همه چیز درباره کاشت و اکستنشن مژه

دسته: عمل های زیبایی و مراقبت ها تاریخ نگارش: ۲۱ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۱
5
تعداد رای‌دهندگان: 5714

مژه‌های بلند و پرپشت، قطعا به زیبایی صورت جلوه‌ بیشتری می‌بخشد و به همین خاطر هم خیلی‌ها به اکستنشن و کاشت مژه روی می‌آورند.

همه چیز درباره کاشت و اکستنشن مژه
فهرست موضوعات

کاشت مژه یا پیوند مو برای مژه در اصل یک روش درمانی برای کسانی است که بر اثر بیماری یا به طور مادرزادی قسمت‌هایی از پلک‌ها فاقد مژه می‌باشد. اما کسانی هم که مژه‌های کم‌پشتی دارند یا تمایل به داشتن مژه‌های پرپشت‌تر دارند هم، داوطلب انجام آن هستند.برای اینکار یا از موی طبیعی خود فرد پیوند زده می‌شود یا مژه‌ی مصنوعی به کار می‌رود.

کاشت مژه و مراقبت های بعد از آن

 

همه چیز درباره کاشت مژه

1. در کاشت مژه برش‌های بسیار ریزی در پلک بیمار ایجاد می‌شود و فولیکول مو به داخل پلک منتقل می‌شود، که با بخیه‌های ظریفی بسته می‌شود. این بخیه‌ها جذبی می‌باشد و بعد از یک هفته خود به خود جذب می‌شوند و نیازی به کشیدن بخیه‌ها نیست.

2. بعد از کاشت مژه، ممکن است تا چند روز در اطراف مژه‌ها پوسته‌هایی همراه با تورم و قرمزی ایجاد شود که طبیعی می‌باشد و اصلا جای نگرانی ندارد.

3. در کاشت مژه که از موی طبیعی فرد کمک گرفته می‌شود، ممکن است سه هفته بعد از کاشت، مژه‌ها بریزد اما بعد از آن شروع به رویش مجدد می‌کند و دائمی می‌باشد. 


 

مژه های پرپشت و زیبا

 

4. در کاشت مژه به صورت طبیعی (یعنی در صورتی که از فولیکول‌های طبیعی مو استفاده شده باشد)، مژه‌های کاشته شده به طور دائمی رشد می‌کنند، بنابراین باید هر چند وقت یک بار کوتاه و فر داده شوند تا ظاهر مناسبی پیدا کنند، زیرا نوع این موها مانند خود مژه طبیعی یست که رشدش از یک مقداری به بعد ثابت بماند.

5. کاشت مژه‌ مصنوعی که به آن اکستنشن مژه هم گفته می‌شود، با کاشت مژه‌ی دائمی و طبیعی متفاوت است و توسط یک پزشک انجام نمی‌شود بلکه یک متخصص آرایشی آن را انجام می‌دهد. در اکستنشن مژه پلک بریده نمی‌شود و بخیه نمی‌شود، بلکه مژه‌ی مصنوعی را با چسب مخصوص به کنار مژه‌ی فرد می‌چسبانند و عمر این چسب، بسته به نوع آن می‌تواند از چند هفته تا چند ماه متفاوت باشد.

6. چسب استفاده شده در اکستنشن ممکن است برای پلک ایجاد حساسیت کند، اما نگران نباشید این حساسیت معمولا به عفونت تبدیل نخواهد شد.

7. مژه اکستنشن شده را نباید فر مژه زد و همچنین دیگر نیازی به زدن ریمل نمی‌باشد. تا یک روز پس از کاشت هم نباید با آب تماس پیدا کند. این مژه‌ها معمولا بین دو تا چهار هفته دوام دارند . اگر خیلی خوب از آن مراقبت شود ممکن است بیشتر هم باقی بماند.

آرایش‌هایی با مژه‌های فریبنده

 

کاشت مژه

 

کاشت مژه - خطرات مژه مصنوعی برای سلامت چشمها

تفاوت کاشت و اکستنشن مژه

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
شمیرانی
۲۴ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۲
من خیلی دوسدارم بکارم اما حیف که دوام نداره
پاسخ
Saboli
۲۲ آذر ۱۳۹۵ - ۲۰:۰۰
مژه های پرپشت داشتن خوبه و من دوسدارم اما فقط برای تنوع هراز گاهی از مژه مصنوعی استفاده میکنم
پاسخ
زهره
۲۲ آذر ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۳
من کاشتم و جذابیت چشمهام خیلی بیشتر شده
پاسخ
بهاره
۲۲ آذر ۱۳۹۵ - ۰۵:۳۲
درسته با کاشت مژه چشمها جذابتر میشه اما خیلی کاره خطرناکی و دائمی نیست
پاسخ
سوسن
۲۱ آذر ۱۳۹۵ - ۱۷:۳۸
وای عکس اولی چقدر ترسناک.خیلی سخت و خطرناک کاشت مژه
پاسخ
نظر خود را ثبت کنید