زاویه سازی فک و صورت چگونه انجام میشود؟

بزرگنمایی
دسته: عمل های زیبایی و مراقبت ها تاریخ نگارش: ۱۸ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۵
5
تعداد رای‌دهندگان: 440

در این بخش از زیبامون اطلاعات خوبی در رابطه با روش های مختلف زاویه سازی فک و صورت برای خانم ها و آقایان کسب خواهید کرد.

زاویه سازی فک و صورت چگونه انجام میشود؟

زاویه سازی فک و صورت که معمولا با عنوان جراحی خط فک و یا جراحی V-line نیز شناخته شده است ، نوعی عمل جراحی برای تغییر شکل استخوان فک است که می تواند ظاهر شخص را از نمای جلویی و همچنین نمای جانبی تغییر دهد . برای این نوع جراحی زیبایی صورت ، پیدا کردن یک جراح زیبایی که در جراحی های صورت به خوبی تبحر و تخصص داشته باشد ، مهم است . 

اگر تصمیم گرفته اید که زاویه سازی فک و صورت انجام دهید ، لازم است قبل از هر اقدامی اطلاعات دقیق و خوبی در رابطه با انواع روش های جراحی و غیر جراحی برای زاویه سازی فک و صورت کسب کنید و سپس با مشورت پزشک و با توجه به ویژگی های چهره خود ، بهترین و مناسب ترین انتخاب را داشته باشید .

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با روش های مختلف زاویه سازی فک و صورت پیشنهاد می کنیم در ادامه این بخش با زیبامون دات کام همرا بمانید و این مقاله را تا انتها مطالعه کنید .

 

زاویه سازی فک چیست؟

خط فک یکی از مهم ترین ویژگی های صورت در جوانی و همچنین در افراد بالغ است . در واقع ، ما اغلب حتی نمی‌ دانیم که متوجه خط فک افراد می‌ شویم ، مخصوصاً وقتی مستقیماً به آنها نگاه می‌ کنیم . خط فک شکل صورت را تشکیل می دهد ، خواه صورت بیضی شکل ، صورت گرد یا صورت زاویه دار باشد .

چشم به طور طبیعی انحنای صورت را به طور ناخودآگاه دنبال می کند ، به طوری که برای یک چهره جذاب ، داشتن یک خط فک که به خوبی ساختار یافته است ، ضروری خواهد بود . فردی که احساس می کند یک چانه کوچک ، یا صورت گرد سنگین یا چانه دوتایی دارد ، واقعاً متوجه عدم تعریف خط فک در چهره خود شده است .

خط فک اساساً از 3 بخش تشکیل شده است ؛ قسمت جلویی فک که "چانه" نامیده می شود . قسمت میانی فک که "بدنه (body)" نامیده می شود و شامل تکیه گاه دندان هاست و پشت فک که "راموس (ramus)" یا زاویه فک نامیده می شود . ممکن است یک شخص در یک یا همه این نواحی دچار کمبود باشد ، به طوری که برای اصلاح صحیح خط فک باید این نواحی آناتومیک ، طبیعی به نظر برسند .

زاویه سازی فک و صورت در واقع نوعی جراحی زیبایی است که به منظور بهبود شکل و مشخص کردن چانه و فک برای دستیابی به بهبودهای زیبایی در ظاهر و نمای صورت طراحی شده است . زاویه سازی فک و صورت را می توان با روش های مختلفی از جمله قرار دادن یک ایمپلنت چانه سیلیکونی یا از طریق تزریق پرکننده های پوستی یا انتقال چربی انجام داد . 

 

زاویه سازی فک

 

زاویه سازی فک و صورت چگونه انجام میشود ؟

زاویه سازی فک و صورت به یکی از روش های زیبایی برای رسیدن به تعادل مثبت صورت تبدیل شده است . تقویت و مشخص کردن خط فک برای صورت جوان و پیر مفید است . فقدان تعریف خط فک در دوران جوانی می‌ تواند منجر به ظاهر "فک کوچک و توسعه نیافته" شود ، حتی زمانی که جراحی ارتودنسی و پیشرفته فک پایین نیز انجام شده باشد . 

در هنگام زاویه سازی فک و صورت باید "عرض" صورت را در زوایای فک و همچنین زاویه خود خط فک در نظر گرفت . ترکیب بزرگ‌ کردن فک با جراحی چانه و همچنین جراحی پیشرفته فک پایین در برخی موارد ایده‌ آل‌ ترین نسبت‌ های صورت را دوباره برقرار می‌ کند .

اما جراحی چانه به تنهایی نمی تواند به ایجاد ظاهری عالی و تعریف شده برای خط فک کمک کند و لازم است تغییراتی نیز در خط فک و اطراف چانه انجام شود تا بقیه تناسبات صورت را متعادل کند . 

به طور کلی همه روش هایی که برای زاویه سازی فک و صورت مورد استفاده قرار می گیرد ، از داخل دهان انجام می‌ شوند تا از ایجاد بریدگی‌ ها و زخم‌ های پوستی جلوگیری شود . برش های محدودی در پشت و جلوی دهان در داخل نواحی گونه و لب ایجاد می شود . 

جنیوپلاستی (genioplasty) با حرکت دادن چانه خود بیمار به جلو انجام می شود تا عضله زیر چانه کشیده شود و خط فک را صاف کند و خط نیمرخ فک و صورت نیز شامل کانتور لب یا چانه برای اطمینان از انحنای طبیعی مدیریت می شود تا در حالت ایده آل ، منحنی S ایجاد شود .

پشت فک (راموس) و بدنه فک معمولاً با مواد گورتکس (gortex) مانند تقویت می شود (انواع دیگری از مواد را نیز می توان استفاده کرد) تا از خط فک طبیعی و تعادل آن با بقیه قسمت های صورت اطمینان حاصل شود . 

پزشکان متخصص در زمینه زاویه سازی فک و صورت ، بعد از بررسی حالت طبیعی چهره و فک بیمار ، سعی می کنند تا خطوط فک را از چانه تا زوایای فک در هم بیامیزند تا نتیجه نهایی کار فوق العاده طبیعی و عالی باشد .

 

زاویه سازی فک و چانه آقایان

 

روش های زاویه سازی فک

برای زاویه سازی فک و صورت روش های مختلفی وجود دارد که در زیر تعدادی از رایج ترین روش ها را معرفی کردیم :

 

1. زاویه سازی فک با جراحی

جراحی فک که گاهی اوقات جراحی ارتوگناتیک (orthognathic) نیز نامیده می شود ، می تواند فک و چانه را تغییر دهد و می توان از آن برای تقویت و مشخص کردن فک یا کاهش اندازه استخوان فک استفاده کرد تا ظاهری باریک تر و متعادل تر به چانه بدهد . در برخی موارد ، اگر دندان‌ ها و فک‌ ها به درستی کار نمی‌ کنند ، می‌ توان از جراحی برای تنظیم مجدد دندان‌ ها نیز استفاده کرد . 

جراحی فک با تراشیدن استخوان برای کاهش اندازه فک عمل می کند . این روش گاهی اوقات بخشی از زنانه سازی صورت است . کاهش فک بر روی پشت فک و توسط گوش متمرکز می شود و می‌ تواند به صاف کردن هر گونه برآمدگی کمک کند و ظاهری باریک‌ تر به چهره بدهد .

گزینه دیگر کاشت چانه است که نوعی جراحی متفاوت است . این روش شامل کاشت ایمپلنت در اطراف چانه طبیعی شما برای ایجاد یک فک برجسته تر و تیز برای ایجاد ظاهری طبیعی و متعادل برای فک و صورت است . 

 

2. زاویه سازی فک با فیلر | زاویه سازی فک با ژل

استفاده از فیلر و پرکننده های پوستی مانند انواع ژل نیز یکی دیگر از روش های رایج برای زاویه سازی فک و صورت است . در حالی که دوام تزریق فیلر به اندازه ایمپلنت نیست ، ماهیت غیر جراحی درمان و سفارشی‌ سازی آن می‌ تواند آن را به گزینه‌ ای جذاب برای بسیاری از بیماران تبدیل کند . همچنین می توان از مواد تزریقی برای مشخص کردن بیشتر خط فک و همچنین چانه استفاده کرد . درمان های تزریقی را می توان در صورت نیاز برای حفظ نتایج مطلوب تکرار کرد . 

این روش از زاویه سازی فک برای افرادی که می خواهند خط فک برجسته تری داشته باشند ، اما نمی خواهند تحت عمل جراحی قرار گیرند گزینه ایده آلی خواهد بود . بهترین کاندیداها برای این روش ، افرادی هستند که خط فک نسبتاً مشخصی دارند که می‌ خواهند اندکی آن را تقویت کنند . 

 

3. زاویه سازی فک با تزریق چربی

زاویه سازی فک و بزرگ کردن چانه را می توان با تزریق چربی نیز انجام داد . این کار از طریق روش‌ های انتقال چربی انجام شود که از چربی خود بیمار واز طریق لیپوساکشن جمع‌ آوری و خالص می‌ شود و سپس برای تزریق مجدد به چانه و زاویه سازی فک مورد استفاده قرار می گیرد . مانند تزریق فیلر پوستی ، انتقال چربی برای ایجاد نتایج ظریف تر برای زاویه سازی فک و چانه مناسب است .

هنگامی که نتایج نرم تر ، صاف تر و ماندگارتر در اولویت قرار می گیرند ، اغلب استفاده از روش تزریق چربی به پرکننده های پوستی  ترجیح داده می شود .

 

4. زاویه سازی فک و صورت با نخ (لیفت کردن صورت)

زاویه سازی صورت با نخ یا لیفت کردن صورت هم یکی از روش‌های پرکاربرد و محبوبی هست که برای زاویه سازی فک مورد استفاده قرار می گیرد . در این روش ، پزشک متخصص زیبایی با استفاده از نخ‌ و سوزن ظریف و مخصوص ، پوست صورت را در قسمت‌ هایی که لازم است ، به سمت بالا لیفت میکند تا زاویه درست و مناسبی برای فک و صورت ایجاد شود . این روش ، تاثیر فوق العاده‌ای در کاهش افتادگی پوست و برطرف کردن چین و چروک صورت دارد . 

زاویه سازی فک و صورت به روش لیفت کردن با ایجاد برش‌ هایی در زیر چانه ، دور گوش و خط مو و پیشانی ایجاد می شود و پوست شل ‌شده در این قسمت‌ ها را با ابزار مخصوص به سمت بالا می‌ کشند و حالت زاویه دار و متناسبی را برای چهره ایجاد خواهند کرد .

 

فک زاویه دار

 

زاویه سازی فک زنان

زاویه سازی فک زنان نیز با توجه به ویژگی های طبیعی چهره آنها انجام می شود و پزشک متخصص باید تشخیص دهد که کدام روش مناسب بوده و ظاهری طبیعی و ظریف و در عین حال تعریف شده و عالی برای زاویه سازی فک زنان ایجاد می کند . اما به طور کلی ، هرچه زاویه سازی فک زنان ظریف تر و طبیعی تر باشد ، زیبایی و جذابیت بیشتری را برای چهره خانم ها به همراه خواهد داشت . 

علاوه بر این خانم ها می توانند با استفاده از محصولات آرایشی و میکاپ نیز زاویه سازی فک را انجام دهند و به سادگی ، زاویه جذاب و تعریف شده ای برای فک و چهره خود ایجاد کنند . 

کانتورینگ صورت ، یکی از بهترین روش ها برای زاویه سازی فک زنان است . برای این کار ،  میکاپ آرتیست با استفاده از محصولات آرایشی مخصوص کانتورینگ و همچنین دانش و مهارتی که در این زمینه دارد ، زاویه سازی مناسبی را برای خط فک و حتی سایر قسمت های صورت از جمله پیشانی ، بینی و گونه‌ ها ایجاد می کند و از این طریق باعث می شود تا ساختار صورت به شکل موقتی تغییر کرده و زاویه سازی خوبی برای چهره زنان ایجاد خواهد شد .

 

زاویه سازی فک مردان (زاویه سازی فک آقایان)

آقایان معمولا تمایل بیشتری به زاویه سازی فک دارند و این موضوع شاید به دلیل این است که داشتن  خط فک زاویه دار و قوی ، تاثیر خیلی زیادی در افزایش جذابیت آقایان دارد . از طرف دیگر ، گسترش روز افزون شبکه های اجتماعی و به اشتراک گذاشتن عکس های سلفی از چهره نیز یکی دیگر از دلایل اصلی پرطرفدار شدن زاویه سازی فک مردان محسوب می شود .

برای زاویه سازی فک آقایان نیز با توجه به ظاهر و ویژگی های چهره ممکن است یکی از روش های تزریق ژل و بوتاکس ، تزریق چربی ، جراحی یا لیفت صورت برای زاویه سازی فک مردان مورد استفاده قرار گیرد و در نهایت باعث ایجاد زاویه ای مشخص و تعریف شده برای خط فک و چانه شود .

به طور کلی زاویه سازی فک برای مردانی که دارای ویژگی های زیر هستند ، گزینه مناسبی خواهد بود :

  •  آقایان دارای فک پهن و عرض 
  • مردان دارای چانه گرد و کوتاه 
  • عدم وجود خط فک مشخص و واضح در چهره
  • مردان دارای صورت گرد
  • آقایان دارای صورت کشیده با چانه باریک و دراز
  • مردانی که به دلیل افزایش سن ، حجم صورت خود را از دست داده اند

 

با زاویه سازی صورت مردان می توان به اهدافی همچون ؛ ایجاد تقارن در چهره ، ایجاد زاویه خاص و تعریف شده برای صورت ، افزایش جذابیت مردانه در صورت آقایان ، جوانسازی صورت ، از بین بردن چین و چروک و افتادگی پوست ، فرم دهی و حالت دادن خط فک و چانه و از بین بردن نواقص صورت و ایجاد فرم طبیعی و جذاب برای چهره دست یافت .

 

عکس های قبل و بعد زاویه سازی فک 

 

عکس قبل و بعد از زاویه سازی فک زنانه

عکس قبل و بعد از زاویه سازی فک زنانه

 

عکس قبل و بعد از زاویه فک و صورت مردانه

عکس قبل و بعد از زاویه فک و صورت مردانه

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
تازه‌های اینستاگرام
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید