حقایقی در مورد عمل لیزیک چشم

دسته: عمل های زیبایی و مراقبت ها تاریخ نگارش: ۱۵ آذر ۱۳۹۵ - ۰۷:۲۴
5
تعداد رای‌دهندگان: 5261

اینکه بعد از کلی زحمت برای آرایش چشم، مجبور باشی روش عینک بزنی، اونقدر ناراحت کنندست که فقط خانم‌های عینکی این وضع رو درک می‌کنن! با اینکه تو سال‌های اخیر، عمل لیزیک چشم خیلی رواج پیدا کرده، ولی هنوز هم افسانه‌هایی درموردش وجود داره که خیلی‌ها رو از این عمل می‌ترسونه. تو این مطلب با حقایقی در مورد لیزیک آشنا میشید که واسه یه انتخاب مطمئن کمکتون می‌کنه.

حقایقی در مورد عمل لیزیک چشم

1. افسانه:

عمل لیزیک دردناک است.

 

واقعیت:
قبل از شروع، پزشک قطره‌های بیحس کننده داخل چشمتان می‌ریزد که در طی عمل دردی حس نکنید. لیزیک برای هر دوچشم در حدود 15 دقیقه طول می‌کشد. پس لازم نیست نگران از بین رفتن اثر بیحسی باشید!
هنگام کار بر روی قرنیه‌ها، ممکن است کمی فشار داخل چشمتان احساس کنید، اما مطمئنا هیچ دردی نخواهید داشت. ولی درصورتی‌که بیش از حد نگران این موضوع هستید، قبل از عمل با پزشکتان مشورت کنید تا به شما کمی آرام بخش بدهد.

 

2. افسانه:

ممکن است در حین عمل کور شوید!

 

واقعیت:

در طی عمل لیزیک تنها سطح خارجی چشم‌هایتان درگیر می‌شود، پس امکان وجود هرگونه عوارضی بسیار کم است. اما این اطمینان را به شما می‌دهیم که تا به حال، هیچ کس در اثر عمل لیزیک، نابینا نشده‌است!

 

عمل لیزیک چشم

 

3. افسانه:
اگر بعد از لیزیک همچنان دیدتان خوب نباشد، دیگر هیچ کاری از پزشک ساخته نیست.

 

واقعیت:

بیش از 95 درصد بیمارانی که تحت جراحی لیزیک قرار می‌گیرند، از نتیجه کار بسیار راضی هستند. اما اگر بعد از عمل، همچنان دیدتان مناسب نبود، روش‌های مختلفی برای بهبود این وضع وجود دارد که توسط پزشکتان روی شما انجام خواهد شد. 
البته گاهی پس از لیزیک ممکن است خشکی چشم به وجود بیاید که کاملا موقتی است و خیلی زود از بین می‌رود.

 

4. افسانه:

عمل لیزیک نسبتا جدید است، به همین دلیل عوارض طولانی مدت آن هنوز معلوم نشده‌است.

 

حقیقت:

عمل لیزر اصلاح بینایی اولین بار در دهه 1980 میلادی معرفی شد و اولین عمل لیزیک در سال 1987 در آمریکا صورت گرفت. عوارض ناشی از لیزیک بسیار کم بوده و مدت زمان کوتاهی پس از عمل نیز از بین می‌روند. همین‌طور در طی این سال‌ها، تا بحال عارضه جانبی مهم و غیرقابل حلی از لیزیک گزارش نشده‌است.

 

 

5. افسانه:

لیزیک تنها نزدیک بینی را درمان می‌کند و برای دوربینی و آستیگمات کاربرد ندارد.

 

حقیقت:

لیزیک قابلیت درمان همه عیوب انکساری چشم مانند نزدیک بینی، دوربینی و آستیگمات را دارد. اما اگر شما از عیوب چشمی بسیار شدید رنج می‌برید، می‌توانید با مشورت پزشکتان، از روش‌های جراحی دیگری استفاده کنید.

 

6. افسانه:

اگر لیزیک شما موفقیت امیز باشد، دیگر هرگز به لنز یا عینک‌های طبی احتیاج نخواهید داشت.

 

حقیقت:

لیزیک نمی‌تواند از تغییراتی که به صورت نرمال، در اثر افزایش سن روی چشم‌ها ایجاد می‌شود جلوگیری کند. عموما پس از 40 سالگی، ممکن است شما نیز مانند بسیاری از افرادی که تا قبل از این سن هیچ مشکل چشمی نداشتند، به عینک احتیاج پیدا کنید. 

 

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
انوشیروان
۲۰ آذر ۱۳۹۵ - ۰۸:۵۴
چشم حساس ترین عضو بدن هست بنابراین باید زیر نظر بهترین دکترها باشه
پاسخ
نگین
۱۵ آذر ۱۳۹۵ - ۲۰:۱۳
من این عمل انجام دادم به خوبی انجام شد قبل و بعد از عمل مشکلی نبود
پاسخ
نظر خود را ثبت کنید