روتین پوستی روزانه با لوازم آرایشی و بهداشتی اورجینال

بزرگنمایی
دسته: نکات زیبایی و آرایشی تاریخ نگارش: ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۰
5
تعداد رای‌دهندگان: 664

روتین پوستی روزانه یکی از مهم ترین کارهایی است که هر فردی برای داشتن پوست زیبا و سلام بایستی در برنامه خود داشته باشد.

روتین پوستی روزانه با لوازم آرایشی و بهداشتی اورجینال

امروزه به دلیل استفاده بیشتر از لوازم آرایشی و همچنین آلودگی هوا و محیط و در تماس بودن پوست صورت با آلودگی ها و لوازم آرایشی در طول روز و یا ساعات خاص نیاز است که حتما به پاکسازی و تمیز کردن پوست خود با روش های مناسب توجه ویژه ای داشته باشید تا همواره یک پوست شاداب داشته و از به وجود آمدن لک و جوش و یا چین و چروک های پوستی پیشگیری کنید. برای این منظور باید همواره روتین پوستی روزانه و مناسب با نوع پوست خود داشته باشید. روتین پوستی در واقع مراحلی از مراقبت های پوستی است که هر صبح و شب قبل از آرایش و یا برای پاکسازی آرایش از صورت انجام می شود، البته حتی اگر قرار نیست در طول روز آرایش داشته باشید باید روتین پوستی روزانه را انجام دهید تا باعث حفظ شادابی و طراوتت بیشتر پوست خود شوید.

 

 

روتین پوستی روزانه مناسب انواع پوست

همانطور که گفته شد برای داشتن یک پوست شاداب و زیبا نیاز است که حتما مراقبت های ویژه ای را برای ان در نظر بگیریم و با انجام مراقبت های خاص در مدت زمان طولانی باعث کاهش آسیب ها و لکه های پوستی و جوش و یا چین و چروک شده و از به وجود آمدن دوباره آن ها جلوگیری کنیم. روتین پوستی را حتما باید به طور مداوم رعایت کرد تا به نتیجه دلخواه رسید و نباید انجام آن را فراموش کرد تا به صورت یک عادت روزانه تبدیل شود. در واقع استفاده از محصولات مراقبتی برای یک روتین پوستی مناسب اهمیت بسیار زیادی دارد و نیاز است که توجه ویژه ای به این مرحله از مراقبت شود تا با استفاده از لوازم آرایشی اورجینال و با کیفیت پوستی شاداب و بدون هیچ ایرادی را داشت باشید.

برای انجام یک روتین پوستی روزانه و مناسب نیاز است که ابتدا نوع پوست خود را تشخیص دهید و سپس محصولات مراقبتی مناسب پوست خود را تهیه کنید. انواع پوست صورت به طور کلی به چند دسته تقسیم می شود که عبارتند از پوست معمولی، چرب، خشک، مختلط، که هر یک از این نوع پوست ها نیاز به مراقبت های ویژه خود دارند تا پوستی جوان و شاداب داشته و از بروز هرگونه مشکل پوستی جلوگیری شود. در ادامه با ویژگی انواع پوست ها آشنا می شویم:

پوست معمولی:

این نوع پوست همانطور که از اسم آن مشخص است دارای ظاهری طبیعی و رنگ یکدست است و همچنین کمترین میزان کاهش چربی و یا افزایش آن را دارد و به عبارتی چربی و یا خشکی بیش از حد در این نوع پوست دیده نمی شود.

پوست خشک:

پوست خشک به دلیل کمبود رطوبت در سطح آن حالت قرمزی و گاهی ترک خوردگی دارد و همچنین زودتر از سایر انواع پوست دچار چین و چروک می شود و به مراقبت های ویژه بیشتری نیاز دارد.

پوست چرب:

پوست چرب نسبت به دیگر انواع پوست ها بیشتر مستعد انواع جوش است و همچنین براقیت بیشتر در سطح پوست مشاهده می شود و به دلیل بالابوده چربی در سطح این نوع پوست منافذ باز صورت بیشتر دیده می شوند.

پوست مختلط:

پوست مختلط و یا ترکیبی در واقع شامل پوست هایی می شود که در قسمت پیشانی و بینی و گاهی چانه پوست صورت چرب بوده و دیگر قسمت ها خشک و یا معمولی هستند که در قسمت های چرب صورت جوش و منافذ باز و همچنین براقیت پوست بیشتری مشاهده می شود.

با شناخت انواع پوست ها و ویژگی هایی که راجع به آن ها توضیح دادیم می توانید نوع پوست خود را تشخیص دهید و محصولات مراقبتی مناسب پوست خود را تهیه کنید.

مراحل انجام روتین پوستی روزانه

همانطور که گفته شد انجام روتین پوستی روزانه باید به طور مدوام باشد تا اثر بخشی آن مشاهده شود. به طور کلی باید روتین روزانه پوستی را یک یا دوبار در روز و حداقل به مدت 6 هفته به طور مدوام و منظم انجام داد تا شاهد تغییرات پوست شوید.

مراحل انجام روتین پوستی روزانه با توجه به نوع پوست متفاوت است اما به طور کلی سه مرحله ی شستشوی پوست، حفظ تعادل پوست و آبرسانی و مرطوب کردن پوست را در برمی گیرد.

 

 

شستشوی پوست:

اولین و مهم ترین مرحله ی روتین روزانه پاکسازی و شستشوی پوست است که ابتدا نیاز است با پاک کننده آرایش مناسب پوست خود هرگونه آرایش و آلودگی را از سطح پوست پاک کنید و سپس با استفاده از ژل و یا فوم مخصوص شستشو مناسب پوست خود، پوست صورت  را به طور کامل پاکسازی کنید تا پوستی تمیز و بدون آلودگی برای انجام دیگر مراحل روتین پوستی داشته باشید.

حفظ تعادل پوست:

در این مرحله با استفاده از تونر مخصوص پوست خود به طور کامل پوست را  پاکسازی کرده و همچنین تونر باعث حفظ کنترل چربی و حفظ تعادل پوست می شود. با استفاده از یک تونر خوب برای پاکسازی صورت (تونر بیوآکوا) علاوه بر پاکسازی عمقی پوست صورت، باعث حفظ تعادل و کنترل چربی پوست و همچنین جلوگیری از ایجاد انواع جوش و یا چین و چروک می شود.

رطوبت رسانی:

بعد از انجام دو مرحله قبل نوبت به آبرسانی و مرطوب کردن پوست می رسد. این مرحله برای تمام انواع پوست ها توصیه می شود و نیاز است که حتما از انواع کرم ها و بهترین آبرسان (آبرسان هیالورونیک اسید بیوآکوا، ) مناسب پوست خود استفاده کنید تا با آبرسانی و رطوبت رسانی باعث کنترل چربی پوست و همچنین جلوگیری از خشکی بیش از حد پوست خود شده و طروات و شادابی را به پوست صورت خود بازگردانید.

همانطور که گفته شد با شناخت نوع پوست خود و همچنین با استفاده از روتین پوستی روزانه با لوازم آرایشی و بهداشتی اورجینال میتوانید پوستی شاداب و با طراوت داشته و همچنین از ایجاد جوش و لکه و یا چین و چروک جلوگیری کنید.

علاوه بر روتین پوستی مناسب نیاز است که حتما از انواع ماساژ های پوستی و دیگر محصولات مراقبتی مانند کرم های دور چشم و کرم ضد آفتاب، انواع ماسک های لایه بردار و آبرسان ورقه ای و لوسیون مناسب پوست خود استفاده کنید تا روند پیری پوست را به عقب انداخته و پوستی جوانتر و شاداب و بدون هیچ گونه مشکل داشته باشید.

گوی یخ یک تجربه متفاوت

با توجه به توضیحاتی که راجع به داشتن پوستی سالم و شاداب داده شد می توان از انواع ماسک ها و ماساژ ها پوستی برای جلوگیری از چین و چروک انجام داد.

استفاده از گوی یخ یا همان آیس گلوب در روتین پوستی روشی بسیار مناسب و آسان است که به راحتی می توانید با استفاده از آن روند ایجاد چین و چروک را به تاخیر انداخته و همچنین به دلیل خنک بودن این وسیله از افتادگی و شل شدن پوست جلوگیری کنید، همچنین با استفاده از گوی یخ برای پوست های چرب و داری منافذ باز  با ماساژ گوی یخ بر روی پوست این منافذ را کوچکتر کرد و چربی سطح پوست کنترل شده و در پی آن باعث کاهش و جلوگیری از ایجاد جوش می شود..

این ابزار مراقبتی بدون هیچگونه درد و یا تحریک پوست باعث جوانسازی و افزایش شادابی پوست و همچنین جلوگیری از ایجاد جوش شده و باعث کاهش لکه های پوستی و روشن شدن پوست نیز  می شود.

 

نکته اخر

همانطور که گفته شد برای داشتن پوستی سالم و شاداب نیاز است که مراقبت های پوستی مناسب پوست خود را رعایت کرده و به طور مدوام  مراحل روتین پوستی را انجام داد تا به نتیجه ی دلخواه رسید.

نکته قابل توجه دیگر استفاده از لوازم آرایشی اورجینال و با کیفیت (لوسیون بدن سوپکس، ریمل هدی موجی، کرم پودر جی‌مکس) است، زیرا صرفا انجام روتین پوستی روزانه منجر به داشتن پوستی سالم و شاداب نمی شود و نیاز است که حتما از لوازم آرایشی با کیفیت نیز برای پوست خود استفاده کنید تا آسیبی به پوست وارد نکنند و شادابی و طراوت پوست حفظ شود.

فروشگاه اینترنتی مدیوسا یکی از فروشگاه های معتبر و با سابقه در زمینه فروش لوازم آرایشی و بهداشتی اورجینال و با کیفیت است که به ارائه انواع محصولات مراقبتی و آرایشی پوست و مو اورجینال می پردازد و جدید ترین و باکیفیت ترین لوازم آرایشی و بهداشتی را در اختیار خریداران محترم قرار می دهد، این فروشگاه محصولات را به سراسر کشور ارسال می کند و به راحتی می توانید در هرکجای کشور که هستید با خیالی آسوده خرید خود را انجام دهید و در سریع ترین زمان ممکن محصولات به دستتان می رسد. همچنین در هنگام خرید می توانید از مشاوره های تخصصی در زمینه نوع پوست خود و محصولات مراقبتی و آرایشی مناسب پوست خود استفاده کرده و بهترین انتخاب را داشته باشید.

شماره تماس : 09374804047

پیج اینستاگرام فروشگاه: https://www.instagram.com/medusa_beaauty/

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
تازه‌های اینستاگرام
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید