پاکسازی پوست صورت در آرایشگاه چگونه است؟

بزرگنمایی
دسته: مراقبت از پوست تاریخ نگارش: ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۱
5
تعداد رای‌دهندگان: 362

در این بخش از زیبامون با مراحل و نحوه انجام پاکسازی پوست صورت در آرایشگاه بیشتر آشنا خواهید شد.

پاکسازی پوست صورت در آرایشگاه چگونه است؟

تا به حال به این فکر کرده اید که در حین پاکسازی پوست صورت یا فیشیال چه اتفاقی می افتد ؟ آیا می دانستید که اینکار خیلی بیشتر از ماساژ دادن صورت است ؟ هدف از پاکسازی پوست صورت چیزی فراتر از یک آرامش لذت بخش در پوست است . در واقع هدف از پاکسازی پوست صورت در آرایشگاه یا در خانه ترمیم ، محافظت و پیشگیری است و آرامش داشتن یک صورت فوق العاده شاداب ، جوان و تمیز ، فقط یک مزیت اضافه از آن است . 

اگر شما نیز قصد دارید پوست خود را به طور عمیق پاکسازی کنید و از این طریق زیبایی ، جوانی و شادابی پوست خود را به بهترین شکل ممکن حفظ نمایید ، توصیه می کنیم در ادامه این بخش با زیبامون دات کام همراه بمانید تا با تمام مراحل انجام پاکسازی پوست صورت در آرایشگاه بیشتر آشنا شوید . مطمئنا بعد از خواند این مقاله شما نیز ترغیب خواهید شد تا پاکسازی پوست صورت یا فیشیال را حتما تجربه کنید .

 

پاکسازی پوست صورت در آرایشگاه چگونه است ؟

اگر تمایل دارید پاکسازی پوست صورت شما به بهترین شکل ممکن انجام شود بهتر است برای دریافت این خدمات حتما به یک آرایشگاه یا سالن زیبایی که دارای پرسنل تخصصی در زمینه فیشیال و پاکسازی پوست است مراجعه کنید . معمولا این مدل از آرایشگاه ها یک لاین تخصصی برای پاکسازی پوست دارند که افراد متخصص و آموزش دیده در این زمینه ، بعد از بررسی شرایط پوستی مراجعه کنندگان ، بهترین و مناسب ترین محصولات را برای پاکسازی پوست آنها مورد استفاده قرار می دهند تا نتیجه کار فوق العاده باشد .

با پاکسازی پوست صورت در آرایشگاه ، ناخالصی ها و سلول های مرده پوست از بین می رود ، نواحی چرب یا خشک پوست صورت متعادل می شود ، گردش خون بهبود می یابد و پوست خسته و استرسی آرام و بازسازی می شود . 

 

مراحل پاکسازی پوست صورت در آرایشگاه

پاکسازی پوست صورت در آرایشگاه توسط یک فرد متخصص و با تجربه در این زمینه ارائه می شود . برای شروع از شما خواسته می شود تا بر روی تخت مخصوص دراز بکشید تا مراحل پاکسازی پوست صورتتان شروع شود . مراحل انجام پاکسازی پوست صورت در آرایشگاه به ترتیب زیر خواهد بود . 

 

مرحله اول : تمیز کردن پوست صورت

 • ابتدا فردی که قرار است که کار پاکسازی پوست شما را انجام دهد ف دستهای خود را با آب گرم و صابون می شود تا هر گونه باکتری ها و کثیفی هایی که روی دستان او وجود دارد از بین روند . 

 

شستن دستها

 

 • از شما خواسته می شود تا تمام موهای خود را به طور کامل جمع کرده و در پشت سر محکم ببندید و با استفاده از هدبند نیز چتری ها ، موها یا موهای کوتاه را از صورت دور نگه داربد . زیرا برای درمان موثر باید پوست صورت کاملاً در معرض دید قرار گیرد . 

 

جمع کردن موها

 

 • سپس از شما خواسته می شود تا روی تخت دراز بکشید و در صورت نیاز یک بالش کوچک در زیر سر قرار می گیرد تا تا مطمئن شوند که راحت و آرام هستید . بهتر است در این شرایط با خاموش کردن تلویزیون و تلفن همراه ، عوامل حواس پرتی را محدود کنید . در صورت تمایل ، کمی موسیقی آرامش بخش نیز پخش خواهد شد .

 

دراز کشیدن

 

 • برای شروع پاکسازی پوست صورت در آرایشگاه ابتدا تمام مواد آرایشی باید از روی پوست پا ک شوند . برای این منظور ، مقداری پاک‌کننده آرایش را روی یک پنبه می ریزیند و آرایش را از روی چشم‌ ها ، لب‌ ها ، صورت و گردن پاک می کنند . ممکن است لازم باشد برای این مرحله از چند توپ پنبه ای استفاده شود . معمولا برای این کار ، پوست صورت به هیچ عنوان کشیده نمی شود و از ضربه های ملایم به خصوص در اطراف ناحیه چشم و جایی که پوست بسیار نازک و ظریف است ، استفاده خواهد شد .

 

پاک کردن ارایش

 

 • در این مرحله از یک پاک کننده ملایم بر روی پوست استفاده می شود . پاک کننده ای که استفاده می شود باید به نوع پوست شما (چرب، خشک، حساس، معمولی، مستعد آکنه، پیری) بستگی داشته باشد . معمولا برای پاکسازی پوست در آرایشگاه از پاک کننده بدون الکل استفاده می شود تا باعث تحریک پوست نشود . برای این منظور مقدار زیادی مواد پاک کننده در کف دست می ریزند ، سپس کف هر دو دست را روی هم قرار می دهند تا مقدار مواد به طور مساوی روی کف هر دو دست قرار بگیرد و سپس از چانه شروع می کنند و پاک کننده را با نوک انگشتان خود با حرکت دایره ای روی صورت می زنند .

 

استفاده از پاک کننده ملایم

 

 • در مرحله بعدی از یک فیس براش برای پاک کردن پوست استفاده خواهد شد . این فیس براش ها برای پوست صورت به اندازه کافی ملایم هستند و از فناوری صوتی برای لایه برداری و حذف ناخالصی های عمیق استفاده می کنند . 

 

استفاده از فیس براش

 

 • سپس پاک کننده از روی پوست پاک خواهد شد . این کار معمولا با استفاده از یک دستمال تمیز و مرطوب یا یک پد پنبه ای انجام می شود .

 

پاک کردن پوست

 

 • در این مرحله پوست با استفاده از یک حوله نرم و لطیف خشک می شود . این کار نیز به آرامی و بدون مالش و کشیدن حوله روی پوست انجام خواهد شد . 

 

مرحله دوم : لایه برداری از پوست

 • این مرحله شامل استفاده از یک اسکراب ملایم برای لایه برداری از پوست است . اسکراب با حرکات دایره‌ ای روی صورت و گردن مالیده می شود ، اما معمولا دقت می شود تا مواد لایه بردار در نزدیکی چشم قرار نگیرند . لایه‌بردارها سلول‌ های مرده ایجاد شده روی سطح پوست را از بین می‌ برند و نتیجه حاصل از این کار باعث می شود تا سلول‌ های سالم در معرض دید قرار گرفته و ظاهری صاف و شاداب‌ تر برای پوست ایجاد می کنند .

 

استفاده از اسکراب پوست صورت

 

 • برای اینکه اثربخشی اسکراب لایه بردار بهتر شود ، یک حوله داغ را به مدت 5 دقیقه روی پوست قرار می دهند . اگر پوست حساس یا روزاسه داشته باشید ممکن است این مرحله برای شما حذف شود . زیرا بخار و گرما می تواند این شرایط را تشدید کند . 

 

قرار دادت حوله گرم روی پوست

 

 • در مرحله بعد از یک پارچه شستشوی نرم و تمیز مرطوب شده با آب با دمای اتاق یا یک پد پنبه ای برای شستن و تمیز کردن پوست استفاده می شود و در نهایت با یک حوله تمیز و نرم پوست خشک خواهد شد .

 

تمیز کردن اسکراب از روی پوست

 

مرحله سوم : پاکسازی عمیق پوست با استفاده از ماسک صورت

 • در این مرحله متخصص انجام پاکسازی پوست صورت در آرایشگاه پوست شما مورد بررسی قرار می دهد و با توجه به نوع پوست شما و نیازهایی که پوستتان دارد ، بهترین و مناسب ترین ماسک صورت را روی پوستتان قرار می دهد تا پاکسازی عمیق و خیلی خوبی از پوست انجام شود . صورت را به جز ناحیه ظریف چشم، با یک لایه سبک و یکنواخت از این ماسک پوشش میدهند و از دوری کنید .

 

ماسک پاک کننده پوست

 

 • این ماسک باید حداقل 15 دقیقه روی پوست بماند اما با توجه به نوع ماسکی که مورد استفاده قرار گرفته است ، این مدت زمان ممکن است کمتر یا بیشتر باشد . 

 

زمان دادن برای ماسک پاکسازی پوست

 

 • در این مرحله نیز یک حوله گرم به مدت 5 دقیقه روی پوست قرار داده می شود تا اثربخش ماسک روی پوست بیشتر شود . 

 

قرار دادن حوله گرم روی پوست

 

 • سپس ماسک صورت با استفاده از یک حوله نرم و مرطوب از روی پوست پاک می شود و در نهایت با یک حوله تمیز و خشک ، پوست صورت را خشک می کنند . 

 

تمیز کردن و خشک پوست صورت از ماسک پاک کننده

 

 • در این مرحله مقداری تونر که با نوع پوست شما سازگار است را با استفاده از  پد پنبه ای روی پوست قرار می دهند تا پاکسازی پوست صورت در آرایشگاه به بهترین شکل ممکن انجام شود . تونرها با ترکیبات آنتی اکسیدانی و مغذی پوست را بازسازی و ترمیم می کنند و بعد از پاکسازی و قبل از استفاده از مرطوب کننده روی پوست باقی می مانند . 

 

استفاده از تونر

 

مرحله چهارم : استفاده از مرطوب کننده

 • معمولا مرحله آخر پاکسازی پوست صورت در آرایشگاه شامل استفاده از یک مرطوب کننده سازگار با نوع پوست شماست . این مرطوب کننده معمولا با حرکات ملایم و رو به بالا روی پوست اعمال می شود و در حین حرکت ، پوست را ز پایه گردن تا پیشانی به سمت بالا ماساژ می دهند . این کار گردش خون را افزایش میدهد و مرطوب‌کننده باید رطوبت حاصل از درمان‌ های شما را در پوست حفظ کند . 

 

استفاده از مرطوب کننده

 

 • بهتر است زمان دریافت خدمات پاکسازی پوست صورت در آرایشگاه را به گونه ای برنامه ریزی کنید که بعد از اتمام کار حداقل یک ساعت در فضای سالن بمانید و از قرار گرفتن در معرض نور خورشید ، آب و هوا، آلاینده ها و غیره نباشید . در غیر اینصورت قبل از اینکه شما را به بیرون بفرستند ، یک کرم محافظ مخصوص پوست با SPF را روی پوست شما می‌ مالند تا پس از خروج از پوست شما محافظت کند . 

 

 • توصیه می شود حداقل تا دو روز بعد از دریافت خدمات پاکسازی پوست صورت در آرایشگاه از آرایش کردن خودداری کنید . زیرا پوست بعد از انجام پاکسازی و فیشیال حساس تر می شود . بنابراین اجازه دهید پوستتان از یک روز بدون آرایش لذت ببرد تا بتواند نفس بکشد و تجدید قوا کند . 

 

 • شما می توانید این مدل از پاکسازی پوست صورت در آرایشگاه را هر 2 هفته یکبار یا یک بار در ماه تکرار کنید تا سلامتی و شادابی پوست خود را به بهترین شکل ممکن حفظ نمایید . 

 

مراحلی که در بالا توضیح داده شد ، از جمله مراحل عمومی برای پاکسازی پوست صورت در آرایشگاه هستند . اما اگر شما دارای مشکلات پوستی خاصی باشید ممکن است یک یا چند مرحله اضافی برای درمان و کنترل مشکلات پوستی شما اضافه شود تا نتیجه حاصل از پاکسازی پوست بهتر مشخص شود .

 

فواید پاکسازی پوست صورت در آرایشگاه

به طور کلی ، پاکسازی پوست صورت فواید خیلی زیادی به همراه دارد که در زیر به برخی از این فواید اشاره کردیم :

 

افزایش گردش خون

فیشیال با گردش جریان خون در زیر پوست به تجدید سلول های پوست کمک می کند که پس از آن می تواند پف کردگی و تجمع مایعات ناشی از سیستم لنفاوی ما را کاهش دهد . گردش خون خوب از این جهت مهم است که اکسیژن ، پروتئین و مواد مغذی را به پوست می رساند و در عین حال پوست ما را از شر سموم خلاص می کند . 

 

پاکسازی عمیق

اگرچه ما دوست داریم فکر کنیم پاک کننده های روزانه پوست ما عمیقاً به منافذ پوست نفوذ می کنند ، اما این محصولات آنظور که باید پوست را به طور عمیق تمیز نمی کنند . انجام فیشیال به از بین بردن تجمع چربی و کثیفی پوست کمک می کند که یک پاک کننده روزانه نمی تواند اینکار را انجام دهد . باکتری های حاصل از روغن و کثیفی نیز از بین می روند و پوستی سالم و درخشان برای شما به ارمغان می آورند . 

 

تاثیرات ضد پیری

با افزایش گردش خون در صورت و سرعت گردش سلولی به کند کردن روند پیری کمک می کند . ماساژ ماهیانه صورت باعث تحریک تولید کلاژن و تقویت ماهیچه های صورت شما می شود و خطوط و چین و چروک های صورت را به حداقل می رساند و پوست نرم تری برایتان ایجاد می کند . (کلاژن به طور طبیعی تولید می شود ، اما متأسفانه در حدود 25 سالگی شروع به کاهش می کند) .

 

ایجاد آرامش

انجام فیشیال نه تنها باعث آرامش چهره می شود بلکه در آرامش ذهن نیز موثر است . فیشال به شما این امکان را می دهد که روی تنفس خود تمرکز کنید و اعتماد به نفس خود را برای داشتن پوست زیبا و سالم به دست آورید . 

 

عوارض پاکسازی پوست صورت در آرایشگاه

اگر پاکسازی پوست با روش درست و با استفاده از محصولات متناسب با نوع پوست انجام نشود ممکن است باعث ایجاد مشکلات بیشتری در پوست شود . به همین دلیل است که توصیه می شود برای دریافت خدمات فیشیال پوست حتما به یک آرایشگاه یا سالن زیبایی که دارای لاین تخصصی در زمینه فیشیال است مراجعه کنید تا این خدمات را زیر نظر افراد متخصص و با تجربه در این زمینه دریافت نمایید.

از عوارض پاکسازی پوست صورت می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 

تحریک و قرمزی پوست

معمول ترین عوارض جانبی ناشی از فیشیال غیر تخصصی صورت قرمزی و لکه دار شدن پوست است . این ممکن است به فشار لایه برداری و هرگونه استخراج یا مواد مورد استفاده در طول عملیات مربوط باشد . معمولا بعد از فیشیال به شما گفته می شود که در یک یا دو روز اول بعد از فیشیال، صورت خود آرایش نکنید یا از هیچ محصول دیگری روی پوست خود استفاده نکنید . به شما توصیه می شود که سه روز قبل از یک رویداد بزرگ که در آن می خواهید بهترین ظاهر خود را داشته باشید ، درمان خود را برنامه ریزی کنید تا صورت شما بتواند قرمزی را از بین ببرد . 

 

ایجاد جوش صورت

باکتری هایی که در حین انجام فیشیال وارد پوست می شوند ، معمولاً باعث شیوع جوش پس از پاکسازی صورت می شوند . ماشین‌ های بخار و ابزارهایی که به اندازه کافی ضدعفونی نشده‌ اند نیز می‌ توانند به عنوان زیستگاه‌ های پرورش این میکروب‌ ها عمل کنند .

 

ایجاد جای جوش و زخم

هنگامی که متخصصان فیشیال از انگشتان یا تجهیزات خود برای حذف ناخالصی‌ ها از منافذ استفاده می‌ کنند ، ممکن است به لایه بیرونی پوست مشتری آسیب هایی وارد شود و استخراج بیش از حد قوی ممکن است منجر به زخم و خونریزی شود . اگر در حین انجام فیشیال به پوست شما آسیب وارد شود ، این آسیب ممکن است منجر به عفونت یا بدتر از آن ، زخم شود . 

 

خشکی پوست

یکی از اهداف اولیه فیشیال صورت ، لایه برداری پوست و آوردن تازه ترین لایه پوست به سطح است . با این حال ، لایه برداری بیش از حد شدید ممکن است پوست را خشک و حساس کند . به همین دلیل است که توصیه میشود بعد از دریافت خدمات پاکسازی پوست ، حتما از یک مرطوب کننده ملایم و بدون عطر باستفاده کنید تا از خشکی جلوگیری شود . پرهیز از نور خورشید بعد از فیشیال صورت نیز توصیه می شود زیرا اشعه ماوراء بنفش می تواند خشکی پوست را بیشتر تشدید کند . 

 

خلاصه مطلب

انجام پاکسازی پوست صورت نه تنها باعث آرامش و شادابی صورت می شود ، بلکه ذهن را نیز تقویت می کند . فیشال به شما این امکان را می دهد که با داشتن پوستی زیبا و سالم ، اعتماد به نفس خود را به دست آورید . در واقع فیشال های ماهانه به حمایت از برنامه مراقبت از پوست در منزل شما برای دستیابی به سالم ترین پوست ممکن کمک می کند . 

 

مطالب مرتبط و پیشنهادی :

هر آنچه درباره پاکسازی پوست صورت باید بدانید

فیشال و پاکسازی پوست چیست و چگونه انجام می شود؟

پاکسازی پوست صورت در خانه

فواید پاکسازی و فشیال پوست با اکسیژن

اسکراب صورت چیست؟ + طرز استفاده و عوارض و فواید آن

پاکسازی پوست در خانه با مواد طبیعی

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
تازه‌های اینستاگرام
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید