برای تناسب اندام حتما باید این نکات را بدانید!

دسته: تناسب اندام تاریخ نگارش: ۲۰ شهریور ۱۳۹۵ - ۲۲:۱۰
5
تعداد رای‌دهندگان: 2602

برای رسیدن به اندام ایده آل، این بار چند توصیه از پزشکان تغذیه براتون آماده کردیم تا روند کاهش وزنتون رو بهتر و دقیق تر طی کنید.

برای تناسب اندام حتما باید این نکات را بدانید!

برای رسیدن به اندام ایده آل، این بار چند توصیه از پزشکان تغذیه برایتان آماده کردیم تا روند کاهش وزنتان را بهتر و دقیق تر طی کنید:

1. بدانید که برای چه می خواهید لاغر شوید؟ آیا میزان زیادی اضافه وزن دارید؟ دوست دارید فقط چربی های شکم یا ران پا یا پهلویتان را آب کنید؟ می خواهید بدن سفت تری داشته باشید؟ برای اینکه سالم تر باشید می خواهید لاغر شوید؟جواب این سوال ها را برای خودتان معلوم کنید تا بدانید چه کاری برای شما بهتر است. اگر هدف اصلیتان کاهش وزن باشد، باید بدانید که ورزش تنها کارساز نیست و حتما باید رژیم غذایی خوبی را نیر رعایت کنید. ولی برای سفت شدن بدن و عضله سازی، تمرکز شما باید بیشتر روی ورزش باشد و خوردن انواع پروتئین ها.
 

2. اندازه هایتان را بدانید. خودتان را صبح قبل از اینکه چیزی بخورید وزن کنید و همینطور با متر، اندازه دور کمر، دور شکم، دور باسن، دور مچ و ... خود را به دست بیاورید. گاهی اوقات در طول رژیم و ورزش شما وزن کم می‌کنید و گاهی هم کاهش سایز دارید. با دانستن اندازه‌هایتان، روند کاهش وزنتان را بهتر دنبال خواهید کرد.
 

لاغری آسان

 

3. حتما BMI بدنتان را تعیین کنید. هم می توانید در اینترنت به صورت آنلاین این کار را انجام دهید و یا اینکه خودتان با فرمول وزن به کیلوگرم تقسیم بر قد به متر به توان دو آن را محاسبه کنید. با توجه به عدد به دست آمده، می‌توانید محدوده نرمال وزن خود را بدانید.
 

توده بدنی

 

4. تمرینات هوازی انجام دهید. بهترین و موثرترین تمرین ورزشی برای شروع کاهش وزن و تناسب اندام، ورزش‌های هوازی مانند پیاده‌روی تند، دویدن، دوچرخه سواری و شنا است. هفته ای سه تا پنج بار به مدت حداقل نیم ساعت یکی از این ورزش‌ها را در برنامه خود قرار دهید.
 

ورزش

 

5. تمرینات ورزشیتان را یکنواخت انجام ندهید. اگر باشگاه می‌روید، کل وقتتان را به دویدن و راه رفتن روی تردمیل نگذرانید. زمانتان را نصف کنید و دوچرخه ثابت را هم به تمرینتان اضافه کنید. اگر دویدن را دوست دارید، گاهی دوچرخه سواری را هم امتحان کنید و یا هفته ای یک بار شنا را در برنامه‌تان بگنجانید.
 

دوچرخه سواری

 

6.برقصید! اگر می دانستید با رقصیدن چقدر کالری می سوزانید هر رزو این کار را انجام می دادید. اگر روزی حوصله دویدن یا باشگاه رفتن را ندارید، در خانه نیم ساعت برقصید. در هر صورتی و تحت هر شرایطی، فعالیت خود را حفظ کنید.
 

7. لایف استایل خود را تغییر دهید. این بار به جای اینکه برای رفتن به مسیری کوتاه رانندگی کنید و یا تاکسی بگیرید، یک کفش راحت بپوشید و پیاده روی کنید. اگر روزها سرکار می‌روید، وقت نهارتان را با یک جا نشستن هدر ندهید. نهار بخورید و برای 10 دقیقه راه بروید.

 

تناسب اندام

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
سونیا
۱۴ آذر ۱۳۹۵ - ۰۷:۲۵
خیلی موارد خوب و مثبتی ذکر کردید ممنون
پاسخ
ریحانه مرزبانی
۱۱ آذر ۱۳۹۵ - ۱۸:۲۷
آفررریییینننن.مرسسسسسیییییییی
پاسخ
نظر خود را ثبت کنید