زاویه سازی فک با فیلر چگونه انجام میشود؟

بزرگنمایی
دسته: عمل های زیبایی و مراقبت ها تاریخ نگارش: ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۹
5
تعداد رای‌دهندگان: 427

در این بخش از زیبامون اطلاعات خوبی در رابطه با زاویه سازی فک با فیلر کسب خواهید کرد.

زاویه سازی فک با فیلر چگونه انجام میشود؟

افرادی که احساس نارضایتی از ظاهر خط فک یا چانه خود دارند ، ممکن است بخواهند تعریفی به این ناحیه اضافه کرده و ظاهری زاویه دار و جذاب برای خط فک و چانه خود ایجاد نمایند . زاویه سازی فک با فیلر یکی از روش های زاویه سازی فک است که می تواند راه حلی غیر جراحی برای این منظور ارائه دهد و از انجایی که دوره نقاهت آن بسیار کوتاه است ، بسیاری از افراد زاویه سازی فک با فیلر را به سایر روش های جراحی که برای این منظور انجام می شود ، ترجیح می دهند .

ایجاد ظاهری نرم برای چانه و فک می تواند ناشی از سن یا ژنتیک باشد . فیلر یا پرکننده های فک می توانند تعریف ، تقارن ، تعادل یا کانتور را به این ناحیه به خصوص در نیمرخ اضافه کنند . اما همه پرکننده‌ ها و فیلرها برای همه افراد نتیجه یکسانی ایجاد نمی کنند . مهم است که بدانید پرکننده‌ های فک چه کارهایی را می‌ توانند انجام دهند و چه کارهایی را نمی‌ توانند انجام دهند تا در نهایت به نتایجی که دوست دارید ، دست پیدا کنید .

در این مقاله از زیبامون دات کام ، اطلاعات خوبی در رابطه با روش زاویه سازی فک با فیلر کسب خواهید کرد و آنچه را که می‌ توانید از نتایج این روش انتظار داشته باشید را بررسی می‌ کنیم . با ما همراه باشید .

 

زاویه سازی فک با تزریق فیلر چیست ؟

فیلر فک ، در واقع نوعی ژل است که به پوست تزریق می شود . این فیلرها حجم خوبی را در محل تزریق ایجاد می کنند و هیالورونیک اسید یا تولید کلاژن را در محل تزریق تحریک می کنند و در نهایت باعث می شود تا ظاهر افتادگی ، پوست گشاد و تحلیل استخوان اطراف فک را کاهش دهد . 

از پرکننده یا فیلر فک می توان برای موارد زیر استفاده کرد :

 • کم کردن اثرات ، کاهش حجم پوست در قسمت تحتانی صورت ناشی از افزایش سن
 • ایجاد خط فک تعریف شده و مشخص
 • کاهش ظاهر 
 • متعادل کردن خط فک نا متقارن
 • تقویت یا اضافه کردن به اندازه و شکل چانه
 • فراهم کردن یک پایه و چار چوب قوی برای صورت

 

در واقع زاویه سازی فک با تزریق فیلر ، به عنوان کانتورینگ غیر جراحی فک نیز نامیده می شود . این یک عمل زیبایی کم تهاجمی است که فقط باید توسط یک متخصص با تجربه و دارای مجوز مانند جراح پلاستیک یا متخصص پوست انجام شود . 

هنگامی که فیلرهای فک به صورت استراتژیک در امتداد فک پایین تزریق می شوند ، یک خط مشخص و جدایی مشخص تری بین خط فک و گردن ایجاد می کنند . در واقع ، پرکننده فک باعث ایجاد زاویه تندتری برای فک و صورت می شود ، که کمک می کند تا صورت لاغرتر به نظر برسد و یک تغییر ظریف را ایجاد می کند ، که هرگز زیاده روی یا بیش از حد به نظر نمی رسد . 

اگرچه به طور کلی هر نوع از فیلر برای این ناحیه از صورت توسط سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) تایید نشده است اما بسیاری از پزشکان از فیلرهای خارج از برچسب برای بزرگ کردن چانه و برای زاویه سازی خط فک استفاده می کنند .

 رایج ترین فیلرهای فک که ممکن است پزشک برای زاویه سازی فک استفاده کند عبارتند از :

 • اسید هیالورونیک (Restylane Lyft و Juvederm Voluma یا Volux)
 • هیدروکسی لاپاتیت کلسیم (CaHA) (Radiesse)

 

چندین نوع پرکننده پوستی یا فیلر وجود دارد که ممکن است پزشک شما برای فک و چانه توصیه کند . اما در حال حاضر ، تنها فیلر مورد تایید FDA برای بزرگ کردن یا زاویه سازی فک و چانه ، فیلر Juvederm Volux است . 

طبق گفته پزشکان متخصص ، هرچه فیلری که برای زاویه سازی فک استفاده می شود ، غلیظ تر باشد ، برای زاویه سازی فک و چانه مناسب تر خواهد بود ؛ زیرا شکل‌ پذیر نیستند و در جایی که استراتژیک هستند باقی می‌ مانند . 

 

زاویه سازی فک با فیلر

 

ماندگاری زاویه سازی فک با فیلر چقدر است ؟

نتایج زاویه سازی فک با فیلر ، بلافاصله قابل مشاهده است . اما ماندگاری فیلر در هر فرد با دیگری متفاوت خواهد بود . مثلا برای بسیاری از کاربران ، فیلر اسید هیالورونیک ممکن است تا 2 سال دوام بیاورد . فیلر هیدروکسی لاپاتیت کلسیم ممکن است تا 15 ماه دوام داشته باشد .

مهم نیست که از کدام نوع فیلر برای زاویه سازی فک استفاده می کنید ، ممکن است در عرض 9 تا 12 ماه شاهد کاهش نتایج باشید ، به خصوص اگر ترمیم و تزریق های تازه کننده به طور مداوم انجام نشوند . 

برای افزایش ماندگاری فیلری که برای زاویه سازی فک تزریق کرده اید می توانید این اقدامات را انجام دهید :

 • اجتناب از اشعه ماوراء بنفش و محافظت از پوست در برابر نور خورشید با استفاده از کرم ضد آفتاب
 • به طور مرتب پوست خود را مرطوب کنید
 • با نوشیدن آب زیاد پوست خود را هیدراته نگه دارید
 • یک رژیم غذایی سالم داشته باشید
 • استرس خود را کاهش دهید

 

آیا زاویه سازی فک با فیلر درد دارد ؟

درد می تواند ذهنی باشد و برخی از افراد ممکن است در هنگام تزریق فیلر فک بیشتر از دیگران احساس ناراحتی کنند . اگر نگران ایجاد ناراحتی‌ ای هستید که پیش‌ بینی می‌ کنید ، از قبل با پزشک خود صحبت کنید . 

قبل از دریافت هر گونه تزریق فیلر ، پزشک ممکن است ناحیه مورد نظر را با یک کرم موضعی یا نوع دیگری از بی حسی موضعی بی حس کند . اما به طور کلی ، اگر پزشک متخصص کار تزریق فیلر را انجام دهد نباید هیچگونه درد و ناراحتی را احساس کنید . ممکن است با هر تزریق فشار مختصری یا احساس عجیبی داشته باشید ، اما احتمالاً خیلی بیشتر از آن نیست . 

پس از از بین رفتن تاثیر کرم بی حس کننده ، ممکن است مقدار کمی درد یا ناراحتی در محل های تزریق احساس کنید که نباید بیشتر از 1 روز طول بکشد . درد شدید یا پایدار بعد از تزریق فیلر به فک ، اگرچه بعید است ، اما نیاز به تماس فوری با پزشک دارد . 

 

زاویه سازی فک با فیلر چگونه انجام میشود؟

قبل از اینکه تصمیم نهایی خود را برای زاویه سازی فک با فیلر بگیرید باید حتما یک جلسه مشاوره با پزشک خود داشته باشید و در طول مشاوره اولیه ، از پزشک خود بپرسید که در طول و بعد از تزریق فیلر فک چه انتظاری می توانید داشته باشید . به طور کلی ، مراحل زوایه سازی فک با فیلر به ترتیب زیر خواهد بود :

 

مراحل قبل از تزریق فیلر به فک

در اینجا به طور کلی آنچه که می توانید قبل از تزریق فیلر به فک باید رعایت کنید ، آمده است :

 • هر دارو یا مکملی را که در حال حاضر مصرف می کنید به پزشک خود اطلاع دهید .
 • مصرف داروهای رقیق کننده خون ، داروهای مسکن بدون نسخه یا مکمل هایی مانند خار مریم ، ویتامین E ، سیر ، جینسینگ و روغن پامچال را متوقف کنید .
 • ۱ یا ۲ روز قبل از دریافت فیلر از نوشیدن الکل خودداری کنید .
 • هر گونه استفاده از درمان های موضعی پوست حاوی اسید گلیکولیک ، رتینول ها یا رتینوئیدها را چند روز قبل از قرار ملاقات خود متوقف کنید .
 • در این مدت از هیچ محصول حذف مو از جمله موچین استفاده نکنید .
 • قبل از درمان به طور معمول بنوشید و بخورید ، زیرا فیلر فک یک روش غیر جراحی است . 

 

در طول پروسه تزریق فیلر فک

شما باید بدون آرایش و با لباس راحت برای تزریق فیلر فک حاضر شوید . در زیر با مراحلی که ممکن است در طول تزریق فیلر به فک انجام شود ، آشنا خواهید شد :

 • پزشک ناحیه تزریق را بی حس می کند .
 • پس از بی حس کردن ، مقدار کمی ژل پرکننده به صورت استراتژیک در چندین محل در امتداد فک پایین تزریق می شود. ممکن است از یک کانول برای کمک به هدایت فیلر به داخل پوست فک استفاده شود .
 • پزشک شما باید به آرامی و به طور مداوم نتایج هر تزریق را در طول درمان ارزیابی کند تا به نتیجه مورد نظر برسد .

به طور کلی زاویه سازی فک با فیلر از شروع تا پایان حدود 30 دقیقه طول می کشد .

 

بعد از تزریق فیلر فک

ممکن است پس از تزریق فیلر فک ، مقداری کبودی یا تورم مشاهده کنید . از پزشک خود بپرسید که آیا استفاده از پماد موضعی برای کاهش کبودی ایده خوبی است یا خیر . همچنین می‌ توانید بلافاصله پس از درمان ، در صورت نیاز مقداری یخ روی ناحیه ای که فیلر تزریق شده ، قرار دهید .

 

فک زاویه دار با تزریق فیلر

 

بعد از زاویه سازی فک با فیلر چه نتایجی را می توانیم انتظار داشته باشیم ؟

حتی با تورم خفیف ، نتایجه حاصل از تزریق فیلر به فک شما باید بلافاصله قابل مشاهده و آشکار باشد . شما همچنین باید بتوانید بلافاصله پس از درمان فیلر فک به محل کار یا فعالیت های عادی خود بازگردید .

در زیر به کارهایی که می توانید انجام دهید تا مطمئن شوید که بهترین نتایج ممکن را خواهید داشت ، اشاره کرده ایم :

 • سعی نکنید قرمزی یا تورم بعد از تزریق فیلر به فک را با آرایش یا کانسیلر بپوشانید .
 • از ورزش های شدید خودداری کنید .
 • از نوشیدن الکل خودداری کنید .
 • از قرار گرفتن در معرض نور شدید خورشید خودداری کنید .

 

آیا زوایه سازی فک با فیلر دارای عوارض جانبی مهم و قابل توجهی است ؟

عوارض جانبی رایج ناشی از تزریق فیلر به فک عبارتند از :

 • ناراحتی موقت
 • ورم
 • سرخی
 • خارش
 • فوران آکنه

 

عوارض جانبی که بعد از تزریق فیل به فک کمتر رایج هستند ، معمولا شامل موارد زیر هستند :

 • عفونت
 • تشکیل برآمدگی پوستی
 • واکنش التهابی پوست (گرانولوم)
 • توده های پوستی

 

عوارض شدید ناشی از تزریق فیلر اگرچه بسیار نادر است اما می تواند شامل موارد زیر باشد :

 • مرگ بافت ناشی از انسداد جریان خون
 • عدم تقارن
 • جای زخم
 • آسیب عروق خونی

 

عوارض شدید ناشی از تزریق فیلر پوستی غیر معمول است . اما مهم است که برای انجام این کار حتما به یک پزشک متخصص با تجربه مراجعه کنید تا کمترین میزان از عوارض جانبی بعد از تزریق فیلر به فک را تجربه کنید .

 

هزینه زاویه سازی فک با فیلر

هزینه زاویه سازی فک با فیلر به متغیرهای زیادی از جمله نوع فیلر ، مقدار فیلر مورد استفاده برای تزریق به فک ، هزینه های مربوط به کلینیک ، هزینه های مربوط به دستمزد پزشک و دستیار ، هزنیه های جانبی مربوط به دارو و تجهیزات مورد استفاده برای اینکار و غیره وابسته است و به همین دلیل نمی توان هزینه ثابت و مشخصی را برای این منظور اعلام کرد .

برای اینکه از هزینه زاویه سازی فک با فیلر مطلع شوید ، لازم است ابتدا یک پزشک متخصص و با مهارت در این زمینه را پیدا کنید و یک جلسه مشاوره با پزشک داشته باشید تا بعد از معاینه ، هزینه تقریبی زاویه سازی فک با فیلر برای شما تعیین شود .

 

خلاصه مطلب

زاویه سازی فک با فیلر ، یک روش غیر دائمی برای تغییر ایمن ظاهر خط فک ، چانه و کل صورت شما است و معمولاً برای به دست آوردن نتایج ظریف و طبیعی استفاده می شود . اما حتی یک تغییر کوچک در زاویه خط فک یا حجم چانه می تواند تأثیرات قابل توجهی بر ظاهر کل صورت شما داشته باشد . مهم است که اهداف خود را برای این روش ارزیابی کنید و یک مشاوره با یک پزشک دارای مجوز و با تجربه برای بحث در مورد این کار برنامه ریزی کنید .

 

مطالب مرتبط و پیشنهادی :

زاویه سازی فک و صورت چگونه انجام میشود؟

آموزش باریک کردن خط فک با آرایش

زاویه سازی صورت مردان چیست؟ (عوارض و تاثیرات)

همه چیز درباره جراحی زیبایی فک و صورت

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
تازه‌های اینستاگرام
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید