اشتباهات آرایشی که باید از آن ها دوری کنیم! (قسمت سوم)

دسته: نکات زیبایی و آرایشی تاریخ نگارش: ۲۹ شهریور ۱۳۹۵ - ۲۲:۰۰
5
تعداد رای‌دهندگان: 3699

گاهی اوقات زمان زیادی رو صرف آرایش صورتمون می‌کنیم، ولی در نهایت نتیجه خوبی نمی‌گیریم. اگه می‌خواین علتش رو بدونین، با ما همراه باشین.

اشتباهات آرایشی که باید از آن ها دوری کنیم! (قسمت سوم)

جالب است بدانید که حتی میکاپ آرتیست‌های مشهور نیز که کار آرایش سلبریتی‌ها را به عهده دارند، گاهی اشتباه می‌کنند. گاهی نیز به علت هم سو بودن با مد، از آرایشی استفاه می‌کنند که در نهایت آن هم نوعی اشتباه محسوب می‌شود. 
در اینجا با هم می‌بینیم که چگونه برخی انواع آرایش، سن شما را بیشتر نشان خواهند داد و باید از آن پرهیز کنید:

 

1. با گذر زمان، کم کم چروک‌ها در صورت پدیدار می‌شوند و یکی از اولین نقاطی که در معرض این مساله قرار می‌گیرد، دور چشم است. به همین دلیل فکر می‌کنیم هرچه بیشتر از کانسیلر و کرم پودرهای سنگین استفاده کنیم، بهتر می‌توانیم چروک‌ها را بپوشانیم، ولی متاسفانه همانطور که می‌بینید، این کار کاملا برعکس عمل می‌کند و چروک صورت را بیشتر در معرض دید قرار می‌دهد.
به جای این کار، از یک کرم پودر مایع سبک استفاده کنید و به نرمی با اسفنج آن را روی صورتتان پخش کرده و برای چروک ها تنها چند قطره بیشتر کرم پودرتان را به کار ببرید.

 

آرایش

 

2. رژلب‌های تیره شاید به نظرتان زیبا باشند و شاید گهگاهی در زمینه مد مطرح شوند، وی در نهایت باید بدانید که با این کار تنها لب‌هایتان را نازک تر، پوستتان را خسته تر و سنتان را بیشتر نشان می‌دهید! به جای آن از رژلب‌های گلبهی و رنگ‌های مرجانی استفاده کنید که هم شاداب تر به نظر بیایید و هم هیچ وقت رژتان از مد نمی‌افتد.

 

رژلب تیره

 

3. برعکس مورد بالا، این را هم بدنید که رژلب‌های بسیار کمرنگ و یکنواخت به هیچ وجه برایتان مناسب نیست. خودتان رابا مدل‌های تبلیغاتی که گاهی برای عکاسی‌های تبلیغاتی از آرایش‌های عجیب و رژلب‌های بسیار کمرنگ استفاده می‌کنند مقایسه نکنید. اگر خیلی دوست دارید رژتان پررنگ نباشد، روی رژلب اصلیتان از رژلب‌های کمرنگ تر به اندازه‌ی بسیار کم بزنید و این دو را با هم ترکیب کنید.

 

آرایش زیبا

 

4. اگر می‌خواهید به دهه 90 میلادی بازگردید، این سبک سایه چشم را انتخاب کنید! زدن سایه ای که چندین درجه از پوستتان روشن تر است، آن هم در محدوده ای وسیع و تا زیر ابروها کار بسیار اشتباهی است. از یک سایه کمی روشن تر از پوستتان استفاده کنید، آن را روی پلک و گوشه داخلی چشمتان بزنید و در گوشه چشمتان از سایه تیره استفاده کنید.

 

سایه چشم

 

5. سایه قرمز، یمل آبی، رژلب صورتی و ... شاید در هفته مد نیویورک جذاب باشند، ولی هرگز به عنوان یک آرایش معمول زیبا شناخته نمی‌شوند. برای انتخاب رنگ لوازم آرایشتان، حتما رنگ‌های کلاسیک را در نظر بگیرید و فکر نکنید با تغییر زیاد در رنگ‌ها آرایش خوبی خواهد داشت.

 

زیبایی

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید