرخش کمر را بر عهده دارند. زمانی که ما به دلایل مختلف (اضافه وزن، پوزیشن های کاری نامناسب، بلند کردن نامناسب اجسام سنگین و...) ستون فقرات و کمر را تحت فشار قرار می دهیم، دیسک های کمری بر نخاع و اعصاب فشار وارد می کنند. فشار بر روی نخاع و اعصاب باعث ایجاد درد و کمر درد می شود.

 

قسمت های تشکیل دهنده ستون فقرات

 

 

 • مهره ها
 • دیسک ها
 • عضلات و لیگامان ها
 • نخاع و اعصاب

 

راه حل های درمانی برای دیسک کمر

به یاد داشته باشید جراحی آخرین راه حل برای درمان دیسک های کمری می باشد. غیر از عمل جراحی راه حل های دیگری هم برای درمان دیسک کمر وجود دارد که در زیر به آن می پردازیم.

 1. اگر اضافه وزن دارید حتما در پی کاهش وزن باشید
 2. اگر کار فیزیکی انجام می دهید فشار کار را کم کنید
 3. ماساژ درمانی به صورت منظم انجام دهید.
 4. از آب درمانی و حرکات اصلاحی برای کمر غافل نشوید.

 

ماساژ درمانی چیست و چگونه انجام می پذیرد؟

ماساژ درمانی یک سری حرکات و تکنیک های دستی است که ماساژ تراپیست از طریق آن ها اسپاسم ها و گرفتگی های عضلانی را برطرف می کند. با برطرف شدن اسپاسم ها و فشارهای کمری فشار از روی دیسک ها و اعصاب برداشته شده و کمر درد بهبود یافته و از بین می رود. فقط باید دقت داشته باشید ماساژ درمانی در مراکز معتبر صورت گیرد. چون جزو خدمات تخصصی و درمانی می باشد و باید توسط متخصص این حیطه انجام گیرد.

 

 

فوائد ماساژ درمانی

ماساژ درمانی تغذیه جسم و روح است. دفع تنش ها و استرس های روزمره و رساندن مواد مغذی از طریق افزایش گردش خون سبب می شود هم بدن یک رفرش کامل انجام دهد و هم از لحاظ عصبی و روانی باعث بهبود وضعیت فرد می گردد.

 

ماساژ تراپیست برای درمان دیسک کمر چه کاری انجام می دهد؟

 • گرم کردن و افزایش جریان خون عضلات
 • استفاده از تکنیک های ماساژ درمانی و برطرف کردن اسپاسم ها و گرفتگی های عضلانی
 • از بین رفتن درد های کمری با برطرف شدن اسپاسم ها
 • کار روی عضلات پا و کمک به افزایش انعطاف پایین تنه
 • هر چقدر انعطاف عضلات پایین تنه بیشتر باشد فشار کمتری بر ستون فقرات و کمر وارد می شود.
 • دادن برنامه حرکات اصلاحی برای انجام در خانه برای درمان همیشگی

نکته مهم این است که ماساژ درمانی یک طب مکمل و پیشگیرانه است و استفاده از آن برای همه افراد توصیه می شود. حتی کسانی که مشکلات بدنی ندارند با ماساژ درمانی از انواع بیماری های عصبی و عضلانی پیشگیری می کنند.

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
تازه‌های اینستاگرام
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید