انواع روش زاویه سازی فک با ورزش برای مردان و زنان

بزرگنمایی
دسته: تناسب اندام تاریخ نگارش: ۲۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۲
5
تعداد رای‌دهندگان: 546

در این بخش از زیبامون با روش های عالی برای زاویه سازی فک با ورزش آشنا شوید و از این طریق ظاهری تعریف شده و عالی برای خط فک و چانه خود ایجاد نمایید .

انواع روش زاویه سازی فک با ورزش برای مردان و زنان

اولین چیزی که سایر افراد در مورد شما متوجه می شوند چهره شماست ، بنابراین جای تعجب نیست که به عنوان یک جامعه ، درگیر این هستیم که بخواهیم بهترین ظاهر خود را داشته باشیم . در واقع تحقیقات نشان می دهد که جذابیت برای انسان بسیار مهم است . خواه از آن آگاه باشیم یا نه!

شاید به همین دلیل است که گاهی اوقات افراد را بر اساس ظاهرشان قضاوت می کنیم . این ممکن است با تکامل انسان ها نیز مرتبط باشد . برخی از ویژگی‌های صورت که به‌ خصوص مردانه یا زنانه به نظر می‌ رسند ، ممکن است به این دلیل باشد که چگونه اجداد ما قادر به تشخیص سالم و بارور بودن یک جفت بودند . مطالعات نشان داده است که زنان، به سمت مردانی جذب می شوند که دارای خط فک قوی و عضلانی هستند . برای درک بهتر این موضوع می توانید به سوپرمن و بازیگران مرد برجسته فکر کنید ؛ از کریستوفر ریو (Christopher Reeve) گرفته تا هنری کاویل (Henry Cavill) ، که نقش قهرمان کتاب های مصور را بازی کرده اند .

با بالا رفتن سن مردان و زنان ، شکل صورت آنها تغییر می کند . اگر چربی اضافی در ناحیه گردن و فک وجود داشته باشد ، یا اگر ماهیچه ها شروع به کوچک شدن کرده باشند ، ممکن است خط فک کمتر مشخص شود . در حالی که نمی توان به طور کامل با پیری یا ژنتیک مبارزه کرد ، کارهایی وجود دارد که می توان برای بهبود ظاهر خط فک خود انجام داد . ورزش کردن عضلات فک به ساخت و تقویت آنها کمک می کند و ظاهری مشخص تر به فک شما می بخشد . در واقع یک از روش های زاویه سازی فک ، ورزش دادن آن است.

برای آشنا با شدن با بهترین تمرین هایی که برای زاویه سازی فک با ورزش به شما کمک می کنند ، حتما در ادامه این بخش با زیبامون دات کام همراه بمانید .

 

زاویه سازی فک با ورزش چگونه به ما کمک می کند ؟

طبق گفته پزشکان متخصص، عضلات جلویی گردن اغلب توسعه نیافته، مهار شده و تقریباً هرگز در یک باشگاه یا محیط درمانی ورزش نمی شوند و همین موضوع می‌تواند علت اصلی افتادگی گردن و علت نهان گردن درد باشد . این ماهیچه ها از جناغ و استخوان ترقوه به قسمت های مختلف استخوان فک (فک پایین) متصل می شوند .
 

روش های زاویه سازی با ورزش | آموزش زاویه سازی فک با ورزش

تمریناتی که در ادامه معرفی کردیم ، یکی از اصلی ترین توصیه های پزشکان متخصص برای زاویه سازی فک با ورزش است که اگر به درستی انجام دهید نه تنها خط فک تعریف شده و تیز می شود ، بلکه از گردن درد ، سر درد و درد فک نیز جلوگیری خواهند کرد . البته باید توجه داشته باشید که اگر در حین زاویه سازی فک با ورزش احساس درد داشتید ، بلافاصله تمرین کردن را متوقف کنید . این درد احتمالاً به این معنی است که شما از فرم صحیح استفاده نمی کنید و ممکن است به خودتان آسیب برسانید . 

 

1. تمرین گردن به سمت بالا برای زاویه سازی فک و صورت با ورزش

این تمرین تاثیری مشابه با تاثیر حلقه هولاهوپ بر روی عضلات شکم دارد ! این تمرین برای زاویه سازی فک با ورزش ، با دراز کشیدن به پشت و فشار دادن زبان به سقف دهان انجام می شود . این کار باعث فعال شدن عضلات جلویی گردن می شود .

 • چانه خود را به سمت سینه خود بیاورید و سپس سر خود را حدود چند سانتی متر از زمین بلند کنید . در این شرایط ، شکم خود را بلند نکنید و چانه خود را بیرون نیاورید .
 • این ورزش با 3 مرتبه و هر مرتبه 10 بار تکرار کنید و به تدریج تعداد دفعات آن را افزایش دهید .
 • توصیه می شود برای انجام این تمرین وقت بگذارید و به آرامی تعداد دفعات تکرار آن را افزایش دهید ، زیرا این ماهیچه ها اغلب توسعه نیافته اند و اگر خیلی سریع تلاش کنید می توانند باعث کشیدگی گردن شوند .

 

ورزش برای زاویه سازی فک

 

2. تمرین برای استخوان ترقوه ، ورزش برای زاویه سازی فک زنان

این تمرین محدودیتی برای زنان و مردان ندارد و یکی از تمرینات موثر برای زاویه سازی فک با ورزش محسوب می شود که می توان در حالت نشسته ، ایستاده یا دراز کشیده به پشت انجام داد .

 • سر خود را در سطح زمین نگه دارید ، و سپس چند سانتی متر به عقب برگردانید تا احساس کنید ماهیچه های دو طرف گلوی شما منقبض شده و شل می شوند .
 • ابتدا با 3 ست 10 تکراری شروع کنید و سپس سعی کنید تا موقعیت خود را برای بیش از 30 ثانیه حفظ کنید .
 • اطمینان حاصل کنید که گوش های شما روی شانه های شما قرار می گیرد و سر شما در یک سطح قرار دارد .

 

ورزش برای زاویه سازی فک 2

 

3. چرخاندن زبان ، برای زاویه سازی فک با ورزش

با تکرار این تمرین ، عضلات زیر چانه خود را تحت تاثیر قرار خواهید داد و می توانید در هر ساعتی از روز آن را انجام دهید تا خیلی سریع و ساده ، زاویه سازی مناسبی برای خط فک خود ایجاد نمایید .

 • زبان خود را مستقیماً پشت دندان ها روی سقف دهان قرار دهید .
 • زبان خود را فشار دهید تا سقف دهانتان کاملا بسته شده و کشش بیشتر شود .
 • شروع به زمزمه کردن و ایجاد صدای ارتعاشی کنید . این کار باعث فعال شدن ماهیچه ها می شود .
 • این تمرین را 3 ست 15 تایی انجام دهید .

 

ورزش برای زاویه سازی فک 3

 

4. ایجاد اصوات صدا دار برای زاویه فک مردانه با ورزش

این حرکات عضلات اطراف دهان و کناره های لب را هدف قرار می دهد و کمک می کند تا زاویه سازی فک با ورزش راحت تر و سریع تر انجام شود . 

 • دهان خود را کاملا باز کنید و سعی کنید تا صدا های "O" و سپس "E" را بگویید .
 • حتما این صداها و حرکات را اغراق آمیز انجام دهید و سعی کنید دندان های خود را نشان دهید و یا پنهان کنید .
 • این تمرین را 3 ست 15 تایی اجرا کنید .

 

ورزش برای زاویه سازی فک 4

 

5. تمرین بالا گرفتن چانه ، برای زاویه سازی فک با ورزش

این تمرین تاثیر خیلی خوبی در لیفت کردن و بالا کشیدن عضلات صورت و چانه دارد و کمک می کند تا خط فک تعریف شده و خوبی نیز برایتان ایجاد شود . 

 • با دهان بسته ، فک پایین خود را به بیرون فشار دهید و لب پایین را  نیز بلند کنید .
 • شما باید در حین انجام این تمرین ، کشش خوبی را درست زیر چانه و در خط فک احساس کنید .
 • این وضعیت را برای 10 تا 15 ثانیه نگه دارید ، سپس استراحت کنید .
 • این تمرین را 3 ست 15 تایی را اجرا کنید .

 

ورزش برای زاویه سازی فک 5

 

6. تمرین عالی برای بازسازی استخوان فک

این تمرین کمک می کند تا خط فک شما قوی تر و مشخص تر شود و یکی از روش های موثر و کاربردی برای زاویه سازی فک با ورزش محسوب می شود .

 • انگشتان شست خود را زیر چانه ، کنار هم قرار دهید .
 • سپس چانه خود را کمی به سمت پایین فشار دهید و مقاومت ایجاد کنید و به آرامی انگشتان شست خود را در امتداد خط فک به سمت گوش های خود بلغزانید .
 • این تمرین را 10 بار تکرار کنید .

 

ورزش برای زاویه سازی فک 6

 

7. تمرین برای رفع افتادگی چانه و زاویه سازی فک با ورزش

این تمرین ناحیه زیر چانه شما را تحت تأثیر قرار می دهد و آن را زیباتر و حجیم تر می کند و باعث می شود تا زاویه سازی فک با روزش روند بهتری پیدا کند .

 • پشت یک میز بنشینید و مشت های خود را زیر چانه خود قرار دهید .
 • آرنج خود را روی میز نگه دارید و به آرامی سعی کنید دهان خود را باز کنید ، همچنان مشت های خود را به سمت بالا فشار دهید و مقاومت ایجاد کنید .
 • کمی در این وضعیت بمانید و سپس رها کنید .
 • این تمرین را 10 بار تکرار کنید و 3 ست (اگر آماده هستید) انجام دهید .

 

ورزش برای زاویه سازی فک 7

 

آیا جویدن آدامس برای زاویه سازی خط فک مفید است ؟

برای پاسخ به این سوال ، باید آناتومی عضلات صورت را بدانید . جویدن ماهیچه های گونه و گردن را درگیر می کند و جویدن آدامس به کاهش چربی اطراف گونه و گردن کمک می کند اما به تعیین خط فک شما کمک نخواهد کرد . 

 

کارهای دیگری که می توان برای زاویه سازی فک انجام داد

داشتن یک رژیم غذایی سالم و متعادل و انجام ورزش منظم کمک زیادی به جوان‌ تر نگاه داشتن چهره شما می‌ کند . اگر احساس می کنید که کاهش وزن اضافی بدن به تغییر شکل اطراف فک شما کمک می کند، ایجاد تغییرات در سبک زندگی می تواند کمک کننده باشد . 

 

خلاصه مطلب

در حالی که تمرینات صورت می تواند برای حفظ گردن و عضلات صورت و تیزتر نگه داشتن خط فک یا زاویه سازی فک بسیار مفید باشد ، اما راه حل دائمی با اثربخشی سریع نیستند . برای اینکه سالم به نظر برسید و احساس سلامتی کنید ، باید عادات غذایی خوب داشته باشید و به طور منظم ورزش کنید تا به نتیجه دلخواه خود برسید .

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
تازه‌های اینستاگرام
اینستاگرام بساز و بچین
Me
۲۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۳
حالا جواب میده؟
پاسخ
نظر خود را ثبت کنید