نکاتی برای انتخاب پزشک حرفه ای

بزرگنمایی
دسته: خواندنی های روز تاریخ نگارش: ۳۱ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۴
5
تعداد رای‌دهندگان: 110

چه نیاز به ایجاد تغییر در دکتر فعلی خود داشته باشید، چه متوجه شوید که برای مراقبت از علائم خاص به یک متخصص نیاز دارید، باید از این دستورالعمل‌ها برای انتخاب دکتر حرفه‌ای و مناسب برای مراقبت‌های پزشکی خود پیروی کنید.

نکاتی برای انتخاب پزشک حرفه ای

مشکلات جسمی از جمله مواردی است که می‌تواند زندگی بسیاری از افراد را مختل کند و اگر به آنها در زمان مناسب رسیدگی نشود، آینده فرد بیمار عملا تاریک خواهد شد. پزشکان متخصص و کاربلد هستند که می‌توانند از این مشکلات جلوگیری و آنها را درمان کنند.

طبق مقاله منتشر شده در وب‌سایت iranianexchange.com، بیمارانی که به پزشک مورد نظر خود مراجعه می‌کنند، از او انتظار رفتاری درست و شایسته دارند. در کنار مهارت‌ها و تخصص‌های پزشک، ویژگی‌های اخلاقی خوب، مهم‌ترین عامل در جلب رضایت بیماران است. بیماران برای درمان مشکلات خود به پزشک مراجعه می‌کنند و از او انتظار گوش سپردن به صحبت‌هایشان را دارند. اما این تمام ماجرا در انتخاب پزشک نمی‌باشد و باید نکات دیگری را نیز لحاظ کرد.

چه نیاز به ایجاد تغییر در دکتر فعلی خود داشته باشید، چه متوجه شوید که برای مراقبت از علائم خاص به یک متخصص نیاز دارید، باید از این دستورالعمل‌ها برای انتخاب دکتر  حرفه‌ای و مناسب برای مراقبت‌های پزشکی خود پیروی کنید.

 

نیازهای خود را ارزیابی کنید

آیا به یک پزشک جدید برای مراقبت‌های اولیه نیاز دارید؟ در این صورت، پیدا کردن فردی که بتوانید به او اعتماد کنید، بسیار مهم است که بتوانید به خوبی با او ارتباط برقرار کنید و یک رابطه طولانی مدت برقرار کنید.

یک متخصص علاوه بر تخصص در حوزه خود باید در ارتباط با بیمار نیز تخصص داشته باشد. شما همچنان باید به خوبی ارتباط برقرار کنید، اما بسته به ماهیت مشکل سلامتی شما، نحوه برقراری ارتباط مهم است که آن را پزشک باید تشخیص دهد.

صرف نظر از نوع متخصص که نیاز دارید، باید مطمئن باشید که می‌توانید به طور موثر در فضایی با احترام متقابل ارتباط برقرار کنید. بسیاری از بیماران شکایت دارند که نمی‌توانند به خوبی با پزشک خود صحبت کنند و اصلا پزشک حرف آنها را گوش نمی‌دهد و زمان کافی برای او نمی‌گذارد.

گاهی اوقات این مشکلات به دلیل بی توجهی به نیازهای بیمار است. ارتباط محترمانه مستلزم درک بیماران و مشکلات و موانعی است که دارند.

 

به دنبال پزشکانی باشید که بیمه شما قبول می‌کنند

این مرحله با گذشت زمان سخت‌تر می‌شود. ماهیت بیمه سلامت به این معناست که روابط بین بیمه‌گران و ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی در طول زمان تغییر می‌کند. ممکن است پزشکان سال به سال بیمه‌هایی که با آنها کار می‌کنند را تغییر دهند و این می‌تواند برای شما هزینه‌بر باشد. به عبارت دیگر، اگر از طریق شرکت A بیمه دارید، باید فقط به پزشکانی مراجعه کنید که آن بیمه را قبول می‌کنند، یا باید هزینه خدمات او را جداگانه پرداخت کنید.

 

نوع مناسب متخصص را ببینید

با مراجعه به متخصصی اشتباه، متوجه خواهید شد که تشخیص بیماری شما با کندی روبه رو می‌شود و به این ترتیب، نمی‌توانید خیلی سریع فرایند درمان را آغاز کنید. برای پیدا کردن متخصص مورد نیاز خود تحقیق کنید و قبل از آن به پزشک عمومی مشکل خود را بگویید تا او شما را به متخصص معرفی کند.

 

سابقه پزشک را بررسی کنید

میزان و سطح تجربه پزشک جدید شما می‌تواند بسیار مهم باشد، به خصوص اگر تشخیص یک مشکل پزشکی یا مشکلی که نیاز به درمان دشواری دارد، سخت باشد. همچنین باید به دنبال این باشید که درباره گذشته سالم و درست پزشک خود مطمئن شوید.

مانند بررسی سوابق تحصیلی و گواهینامه پزشک، باید در مورد سوابق پزشکی او نیز تحقیق کنید تا مطمئن شوید که پزشک انتخابی شما سوابق پاکی دارد و عاری از قصور یا مشکلات دیگر است.

 

برخی ملاحظات بیشتر

محل مطب و بیمارستان پزشک انتخابی شما، ممکن است در میان موارد مهم باشد، چرا که باید زمان و روز خود را برای رسیدن به محل طبابت او بگذارید.

جنسیت نیز یکی دیگر از فاکتورهای مهم برای برخی افراد در زمان انتخاب پزشک است. این انتخاب در واقع نیاز شما به برقراری ارتباط محترمانه را برطرف می‌کند. با این حال، به خاطر داشته باشید که برتری در پزشکی جنسیت نمی‌شناسد.

سن او را در نظر بگیرید. برخی پزشکان هستند که در سن پایین نیز بسیار قابل اعتماد هستند و بهترین تشخیص‌ها را دارند. اگر به دنبال این هستید که پزشک خانواده انتخاب کنید، یک پزشک جوان‌تر از خود را در نظر بگیرید که احتمالاً بیشتر از شما عمر خواهد کرد.

درست مانند انتخاب جنسیت، ممکن است زبان یا فرهنگ مادری پزشک نیز در انتخاب مهم باشد. وقتی صحبت از چیزی شخصی مانند مراقبت‌های پزشکی به میان می‌آید، باید بتوانید به خوبی ارتباط برقرار کنید و به ویژه موانع زبانی را کنار بزنید. فرهنگ همچنین می‌تواند بر نحوه تعامل شما با پزشک اثر بگذارد.

منبع: iranianexchange.com

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
تازه‌های اینستاگرام
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید