همه چیز درباره لیزر موهای زائد بیکینی

بزرگنمایی
دسته: عمل های زیبایی و مراقبت ها تاریخ نگارش: ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۹
5
تعداد رای‌دهندگان: 285

در این بخش از زیبامون اطلاعات کاملی در رابطه با لیزر موهای زائد بیکینی کسب خواهید کرد .

همه چیز درباره لیزر موهای زائد بیکینی

لیزر موهای زائد بیکینی یک درمان بسیار محبوب در میان زنان است . زیرا صرف نظر از فصل سال ، بسیاری از زنان ترجیح می دهند ناحیه بیکینی صاف و تمیزی داشته باشند . ترجیحات شخصی ، زیبایی شناختی و دلایل زیادی وجود دارد که باعث می شود بسیاری از افراد بخواهند از شر موهای زائد بیکنی و ناحیه تناسلی خود خلاص شوند .

به طور کلی ، لیزر موهای زائد بیکینی روشی پیچیده است . زیرا این ناحیه کاملاً هورمونی است و بنابراین می تواند به جلسات بیشتری نیاز داشته باشد . همچنین نسبت به سایر قسمت‌ های بدن حساس‌ تر است ، مخصوصاً وقتی وارد چرخه قاعدگی می‌ شوید . 

اگر تردید دارید که آیا باید اپیلاسیون یا اصلاح بیکینی را کنار بگذارید و لیزر موهای زائد بیکینی را انجام دهید یا سؤالاتی در این زمینه دارید ، این بخش از زیبامون دات کام را تا انتها بخوانید .

 

لیزر موهای زائد چگونه کار می کند ؟

لیزر موهای زائد از مفهومی به نام فتوترمولیز انتخابی (selective photothermolysis) استفاده می کند . این تطبیق طول موج و مدت زمان پالس برای هدف قرار دادن یک جسم خاص بدون آسیب رساندن به بافت پوست اطراف است . وقتی صحبت از لیزر موهای زائد می شود ، این جسم خاص رنگدانه روی مو است . 

به طور کلی ، لیزر موهای زائد رشد مو را تا 95 درصد کاهش می دهد و یک روش عالی برای کاهش رشد طولانی مدت است . در واقع ، لیزر انرژی نوری تولید می کند که رنگدانه مو را هدف قرار می دهد . هنگامی که ملانین انرژی را جذب کرد ، دومی به سمت فولیکول مو حرکت می کند و در آنجا به انرژی حرارتی تبدیل می شود و خود را به فولیکول متصل می کند .

گرما به فولیکول غیر قابل ترمیم آسیب می رساند ، بنابراین از ایجاد موهای جدید جلوگیری می کند . لیزر موهای زائد روی تمام رنگ های پوست و رنگ مو کار می کند و تنها چند مورد منع مصرف برای درمان وجود دارد .

 

لیزر موهای زائد بیکینی چگونه انجام می شود ؟

انواع مختلفی از لیزر موهای زائد بیکینی وجود دارد . اندازه ناحیه تحت درمان بستگی به مقدار مویی که بیمار می خواهد برداشته شود ، دارد . برای مثال قسمت جلوی بیکینی فقط موهای ناحیه تناسلی را در مثلث جلویی از بین می برد . خط بیکینی موهای بیرون زده از بیکینی را تا یک اینچ خارج از مثلث از بین می برد . خط بیکینی توسعه یافته ، خط بیکینی و همچنین تا چهار اینچ از مثلث را پوشش می دهد و کمی از بالای ران ها را نیز پوشش می دهد .

به طور کلی ، بعد از لیزر موهای زائد بیکینی ، ابتدا موها از زیر پوست از بین می روند و کاملا می ریزند . پس از آن ، منافذ پوست بسته می شود و تنها پوستی صاف و زیبا باقی می ماند . این ناحیه یکی از آسان‌ ترین و سریع‌ ترین مناطق برای درمان است که معمولا روش‌ های مختلف لیزر تنها در بیست دقیقه تکمیل می‌ شوند .

 

لیزر موهای زائد

 

چه عواملی در لیزر موهای زائد بیکینی تاثیر گذار هستند ؟

چند چیز می تواند بر کارایی لیزر موهای زائد بیکینی و همچنین درمان تأثیر بگذارد . ناحیه بیکینی بخش بسیار هورمونی بدن است و از آنجایی که رشد مو بیشتر توسط هورمون ها تحریک می شود ، ممکن است به جلسات بیشتری نسبت به ناحیه غیر هورمونی نیاز داشته باشید . 

نوع مو و ضخامت آن نیز ممکن است در درمان شما اختلال ایجاد کند و آن را طولانی تر کند . ژنتیک و همچنین دارویی که در حال حاضر مصرف می کنید باید در نظر گرفته شود . سابقه حذف موهای زائد ناحیه بیکینی با سایر روش ها نیز می تواند نقش داشته باشد . اگر سال‌ هاست که اپیلاسیون انجام می‌ دهید ، روند کاهش رشد مو را شروع کرده‌ اید و ممکن است لکه‌ هایی بدون مو بر روی پوست داشته باشید .

اگرچه لیزر موهای زائد بر روی همه رنگ‌ های پوست و مو کار می‌ کند ، اما هنوز هم هدف قرار دادن موهای تیره روی پوست‌ های تیره و موهای روشن در پوست‌ های روشن کمی دشوارتر است . این امکان وجود دارد که افراد رنگین پوست و افرادی که موهای بسیار روشن دارند به جلسات اضافی نیاز داشته باشند . علاوه بر این ، برنزه شدن مصنوعی نیز می تواند در درمان اختلال ایجاد کند و هدف قرار دادن موها را برای تفنگ لیزر دشوارتر کند . 

 

چرا باید بین جلسات لیزر موهای زائد بیکینی شش هفته صبر کنیم ؟

اکثر بسته های لیزر موهای زائد بیکینی شامل شش جلسه است . تکنسین های لیزر به شما خواهند گفت که باید بین هر کدام 6 هفته صبر کنید و یک دلیل برای آن این موضوع وجود دارد : چرخه رشد مو .

چرخه رشد مو سه مرحله ای است که هر مو با شروع رشد خود طی می کند و سپس می میرد . لیزر موهای زائد بیکینی تنها زمانی کار می کند که مو در مرحله آناژن رشد باشد . در واقع ، این تنها زمانی است که مو و فولیکول به هم متصل می شوند . بنابراین ، این تنها زمانی است که انرژی نور می تواند از اولی به دومی منتقل شود . مسئله این است که تنها 20 درصد از موهای بدن در هر مقطع زمانی در این مرحله خاص قرار دارند . این بدان معناست که یک جلسه فقط می تواند تا 20 درصد از موها را درمان کرده و از بین ببرد .

به همین دلیل است که شما نه تنها به چندین جلسه برای درمان موثر تمام موهای خود نیاز دارید ، بلکه باید 6 هفته بین هر جلسه صبر کنید . این انتظار باعث می شود که فولیکول موهای جدید در فاز مناسب رشد تولید کند و بنابراین می تواند توسط لیزر مورد هدف قرار گیرند . لیزر موهای زائد نیز پوست را آسیب پذیرتر می کند ، بنابراین این مدت زمان ، به پوست زمانی برای بازسازی و التیام می دهد.

 

قبل و بعد لیزر موهای زائد بیکینی

قبل و بعد لیزر موهای زائد بیکینی

 

لیزر موهای زائد بیکینی چند جلسه است ؟

یک بسته استاندارد لیزر موهای زائد بیکینی همیشه شامل حداقل 6 جلسه است . این یک استاندارد صنعتی است و معمولاً حداقل افراد برای دستیابی به نتایج رضایت بخش به آن نیاز دارند . با این حال ، برخی از افراد ممکن است تا 12 جلسه نیاز داشته باشند . به طور متوسط افرادی که تحت لیزر موهای زائد بیکینی قرار می گیرند ، به 8  تا 10 جلسه نیاز دارند .

تعداد جلسات مورد نیاز شما بر اساس عوامل زیادی مانند چرخه رشد مو ، سطح هورمون ، رنگ پوست و رنگ مو و همچنین ژنتیک متفاوت است . اگر واقعاً برای مدت طولانی اپیلاسیون انجام داده اید ، ممکن است برخی از فولیکول های مو از قبل آسیب دیده باشند . ممکن است لکه هایی از پوست بدون مو را مشاهده کنید که می تواند درمان را تسریع کند .

در پایان ، تعداد جلساتی که نیاز دارید و می روید به شما بستگی دارد . برخی از افراد ممکن است بخواهند میزان موهای ناحیه تناسلی خود را کاهش دهند . برخی از افراد دیگر مایلند تمام موها را از بین ببرند . هر کدام به تعداد جلسات متفاوتی نیاز دارند . از آنجایی که بیکینی یک ناحیه هورمونی است ، به هر حال به جلسات بیشتری نیاز دارد . با این حال ، برخی از افراد پس از 6 جلسه و برخی دیگر پس از 10 جلسه به نتایج رضایت بخشی دست می یابند .


لیزر موهای زائد بیکینی درد دارد ؟

معمولا بسیاری از افراد برای توصیف احساس در طول جلسه لیزر موهای زائد بیکینی به ناراحتی و درد اشاره می کنند . اما در واقع ، لیزر موهای زائد دردناک نیست و مانند نیشگون گرفتن یا ضربه زدن لاستیک به پوست بسیار سریع است . 

 

آیا لیزر موهای زائد بیکینی باعث نازایی میشود ؟

اگر لیزر موهای زائد بیکینی و سایر قسمت های بدن توسط یک تکنسین لیزر موهای زائد واجد شرایط انجام شود ، این روش بی خطر است و باعث سرطان یا باعث عقیم شدن یا ناباروری شما نمی شود . در واقع ، هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد فناوری لیزر می تواند باعث ناباروری یا عقیم شدن شود . اگر روش حذف موهای زائد به درستی انجام شود ، عوارض جانبی بسیار کم خواهد داشت . زیرا فولیکول‌ ها و ریشه‌ های موی هدف تنها مناطقی هستند که تحت تأثیر قرار می‌ گیرند .

 

مراقبت لیزر موهای زائد بیکینی

بلافاصله پس از حذف موهای زائد بیکینی با لیزر ، تکنسین لیزر شما از ژل تسکین دهنده آلوئه ورا برای آرام کردن ناحیه تحت درمان استفاده می کند . احساس کمی تورم یا خارش پس از درمان معمول است ، اگرچه می توان با استفاده از آلوئه ورا در طول روز به کاهش هر دو احساس کمک کرد .

برای راحتی خود ، پوشش سبک و شل را برای قسمت پایین بدن انتخاب کنید که به ناحیه تحت درمان اجازه تنفس بدهد . بهتر است تا یک هفته بعد از لیزر موهای زائد بیکینی در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار نگیرید و ناحیه مورد نظر را تمیز و عاری از هرگونه برنزه شدن بدون آفتاب یا محصولات بسیار معطر نگه دارید .

 

مضرات لیزر موهای زائد بیکینی

واکنش بدن هر فردی به لیزر موهای زائد متفاوت است . برخی افراد عوارض جانبی جزئی را گزارش می کنند .اما به طور کلی متورم شدن یا قرمز شدن پوست در چند ساعت اول بعد از جلسه ، متداول است . 

لیزر موهای زائد با خطرات کمی همراه است ، حتی اگر ناحیه بیکینی را هدف قرار دهد .

 

  1. تحریک موقت که منجر به تاول یا پوسته پوسته شدن خفیف پوست می شود .
  2. قرمزی خفیف پوست .
  3. تغییرات موقتی در رنگدانه ، به ویژه در افراد با پوست تیره .
  4. تورم خفیف ناحیه تحت درمان .
  5. از آنجایی که آنها می توانند وارد جریان خون شوند ، ضربان قلب نامنظم ، کند شدن تنفس و سایر عوارض جدی ممکن است رخ دهد .
  6. لیزر موهای زائد می تواند باعث تغییر رنگ پوست ، سوختگی، جای زخم و جوش های آکنه مانند شود .

 

خلاصه مطلب

لیزر موهای زائد بیکینی و سایر قسمت های بدن برای اکثر افراد بی خطر است ؛ اما فقط زمانی که توسط یک متخصص دارای مجوز و گواهی انجام شود . انتخاب فرد نامناسب برای انجام لیزر می تواند شما را در معرض خطر بیشتری قرار دهد و عوارض جانبی پایداری مانند تاول زدن و سوختگی برای شما به همراه داشته باشد . به طور کلی ، هنگامی که اینکار توسط یک تکنسین لیزر موهای زائد واجد شرایط انجام شود ، این روش بی خطر است ، باعث سرطان و عقیم شدن یا ناباروری نمی شود و اگر روش حذف موهای زائد به درستی انجام شود ، عوارض جانبی بسیار کمی خواهد داشت .

 

مطالب مرتبط و پیشنهادی :

همه چیز درباره لیزر موهای زائد

معرفی بهترین دستگاه لیزر موهای زائد 2022

عوارض لیزر موهای زائد چیست؟

هر آنچه که لازم است درباره لیزر موهای زائد صورت بدانید

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
تازه‌های اینستاگرام
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید