راهنمای کامل برای آرایش پوست سبزه و زیتونی

بزرگنمایی
دسته: آرایش کلی صورت تاریخ نگارش: ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۲
5
تعداد رای‌دهندگان: 713

اگر پوست سبزه و زیتونی زیبایی دارید و می خواهید با نحوه آرایش کردن برای این رنگ پوست بیشتر آشنا شوید، حتما این مقاله از زیبامون را تا انتها مطالعه کنید.

راهنمای کامل برای آرایش پوست سبزه و زیتونی

آرایش کردن پوست سبزه و زیتونی می تواند کمی سخت باشد . زیرا بیشتر افراد این رنگ پوست زیبا و جذاب را با رنگ پوست طبیعی اشتباه می گیرند ؛ اما رنگ پوست زیتونی و سبزه ، ترکیبی عالی و بی نظیر از رنگ های ظریف زرد ، سبز و خاکستری است که جذابیت فوق العاده ای را برای چهره خانم ها ایجاد می کند . به همین دلیل است که پیدا کردن رنگ های مناسب از محصولات آرایشی که مکمل رنگ پوست سبزه و زیتونی باشند ، بسیار سخت است .

اگر در پیدا کردن رنگ های جذاب و عالی برای آرایش کردن پوست زیتونی و سبزه خود مشکل دارید ، نگران نباشید ؛ ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم . مطالبی که در این مقاله از زیبامون دات کام آماده کردیم شامل رنگ ها و محصولاتی است که مطمئناً رنگ پوست شما را زیباتر و جذاب تر می کند . بنابراین در ادامه با ما همراه باشید تا با بهترین راهنما برای آرایش پوست سبزه و زیتونی بیشتر آشنا شوید.

 

چگونه می توان تشخیص داد که رنگ پوست سبزه و زیتونی داریم ؟

ته رنگ پوست یا اندرتون پوست (skin undertone) ، رنگ ظریف زیر رنگ پوست سطح شماست . به طور کلی ، سه نوع ته رنگ یا آندرتون برای پوست وجود دارد : سرد ، گرم و خنثی . 

 • افرادی که پوستی با ته رنگ سرد دارند ، رنگ های صورتی، قرمز یا آبی در پوست انها قابل مشاهده است .
 • فردی با ته رنگ گرم ممکن است ته رنگ طلایی ، هلویی یا زرد در پوست او دیده شود .
 • افرادی که دارای ته رنگ خنثی هستند تعادلی بین هر دو ته رنگ گرم و سرد در پوست خود دارند .

 

با این حال ، برخی از افراد هیچ کدام از این سه رنگ را ندارند . آنها ممکن است رنگ پوست سبزه یا زیتونی با کمی رنگ های زرد و خاکستری مایل به سبز با ته رنگ خنثی داشته باشند . می توانید برای اینکه متوجه شوید که آیا رنگ پوست زیتونی یا سبزه دارید یا نه ، چند آزمایش انجام دهید :

 

1. تست حوله

ابتدا یک حوله سفید را کنار صورت خود نگه دارید و بعد یک حوله سفید مایل به زرد . سپس بررسی کنید که کدام یک با پوست شما سازگار است . اگر حوله سفید بیشتر به شما می آید ، ته رنگی گرم یا زیتونی دارید و اگر حوله سفید مایل به زرد به پوست شما می آید ، ته رنگ سرد دارید .

 

2. تست رگ

به رگ های مچ دست خود نگاه کنید و رنگ آنها را مشخص کنید . افرادی که ته رنگ سرد و گرم دارند به ترتیب رگ های آبی و سبز دارند. افرادی که دارای رنگ پوست سبزه زیتونی هستند ، رگ آبی یا سبز رنگ مشخصی ندارند . 

 

3. تست طلا و جواهر

اگر رنگ پوست سبزه و زیتونی دارید ، طلا و جواهر در رنگهای نقره ای و طلایی ، ظاهر خوبی برای پوستتان ایجاد می کنند . با این حال ، جواهراتی با رنگهای پاستلی ممکن است برای رنگ پوست زیتونی و سبزه مناسب نباشند .

 

در اینجا چند نکته برای تعیین رنگ پوست زیتونی وجود دارد :

 • اگر رنگ مناسب کرم پودر ، تناژ  زرد یا صورتی روی پوست شما باقی می گذارد ، رنگ پوست سبزه و زیتونی دارید .
 • اگر رژ لب های روشن و پاستلی ، رنگ پوست شما را تکمیل نمی کنند ، رنگ پوست زیتونی دارید . 

 

پوس سبزه و زیتونی 1

 

مزایای داشتن رنگ پوست سبزه و زیتونی

 • افرادی که رنگ پوست زیتونی یا سبزه دارند معمولاً پوست چرب دارند ، یعنی از خشکی و پیری زودرس محافظت می شوند.
 • جواهرات طلا و نقره هر دو مکمل رنگ پوست سبزه و زیتونی هستند .

 

از طرف دیگر، چند اشکال نیز برای پوست سبزه و زیتونی وجود دارد :

 • پوست زیتونی یا سبزه به راحتی برنزه می شود .
 • مستعد هیپرپیگمانتاسیون است . 

اما خبر خوب این است که با یک روال مراقبت از پوست به راحتی می توان تمام این معایب را مدیریت کرد . اگر نکات و ترفندهای مهم را بدانید ، پیدا کردن آرایش مناسب برای رنگ پوست سبزه و زیتونی آسان است . برای کسب اطلاعات بیشتر به پایین بروید . 

 

پوست زیتونی و سبزه 1

 

نحوه انتخاب محصولات آرایشی مناسب برای پوست سبزه و زیتونی

در زیر توضیح داده ایم که چه رنگی از محصولات آرایشی برای پوست زیتونی و سبزه مناسب هستند تا با یک انتخاب درست و هوشمندانه بتوانید بهترین آرایش را برای پوست سبزه خود انجام دهید و جذاب تر از همیشه به نظر برسید :

 

1. کرم پودر برای پوست سبزه و زیتونی

بیشتر کرم پودرهای تجاری برای ته رنگ های سرد ، گرم و خنثی فرموله شده اند . با این حال ، افرادی که دارای پوست سبزه و زیتونی هستند می‌ توانند از کرم پودرهایی که دارای ته‌ رنگ‌ های خنثی هستند ، استفاده کنند .

 

2. رژگونه برای پوست سبزه و زیتونی

رژگونه های هلویی ، صورتی ، برنزی و براق روی پوست زیتونی و سبزه زیبا به نظر می رسند . توصیه می شود از رژگونه های رنگ پریده ، با رنگ های سرد و سایه پاستلی خودداری کنید زیرا ممکن است رنگ مایل به سبزی به پوست شما بدهند . 

 

پوست زیتونی

 

3. هایلایتر برای رنگ پوست سبزه و زیتونی

انتخاب هایلایتر مناسب برای رنگ پوست زیتونی کمی سخت است . هایلایتر کم رنگ ممکن است شما را خجالتی یا گچی نشان دهد . بنابراین بهتر است هنگام انتخاب هایلایتر ، از سایه هایی که خیلی کم رنگ به نظر می رسند اجتناب کنید و هایلایتری با رنگ طلایی انتخاب کنید . 

 

4. رژلب برای پوست سبزه و زیتونی

در هنگام انتخاب رژلب ، به دنبال رنگ هایی از رژ لب باشید که به تعادل رنگ سبز پوست شما کمک کنند . رژ لب های قرمز توتی (Berry) و قهوه ای (brown) برای رنگ پوست سبزه و زیتونی زیبا و پر جنب و جوش به نظر می رسند . اگر رنگ رژلب قرمز توتی یا قهوه ای را انتخاب می کنید ، بهتر است سایه های تیره با ته رنگ شکلاتی را انتخاب کنید . 

اگر از طرفداران رژ لب های نوود هستید ، به سراغ سایه های نوود مایل به قهوه ای بروید و از سایه های نوود مایل به صورتی اجتناب کنید . 

به طور مشابه ، برای رژ لب های قرمز ، سایه ای با ته رنگ نارنجی یا زرد انتخاب کنید و از رنگ های با ته رنگ آبی اجتناب کنید . 

 

5. سایه چشم برای پوست سبزه و زیتونی

سایه چشم با رنگ های طلایی و برنزی برای رنگ پوست زیتونی و سبزه یک انتخاب عالی هستند . اگر می‌ خواهید آرایش چشم با ظاهری دودی - اسموکی داشته باشید ، می‌توانید از سایه‌ های آبی تیره و بنفش استفاده کنید . 

 

پوست سبزه

 

نکات آرایشی اضافی برای رنگ پوست سبزه و زیتونی

علاوه بر نکات آرایشی بالا ، می توانید نکات دیگری را برای به رخ کشیدن رنگ پوست زیتونی خود دنبال کنید .

 

 • ابروهای پررنگ و تیره ممکن است توجه را از چهره شما دور کند . سایه ابرو خاکستری یا قهوه ای را انتخاب کنید تا ظریف بماند . 
 • از برنزر برای آرایش صورت خود استفاده نکنید . رنگ پوست سبزه و زیتونی یک اثر برنزه طبیعی دارد و برنزه کننده ممکن است چهره شما را آفتاب سوخته به نظر برساند .
 • چشم های خود را با خط چشم مشکی یا قهوه ای یا سرمه خط بکشید . این رنگ ها چشمان شما را درخشان می کنند . همچنین از کشیدن خط چشم های روشن در رنگ هایی مانند سبز و آبی نیز باید اجتناب کنید . 

 

ارایش پوست سبزه

 

سخن آخر

نکاتی که در بالا به آن اشاره شد به سایه و رنگ هایی خلاصه می شوند که رنگ پوست شما را صاف و زیبا می کنند و باعث می شوند تا رنگ پوست سبزه و زیتونی درخشان و زرق و برق دار به نظر برسد و انتخاب محصولات آرایشی مناسب می تواند به برجسته شدن رنگ پوست شما کمک کند . شما می توانید با استفاده از نکات آرایشی و پیشنهادات محصول ذکر شده در بالا ، پوست زیبای خود را به رخ بکشید .

 

مطالب مرتبط و پیشنهادی :

مدل آرایش پاییزی 1400 | ترند آرایش در پاییز 2021

42 ایده خلاقانه میکاپ دخترانه 2021

میکاپ بهار 1400 | مدهای ارایشی بهار 1400

ترندهای آرایشی مخصوص زمستان 2020 - 2021

7 مدل آرایش زیبا و جذاب برای افزایش زیبایی چهره

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
تازه‌های اینستاگرام
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید