انواع روش های زاویه سازی فک و صورت

بزرگنمایی
دسته: عمل های زیبایی و مراقبت ها تاریخ نگارش: ۲۲ اسفند ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۲
5
تعداد رای‌دهندگان: 412

در این بخش از زیبامون با تعدادی از بهترین و موثرترین روش های زاویه سازی فک و صورت آشنا خواهید شد.

انواع روش های زاویه سازی فک و صورت

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که داشتن خط فک تیز و مشخص نشانه سلامت ، تناسب اندام و جوانی است ؟ در هر سنی که باشید ، داشتن خط فک مشخص کمک می کند تا جوان تر از سن واقعی خود به نظر برسید . شاید به همین دلیل است که بسیاری از افراد تمایل دارند تا با استفاده از روش های زاویه سازی فک و صورت ، خط فک مشخص تری برای چهره خود ایجاد نمایند و از این طریق ، جذاب تر از قبل به نظر برسند . پس در ابتدا باید بدانید زاویه سازی فک و صورت چگونه انجام میشود.

اگر حتی با رعایت رژیم غذایی و ورزش برای به دست آوردن خط فک رویاهایتان ، باز هم فک و پوست شلی دارید که باعث پوشاندن خط فک شما کرده است یا نگران این موضوع هستید که ممکن است با وجود سلامت و تناسب اندام عالی ، هرگز خط فک مشخصی نداشته باشید ، حتما در ادامه این با زیبامون دات کام همراه بمانید تا با روش های زاویه سازی فک و صورت بیشتر آشنا شوید و سپس متناسب با شرایطی که دارید ، بهترین روش را برای زاویه سازی فک و صورت خود انتخاب کرده و از این طریق ، جذابیت چهره خود را چند برابر کنید . 

 

روش های زاویه سازی صورت | گزینه های غیر جراحی

گزینه های غیر جراحی ، از جمله روش های زاویه سازی فک و صورت هستند که این روزها طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده اند و برای بیمارانی که دارای چربی خفیف تا متوسطی هستند که خط فک را پوشانده است ، ناحیه چانه نسبتاً مشخصی دارند و پوست شلی در اطراف خط فک دارند ، بهترین گزینه است . این گزینه های غیر جراحی شامل استفاده از پرکننده های پوستی ، نوروتوکسین ها ، تزریقی چربی و نخ های جراحی هستند که در ادامه به معرفی مختصری از این روش ها پرداخته ایم :

 

1. زاویه سازی فک با تزریق ژل و فیلر

با تزریق پرکننده های پوستی به طور مستقیم به خط فک ، لبه زاویه استخوانی و فک پایین شما مشخص تر می شود . این روش برای افرادی که خط فک تقریبا مشخصی دارند اما لبه استخوانی سختی ندارند که بتواند به راحتی خط فک را نشان دهد ، بهترین کار را انجام می‌ دهد . این روش معمولاً بر اساس آناتومی شخص و اینکه چقدر می خواهند خط فک خود را مشخص کنند ، به 1 تا 4 سرنگ پر کننده پوستی نیاز خواهد داشت . نتیجه حاصل از زاویه سازی فک با ژل و فیلر ، فوری بوده و با توجه به پرکننده پوستی مورد استفاده باید حدود 12 تا 18 ماه دوام داشته باشد . 

 

2. زاویه سازی فک با بوتاکس (نوروتوکسین به عضلات ماستر)

سم بوتولینوم (بوتاکس ، دیسپورت یا زئومین) را می‌ توان مستقیماً در ماهیچه‌ های ماستر صورت قرار داد ، تا زاویه سازی بیشتری برای فک و صورت ایجاد شود و شکل نهایی صورت هم زاویه بهتری پیدا کند و هم قسمت فک و چانه بیشتر شبیه به «V» شود . 

می توانید با فشردن دندان ها و احساس برآمدگی خفیف در انتهای فک ، ماهیچه های ماستر خود را احساس کنید . لاغر کردن عضله ماستر به مقدار مناسبی از نوروتوکسین نیاز دارد ، معمولاً حدود 30 تا 60 واحد بوتاکس یا زیومین یا 84 تا 168 واحد دیسپورت در هر طرف برای دستیابی به نتایج قابل مشاهده مورد نیاز خواهد بود .

 

3. تزریق ژل کیبلا برای گردن و چانه چربی

کیبلا (Kybella) یکی دیگر از روش های زاویه سازی فک و صورت است که کمک می کند تا چربی خفیفی که در اطراف گردن و چانه وجود دارد ذوب شده و خط فک مشخص تر و اضح تری را برای فک و صورت ایجاد می کند . کیبلا یک شکل مصنوعی از اسید دئوکسی کولیک است که به طور طبیعی در بدن برای شکستن چربی تولید می شود . بعد از تزریق کیبلا به ناحیه اطراف گردن و غبغب که دارای چربی اضافی هستند ، این چربی ها شروع به شکسته شدن می کنند و به تدریج نتایج آن در برطرف شدن غبغب و مشخص تر شدن خط فک قابل مشاهده خواهد بود . 

با توجه به میزان چربی در ناحیه فک ، به 1 تا 6 تزریق از کیبلا نیاز خواهید داشت . نتایج این روش از زاویه سازی فک معمولا دائمی بوده ، با فرض اینکه وزن کلی خود را حفظ کنید زیرا چربی از نظر فیزیکی ذوب شده است .

 

4. زاویه سازی فک با نخ

یکی دیگر از روش های رایج برای زاویه سازی فک استفاده از نخ های جراحی برای لیفت کردن پوست اطراف چانه و خط است . نخ‌ های جراحی را می‌ توان در اطراف گردن‌ قرار داد تا پوست شل شده در این قسمت ، سفت شود . معمولا برای زاویه سازی فک با نخ ، به 4 تا 8 نخ نیاز خواهید داشت و به طور کلی ، تعداد نخ های مورد استفاده در این روش با توجه به اینکه چانه شما چقدر بزرگ است و چقدر پوست شل دارید ، مورد استفاده قرار می گیرد .

 

زاویه سازی فک زنانه

 

راه های زاویه سازی صورت | گزینه های جراحی

گزینه های جراحی برای بیمارانی است که دارای چربی متوسط تا بیشتر و پوست شل در اطراف گردن و نواحی خط فک هستند ، بسیار مناسب تر خواهد بود . درمان های اصلی شامل لیپوساکشن یا لیفت گردن یا جراحی فک هستند .

 

1. لیپوساکشن گردن

اگر چربی دارید که دقیقاً زیر پوست است و زیر عضلات گردن شما قرار دارد ، لیپوساکشن ناحیه گردن و خط فک را می توان برای برداشتن چربی انجام داد و خط فک را به خوبی مشخص کرد . با توجه به تکنولوژی مورد استفاده ، سفت شدن پوست خفیف تا متوسط با لیپوساکشن نیز خواهید داشت . از زمانی که چربی به صورت فیزیکی برداشته می شود ، نتایج سال ها یا یک عمر باقی می مانند .

 

2. لیفت گردن

از دیگر روش های زاویه سازی فک و صورت با روش جراحی ، استفاده از روش لیفت گردن است که پس از ایجاد برش در نزدیکی گوش و پشت گوش و همچنین ایجاد برش زیر چانه ، پوست گردن بالا می‌ رود و دسترسی به عضلات گردن ، چربی و ساختارهای نگهدارنده یا گردن را آشکار می‌ کند . لیفت گردن بیشترین دسترسی و بهترین نتایج درازمدت را ممکن می‌ سازد ، زیرا تمام ساختارهایی که می‌ توانند خط فک شما را مشخص‌ تر کنند ؛ مانند پوست ، چربی ، ماهیچه ، SMAS و غدد بزاقی را می‌ توان در یک روش بررسی کرد تا حداکثر نتایج را به شما ارائه دهد . 

 

3. روش rf برای زاویه سازی فک

انرژی فرکانس رادیویی (Radiofrequency energy) می‌ تواند پوست شل را سفت کند و در ناحیه گردن می‌ تواند برای سفت کردن پوست پس از نوعی عمل ، معمولاً لیپوساکشن گردن ، استفاده شود . روش RF را می توان با سایر روش ها برای سفت کردن پوست گردن استفاده کرد تا پوست گردن مجدداً صاف تر و محکم تر روی خط فک شما قرار بگیرد . 

 

4. جراحی فک

عمل جراحی نیز یکی از روش های زاویه سازی فک و صورت است که شامل تغییر شکل چهره و دستکاری قسمت فک بوده و باعث می شود تا صورت زاویه‌ ای بهتر ، متعادل ، متقارن و جذاب پیدا کند . 

 

زاویه سازی فک مردانه

 

روش های زاویه سازی فک طبیعی | روش های خانگی زاویه سازی فک

صورت برجسته ترین قسمت بدن است که دیگران ابتدا متوجه آن می شوند و اگر صورت شما کمی چاق باشد یا چاق به نظر می رسد ، می تواند باعث ناامیدی و کاهش اعتماد به بنفس در فرد شود ، زیرا بسیاری از ما دوست داریم که دارای ویژگی های چشمگیر در صورت بوده و حتی الامکان خط فک مشخص و جذابی داشته باشیم .

هنگامی که زنان و مردان پیر می شوند ، شکل صورت دچار تغییرات متعددی می شود و اگر چربی اضافی در ناحیه فک وجود داشته باشد ، ممکن است با افزایش سن ، خط فک کمتر مشخص شود . همه افراد ، چه خانم ها و چه آقایان ، تمایل دارند که خط فک مشخص و گونه های برجسته داشته باشند تا زیبا به نظر برسند . 

اگر روش های زاویه سازی فک در کلینیک با تزریق بوتاکس و ژل و استفاده از روش های جراحی بسیار رایج است اما شما می توانید با استفاده از روش های زاویه سازی فک طبیعی به هدف خود دست پیدا کنید و زیباتر و جذاب تر از قبل به نظر برسید . در ادامه با تعدادی از بهترین روش های زاویه سازی فک طبیعی یا روش های خانگی زاویه سازی فک بیشتر آشنا خواهید شد :

 

1. زاویه سازی فک با ورزش

انواع مختلفی از تمرینات وجود دارد که می تواند به شما کمک کند تمام چربی صورت را از بین ببرید و پوست را برای داشتن ظاهری جوان تر ، سفت کنید . می‌ توانید آرواره‌هایتان را باز کنید و سرتان را بچرخانید که برای به دست آوردن یک خط فک تراشیده شده ، معجزه می‌ کند .

 

2. لبخند بزنید

لبخند زدن فواید زیادی به همراه دارد و یکی از آنها ایجاد خط فک تراشیده شده است . لبخند زدن ورزش ساده و موثری است که می توان آن را در هر زمانی انجام داد . لبخند زدن همچنین یک تقویت کننده عالی خلق و خو است . 

 

3. چرخاندن گردن

چرخاندن گردن یکی از تمرینات موثر برای تقویت استخوان گونه و خط فک است . این ورزش به سفت شدن پوست گردن کمک می کند و از بروز چین و چروک و افتادگی پوست در صورت نیز موثر است .

 

4. زاویه سازی فک با جویدن آدامس

 جویدن آدامس به تقویت عضلات فک و گردن کمک می کند و این ساده ترین راه برای تمرین عضلات صورت است زیرا شامل حرکات فک زیاد است که به زاویه سازی صورت کمک می کند . اما لازم است بدانید که جویدن آدامس به احتمال زیاد خط فک شما را تیز یا مشخص نمی کند زیرا ماهیچه های مورد استفاده برای جویدن عمدتا در گردن و گونه ها هستند و ارتباطی با خط فک ندارند .

 

خلاصه مطلب

استفاده از روش های زاویه سازی فک و صورت این روزها به یکی از کارهای زیبایی پرطرفدار برای افزایش زیبایی چهره تبدیل شده و به شما این امکان را میدهد تا با استفاده از روش‌ ها مختلف و مناسب با شرایطی که دارید ، تقارن خوبی را در بین اجزای مختلف چهره خود به وجود آورید و زیبایی و جذابیت بیشتری پیدا کنید . 

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
تازه‌های اینستاگرام
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید