بهترین کرم ضد آفتاب ایرانی برای انواع پوست خشک، چرب و جوشدار

بزرگنمایی
دسته: مراقبت از پوست تاریخ نگارش: ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۱
5
تعداد رای‌دهندگان: 575

در این بخش از زیبامون با مجموعه ای از بهترین ضد آفتاب های ایرانی برای انواع پوست آشنا خواهید شد.

بهترین کرم ضد آفتاب ایرانی برای انواع پوست خشک، چرب و جوشدار

شاید تصور کنید که خرید ضد آفتاب یک کار راحت است اما اینطور نیست و انتخاب ضدآفتاب به سادگی قبل نیست . زیرا امروزه نسل های جدید از ضد آفتاب طراحی و تولید شده اند که برای محافظت کامل‌ تر در برابر اشعه‌ های UVA و UVB ساخته شده‌ اند . با توجه به همه گزینه های جدید ، چگونه می دانید بهترین کرم ضد آفتاب ایرانی یا خارجی برای شما کدام است ؟ 

به طور کلی ، برای اکثر مردم ، تلاش برای مقایسه یک ضد آفتاب با دیگری می تواند پیچیده باشد . اینکه بدانید بهترین کرم ضد آفتاب ایرانی یا خارجی کدام است و کدام یک از این محصولات با ویژگی ها و نیاز پوستی شما هماهنگ است می تواند از جمله چالش های اولیه برای انتخاب و خرید ضد آفتاب باشد . 

بنابراین اگر تصمیم دارید بهترین کرم ضد آفتاب ایرانی را برای استفاده روزمره خود انتخاب کنید ، ابتدا لازم است اطلاعات خوبی در این زمینه داشته باشید تا در انتخاب خود ، بسیار موفق عمل کنید . در ادامه این بخش با زیبامون دات کام همراه بمانید تا با ویژگی های بهترین کرم ضد آفتاب ایرانی و خارجی آشنا شده و سپس به سراغ انتخاب کرم ضد آفتاب مورد نظر خود بروید .

 

پیدا کردن بهترین کرم ضد آفتاب

کرم‌ های ضد آفتاب به دو طریق از شما در برابر اشعه‌ های خطرناک فرابنفش (UV) خورشید محافظت می‌ کنند . بعضی از آنها نور را پراکنده می کنند و آن را از بدن شما منعکس می کنند و برخی دیگر اشعه UV را قبل از رسیدن به پوست شما جذب می کنند . 

تا چند سال پیش ، انتخاب یک کرم ضد آفتاب خوب به این معنی بود که شما فقط به دنبال یک فاکتور محافظتی بالا در برابر آفتاب (SPF) باشید که میزان محافظت کرم ضد آفتاب در برابر یک نوع اشعه ماوراء بنفش سرطان‌زا ، اشعه ماوراء بنفش B (UVB) را ارزیابی می‌ کند . 

اما تحقیقات جدید نشان داده اند که اشعه ماوراء بنفش A (UVA) نیز خطر سرطان پوست را افزایش می دهد . در حالی که اشعه های UVA باعث آفتاب سوختگی نمی شوند ، به عمق پوست نفوذ کرده و باعث ایجاد چین و چروک می شوند . آژانس حفاظت از محیط زیست تخمین می زند که تا 90 درصد از تغییرات پوستی مرتبط با افزایش سن واقعاً ناشی از قرار گرفتن در معرض اشعه UVA در طول عمر است . 

 

کرم ضد آفتاب

 

ضد آفتاب های جدید با طیف وسیع محافظت از پوست

پس بهترین کرم ضد آفتاب ایرانی یا خارجی برای شما کدام است ؟ واضح است که شما یک کرم ضد آفتاب با طیف وسیع یا چند طیف محافظتی برای UVB و UVA می خواهید . ترکیبات با طیف وسیع حفاظتی عبارتند از بنزوفنون ها (اکسی بنزون - oxybenzone)، سینامات ها (اکتیل متیل سینامات و سینوکسات - octylmethyl cinnamate and cinoxate)، سولیسوبنزون (sulisobenzone) ، سالیسیلات ها (salicylates) ، دی اکسید تیتانیوم (titanium dioxide) ، اکسید روی (zinc oxide) ، آووبنزون (Parsol 1789) و ecamsule (Mexoryl) هستند .

از دیگر ویژگی های بهترین کرم ضد آفتاب ایرانی و خارجی می توان به موارد زیر نیز اشاره کرد :

 

 • دارای SPF 15 یا بالاتر برای محافظت در برابر UVB

فاکتور SPF میزان تاثیر ضد آفتاب را در جلوگیری از آفتاب سوختگی ناشی از اشعه UVB ارزیابی می کند . اگر به طور معمول در 10 دقیقه پوستتان دچار آفتاب سوختگی می شود ، SPF 15 آن را در ضریب 15 ضرب می کند ، به این معنی که می توانید 150 دقیقه قبل از سوختن از معرض تابش نور خورشید دور شوید . 

طبق گفته پزشکان متخصص ، برای اکثریت قریب به اتفاق افراد ، SPF 15 خوب است . اما افرادی که پوست بسیار روشن ، سابقه خانوادگی سرطان پوست یا بیماری هایی مانند لوپوس که حساسیت به نور خورشید را افزایش می دهد ، باید SPF 30 یا بالاتر را در نظر بگیرند .

البته باید به خاطر داشته باشید که هر چه SPF بالاتر باشد ، مزیت افزایش کمتری دارد : برخلاف آنچه شما فکر می کنید ، SPF 30 دو برابر SPF 15 قوی نیست . در حالی که SPF 15 93٪ UVB را فیلتر می کند ، SPF 30 97٪ را فیلتر می کند و فقط یک بهبود جزئی به همراه دارد .

 

 • محافظت در برابر اشعه UVA

هیچ رتبه‌ بندی وجود ندارد که به شما بگوید یک کرم ضد آفتاب چقدر در جلوگیری از اشعه UVA خوب است . بنابراین وقتی صحبت از محافظت در برابر اشعه UVA می شود ، باید به مواد تشکیل دهنده آن توجه کنید . برای این منظور باید به دنبال ضد آفتابی باشید که حداقل یکی از موارد زیر را در خود داشته باشد : اکامسول (ecamsule) ، آووبنزون (avobenzone) ، اکسی بنزون (oxybenzone) ، دی اکسید تیتانیوم ( titanium dioxide) ، سولیسوبنزون (sulisobenzone) یا اکسید روی (zinc oxide . هر کدام از این موارد می توانند این محافظت را ارائه دهند .

 

 • مقاومت در برابر آب و عرق

اگر قرار است ورزش کنید یا در آب باشید ، ارزش دارد که یک ضد آفتاب مقاوم در برابر آب و عرق تهیه کنید . اما درک کنید که این واقعا به چه معناست . FDA ، کرم ضد آفتاب ضد آب را اینگونه تعریف می کند که سطح SPF بعد از 40 دقیقه ماندن در آب موثر باقی می ماند . بسیار مقاوم در برابر آب یعنی بعد از 80 دقیقه شنا ماندگاری دارد . این ضد آفتاب ها به هیچ وجه ضد آب نیستند ، بنابراین اگر در حال غوطه وری هستید ، باید مرتباً آنها را دوباره استفاده کنید . 

 

 • برندی که دوست دارید

حتی اگر یک برند توسط همه متخصصان توصیه شود ، اگر آن را دوست نداشته باشید ، از آن استفاده نخواهید کرد . ترجیح شخصی واقعا مهم است . بنابراین کرم ضد آفتابی را انتخاب کنید که از برند مورد علاقه تان بوده و در عین حال ویژگی های یک کرم ضد آفتاب عالی را نیز داشته باشد . 

 

 • ضد آفتاب مناسب برای کودکان

پوست حساس نوزادان و کودکان به راحتی توسط مواد شیمیایی موجود در کرم های ضد آفتاب بزرگسالان تحریک می شود ، بنابراین از ضد آفتاب های حاوی پاراآمینوبنزوئیک اسید (PABA) و بنزفنون هایی مانند دی اکسی بنزون ، اکسی بنزون یا سولیسوبنزون خودداری کنید . 

ضد آفتاب های کودکان از موادی مانند دی اکسید تیتانیوم و اکسید روی استفاده می کنند که کمتر باعث تحریک پوست می شوند و برخلاف مواد شیمیایی ، این مواد بدون جذب از پوست نوزاد محافظت می کنند . برای کودکان 6 ماهه یا بزرگتر ، به دنبال ضد آفتابی باشید که برای کودکان با SPF 15 یا بالاتر طراحی شده است . آکادمی اطفال آمریکا توصیه می کند که نوزادان زیر 6 ماه به طور کامل در معرض نور خورشید قرار نگیرند . 

 

 • ضد آفتاب برای مشکلات پوستی یا آلرژی

افرادی که پوست حساس یا بیماری های پوستی مانند روزاسه دارند نیز ممکن است از استفاده از کرم های ضد آفتاب طراحی شده برای کودکان سود ببرند . به جای مواد شیمیایی مانند پارا آمینو بنزوئیک اسید (PABA) ، دی اکسی بنزون ، اکسی بنزون یا سولیسوبنزون ، از دی اکسید تیتانیوم یا اکسید روی استفاده کنید . اگر تحریک یا حساسیت پوستی دارید ، از کرم های ضد آفتاب حاوی الکل ، عطر یا مواد نگهدارنده خودداری کنید . 

سایر ضد آفتاب های حاوی مرطوب کننده ها یا سایر مواد برای افرادی با پوست خشک یا چرب است . تا زمانی که آنها الزامات UVA و UVB را در بالا برآورده می کنند ، می توانید آنها را امتحان کنید و ببینید چه چیزی بهترین کار را می کند . 

 

بهترین ضد آفتاب

 

نحوه درست استفاده از ضد آفتاب

در حالی که انتخاب بهترین کرم ضد آفتاب ایرانی یا خارجی مناسب مهم است ، اما اگر روزانه و به درستی از آن استفاده نکنید ، کمک چندانی نخواهد کرد . از این نکات که کارشناسان در رابطه با نحوه درست استفاده از ضد آفتاب گفته اند ، استفاده کنید . 

 

 • کرم ضد آفتاب را 15 تا 30 دقیقه قبل از قرار گرفتن در معرض آفتاب استفاده کنید . برای خانم ها می توان از ضد آفتاب زیر آرایش استفاده کرد . از حدود 2 قاشق غذا خوری برای پوشاندن کل بدن خود استفاده کنید . خساست نکنید ! تعدادی از مطالعات نشان می‌ دهند که مردم به اندازه کافی استفاده نمی‌ کنند و تنها 10 تا 25 درصد از مزایای آن را دریافت می‌ کنند .

 

 • نقاطی که به راحتی از دست می‌ روند ، مانند نوک گوش‌ ها ، پاها ، پشت ساق پاها و در صورت وجود ، نقطه طاسی را فراموش نکنید . از آنجایی که لب‌ های شما نیز ممکن است دچار آفتاب سوختگی شوند ، از یک بالم لب محافظ در برابر اشعه ماوراء بنفش استفاده کنید و آن را مرتباً تجدید کنید . 

 

 • مهم نیست که ضد آفتاب شما چقدر ماندگار است ، حداقل هر 2 ساعت یک بار و اگر عرق می کنید یا خیس می شوید ، کرم ضد آفتاب را تجدید کنید . 

 

 • به تاریخ انقضای روی بطری کرم ضد آفتاب دقت کنید . ضد آفتاب با گذشت زمان اثر خود را از دست می دهد . 

 

 • هر زمان که در طول روز بیرون هستید از کرم ضد آفتاب استفاده کنید و استفاده از کرم ضد آفتاب را فقط به زمانی که هوا گرم و آفتابی است ، موکول نکنید . زیرا در یک روز خاکستری و ابری ، تا 80 درصد از پرتوهای خطرناک UV همچنان از ابرها عبور می کنند و در طول زمستان ، قرار گرفتن در معرض اشعه های خورشید همچنان می تواند اثرات مخربی بر روی پوست شما داشته باشد .

اکنون که با نکات مربوط به ویژگی های بهترین کرم ضد آفتاب ایرانی یا خارجی آشنا شدید ، وقت آن است که تعدادی از بهترین برندهای ضد آفتاب ایرانی را به شما همراهان عزیز معرفی کنیم تا بتوانید بهترین و مناسب ترین انتخاب را برای خود داشته باشید :

 

بهترین کرم ضد آفتاب ایرانی برای پوست خشک

اگر دارای پوست خشک و حساسی هستید بهترین کرم ضد آفتاب ایرانی که می تواند با پوست شما سازگاری داشته باشد  کرم ضد آفتاب هیدرودرم (Hydroderm) مدل Phisical Tinted است . این کرم ضد آفتاب دارای SPF60 بوده ، عضاره کاکتوس دارد و از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است .

 

کرم ضد آفتاب هیدرودرم

 

بهترین کرم ضد آفتاب ایرانی برای پوست چرب و جوشدار

اگر دارای پوست چرب و جوش دار هستید و می خواهید بهترین کرم ضد آفتاب ایرانی که با شرایط پوستتان هماهنگ است را انتخاب کنید ، بهترین پیشنهاد این است که به سراغ کرم ضد آفتاب ایرانی از برند پریم (Prime) بروید . این کرم ضد آفتاب رنگی ، مناسب پوست های چرب و آکنه دار بوده ، پوشش دهی خوبی برای لک و جوش صورت دارد ، مهار کننده باکتری های مولد جوش بوده ، دارای SPF60 است و از پوست در برابر اشعه UVA و UVB به خوبی محافظت می کند و همچنین تاثیر خیلی خوبی در کنترل چربی پوست دارد . 

 

کرم ضد آفتاب پریم

 

بهترین کرم ضد آفتاب ایرانی برای پوست مختلط

کرم ضد آفتاب نئودرم (Neuderm) مدل Highly Protective یکی از کرم‌ های مناسب برای محافظت از پوست مختلط و چرب است که استفاده از آن میتواند پوست را به خوبی در برابر اثرات بد تابش خورشید ایمن کند .

 

کرم ضد آفتاب نئودرم

 

بهترین کرم ضد آفتاب گیاهی ایرانی 

کرم ضد آفتاب شون (Schon) با رنگ طبیعی یکی دیگر از بهترین کرم ضد آفتاب ایرانی است که گیاهی بوده و برای محافظت از پوست در برابر اشعه های مضر نور خورشید بسیار مناسب است . این کرم ضد آفتاب گیاهی ایرانی با پوست معمولی و خشک سازگار بوده ، حاوی عصاره بابونه است و دارای +SPF50 است .

 

کرم ضد آفتاب شون

 

بهترین ضد آفتاب کرم پودری ایرانی

بهترین کرم ضد آفتاب ایرانی کرم پودری از برند الارو هست . کرم ضدآفتاب برند Ellaro 1 ، مدل Haute Protection سری Foundation Effect  دارای اثر کرم‌ پودری است که می‌ تواند هم از پوستتان در برابر اشعه‌ های مضر نور خورشید محافظت کند و هم کاربردی مشابه کرم‌ پودر دارد . رنگ کرم الارو بژ روشن است که هم برای پوست روشن و هم برای پوست گندمی مناسب خواهد بود . این ضد آفتاب کرم پودری برای پوست چرب مناسب است .

 

کرم ضد آفتاب الارو

 

پرفروش ترین ضد آفتاب ایرانی

کرم ضد آفتاب ایرانی لافارر (lafarrerr) ، را می توان به عنوان پرفروش ترین ضد آفتاب ایرانی معرفی کرد . این کرم ضد آفتاب مخصوص پوست‌ های چرب با SPF 40 ، یکی از محصولات باکیفیت این برند است . این محصول حاوی عصاره گیاهان شیرین بیان ، بیربری ، سارمنتوزا ساکسی فراگا ، آلوئه ورا انانتیاکلرانتا ، اولئانولیک اسید و پاپایا است که موجب پیشگیری و رفع لک های پوستی شده ، مات کنندگی پوست ، ضد حساسیت ، کند کردن روند پیری پوست و حفاظت بالا از پوست در برابر اشعه های UV-A و UV-B می شود .

 

کرم ضد آفتاب لافارر

 

خلاصه مطلب

کرم ضد آفتاب یکی از محصولات مراقبت از پوست بسیار ضروری برای تمام افراد است که لازم است در تمام روزهای سال به مقدار مناسب و درست مورد استفاده قرار گیرد تا به خوبی از پوست در برابر مضرات نور خورشید محافظت شود . برای اینکه بتوانید بهترین کرم ضد آفتاب ایرانی یا خارجی را انتخاب کنید لازم است به چند نکته مهم که در این مقاله به آن اشاره کنیم توجه داشته باشید و بعد بهترین و مناسب ترین کرم ضد آفتاب را متناسب با شرایط پوستی خود تهیه کرده و مورد استفاده قرار دهید . 

 

مطالب مرتبط و پیشنهادی :

معرفی 14 تا از بهترین ضد آفتاب برای پوست چرب، خشک و مختلط

نکات کاربردی برای خرید ضد آفتاب مناسب + معرفی محصول و لینک خرید

روش درست استفاده از کرم ضد آفتاب

راهنمای خرید کرم ضدآفتاب

چرا باید همیشه ضد آفتاب بزنیم؟

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
تازه‌های اینستاگرام
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید