اشتباهات رایج در آرایش صورت - رژگونه

دسته: نکات زیبایی و آرایشی تاریخ نگارش: ۱۵ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۷
5
تعداد رای‌دهندگان: 4036

اشتباهاتی که در هنگام رژگونه زدن، باید از آن‌ها دوری کنید را بدانید تا آرایش صورت زیبا و جذابی داشته باشید.

اشتباهات رایج در آرایش صورت - رژگونه

رژگونه برای تکمیل کردن آرایش صورت و طبیعی جلوه دادن آن روی صورت به کار می‌رود که معمولا افراد با اشتباهاتی که حین استفاده از آن دارند نه تنها آرایش صورت طبیعی و زیبایی ‌نخواهند داشت، بلکه به گونه‌ها عیب و نقص هم خواهند افزود. پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را با دقت بخوانید و از این اشتباهات آرایشی بپرهیزید و آرایش صورت خود را با استفاده از رژگونه‌‌ای  مناسب تکمیل کنید. با رعایت این نکات ساده می‌توانید آرایشی بی‌نقص و جذاب داشته باشید.

آرایش ساده و سریع چشم و صورت در منزل

 

اشتباهات رایج در آرایش صورت و رژگونه

انتخاب رنگ مناسب و طبیعی 

رنگ انتخابی شما نباید رنگی غیر طبیعی باشد، وگرنه آرایش صورت شما را غیر طبیعی جلوه می‌دهد. هنگامی که به دویدن مشغول هستید یا هیجان زده می‌شوید به رنگ صورت خود توجه کنید و دفعه بعدی که خواستید رژگونه بزنید از رنگ‌های نزدیک به رنگ‌های نمایان شده روی صورتتان استفاده کنید.
 

 

براش رژگونه

 


چه مقدار رژگونه بزنیم؟

این خیلی اشتباه است که آنقدر پودر رژگونه بزنید که گونه‌هایتان پررنگ شود و پودر رژگونه روی قسمت‌های دیگر صورتتان پخش شود، در این صورت انگار تمام پوست صورت خود را رنگ زده‌اید. هنگام آرایش صورت و رژگونه زدن با براش، اول آن را روی پشت دست امتحان و یکنواخت کنید، بعد به گونه‌هایتان بزنید.

اشتباهات استفاده از کرم پودر

 

رژگونه زیاد

 


چه قسمتی از گونه باید انتخاب شود؟

باید رژگونه را متناسب با شکل صورتتان بزنید. اگر صورت مربعی شکل یا قلبی شکل دارید رژگونه را به مرکز گونه‌هایتان بزنید. اگر صورت گردی دارید آن را روی کناره‌های گونه بزنید و اگر صورت شما کشیده است رژگونه را به روی استخوان گونه بزنید.
 

 

پودر رژگونه

 


انتخاب رژگونه مناسب نوع پوست

اگر پوست شما خشک است، رژگونه‌ی چرب بزنید تا راحت روی آرایش صورت تان بنشیند و اگر پوستتان چرب است، رژگونه‌ی مناسب برای پوست چرب را انتخاب کنید تا بتواند چربی پوستتان را جذب کند و آرایش صورت شما را لکه‌دار نکنید.

 

 رژگونه را نزدیک بینی نزنید

فرقی نمی‌کند که فرم صورتتان چه شکلی است و چه نوع سبک آرایش صورت را انتخاب کرده‌اید، فقط باید دقت کنید که پودر رژگونه را در نزدیکی بینی پخش نکنید. زیرا اینکار باعث می‌شود صورت شما شبیه وقتی که سرما می‌خورید به نطر بیاید. پس فاصله‌ی رژگونه با بینی را رعایت نمایید.

 

رژگونه زدن درست

 

اشتباهات رایج در آرایش صورت و استایل

اشتباهات رایج در اصلاح موهای زائد صورت و بدن (سری اول)

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
سپیده
۱۵ آذر ۱۳۹۵ - ۲۰:۲۳
به نظر من رژگونه هرچی بیشتر محو باشه جذابتره
پاسخ
نظر خود را ثبت کنید